Zmiana układu hamulcowego

Prezentowany pojazd może być aktualnie dostarczany z układem hamulcowym innego producenta niż dotychczas (wygląd może odbiegać od prezentowanego zdjęcia).

Sygnał startowy do następnej podróży

R 1250 RS motocykl z zacięciem sportowym spełniający oczekiwania na długich dystansach. W stylu Sport wszechstronność widoczna jest na pierwszy rzut oka. Shift Assistant Pro sprawia, że ​​przełączanie biegów jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ nie ma potrzeby wyłączania sprzęgła. Dynamiczne ESA i tryby jazdy Pro zapewniają niezrównaną przyjemność z jazdy. Bezpieczeństwo i komfort nigdy nie pozostają w tyle dzięki ABS Pro i inteligentnemu wezwaniu awaryjnemu ECALL. Dostęp bezkluczykowy Keyless Ride powoduje, że nigdy nie tracisz czasu: wsiadasz i jedziesz z R 1250 RS.

+ Dowiedz się więcej
Styl Sport

Kolorystyka metalicznego matowego koloru Austin Yellow w Style Sport to prawdziwa bomba. Ponadto motocykl może pochwalić się wysokiej jakości materiałami. Napis Sport, duże kolorowe wstawki i wysokiej jakości komponenty ze stali nierdzewnej uzupełniają ekstrawagancki sportowy styl tourer, który cechuje wizualna lekkość.  

Pakiet Dynamic

Pakiet Dynamic wyróżnia sportowe cechy maszyny, oferując jednocześnie korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Wyposażenie obejmuje następujące tryby jazdy Pro: ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), Dynamic Brake Control (DBC) i Hill Start Control (HSC), asystent zmiany biegów Pro, a także światła LED do jazdy dziennej i wskaźniki LED.

Tryby jazdy Pro

Opcja trybu jazdy Pro obejmuje teraz także Core Screen Sport, Hill Start Control Pro z automatyczną aktywacją hamulców na pochyłościach, kontrolę oporu silnika MSR oraz DBC - Dynamic Brake Assist (dynamiczna kontrola hamowania).

Asystent Pro shift

Asystent zmiany biegów Pro umożliwia zmianę biegów w górę i w dół w prawie wszystkich zakresach obciążenia i zakresach prędkości obrotowej silnika bez użycia sprzęgła. Asystent zapewnia w ten sposób zauważalnie skrócone czasy zmiany biegów, zwolnienie dłoni sprzęgła, a tym samym większy komfort, dynamikę i przyjemność jazdy.  

ABS Pro

Dzięki innowacyjnemu ABS Pro motocykl jest lepiej kontrolowany przez kierowcę, nawet podczas hamowania w pochylonej pozycji. Ponieważ system czujników mierzy również kąt wychylenia, ciśnienie hamowania można lepiej kontrolować, nawet podczas pokonywania zakrętów. Zmniejsza to skłonność motocykla do prostowania się, co oznacza, że ​​jeździec może zachować dokładniejszy kurs.  

Kierunkowskazy LED

Znakomity wygląd: atrakcyjne kierunkowskazy LED z białym przeszkleniem przekonują swoim smukłym wzornictwem i nowoczesną technologią oświetleniową. Reagują szybciej niż żarówki i oferują znacznie dłuższą żywotność. Daje to wyraźne korzyści w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Zawieszenie Dynamic ESA

Dzięki Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) osiąga się bardziej stabilne, a tym samym bezpieczniejsze prowadzenie. System automatycznie reguluje działanie tłumiące i sprężynowe napięcie wstępne sprężytn, aby dopasować je do warunków jazdy i obciążenia, zapewniając w ten sposób maksymalny komfort i najlepszą możliwą przyczepność, nawet podczas pochylania się w zakrętach.  

Siedzenie sportowe

Siedzenie sportowe jest o 20 mm wyższe i węższe od standardowego. Podkreśla tym samym sportowy styl jazdy. Jest to idealny wybór dla wysokich motocyklistów. Wygodny kąt ugięcia kolana oferuje zauważalną poprawę komfortu siedzenia, a tym samym jeszcze więcej beztroskich kilometrów, nawet podczas długich podróży. 

System Keyless Ride

System Keyless Ride zastępuje konwencjonalną blokadę kierownicy i stacyjkę. Oznacza to, że nie trzeba już używać klucza. Odryglowanie i blokowanie kierownicy, uruchomienie zapłonu, klapki wlewu paliwa i schowków odbywa się za pomocą transpondera zintegrowanego z kluczem. Możesz więc wygodnie zostawić klucz w kieszeni kurtki lub spodni i wykonywać wszystkie funkcje, naciskając przycisk. Keyless Ride działa w odległości do 2 metrów.    

