Niewiążąca cena sugerowana przez producenta, zawierająca 23% podatku VAT, bez transportu i opakowania. Ilustracje mogą zawierać opcje wyposażenia i akcesoria dostępne za dodatkową dopłatą. Zastrzega się prawo do pomyłek i zmian.

BMW R 18 Transcontinental

Ikona na drodze

R 18 Transcontinental – ekskluzywnie i luksusowo przemierzysz najdalsze zakątki świata. Będąc częścią rodziny R 18, reprezentuje tradycję marki BMW Motorrad. Tu i teraz jest nadal w trasie. Jego charakterystyczny przód z wysoką szybą i potężny silnik Big Boxer obiecują pokonywanie kilometrów bez najmniejszego wysiłku. Automatycznie poziomowane zawieszenie dopasowuje się dokładnie do obciążenia maszyny. A dzięki przygotowaniu do customizacji możesz wyrazić swoim R 18 Transcontinental dokładnie to, co dla Ciebie najważniejsze w każdej trasie, samego siebie. To jest właśnie #Soulfuel.

Design modelu R 18 Transcontinental

Podróże kształtują charakter

R 18 Transcontinental wygląda tak, jakby pokonywane kilometry nie robiły na nim żadnego wrażenia. Sporych rozmiarów błotnik i charakterystyczny przód z dwoma dodatkowymi reflektorami świetnie wprowadzają elegancką sylwetkę motocykla. 24-litrowy zbiornik paliwa, owiewki, podnóżki oraz topcase z oparciem dla pasażera uzupełniają jasno zdefiniowany styl.

Racing blue metallic

Lakierowanie w kolorze Racingblue metallic/Blackstorm metallic sprawia, że sylwetka motocykla wygląda harmonijnie i atrakcyjnie.

Option 719 Moonstone

Lakierowanie Mineral white metallic zapewnia imponujący wygląd, niezależnie od tego dokąd pojedziesz swoim R 18 Transcontinental.

R 18 Transcontinental First Edition

Lakierowanie Blackstorm metallic z białą podwójną linią, frezowane kontrastowo koła w kolorze srebrnoszarym i liczne chromowane akcenty na pokrywach głowic zaworów czy pokrywie kadłuba silnika świadczą o tym, że styl i samoświadomość liczą się zawsze i wszędzie.

Black storm metallic

Kolorystyka podkreśla elegancki charakter motocykla R 18 Transcontinental. Silnik Big Boxer, przebogate wyposażenie tworzą pakiet niezawodnej mocy.

Manhattan metallic matt

Szlachetna, żywa i kipiąca energią kolorystyka, zdradza czystą radość z jazdy z którą pokonujesz każdy kilometr. Horyzont zdaje się wówczas przypominać ogromny, szeroki uśmiech.

Podążaj swoją drogą

R 18 Transcontinental jest doskonale przygotowany na wszystkie ewentualności. Jest tak skonstruowany, że z łatwością dostosujesz go do swoich indywidualnych wyobrażeń. Ogromna oferta oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad dodatkowo wspiera myśl o customizacji. Zaprojektowane we współpracy z Roland Sands Design kolekcje „Machined” i „2-Tone-Black”, a także klasyczna kolekcja „Option 719”, przykładowo z pakietem stylizacji AERO, jeszcze bardziej podkreślają luksusowy wizerunek tego motocykla. Ponadto R 18 Transcontinental można dalej indywidualizować i dowartościowywać, dodając komfortowe wyposażenie turystyczne, jak choćby wewnętrzne torby do kufrów.

+ Dowiedz się więcej
Przejdź do indywidualizacji external-link-arrow-slim

Przegląd najistotniejszych detali

R 18 Transcontinental ma wszystko, czego możesz oczekiwać i wiele więcej. Przyjrzyj się najistotniejszym detalom. Od klasycznych elementów po nowoczesną technologię.  

+ Dowiedz się więcej
Power Reserve
Wskaźnik Power Reserve w postaci klasycznego, okrągłego zegara.
Marshall Gold Series Stage 2
Zamontowane głośniki marki Marshall.
Kokpit
Kokpit z widocznymi analogowymi zegarami i wyświetlaczem TFT.
Płynna jazda z aktywnym tempomatem
BMW R 18 Transcontinental z systemem Active Cruise Control.
Siedzenie pasażera
Siedzenie pasażera z wygodnym oparciem.
Wyświetlacz TFT
Wyświetlacz TFT motocykla R 18 Transcontinental.
Przednia owiewka
Panel osłony przedniej motocykla R 18 Transcontinental.
Ochrona przed wiatrem
Owiewka modelu R 18 Transcontinental.

Posłuchaj silnika R 18 Transcontinental

Siła tkwi w spokoju – i w każdym kilometrze

Zaraz po uruchomieniu silnika zauważysz, skąd wzięła się nazwa Big Boxer. Ogromna pojemność skokowa daje o sobie znać nawet z większej odległości. W zakresie 2000–4000 obr./min silnik dostarcza co najmniej 150 Nm z typową kulturą pracy silnika typu bokser. Potężny moment obrotowy i nieposkromiony ciąg gwarantują niesamowitą przyjemność podczas pokonywania długich dystansów – możesz się wyluzować, ale nigdy nie będziesz się nudzić. Obracający się w tym samym czasie nieosłonięty niklowany wał Kardana pokazuje, ile historii tkwi w tych 1802 cm³. A teraz? Teraz czas na Twoje historie. 

+ Dowiedz się więcej
1802
Pojemność skokowa (cm³)
740
Wysokość fotela (mm)
158
Maks. moment obrotowy Nm przy 3000 obr./min
24
Pojemność zbiornika paliwa (w litrach)
Chłodzony powietrzem/olejem dwucylindrowy czterosuwowy silnik typu bokser

Komfort i bezpieczeństwo

Relaksuj się i bezpiecznie pokonuj kilometry

Relaksuj się i bezpiecznie pokonuj kilometry

R 18 Transcontinental jest stworzony do wygodnego pokonywania tras. Tempomat Dynamic Cruise Control (DCC) i opcjonalny aktywny regulator prędkości Active Cruise Control samoczynnie regulują prędkość i odstęp od poprzedzającego pojazdu. W seryjnym wyposażeniu znajdziemy trzy tryby jazdy, automatyczną kontrolę stabilności (ASC) oraz system przeciwdziałający poślizgowi w czasie hamowania silnikiem (MSR). Natomiast asystent cofania, system Hill Start Control oraz centralny zamek obejmujący kufry i topcase to opcje, które zapewnią jeszcze większy komfort na każdym kilometrze. 

+ Dowiedz się więcej

3 lata ochrony

Jeździsz i jeździsz. Dodajemy Ci dodatkowy rok pakietu naprawczego. 

Teraz wszystkie motocykle objęte są 2-letnią gwarancją i 1-rocznym pakietem naprawczym.

Dowiedz się więcej

Więcej na temat #Soulfuel

spinner