Rdzeń

Rdzeń

Po raz pierwszy technologia BMW ShiftCam została zastosowana w silniku motocykla BMW - technika zmianych faz rozrządu. Sercem tej technologii jest jednoczęściowy wałek rozrządu, który ma dwie pary krzywek na jeden zawór uruchamiany: krzywkę połoicznego i pełnego obciążenia, z których każdy ma inną i optymalnie zaprojektowaną geometrię.

+ Dowiedz się więcej

Pomysłowe zmiany

Pomysłowe zmiany

Podczas gdy krzywka obciążenia częściowego została opracowana pod kątem optymalizacji zużycia i płynnego działania, krzywka pełnego obciążeniem jest zoptymalizowana pod kątem wydajności. Dzięki przesunięciu osiowemu wału rozrządu ssania zawory wlotowe są uruchamiane w zależności od prędkości obrotowej silnika i intensywności obciążenia.

+ Dowiedz się więcej

Optymalne rozprowadzanie oleju, optymalne wtryskiwacze paliwa

Optymalne rozprowadzanie oleju, optymalne wtryskiwacze paliwa

Jeśli zwiększysz moc i moment obrotowy, musisz także zoptymalizować smarowanie. Oczywiście tak się stało: dwa tłoki mają dno chłodzone za pomocą natrysku oleju, a układ smarowania jest wyposażony w zmienny pobór oleju - twórcy zapewnili optymalne doprowadzanie oleju Sterowanie cyfrowym silnikiem BMS-O jest również nowe. Jego główne cechy to sekwencyjny wtrysk, kompaktowy układ i niska waga. Przygotowaniem mieszanki zawiaduje elektroniczny wtrysk paliwa nad korpusem przepustnicy o szerokości otwarcia 52 mm. Nowe wtryskiwacze z podwójnym strumieniem zapewniają jeszcze wyższą kulturę pracy i jeszcze lepsze wartości emisji.  

+ Dowiedz się więcej

Kompensacja wibracji

Kompensacja wibracji

Podobnie jak w poprzednim dwucylindrowym silniku typu bokser, wałek wyrównoważający pracuje z prędkością wału korbowego eliminując niepożądane wibracje układu napędowego. Wałek wyrównoważający jest wykonany jako wydrążony wał pośredni, w którym jednocześnie działa wał sprzęgła. Oznacza to, że nowy napęd działa komfortowo z wyjątkowo niewielkimi drganiami w całym zakresie prędkości obrotowych silnika. Wytrzymały, dwucylindrowy silnik typu bokser zostały wmocnione i osiągają moc na poziomie 100 kW (136 KM) z pojemności 1254 cm³.

+ Dowiedz się więcej

Technologia w detalach

Inne motocykle bmw

spinner