Sygnał startowy do następnej podróży.

R 1250 RS motocykl z zacięciem sportowym nadający się na długie dystanse. W stylu Sport jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Shift Assistant Pro sprawia, że ​​przełączanie biegów jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ nie ma potrzeby wyłączania sprzęgła. Dynamiczne ESA i tryby jazdy Pro zapewniają niezrównaną przyjemności z jazdy. Bezpieczeństwo i komfort nigdy nie pozostają w tyle dzięki ABS Pro i inteligentnemu wezwaniu awaryjnemu ECALL. Dzięki dostępowi bezkluczykowemu Keyless Ride nigdy nie tracisz czasu: wsiadasz i jedziesz z R 1250 RS.  

+ Dowiedz się więcej
 • Kolorystyka metalicznego matowego koloru Austin Yellow w Style Sport to prawdziwa bomba. Ponadto motocykl może pochwalić się wysokiej jakości materiałami. Napis Sport, duże kolorowe wstawki i wysokiej jakości komponenty ze stali nierdzewnej uzupełniają ekstrawagancki sportowy styl tourer, który cechuje wizualna lekkość.  

 • Pakiet Dynamic wyróżnia sportowe cechy maszyny, oferując jednocześnie korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Wyposażenie obejmuje następujące tryby jazdy Pro: ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), Dynamic Brake Control (DBC) i Hill Start Control (HSC), asystent zmiany biegów Pro, a także światła LED do jazdy dziennej i wskaźniki LED.

 • Dzięki trybowi jazdy Pro, zakres użytkowania maszyny może zostać rozszerzony jeszcze bardziej i dostosowany do różnych sytuacji i celów jazdy. Oprócz reakcji przepustnicy, dostosowano również charakterystykę sterowania dynamiką trakcji (DTC).  

 • Asystent zmiany biegów Pro umożliwia zmianę biegów w górę i w dół w prawie wszystkich zakresach obciążenia i zakresach prędkości obrotowej silnika bez użycia sprzęgła. Asystent zapewnia w ten sposób zauważalnie skrócone czasy zmiany biegów, zwolnienie dłoni sprzęgła, a tym samym większy komfort, dynamikę i przyjemność jazdy.  

 • Dzięki innowacyjnemu ABS Pro motocykl jest lepiej kontrolowany przez kierowcę, nawet podczas hamowania w pochylonej pozycji. Ponieważ system czujników mierzy również kąt wychylenia, ciśnienie hamowania można lepiej kontrolować, nawet podczas pokonywania zakrętów. Zmniejsza to skłonność motocykla do prostowania się, co oznacza, że ​​jeździec może zachować dokładniejszy kurs.  

 • Znakomity wygląd: atrakcyjne kierunkowskazy LED z białym przeszkleniem przekonują swoim smukłym wzornictwem i nowoczesną technologią oświetleniową. Reagują szybciej niż żarówki i oferują znacznie dłuższą żywotność. Daje to wyraźne korzyści w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

 • Dzięki Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) osiąga się bardziej stabilne, a tym samym bezpieczniejsze prowadzenie. System automatycznie reguluje działanie tłumiące i sprężynowe napięcie wstępne sprężytn, aby dopasować je do warunków jazdy i obciążenia, zapewniając w ten sposób maksymalny komfort i najlepszą możliwą przyczepność, nawet podczas pochylania się w zakrętach.  

 • Siedzenie sportowe jest o 20 mm wyższe i węższe od standardowego wspierąc przy tym sportowy styl jazdy. Jest to idealny wybór dla wysokich jeźdźców. Wygodny kąt ugięcia kolana oferuje zauważalną poprawę komfortu siedzenia, a tym samym jeszcze więcej beztroskich kilometrów, nawet podczas długich podróży.  

 • System Keyless Ride zastępuje konwencjonalną blokadę kierownicy i stacyjkę. Oznacza to, że nie trzeba już używać klucza. Odryglowanie i blokowanie kierownicy, uruchomienie zapłonu, klapki wlewu paliwa i schowków odbywa się za pomocą transpondera zintegrowanego z kluczem. Możesz więc wygodnie zostawić klucz w kieszeni kurtki lub spodni i wykonywać wszystkie funkcje, naciskając przycisk. Keyless Ride działa w odległości do 2 metrów.    

