BMW M 1000 XR

Born to lead

Oto on. Najlżejszy i najpotężniejszy seryjnie produkowany motocykl-crossover na świecie. Nastawiony na maksimum osiągów — w tym przypadku osiągów długodystansowych. Dlatego nazywa się M XR, mowimy o nim również MaXimizeR. Ten motocykl maksymalizuje wszystko, Twoje doznania z jazdy, Twoją wydolność i Twój poziom adrenaliny,  gdy tylko tego zechcesz. Jeśli natomiast masz do pokonania duże odległości możesz być spokojny, ponieważ wiesz, że zawsze możesz wyprzedzić każdego. #NeverStopChallenging.

Maksimum wyposażenia

Idealny start
Wyświetlacz TFT z animacją rozruchu M motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Karbonowe części
Karbonowe części z pakietu M Competition motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Od początku do końca podporządkowany osiągom
Szczupły tył i części frezowane motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Potężny i bezpośredni silnik
Silnik z ShiftCam motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Hamulec M pozwala okiełznać moc
Hamulec M motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Siła pod kontrolą wingletów M
Winglety M motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Ultrasportowy przód
Sportowy przód motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad
Obręcze karbonowe M
Opcjonalne obręcze karbonowe M motocykla M 1000 XR marki BMW Motorrad

Jakby powstał na torze wyścigowym

Poczujesz to natychmiast. M XR ma w sobie geny M. Ucieleśnia wszystko, czego synonimem jest najmocniejsza litera na świecie. Przewagę, niezależność i łatwość kontroli w nadgarstku. Litera M to gwarancja pierwszorzędnej jakości wykonania ze znakomitych materiałów i wyposażenia. Prowadzenie motocykla M wymaga dużych umiejętności. M łączy fascynację sportem motorowym ze stylem jazdy na pasie do wyprzedzania. Trzeci model M uzupełnia naszą rodzinę czterocylindrowców.

+ Dowiedz się więcej

Maksymalna ekskluzywność

Maksymalna ekskluzywność

M nie tylko z wyglądu. M XR jest bogato wyposażony w M Parts. Już w momencie rozruchu spojrzenie na wyświetlacz wciąga Cię animacją rozruchu M w sportowy świat M. Fotel M Sport eliminuje zmęczenie podczas jazdy, a z drugiej strony winglety M swoimi aerodynamicznymi siłami napędowymi zapewniają zwiększoną siłę docisku do drogi. Natomiast hamulec M zapewnia precyzyjną kontrolę nad osiągami.

+ Dowiedz się więcej
147
kW (201 KM) przy 14 600 obr./min
275
km/h prędkości maksymalnej
223
kg masy własnej DIN (w stanie gotowym do jazdy, z pełnym zbiornikiem)
7,2
s przyspieszenia w zakresie 0–200 km/h
Chłodzony wodą/olejem czterocylindrowy silnik rzędowy z BMW ShiftCam

M + XR = długodystansowe osiągi

M + XR = długodystansowe osiągi

Równanie oznaczające połączenie bezkonkurencyjnej przyjemności wynikającej z osiągów typowych dla M i przystosowania do długiej jazdy typowego dla XR. Dzięki wysokim właściwościom ergonomicznym czy trybom jazdy Pro, w tym RACE, nie chce się zsiadać. Ma on wszystko, nie tylko pod względem wyposażenia. Ze względu na przystosowanie do jazdy sportowej, turystycznej i z pasażerem M XR jest niezwykle wszechstronny. Jego masę można jeszcze bardziej zminimalizować za pomocą opcjonalnego pakietu M Competition, aby zyskać maksimum dynamiki na drodze.

+ Dowiedz się więcej

Ten motocykl oferuje wszystko to, czego życzę sobie poza torem wyścigowym, to niewiarygodne osiągi sprawiające, że chcesz jechać bez końca.

