Przed każdą podróżą

Tutaj znajdziesz kilka drobnych sugestii, aby cieszyć się przyjemnością z jazdy na BMW tak bardzo i tak długo, jak tylko to możliwe. W końcu jest to cenne dzieło technologii. Co oznacza, że staranna opieka ma zasadnicze znaczenie dla jego długiego i niezakłóconego działania.
+ Dowiedz się więcej

Zawsze warto dokonać małej kontroli.

Światła:

Przed każdą podróżą sprawdź światło mijania, światło drogowe, światło tylne i światło hamowania. Jedyne, co możemy zrobić, to zainstalować części najwyższej jakości i sprawdzać, czy pracują bez zarzutu przy każdej kontroli serwisowej. Jednak dla bezpieczeństwa Ty również powinieneś poddawać je szybkiej kontroli.
Powietrze

Odpowiednie ciśnienie powietrza jest jednym z podstawowych warunków bezawaryjnej jazdy. Za pomocą minipompki nożnej BMW Motorrad możesz sprawdzić ciśnienie w oponach i dokładnie dostosować je do  obciążenia motocykla i stylu jazdy Właściwe wartości podano szczegółowo w instrukcji obsługi.

Olej

Olej smaruje silnik i zapewnia jego sprawne działanie. Lecz jednocześnie olej również go chłodzi i utrzymuje w nim idealną temperaturę eksploatacji. Oryginalny olej silnikowy BMW ADVANTEC został dostosowany, aby spełniać wygórowane wymagania wysokowydajnych silników BMW Motorrad. Dzięki unikalnej recepturze oryginalny olej BMW ADVANTEC gwarantuje bezproblemowe działanie Twojego motoru przez długi czas. Dlatego zawsze sprawdzaj, czy w silniku, skrzyni biegów i układzie napędowym jest odpowiednia ilość oleju. Zbyt duża ilość oleju może również działać negatywnie, ponieważ ciśnienie oleju w silniku zaprojektowano dla określonej jego ilości.

Dźwignie

Twoje dłonie kontrolują sprzęgło i hamulec, Twoje stopy hamulec i biegi. Wobec tego wszystkie cztery dźwignie powinny pracować bez przeszkód. W szczególności z uwagi na to, że dźwignie nożne lubią same się ustawiać. Z tego względu regulowane dźwignie w wielu z naszych modeli czynią codzienną jazdę jeszcze przyjemniejszą. Jeśli poszukujesz absolutnego maksimum, to części BMW Motorrad HP są dla Ciebie. Wysokiej jakości części wykonane z włókna węglowego, tytanu i aluminium czynią z każdego motocykla wyjątkową maszynę.

Wyposażenie

Dobór odzieży zależy oczywiście od pogody. Ale zawsze dbaj o bezpieczeństwo. BMW Motorrad Ride & Style oferuje szeroki asortyment funkcjonalnej i stylowej odzieży oraz akcesoriów ochronnych na każdą pogodę Aby zabezpieczyć oraz przygotować Twój motocykl na każde warunki pogodowe, oferujemy oryginalne produkty do pielęgnacji BMW Care. Należy również mieć na uwadze, że nawet najlepsza konserwacja nie zatrzymuje procesu starzenia: ochraniacze i skorupy kasku z czasem stają się kruche, mają tendencje do pękania i tracą swoją funkcję ochronną. Ubrania skórzane i odzież funkcyjna również wymagają konserwacji: dla przedłużonej oddychalności.

Samokontrola

Ty również musisz być w formie, by maksymalnie cieszyć się jazdą. Ponieważ tylko wtedy, gdy jesteś zdrowy i w stanie równowagi, będziesz dobrze bawić się na swojej maszynie. Tylko sprawdź przed wyjazdem, czy nic nie zaprząta Ci głowy.
Sprawdzenie pogody

Dostosuj styl jazdy do pogody. Miej na uwadze nie tylko siebie -   Silnik i opony również wymagają określonej temperatury eksploatacji, aby optymalnie działać. Jeśli chodzi o odzież, nie może być Ci za zimno, ale też nie za gorąco. Zwróć uwagę nie tylko na ochronę przed wiatrem, ale również przed upadkiem.
Sprawdzenie trasy

Miej na uwadze, że warunki natężenia ruchu na Twojej trasie naprawdę pomagają w zrelaksowaniu się. Pozwalają Ci również odpowiednio zaplanować czas potrzebny na podróż. Od najprostszego modelu po nawigację terenową – z urządzeniem nawigacyjnym BMW Motorrad zawsze niezawodnie dotrzesz do celu.