   

 • Doskonała perfekcja: wysokiej jakości tłumik typu slip-on wykonany z  tytanu oraz karbonowym zakończeniem zapewnia solidne brzmienie i sportowy wygląd. Ponadto, sportowy tłumik produkowany przez Akrapovic jest lżejszy niż standardowy tłumik.   

 • Pakiet HP podkreśla sportowy charakter motocykla dzięki wysokiej jakości komponentom aluminiowym o dwukolorowym wyglądzie i znakowaniu HP. Części pakietu wykonane z anodowanego aluminium mają niezwykle wysoką jakość.

Większy komfort podróżowania dla dwóch osób.

R 1250 RS jest idealny na wycieczkę dla dwojga. Dzięki możliwości zwiększenia przestrzeni bagażowe i innych opcji indywidualizacji Ty i Twój towarzysz możecie zabrać ze sobą wszystko co niebędne w Waszej podróży. Zaawansowane tryby jazdy i inne opcje, takie jak ECALL, pozwalają dotrzeć do celu beztrosko i komfortowo.  

+ Dowiedz się więcej
 • Lakier Black storm metallic stanowi podstawowe malowanie modelu, nadając motocyklowi szczególną dynamikę. Pokrywy głowicy cylindrów wykończone są w kolorze Agate grey matt, zaś koła w kolorze matowym Asphalt grey.

 • Dzięki pakietowi komfort jeździec może podejść do każdej trasy jeszcze bardziej spokojnie i skoncentrować się całkowicie na przyjemności z jazdy. Pakiet obejmuje kontrolę ciśnienia w oponach, podgrzewane manetki i chromowany układ wydechowy.  

 • Dzięki pakietowi touring nawet długie podróże stają się przyjemne i komfortowe. Zapewniają to dodatki takie jak tempomat, automatyczne zawieszenie Dynamic ESA, system Keyless Ride czy przygotowanie do systemu nawigacji.

 • Solidne mocowania kufrów bocznych wykonane są ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Pozwalają one na łatwe i bezpieczne zamocowanie kufrów bocznych.  

 • Przygotowanie do nawigacji za pomocą uchwytu i podstawy dokującej na kierownicy. System nawigacji i funkcje łączności są wygodnie obsługiwane za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na lewej końcówce kierownicy.  

 • Dzięki zawieszeniiu Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) osiąga się bardziej stabilne, a tym samym bezpieczniejsze prowadzenie. System automatycznie reguluje działanie tłumiące i sprężynowe napięcie wstępne sprężyn, aby dopasować je do warunków jazdy i obciążenia, zapewniając w ten sposób maksymalny komfort i najlepszą możliwą przyczepność, nawet podczas pochylania się w zakrętach  

 • Dzięki trybom jazdy Pro, zakres użytkowania maszyny może zostać rozszerzony jeszcze bardziej i dostosowany do różnych sytuacji i celów jazdy. Oprócz reakcji przepustnicy, dostosowano również charakterystykę sterowania dynamiką trakcji (DTC).  

 • Dzięki innowacyjnemu ABS Pro motocykl jest lepiej kontrolowany przez kierowcę, nawet podczas hamowania w pochylonej pozycji. Ponieważ system czujników mierzy również kąt wychylenia, ciśnienie hamowania można lepiej kontrolować, nawet podczas pokonywania zakrętów. Zmniejsza to skłonność motocykla do prostowania się, co oznacza, że ​​jeździec może zachować dokładniejszy kurs.  

 • Światło LED do jazdy dziennej zapewnia większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nowoczesnej technologii LED poprawia widoczność motocykla. Oprócz wygodnej automatycznej funkcji, światło do jazdy dziennej może być również aktywowane ręcznie zachwycając swoim niepowtarzalnym wyglądem.

 • BMW Motorrad jest pierwszym producentem, który zapewnia fabrycznie "inteligentny telefon alarmowy": system zamocowany na kierownicy, który w razie wypadku może samodzielnie i automatycznie uruchomić łańcuch ratunkowy, ułatwiając szybszą pomoc służb ratowniczych.   

 • Pojemność 32 litrów sprawia, że ​​wysokiej jakości kufer oferuje dużo miejsca na bagaż. Bryzgoodporna obudowa może zostać zamknięta i jest idealnym towarzyszem podróży podczas krótkich lub dłuższych wycieczek.  

