Podstawowa zasada działania systemu Neck Brace firmy BMW Motorrad jest prosta: podtrzymanie głowy, kiedy zostanie na nią wywarta siła, a tym samym zapobieżenie ustawieniu jej pod niebezpiecznym, ekstremalnym kątem. Ten cel jest osiągany dzięki specjalnej konstrukcji systemu Neck Brace BMW Motorrad na cztery różne sposoby: poprzez zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie wykonane z materiałów pochłaniających energię uderzenia; dzięki dużej elastyczności indywidualnych elementów; dzięki zastosowaniu kontrolowanego nacisku systemu ruchomych elementów o powierzchni posiadającej wysoką odporność na tarcie, która pochłania energię dzięki kontrolowanym liniom pękania pochłaniających energię w razie zadziałania na system ekstremalnie dużych sił.
Wysoka efektywność systemu wynika z faktu, że występujące w razie wypadku siły typowo powodujące urazy są przenoszone z głowy bezpośrednio na górną część tułowia. W ten odciążane są kręgi kręgosłupa szyjnego.
Dzięki wykorzystaniu lekkich i wysokiej jakości materiałów, jak włókno węglowe i Kevlar, system ochrony obszaru szyjnego Neck Brace jest lekki, a co za tym idzie - bardzo wygodny do noszenia. Zakres ruchu głowy we wszystkich kierunkach jest nieznacznie ograniczony, ale jest to konieczne, aby wyeliminować niebezpieczeństwo nadmiernego wygięcia szyi. Tym niemniej motocyklista może poruszać głową w każdej osi i zachowuje pole widzenia w zakresie potrzebnym do czerpania pełnej radości z jazdy na motocyklu. Motocyklista szybko przyzwyczaja się do noszenia systemu, ponieważ nie przeszkadza on podczas jazdy. Nawet przy dłuższych podróżach z większymi prędkościami lub podczas jazdy w trudnym terenie, kiedy głowa rusza się w większym stopniu, system Neck Brace BMW Motorrad jest ledwie wyczuwalny, spoczywając lekko jak piórko na ramionach motocyklisty.
System Neck Brace BMW Motorrad można nosić na każdą standardową kurtkę motocyklową i pod nią. Składa się on z części przedniej i tylnej, połączonych dwoma klamrami. Klamry są wytrzymałe, lecz łatwe w użyciu i pozwalają na szybkie otwarcie lub zamknięcie systemu z lewej lub z prawej strony. Klamry można również łatwo obsługiwać jedną ręką.
+ Dowiedz się więcej
System ten został pierwotnie opracowany z myślą o wyścigach motocyklowych! W związku z tym wszyscy profesjonalni kierowcy rajdowi oraz zawodnicy enduro używają tego systemu ochrony szyi. Jednak system Neck Brace jest odpowiednią ofertą nie tylko dla uprawiających sportową jazdę w terenie, ale dla tych, którzy jeżdżą po drogach. Grupa docelowa jest zasadniczo nieograniczona. System Neck Brace BMW Motorrad oferuje ogromną poprawę poziomu bezpieczeństwa wszystkim dbającym o nie motocyklistom, od profesjonalisty do początkującego, we wszystkich przejawach motocyklowego życia, również użytkownikom nieparającym się sportem, np. motocyklowym podróżnikom.
System Neck Brace BMW Motorrad występuje w dwóch rozmiarach: jednym dla dzieci i nastolatków w wieku od 5 do 16 lat i dla osób o drobniejszej budowie ciała, oraz drugim - przeznaczonym dla dorosłych. System można dopasować do indywidualnego użytkownika bez nadmiernych modyfikacji. Posiada on w zestawie elementy dystansowe o trzech różnych długościach. Można ich użyć do skrócenia lub przedłużenia kołnierza w zależności od potrzeby.
System Neck Brace BMW Motorrad można nosić z wszystkimi kaskami motocyklowymi BMW oraz wszystkimi standardowymi modelami kasków innych producentów. Zaleca się stosowanie systemu Neck Brace firmy BMW Motorrad z kaskami integralnymi. System będzie również efektywny w połączeniu z kaskami typu jet. Można go z łatwością łączyć zarówno z ochraniaczem pleców BMW Motorrad, jak i z wieloma protektorami pleców oferowanych przez konkurencję. System Neck Brace BMW Motorrad można zakładać na każdą kurtkę lub pancerz marki BMW Motorrad.
Kurtka ochronna BMW Motorrad posiada wycięcie na plecach, w którym umieszcza się tylną podporę systemu ochrony szyi. Jedynym wyjątkiem są posiadające garb skórzane kurtki dla zawodników superbike, w których przypadku konieczna jest mała modyfikacja. Polega ona na stworzeniu wąskiej szczeliny pomiędzy garbem a kurtką, w którą można włożyć tylną podporę.
+ Dowiedz się więcej

Więcej szczegółowych informacji na temat technologii

spinner