W drodze

Motocykle BMW są specjalnie przygotowane do długich podróży. Dzięki ergonomii mogą z łatwością pokonywać wiele tysięcy mil. Poza tym wszystko zaprojektowano i wyprodukowano na potrzeby wymagań ciągłej eksploatacji. Niezliczone rozwiązania bagażowe dają Ci odpowiednie możliwości przewożenia w zależności od potrzeb na każdym modelu. Jednak zawsze powinieneś sprawdzić, czy wszystko jest bezpiecznie rozmieszczone, ponieważ na Twój bagaż działają spore siły w zależności od nawierzchni i stylu jazdy. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek więcej, zanim będziemy mogli życzyć Ci szczęśliwej podróży.
+ Dowiedz się więcej

Aby każda podróż była najpiękniejszą.

Przechowywanie bagażu

Im mniej masz bagażu, tym większą cieszysz się swobodą. W szczególności na motocyklu. W zależności od tego, gdzie znajduje się motor, zawsze musisz zabierać swój bagaż ze sobą do namiotu lub pokoju. Bagaż musi być dobrze spakowany. W asortymencie oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad oferujemy szeroką gamę rozwiązań bagażowych – kufry boczne, torby na zbiornik, kufry centralne czy nawet torby walcowe. Niemal wszystkie są całkowicie wodoodporne i dopasowane specjalnie do Twojego BMW. Zawsze układaj ciężki bagaż na dnie. W ten sposób będzie miał minimalny wpływ na sposób prowadzenia. Ale zawsze dostosowuj styl jazdy do obciążenia.

Planowanie trasy

Starannie planuj, ciesz się odpowiedzialnie: podczas podróży Twój wzrok zawsze powinien być skierowany na drogę. Tym ważniejsze jest, by mieć szybki i bezpieczny dostęp do potrzebnych informacji. Nasze kompaktowe urządzenia z nawigacją GPS czy torba na zbiornik z przezroczystą kieszenią na mapę są cenną pomocą. I oczywiście zawsze przy planowaniu trasy powinieneś brać pod uwagę zasięg: zarówno pod względem pojemności zbiornika, jak i Twojej własnej wytrzymałości.
Hamulce

Każdy ma swoją własną charakterystykę możliwości, jeśli chodzi o energię i wytrzymałość. Motocykl daje bezpośrednią i intensywną przyjemność z jazdy, ale wymaga większego wysiłku w porównaniu z jazdą samochodem. Dlatego rezerwy szybciej się wyczerpują: zdolność koncentracji i czas reakcji spadają i zwiększa się zagrożenie niekontrolowaną sytuacją–  z mikrosnem włącznie. Dlatego w szczególności podczas długoetapowych podróży zawsze dbaj o odpowiednie przerwy.
Sieć punktów serwisowych

Zwiększone bezpieczeństwo na wszystkich trasach: nasza kompleksowa sieć punktów serwisowych obejmuje 80 krajów i 1200 adresów. Natomiast w roku 2020 będziemy mieć już ponad 1500 dealerów. Wszystkie informacje międzynarodowe, także o mobilnym serwisie BMW, można znaleźć w dokumentach pokładowych BMW. Dostępna jest również broszura na temat usług za granicą.
Mobilny serwis

Niezawodność naszych motocykli jest naszym najwyższym priorytetem. W przypadku awarii nasz mobilny serwis jest do Twojej dyspozycji. BMW jest jedynym producentem, który oferuje usługi interwencji w wielu krajach: wykwalifikowani producenci posiadający kompleksową wiedzę fachową ponownie uruchomią Twój motocykl. W celu uzyskania szybkiej i skutecznej pomocy za granicą, zawsze należy dzwonić do mobilnego serwisu we własnym kraju. Informacje zostaną tutaj zarejestrowane i bezzwłocznie zostaną podjęte wszystkie kolejne kroki. Centrum kontroli mobilnego serwisu koordynuje wszystkie działania i udzieli pomocy w jak największym stopniu przez telefon. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, bezpośrednio kontaktujemy się z pojazdem pomocy awaryjnej BMW znajdującym się najbliżej Ciebie. Numer telefonu do mobilnego serwisu w Twoim kraju znajdziesz w naszym wykazie telefonów.