 

Sportowy tłumik

Doskonała perfekcja: wysokiej jakości tłumik typu slip-on wykonany z  tytanu oraz karbonowym zakończeniem zapewnia solidne brzmienie i sportowy wygląd. Ponadto, sportowy tłumik produkowany przez Akrapovic jest lżejszy niż standardowy tłumik.   

Większy komfort podróżowania dla dwóch osób

R 1250 RS jest idealny na wycieczkę dla dwojga. Dzięki możliwości zwiększenia przestrzeni bagażowej i innych opcji indywidualizacji Ty i Twój towarzysz możecie zabrać ze sobą wszystko co niebędne w Waszej podróży. Zaawansowane tryby jazdy i inne opcje, takie jak ECALL, pozwalają na beztroską i komfortową podróż do celu.

+ Dowiedz się więcej
Black storm metallic

Lakier Black storm metallic to podstawowy lakier tego modelu. Nadaje motocyklowi szczególnej dynamiki. Pokrywy głowicy cylindrów wykończone są w kolorze Agate grey matt, zaś koła w kolorze matowym Asphalt grey.

Pakiet Komfort

Pakiet komfort umożliwia motocykliście spokojne podejście do każdej trasy i pełną koncentrację na przyjemności z jazdy. Pakiet obejmuje kontrolę ciśnienia w oponach, podgrzewane manetki i chromowany układ wydechowy.  

Pakiet Touring

Dzięki pakietowi touring nawet długie podróże stają się przyjemne i komfortowe. Zapewniają to dodatki takie jak tempomat, automatyczne zawieszenie Dynamic ESA, system Keyless Ride czy przygotowanie do systemu nawigacji.

Mocowania kufrów bocznych

Solidne mocowania kufrów bocznych wykonane są ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Pozwalają one na łatwe i bezpieczne zamocowanie kufrów bocznych.  

Przygotowanie do urządzenia nawigacyjnego

Przygotowanie do nawigacji za pomocą uchwytu i podstawy dokującej na kierownicy. System nawigacji i funkcje łączności są wygodnie obsługiwane za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na lewej końcówce kierownicy.  

Zawieszenie Dynamic ESA

Dzięki zawieszeniiu Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) osiąga się bardziej stabilne, a tym samym bezpieczniejsze prowadzenie. System automatycznie reguluje działanie tłumiące i sprężynowe napięcie wstępne sprężyn, aby dopasować je do warunków jazdy i obciążenia, zapewniając w ten sposób maksymalny komfort i najlepszą możliwą przyczepność, nawet podczas pochylania się w zakrętach  

Tryby jazdy Pro

Opcja trybu jazdy Pro obejmuje teraz także Core Screen Sport, Hill Start Control Pro z automatyczną aktywacją hamulców na pochyłościach, kontrolę oporu silnika MSR oraz DBC - Dynamic Brake Assist (dynamiczna kontrola hamowania).

ABS Pro

Dzięki innowacyjnemu ABS Pro motocykl jest lepiej kontrolowany przez kierowcę, nawet podczas hamowania w pochylonej pozycji. System czujników mierzy również kąt wychylenia, co umożliwia lepszą kontrolę ciśnienia hamowania, nawet podczas pokonywania zakrętów.Dzięki temu ​​motocyklista może zachować dokładniejszy kurs.

Światła do jazdy dziennej

Światło LED do jazdy dziennej zapewnia większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nowoczesnej technologii LED poprawia widoczność motocykla. Oprócz wygodnej automatycznej funkcji, światło do jazdy dziennej może być również aktywowane ręcznie zachwycając swoim niepowtarzalnym wyglądem.

ECALL

BMW Motorrad jest pierwszym producentem, który zapewnia fabrycznie "inteligentny telefon alarmowy": system zamocowany na kierownicy, który w razie wypadku może samodzielnie i automatycznie uruchomić łańcuch ratunkowy, ułatwiając szybszą pomoc służb ratowniczych.   

Kufry boczne w kolorze Asphalt grey metallic matt

Wysokiej jakości turystyczne kufry twarde o pojemności 32 litry każdy zapewniają mnóstwo miejsca na bagaż. W dużym, twardym kufrze po lewej stronie znajdzie się również miejsce na kask motocyklowy. Kufry bryzgoszczelne są zamykane na klucz i polecane jako idealni towarzysze podróży na krótkie lub dłuższe wycieczki. Pokrywy mogą być otwierane szeroko i ułatwiają pakowanie.