 • Wodoodporny kufer centralny o pojemności 30 litrów zapewnia wystarczającą ilość miejsca na bagaż. Opcjonoalnie dostępna osłona kufra występuję w kolorze Asphalt grey, Black storm lub Light white wraz z zawiasami typu soft-close, które umożliwiają delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślając przy tym wrażenie wysokiej jakości. Maksymalna ładowność wynosi 5 kg.   

 • Wielofunkcyjny Nawigator VI sprawia, że ​​planowanie trasy jest dziecinnie proste. System z pamięcią flash 16 GB i pięciocalowym ekranem dotykowym zawsze niezawodnie poprowadzi Cię do celu. Dzięki okrągłemu filtrowi polaryzacyjnemu (CPOL) oraz wodoodpornemu wyświetlaczowi odczytanie wskazówek nawigacyjnych jest wyjątkowo łatwe nawet w pełnym słońcu. Ekran o wysokiej rozdzielczości w obudowie przypominającej smartfon zapewnia wszystkie niezbędne informacje. Liczne dodatkowe funkcje sprawiają, że planowanie i zwiedzanie są ekscytującym przeżyciem. Navigator VI umożliwia tworzenie tras zgodnie z osobistymi preferencjami wybierająć na przykład opcję krętych i bocznych dróg czy tras o małym natężeniu ruchu. W nieznanym terenie szczególnie przydatna jest opcja "podróż w obie strony", ponieważ trasa zawsze będzie kończyć się z powrotem w punkcie początkowym. Połączenie Bluetooth z systemem komunikacyjnym BMW Motorrad i opcjonalna aplikacja Smartphone Link umożliwiają czystą rozrywkę multimedialną w drodze: powiadomienia nawigacyjne, połączenia telefoniczne i strumieniowe przesyłanie muzyki, a także pobieranie prognoz pogody lub informacji o korkach nie stanowią problemu. Wraz z przygotowaniem do nawigacji dostępne są również inne funkcje, takie jak "Mój motocykl". Całością  można sterować za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na kierownicy. 

  Opcjonalny zestaw montażowy do samochodów sprawia, że ​​Navigator VI jest idealnym towarzyszem podróży także w Twoim aucie  

Więcej elegancji na następną trasę.

Gdziekolwiek się wybierzesz - trasa będzie wygodna i sensacyjna. Designerski pakiet BMW Motorrad Spezial nada Twojemu R 1250 RS czegoś szczególnego i jeszcze bardziej eleganckiego.  

+ Dowiedz się więcej
 • W stylu Exclusive motocykl jest wyposażony w sportowy i elegancki lakier metaliczny w kolorze Imperial blue. Ponadto motocykl może wyróżnia się wysokiej jakości materiałami. Ekskluzywny napis i wysokiej jakości osłona zbiornika ze stali nierdzewnej stanowią dopełnienie stylowego wyglądu.

 • Dzięki pakietowi komfort, jeździec może podejść do każdej trasy jeszcze bardziej spokojnie i skoncentrować się całkowicie na przyjemności z jazdy. Pakiet obejmuje kontrolę ciśnienia w oponach, podgrzewane manetki i chromowany układ wydechowy. 

 • Pakiet Dynamic wyróżnia sportowe cechy maszyny, oferując jednocześnie korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Wyposażenie obejmuje następujące tryby jazdy Pro: ABS Pro, Dynamic Traction Control (DTC), Dynamic Brake Control (DBC) i Hill Start Control (HSC), asystent zmiany biegów Pro, a także światła LED do jazdy dziennej i kierunkowskazy LED.  

 • Osłona zbiornika Pure ze stali nierdzewnej nadaje środkowej powierzchni zbiornika odpornej, matowej powierzchni.

 • Światło LED do jazdy dziennej zapewnia większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nowoczesnej technologii LED poprawia widoczność motocykla. Oprócz wygodnej automatycznej funkcji, światło do jazdy dziennej może być również aktywowane ręcznie zachwycając swoim niepowtarzalnym wyglądem.  

 • Układ wydechowy z wysokiej jakości chromowanym tylnym tłumikiem i kolektorem wydechowym ma błyszczący i wyjątkowo elegancki wygląd. Konstrukcja tylnego tłumika zapewnia dużą swobodę podczas wchodzenia w zakręty, a jednocześnie odsłania tylne koło.  

