*Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT. 

BMW R 18 Transcontinental

The road’s best dressed icon

R 18 Transcontinental – ekskluzywnie i luksusowo w najdalsze zakątki świata. Będąc częścią rodziny R 18, reprezentuje tradycję marki BMW Motorrad, a jednak jest nadal w trasie – tu i teraz. Jego doskonale rozpoznawalny przód z wysoką szybą i potężny silnik Big Boxer obiecują komfortowe pokonywanie kilometrów bez najmniejszego wysiłku. Automatycznie poziomowane zawieszenie dopasowuje się dokładnie do obciążenia maszyny. A dzięki przygotowaniu do customizacji możesz wyrazić swoim R 18 Transcontinental dokładnie to, co dla Ciebie najważniejsze w każdej trasie: samego siebie. To jest właśnie #Soulfuel.

Design modelu R 18 Transcontinental

Podróże kształcą – na przykład charakter

R 18 Transcontinental wygląda tak, jakby pokonywane kilometry nie robiły na nim żadnego wrażenia. Sporych rozmiarów błotnik i charakterystyczny przód z dwoma dodatkowymi reflektorami świetnie wprowadzają elegancką sylwetkę motocykla. 24-litrowy zbiornik paliwa, owiewki, podnóżki oraz topcase z oparciem dla pasażera uzupełniają jasno zdefiniowany styl.

Option 719 Mineral white metallic / Meteorit metallic

Towarzysz podróży, któremu trudno dorównać pod względem elegancji. Gdziekolwiek się pojawi, wszystko kręci się wokół niego. Dzięki lśniącej bieli powierzchni i złotym akcentom wygląda imponująco – niezależnie od tego, gdzie się pojawi.

Gravity blue metallic

Harmonijny, wyważony, atrakcyjny: Dzięki swojej kolorystyce Twoja maszyna pokazuje pewność siebie – zawsze gotowa do przejęcia pozycji lidera.

R 18 Transcontinental First Edition

Lakierowanie Blackstorm metallic z białą podwójną linią, frezowane kontrastowo koła w kolorze srebrnoszarym i liczne chromowane akcenty na pokrywach głowic zaworów czy pokrywie kadłuba silnika świadczą o tym, że styl i samoświadomość liczą się zawsze i wszędzie.

Black storm metallic

Kolorystyka podkreśla elegancki charakter motocykla R 18 Transcontinental. Silnik Big Boxer, przebogate wyposażenie: Pakiet mocy, przygotowany do wszystkiego.

Option 719 Galaxy dust metallic/Titan silver 2 metallic

Kilometry zostają w tyle, krajobraz się zmienia: dokładnie tak jak Twój motocykl. Zależnie od padającego światła słonecznego lakier mieni się kolorami od fioletu do turkusowego – efektownie łączący się z matową czernią silnika Big Boxer.

Manhattan metallic matt

Szlachetna, żywa i kipiąca energią: ta kolorystyka zdradza czystą radość z jazdy, z którą pokonujesz każdy kilometr. Horyzont zdaje się przypominać ogromny, szeroki uśmiech.

Podążaj swoją drogą

R 18 Transcontinental jest doskonale przygotowany na wszystkie ewentualności. Jest tak skonstruowany, że z łatwością dostosujesz go do swoich indywidualnych wyobrażeń. Ogromna oferta oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad dodatkowo wspiera myśl o customizacji. Zaprojektowane we współpracy z Roland Sands Design kolekcje „Machined” i „2-Tone-Black”, a także klasyczna kolekcja „Option 719”, przykładowo z pakietem stylizacji AERO, jeszcze bardziej podkreślają luksusowy wizerunek tego motocykla. Ponadto R 18 Transcontinental można dalej indywidualizować i dowartościowywać, dodając komfortowe wyposażenie turystyczne, jak choćby wewnętrzne torby do kufrów.

+ Dowiedz się więcej
Przejdź do indywidualizacji external-link-arrow-slim

Przegląd najistotniejszych detali

Zdjęcia R 18 Transcontinental podczas jazdy.

Przyjrzyj się najistotniejszym detalom. Od klasycznych elementów po nowoczesną technologię – R 18 Transcontinental ma wszystko, czego możesz po nim oczekiwać. I wiele więcej.

+ Dowiedz się więcej
Power Reserve
Wskaźnik Power Reserve w postaci klasycznego, okrągłego zegara.
Marshall Gold Series Stage 2
Zamontowane głośniki marki Marshall.
Kokpit
Kokpit z widocznymi analogowymi zegarami i wyświetlaczem TFT.
Płynna jazda z aktywnym tempomatem
BMW R 18 Transcontinental z systemem Active Cruise Control.
Siedzenie pasażera
Siedzenie pasażera z wygodnym oparciem.
Wyświetlacz TFT
Wyświetlacz TFT motocykla R 18 Transcontinental.
Przednia owiewka
Panel osłony przedniej motocykla R 18 Transcontinental.
Ochrona przed wiatrem
Owiewka modelu R 18 Transcontinental.

Posłuchaj silnika R 18 Transcontinental

Siła tkwi w spokoju – i w każdym kilometrze

Zaraz po uruchomienie silnika zauważysz, skąd wzięła się nazwa Big Boxer. Ogromna pojemność skokowa daje o sobie znać nawet z większej odległości. W zakresie 2000–4000 obr./min silnik dostarcza co najmniej 150 Nm z typową kulturą pracy silnika typu bokser. Potężny moment obrotowy i nieposkromiony ciąg gwarantują niesamowitą przyjemność podczas pokonywania długich dystansów – możesz się wyluzować, ale nigdy nie będziesz się nudzić. Obracający się tym samym czasie nieosłonięty niklowany wał Kardana pokazuje, ile historii tkwi w tych 1802 cm³. A teraz? Teraz czas na Twoje historie. 

+ Dowiedz się więcej
1802
Pojemność skokowa (cm³)
740
Wysokość fotela (mm)
158
Maks. moment obrotowy Nm przy 3000 obr./min
24
Pojemność zbiornika paliwa (w litrach)
Chłodzony powietrzem/olejem dwucylindrowy czterosuwowy silnik typu bokser

Komfort i bezpieczeństwo

Relaksuj się i bezpiecznie pokonuj kilometry

Relaksuj się i bezpiecznie pokonuj kilometry

R 18 Transcontinental jest wprost stworzony do wygodnego pokonywania tras. Tempomat Dynamic Cruise Control (DCC) i opcjonalny aktywny regulator prędkości Active Cruise Control samoczynnie regulują prędkość i odstęp od poprzedzającego pojazdu. W seryjnym wyposażeniu znajdziemy ponadto trzy tryby jazdy, automatyczną kontrolę stabilności (ASC) oraz system przeciwdziałający poślizgowi w czasie hamowania silnikiem (MSR). Natomiast asystent cofania, system Hill Start Control oraz centralny zamek obejmujący kufry i topcase to opcje, które zapewnią jeszcze większy komfort na każdym kilometrze. 

+ Dowiedz się więcej

3 lata ochrony

Jeździsz i jeździsz. Dodajemy Ci dodatkowy rok pakietu naprawczego. 

Teraz wszystkie motocykle objęte są 2-letnią gwarancją i 1-rocznym pakietem naprawczym.

Dowiedz się więcej

Więcej na temat #Soulfuel

spinner