Kufer centralny, 30 l

Wodoodporny kufer centralny o pojemności 30 litrów zapewnia wystarczającą ilość miejsca na bagaż. Opcjonoalnie dostępna osłona kufra występuję w kolorze Asphalt grey metallic mat lub Black storm metallic, które umożliwiają delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślając przy tym wrażenie wysokiej jakości. Maksymalna ładowność wynosi 5 kg.   

BMW Motorrad Navigator VI

Wielofunkcyjny Nawigator VI sprawia, że ​​planowanie trasy jest dziecinnie proste. System z pamięcią flash 16 GB i pięciocalowym ekranem dotykowym zawsze niezawodnie poprowadzi Cię do celu. Dzięki okrągłemu filtrowi polaryzacyjnemu (CPOL) oraz wodoodpornemu wyświetlaczowi odczytanie wskazówek nawigacyjnych jest wyjątkowo łatwe nawet w pełnym słońcu. Ekran o wysokiej rozdzielczości w obudowie przypominającej smartfon zapewnia wszystkie niezbędne informacje. Liczne dodatkowe funkcje sprawiają, że planowanie i zwiedzanie są ekscytującym przeżyciem. Navigator VI umożliwia tworzenie tras zgodnie z osobistymi preferencjami wybierająć na przykład opcję krętych i bocznych dróg czy tras o małym natężeniu ruchu. W nieznanym terenie szczególnie przydatna jest opcja "podróż w obie strony", ponieważ trasa zawsze będzie kończyć się z powrotem w punkcie początkowym. Połączenie Bluetooth z systemem komunikacyjnym BMW Motorrad i opcjonalna aplikacja Smartphone Link umożliwiają czystą rozrywkę multimedialną w drodze: powiadomienia nawigacyjne, połączenia telefoniczne i strumieniowe przesyłanie muzyki, a także pobieranie prognoz pogody lub informacji o korkach nie stanowią problemu. Wraz z przygotowaniem do nawigacji dostępne są również inne funkcje, takie jak "Mój motocykl". Całością  można sterować za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na kierownicy. 

Opcjonalny zestaw montażowy do samochodów sprawia, że ​​Navigator VI jest idealnym towarzyszem podróży także w Twoim aucie  

Więcej elegancji na następną trasę

Gdziekolwiek się wybierzesz - trasa minie komfortowo i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Designerski pakiet BMW Motorrad Spezial uczyni Twój R 1250 RS wyjątkowym.

+ Dowiedz się więcej
Styl Exclusive

W stylu Exclusive motocykl jest wyposażony w sportowy i elegancki lakier metaliczny w kolorze Imperial blue. Ponadto motocykl wyróżnia się wysokiej jakości materiałami. Ekskluzywny napis i wysokiej jakości osłona zbiornika ze stali nierdzewnej stanowią dopełnienie stylowego wyglądu.

Pakiet Komfort

Pakiet komfort umożliwia motocykliście spokojne podejście do każdej trasy i pełną koncentrację na przyjemności z jazdy. Pakiet obejmuje kontrolę ciśnienia w oponach, podgrzewane manetki i chromowany układ wydechowy. 

Pakiet Dynamic

Pakiet Dynamic wyróżnia sportowe cechy maszyny, oferując jednocześnie korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Wyposażenie obejmuje następujące tryby jazdy Pro: ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), Dynamic Brake Control (DBC) i Hill Start Control (HSC), asystent zmiany biegów Pro, a także światła LED do jazdy dziennej i kierunkowskazy LED.  

Osłona zbiornika Pure

Osłona zbiornika Pure ze stali nierdzewnej nadaje środkowej powierzchni zbiornika odpornej, matowej powierzchni.

Światła do jazdy dziennej

Światło LED do jazdy dziennej zapewnia większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nowoczesnej technologii LED poprawia widoczność motocykla. Oprócz wygodnej automatycznej funkcji, światło do jazdy dziennej może być również aktywowane ręcznie zachwycając swoim niepowtarzalnym wyglądem.  

Chromowany układ wydechowy

Układ wydechowy z wysokiej jakości chromowanym tylnym tłumikiem i kolektorem wydechowym ma błyszczący i wyjątkowo elegancki wygląd. Konstrukcja tylnego tłumika zapewnia dużą swobodę podczas wchodzenia w zakręty, a jednocześnie odsłania tylne koło.  