 ”

Peter Hickman

Brytyjski kierowca motocyklowy

Wydaje dźwięk M

Brutalna siła w Twoich dłoniach

Brutalna siła w Twoich dłoniach

Wsiadaj i cały czas pamiętaj, że M XR jest w stanie rozpędzić się do 275 km/h. Od 0 do 100 w 3,2 s, do 200 w 7,4. To możliwe za sprawą przystosowanego do XR czterocylindrowego silnika z BMW ShiftCam z RR o mocy 201 KM (147 kW) i maksymalnej prędkości obrotowej 14 600 obr./min. W połączeniu ze sportową skrzynią biegów z krótszym przełożeniem na 4., 5. i 6. biegu oraz krótszym przełożeniem wtórnym M XR idealnie nadaje się do szybkiej jazdy długodystansowej. Wtedy możesz wyjść na prowadzenie, gdy tylko masz na to ochotę.

+ Dowiedz się więcej

Mistrzowska aura

Ewidentnie M

Osiągi mają trzy kolory: jasnoniebieski, ciemnoniebieski, czerwony. Typowa kolorystyka M nadaje M XR sugestywny wygląd. Nawet jeśli stoi on w miejscu, jego sportowy charakter emanuje nie tylko z kolorystyki, a zwłaszcza z wielu detali.

Lightwhite uni/M Motorsport

Motocykl seryjny w kolorze Lightwhite uni z M Tapes stawia na silne kontrasty. Oznaką motocykla M w M XR jest także montowany seryjnie niebieski hamulec M.

Blackstorm metallic/M Motorsport

W opcjonalnym pakietem M Competition dominuje kolor Blackstorm metallic z M Tapes — robi to silne wrażenie, które potęgują jeszcze obręcze karbonowe M.

Miara wszystkich rzeczy

Miara wszystkich rzeczy

Perfekcja jest sumą detali. Żaden milimetr nie jest pozostawiony przypadkowi. Misterne lakierowanie M i ekskluzywne części, takie jak frezowana dźwignia sprzęgła M i dźwignia hamulca M nadają konstrukcji sportowy wymiar. Również skrócona, przyciemniana szyba sportowa pokazuje, że ten motocykl pochodzi z kuźni mistrzów sportów motorowych M.

+ Dowiedz się więcej

Przywództwo na najwyższym poziomie

Wypróbujesz go? Zajmij miejsce, uruchom silnik i pogrąż się w świecie M. Za Tobą szczupły, obiecujący wysokie osiągi tył z krótką ramką tablicy rejestracyjnej. Za nim długo nic. Ty jesteś na czele. Słyszysz niepowtarzalne brzmienie z podniesionej nasuwanej końcówki tłumika Akrapovič. Również Twój pasażer ma pełnię doznań M dzięki wyprofilowanemu siedzeniu pasażera, wąskim uchwytom i podnóżkom.

+ Dowiedz się więcej

Beztrosko w drodze

W najbliższych latach możesz się w pełni skoncentrować na radości z jazdy.  Przedłużamy Ci bowiem gwarancję na nasze pakiety INCLUSIVE.

Dowiedz się więcej

Można mieć jeszcze więcej

Kochasz wyzwania, więc opcjonalny pakiet M Competition jest stworzony jakby dla Ciebie. Zawarte w pakiecie obręcze karbonowe M i liczne karbonowe części M nie tylko nadają motocyklowi ultrasportowy wygląd. Zmniejszają jego masę do zaledwie 220 kg oraz zapewniają maksimum dynamiki i łatwości prowadzenia. Z M GPS Laptrigger lepiej Ci się będzie biło indywidualne rekordy.

+ Dowiedz się więcej

Personalizacja M Bike

Masz własne wyobrażenia? Możesz je zrealizować. Masz wyższe ambicje? Możesz je urzeczywistnić. Niezależnie od tego, czy marzysz o torze wyścigowym, czy o trasach turystycznych. W opcjach wyposażenia i oryginalnych akcesoriach BMW Motorrad znajdziesz wszystko, co uczyni z M XR Twój wymarzony motocykl.

Przejdź do indywidualizacji

Gotowy na więcej wyzwań?

spinner