Przed zimą

Powierzchnie BMW mają wykończenie bardzo wysokiej jakości. Malowane lub wykończone całkowicie farbowanymi materiałami lub metalem – używamy tylko najwyższej jakości produktów. Jednak sól drogowa, wilgoć i temperatura mogą zostawić ślady na każdym materiale. Jeśli musisz „przezimować” swój motocykl, przechowuj go w ciepłym i suchym miejscu,  a przynajmniej w suchym. Jednak należy się upewnić, czy do osłon dociera wystarczająca ilość powietrza. W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie osadzaniem się wilgoci, które skutkuje korozją. Dla pełnego bezpieczeństwa użyj lekkiego oleju, takiego jak nabłyszczacz do roweru (jasnoczerwony olej w sprayu). Spryskaj nim lekko motor. Dzięki temu w szczególności powierzchnie metalowe będą lepiej zabezpieczone przed korozją. Przed rozpoczęciem sezonu zalecamy umycie motoru letnią wodą z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i miękką gąbką. Oczywiście Twój partner BMW Motorrad ma również kilka wskazówek.
+ Dowiedz się więcej

Bądź zawsze dobrze przygotowany.

Mycie

Regularnie spłukuj osad z soli po jeździe w zimie i częściej stosuj odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Środek do czyszczenia pod ciśnieniem stosuj w niewielkich dawkach i nie kieruj rozpylacza bezpośrednio na kanał wlotowy i łożysko. Oczywiście możesz zaopatrzyć się w produkty pielęgnacyjne u nas. Od czyszczenia po polerowanie: oryginalne produkty BMW Care zapewnią doskonałą pielęgnację Twojego motocykla. 

Odciążenie ramy

Zalecamy ustawianie motocykla na podstawce centralnej na czas zimy, aby nie wywierać stałego nacisku na opony i elementy amortyzujące podczas unieruchomienia w okresie zimowym. Aby uniknąć miejscowego spłaszczania, należy co pewien czas przesuwać swoje BMW tam i z powrotem.  Wystarczy do tego celu nawet niewielka przestrzeń.
Ładowanie akumulatora

Jeśli motocykl nie jeździł przez dłuższy czas, spada poziom naładowania akumulatora. W przeszłości konieczne było wyjęcie akumulatora i zabranie go do ciepłego mieszkania, aby naładować go na czas na początek sezonu. Obecnie dostępne są znakomite urządzenia do utrzymania stanu naładowania, które zwykle można podłączać do akumulatora bez konieczności wyjmowania go - np. ładowarka BMW Motorrad. To praktyczne rozwiązanie, pod warunkiem, że masz również dostęp do gniazdka elektrycznego.

Materiały eksploatacyjne

Oleje syntetyczne w Twoim BMW nie tylko posiadają wysoką odporność podczas eksploatacji, ale również wytrzymują czas próby, jakim są okresy unieruchomienia. Nadal będą pracować bez zarzutu nawet po zimie po krótkiej rozgrzewce. Szczególnie zalecamy stosowanie oryginalnego oleju silnikowego BMW ADVANTEC oraz oryginalnej serii BMW Expert Line, doskonale dopasowanej do silników BMW Motorrad. W przypadku metalowych zbiorników zalecamy dolanie oleju przed unieruchomieniem, bo w przeciwnym wypadku zbiornik może skorodować w wyniku kondensacji wilgoci. Nie dotyczy to zbiorników z tworzywa sztucznego. W przypadku motocykli gaźnikowych należy odłączyć kabel doprowadzający między zbiornikiem a gaźnikiem i pozwolić, by paliwo wypłynęło ze zbiornika, aby zapobiec twardnieniu. W przypadku nowoczesnych silników z wtryskiem, które posiada cały asortyment BMW Motorrad, nie jest to wymagane.

Partnerzy serwisowi BMW w pobliżu.

Dzięki naszej rozległej sieci punktów serwisowych jesteśmy do Twojej dyspozycji wszędzie i o każdej porze. Znajdź partnera serwisowego BMW i skorzystaj z naszych ofert serwisowych.

Znajdź partnera serwisowego
spinner