Kierunkowskazy LED

Znakomity wygląd: atrakcyjne kierunkowskazy LED z białym przeszkleniem przekonują swoim smukłym wzornictwem i nowoczesną technologią oświetleniową. Reagują szybciej niż żarówki i oferują znacznie dłuższą żywotność. Daje to wyraźne korzyści w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   

Pakiety części frezowanych Option 719 Classic

Pakiety części frezowanych Classic i Classic II ekskluzywnego zestawu Option 719 akcentują wysokiej jakości komponenty w srebrnym kolorze. Frezowane elementy specjalne z anodowanego aluminium świadczą o najwyższej dbałości o detale i prezentują się niebywale szlachetnie. Branding Option -719 podkreśla również jakościowy wygląd maszyny.

Option 719 Koła Classic

Ekskluzywne dwukolorowe koła serii Option 719 Classic wyglądają świetnie dzięki frezowaniu kontrastowemu. Są idealnie dopasowane do klasycznego wyglądu pozostałych części Spezial z opcji 719 i HP, a dzięki wysokiej jakości powłoce powierzchni spełniają najwyższe standardy jakości.  

BMW Motorrad Spezial

Option 719

Z opcją 719 otrzymujesz wysokiej jakości częsci frezowane, a także ekskluzywne specjalne lakiery i koła. Możesz nadać swojemu R 1250 RS osobisty charakter.

+ Dowiedz się więcej
Option 719 lakier metaliczny Stardust

Opcjonalny metaliczny kolor Spezial 719 Stardust nadaje maszynie ekskluzywny, szczególnie elegancki połysk. Fascynujące efekty ujawniają się w zależności od padania światła. Ten elegancki wygląd uzupełnia spojler silnika i środkowa pokrywa zbiornika ze stali nierdzewnej.  

Siedzenie Option 719

Dwukolorowe siedzenie opcji 719 jest ciemnobrązowe i czarne. Zachwyca delikatnym materiałem i wyszukanymi ozdobnymi szwami. Wszywana metka z logo Option 719 w kontrastowym szwie dopełnia ekskluzywnego stylu.  

Option 719 Koła Classic

Ekskluzywne dwukolorowe koła serii Option 719 Classic wyglądają świetnie dzięki frezowaniu kontrastowemu. Są idealnie dopasowane do klasycznego wyglądu pozostałych części Spezial z opcji 719 i HP, a dzięki wysokiej jakości powłoce powierzchni spełniają najwyższe standardy jakości.   

Części frezowane

Pakiet HP

Pakiet HP podkreśla sportowy charakter motocykla dzięki wysokiej jakości komponentom aluminiowym o dwukolorowym wyglądzie i logo HP. Elementy Spezial wykonane z aluminium anodowanego mają wysoką wartość.  

Option 719 pakiet Classic

Części Spezial wykonane z anodowanego aluminium zwracają szczególną uwagę na detale i tworzą ekskluzywność. Dodatkowo branding opcji 719 podkreśla wyjątkowe wrażenia jakościowe motocykla.  

Akcesoria do R 1250 RS

Akcesoria HP

Tłumik sportowy HP

Doskonała perfekcja: wysokiej jakości tłumik typu slip-on wykonany z  tytanu oraz karbonowym zakończeniem zapewnia solidne brzmienie i sportowy wygląd. Ponadto, sportowy tłumik produkowany przez Akrapovic jest lżejszy niż standardowy tłumik. 

Bagaż

Kufry boczne i kufer centralny

Wysokiej jakości kufry boczne o pojemności 32 litrów i 31 litrów zapewniają dużo miejsca na bagaż i mają ładowność 10 kg. Bryzgoszczelne kufry zamykane są na klucz i są idealnym towarzyszem podróży podczas krótkich lub dłuższych wycieczek. Zalecana prędkość maksymalna z zamontowanymi kuframi wynosi 180 km / h. Praktyczne opcje to wodoodporne wkładki, które idealnie pasują do walizki turystycznej.

Wodoodporny kufer centralny o pojemności 30 litrów zapewnia wystarczającą ilość miejsca na bagaż. Opcjonoalnie dostępna osłona kufra występuję w kolorze Asphalt grey, Black storm lub Light white wraz z zawiasami typu soft-close, które umożliwiają delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślając przy tym wrażenie wysokiej jakości. Maksymalna ładowność wynosi 5 kg.  

Wewnętrzne torby na kufry boczne i kufer centralny

Torby wewnętrzne dopasowane do kufrów sprawiają, że bagaż jest uporządkowany, a ładowanie i rozładowywanie jest łatwiejsze. Torby posiadają uchwyt i pasek na ramię, dzięki temu można je transportować szybko i bez wysiłku. 

Torba na zbiornik na paliwo (tankbag) 5-9 l

Mała torba na zbiornik wykonana z wytrzymałej tkaniny poliestrowej powlekanej poliuretanem jest idealnym towarzyszem na krótkie wycieczki. Wodoodporna komora główna oraz objętość, która może być rozszerzona z 5 do 9 litrów. Dodatkowo uchwyt do przenoszenia i odpinany pasek na ramię to funkcje, które spełnią Twoje wszystkie codzienne potrzeby.