 • Znakomity wygląd: atrakcyjne kierunkowskazy LED z białym przeszkleniem przekonują swoim smukłym wzornictwem i nowoczesną technologią oświetleniową. Reagują szybciej niż żarówki i oferują znacznie dłuższą żywotność. Daje to wyraźne korzyści w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   

 • Ekskluzywna pakiet Option 719 to wysokiej jakości komponenty w srebrnym kolorze wykonane z anodyzowanego aluminium. Niesamowita dbałość o szczegóły przykuwa wzrok.

 • Ekskluzywne dwukolorowe koła serii Option 719 Classic wyglądają świetnie dzięki frezowaniu kontrastowemu. Są idealnie dopasowane do klasycznego wyglądu pozostałych części Spezial z opcji 719 i HP, a dzięki wysokiej jakości powłoce powierzchni spełniają najwyższe standardy jakości.  

BMW Motorrad Spezial

Option 719.

Z opcją 719 otrzymujesz wysokiej jakości częsci frezowane, a także ekskluzywne specjalne lakiery i koła. Możesz nadać swojemu R 1250 RS osobisty charakter bezpośrednio z fabryki.  

+ Dowiedz się więcej
 • Option 719 lakier metaliczny Stardust

  Opcjonalny metaliczny kolor Spezial 719 Stardust nadaje maszynie ekskluzywny, szczególnie elegancki połysk. Fascynujące efekty ujawniają się w zależności od padania światła. Ten elegancki wygląd uzupełnia spojler silnika i środkowa pokrywa zbiornika ze stali nierdzewnej.  

 • Siedzenie Option 719

  Dwukolorowe siedzenie opcji 719 jest ciemnobrązowe i czarne. Zachwyca delikatnym materiałem i wyszukanymi ozdobnymi szwami. Wszywana metka z logo Option 719 w kontrastowym szwie dopełnia ekskluzywnego stylu.  

 • Option 719 Koła Classic

  Ekskluzywne dwukolorowe koła serii Option 719 Classic wyglądają świetnie dzięki frezowaniu kontrastowemu. Są idealnie dopasowane do klasycznego wyglądu pozostałych części Spezial z opcji 719 i HP, a dzięki wysokiej jakości powłoce powierzchni spełniają najwyższe standardy jakości.   

Części frezowane.
 • Pakiet HP podkreśla sportowy charakter motocykla dzięki wysokiej jakości komponentom aluminiowym o dwukolorowym wyglądzie i logo HP. Elementy Spezial wykonane z aluminium anodowanego mają wysoką wartość.  

 • Części Spezial wykonane z anodowanego aluminium zwracają szczególną uwagę na detale i tworzą ekskluzywność. Dodatkowo branding opcji 719 podkreśla wyjątkowe wrażenia jakościowe motocykla.  

Akcesoria do R 1250 RS

Akcesoria HP
 • Doskonała perfekcja: wysokiej jakości tłumik typu slip-on wykonany z  tytanu oraz karbonowym zakończeniem zapewnia solidne brzmienie i sportowy wygląd. Ponadto, sportowy tłumik produkowany przez Akrapovic jest lżejszy niż standardowy tłumik. 

Bagaż.
 • Wysokiej jakości kufry boczne o pojemności 32 litrów i 31 litrów zapewniają dużo miejsca na bagaż i mają ładowność 10 kg. Bryzgoszczelne kufry zamykane są na klucz i są idealnym towarzyszem podróży podczas krótkich lub dłuższych wycieczek. Zalecana prędkość maksymalna z zamontowanymi kuframi wynosi 180 km / h. Praktyczne opcje to wodoodporne wkładki, które idealnie pasują do walizki turystycznej.

  Wodoodporny kufer centralny o pojemności 30 litrów zapewnia wystarczającą ilość miejsca na bagaż. Opcjonoalnie dostępna osłona kufra występuję w kolorze Asphalt grey, Black storm lub Light white wraz z zawiasami typu soft-close, które umożliwiają delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślając przy tym wrażenie wysokiej jakości. Maksymalna ładowność wynosi 5 kg.  

 • Dopasowane torby wewnętrzne do kufrów sprawiają, że bagaż jest uporządkowany, a ładowanie i rozładowywanie jest łatwiejsze. Dzięki uchwytowi i paskowi na ramię torby można szybko i bez wysiłku transportować.   

 • Mała torba na zbiornik wykonana z wytrzymałej tkaniny poliestrowej powlekanej poliuretanem jest idealnym towarzyszem na krótkie wycieczki. Wodoodporna komora główna oraz objętość, która może być rozszerzona z 5 do 9 litrów. Dodatkowo uchwyt do przenoszenia i odpinany pasek na ramię to funkcje, które spełnią Twoje wszystkie codzienne potrzeby.

Design.
 • Klasyczne aluminiowe podnóżki są regulowane w trzech pozycjach i zapewniają maksymalny komfort oraz pewność na drodze. Wysokiej jakości frezowane elementy ekskluzywnej Option 719 zapewniają dodatkową stabilność i jeszcze lepszą kontrolę nad motocyklem.  

 • Ekskluzywna dźwignia hamulca nożnego Option 719 jest frezowana z aluminium anodowanego i można ją indywidualnie regulować.  

 • Pokrywy głowicy w ekskluzywnej Option 719 to wysokiej jakości frezowane elementy z anodowanego aluminium. Ekskluzywne części specjalne opatrzone są napisem "Opcja 719" i podkreślają wysoką jakość motocykla.  

Ergonomia i komfort.
 • Siedzenie wysokie, czarne:

  Siedzenie wyższe  o wysokości 30 mm względem standardowego, w kolorze czarnym jest szczególnie odpowiednie dla wysokich kierowców. Wygodny kąt ugięcia kolan zapewnia kierowcy odczuwalny wzrost komfortu siedzenia, a tym samym jeszcze więcej beztroskich kilometrów, szczególnie na długich trasach.


  Siedzenie niskie, czarne:

  Siedzenie w kolorze czarnym, które jest o 30 mm niższe względem standardowego. Ułatwia to manewrowanie i kontrolowanie motocykla niższym kierowcom.


  Siedzenie sportowe, czarne:

  Siedzenie sportowe w kolorze czarnym jest wyższe i węższe od standardowego fotela, a dzięki aktywnej regulacji siedzenia zapewnia sportowy styl jazdy. Wysokość siedziska 840 mm i długość kroku 1875 mm sprawiają, że jest ono szczególnie odpowiednie dla wysokich jeźdźców.

 • Przyciemniona szyba podkreśla sportowy charakter maszyny. Z odporną na zarysowania powłoką zapewniającą trwałą przezroczystość. Wymiary i kształt odpowiadają standardowej szybie przedniej.  

Nawigacja i komunikacja.
 • Wielofunkcyjny Nawigator VI sprawia, że ​​planowanie trasy jest dziecinnie proste. System z pamięcią flash 16 GB i pięciocalowym ekranem dotykowym zawsze niezawodnie poprowadzi Cię do celu. Dzięki okrągłemu filtrowi polaryzacyjnemu (CPOL) oraz wodoodpornemu wyświetlaczowi odczytanie wskazówek nawigacyjnych jest wyjątkowo łatwe nawet w pełnym słońcu. Ekran o wysokiej rozdzielczości w obudowie przypominającej smartfon zapewnia wszystkie niezbędne informacje. Liczne dodatkowe funkcje sprawiają, że planowanie i zwiedzanie są ekscytującym przeżyciem. Navigator VI umożliwia tworzenie tras zgodnie z osobistymi preferencjami wybierająć na przykład opcję krętych i bocznych dróg czy tras o małym natężeniu ruchu. W nieznanym terenie szczególnie przydatna jest opcja "podróż w obie strony", ponieważ trasa zawsze będzie kończyć się z powrotem w punkcie początkowym. Połączenie Bluetooth z systemem komunikacyjnym BMW Motorrad i opcjonalna aplikacja Smartphone Link umożliwiają czystą rozrywkę multimedialną w drodze: powiadomienia nawigacyjne, połączenia telefoniczne i strumieniowe przesyłanie muzyki, a także pobieranie prognoz pogody lub informacji o korkach nie stanowią problemu. Wraz z przygotowaniem do nawigacji dostępne są również inne funkcje, takie jak "Mój motocykl". Całością  można sterować za pomocą kontrolera wielofunkcyjnego na kierownicy. 

  Opcjonalny zestaw montażowy do samochodów sprawia, że ​​Navigator VI jest idealnym towarzyszem podróży także w Twoim aucie.  

Bezpieczeństwo.
 • Wytrzymałe pręty zabezpieczające silnik wykonane z polerowanej stali nierdzewnej niezawodnie chronią obszar wokół cylindra przed uszkodzeniem bez ograniczania kąta nachylenia. Wytrzymała konstrukcja rurowa może wytrzymać nawet najcięższe uderzenia.  

spinner