Design

Option 719 regulowane podnóżki kierowcy

Klasyczne aluminiowe podnóżki są regulowane w trzech pozycjach i zapewniają maksymalny komfort oraz pewność na drodze. Wysokiej jakości frezowane elementy ekskluzywnej Option 719 zapewniają dodatkową stabilność i jeszcze lepszą kontrolę nad motocyklem.  

Option 719 regulowana dźwignia hamulca nożnego

Ekskluzywna dźwignia hamulca nożnego Option 719 jest frezowana z aluminium anodowanego i można ją indywidualnie regulować.  

Option 719 pokrywy głowicy cylindrów

Pokrywy głowicy w ekskluzywnej Option 719 to wysokiej jakości frezowane elementy z anodowanego aluminium. Ekskluzywne części specjalne opatrzone są napisem "Opcja 719" i podkreślają wysoką jakość motocykla.  

Ergonomia i komfort

Siedzenie

Siedzenie wysokie, czarne:

Siedzenie wyższe  o wysokości 30 mm względem standardowego, w kolorze czarnym jest szczególnie odpowiednie dla wysokich kierowców. Wygodny kąt ugięcia kolan zapewnia kierowcy odczuwalny wzrost komfortu siedzenia, a tym samym jeszcze więcej beztroskich kilometrów, szczególnie na długich trasach.


Siedzenie niskie, czarne:

Siedzenie w kolorze czarnym, które jest o 30 mm niższe względem standardowego. Ułatwia to manewrowanie i kontrolowanie motocykla niższym kierowcom.


Siedzenie sportowe, czarne:

Siedzenie sportowe w kolorze czarnym jest wyższe i węższe od standardowego fotela, a dzięki aktywnej regulacji siedzenia zapewnia sportowy styl jazdy. Wysokość siedziska 840 mm i długość kroku 1875 mm sprawiają, że jest ono szczególnie odpowiednie dla wysokich jeźdźców.

Przyciemniona szyba

Przyciemniona szyba podkreśla sportowy charakter maszyny. Z odporną na zarysowania powłoką zapewniającą trwałą przezroczystość. Wymiary i kształt odpowiadają standardowej szybie przedniej.  

Nawigacja i komunikacja

BMW Navigator VI

Wielofunkcyjny Nawigator VI sprawia, że ​​planowanie trasy jest dziecinnie proste. System z pamięcią flash 16 GB i pięciocalowym ekranem dotykowym zawsze niezawodnie poprowadzi Cię do celu. Dzięki okrągłemu filtrowi polaryzacyjnemu (CPOL) oraz wodoodpornemu wyświetlaczowi odczytanie wskazówek nawigacyjnych jest wyjątkowo łatwe nawet w pełnym słońcu. Ekran o wysokiej rozdzielczości w obudowie przypominającej smartfon zapewnia wszystkie niezbędne informacje. Liczne dodatkowe funkcje sprawiają, że planowanie i zwiedzanie są ekscytującym przeżyciem. Navigator VI umożliwia tworzenie tras zgodnie z osobistymi preferencjami wybierająć na przykład opcję krętych i bocznych dróg czy tras o małym natężeniu ruchu. W nieznanym terenie szczególnie przydatna jest opcja "podróż w obie strony", ponieważ trasa zawsze będzie kończyć się z powrotem w punkcie początkowym. Połączenie Bluetooth z systemem komunikacyjnym BMW Motorrad i opcjonalna aplikacja Smartphone Link umożliwiają czystą rozrywkę multimedialną w drodze: powiadomienia nawigacyjne, połączenia telefoniczne i strumieniowe przesyłanie muzyki, a także pobieranie prognoz pogody lub informacji o korkach nie stanowią problemu. Wraz z przygotowaniem do nawigacji dostępne są również inne funkcje, takie jak "Mój motocykl". Całością  można sterować za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na kierownicy. 

Opcjonalny zestaw montażowy do samochodów sprawia, że ​​Navigator VI jest idealnym towarzyszem podróży także w Twoim aucie.  

Bezpieczeństwo

Aluminiowa osłona silnika

Wytrzymałe pręty zabezpieczające silnik wykonane z polerowanej stali nierdzewnej niezawodnie chronią obszar wokół cylindra przed uszkodzeniem bez ograniczania kąta nachylenia. Wytrzymała konstrukcja rurowa może wytrzymać nawet najcięższe uderzenia.  

spinner