Szybko, łatwo i elastycznie

Od gniazdka domowego, przez BMW Wallbox, aż po publiczną stację ładowania. Możesz wykorzystać wszystkie trzy opcje, aby dostarczyć swojemu BMW CE 04 potrzebną energię. Efekty synergii z BMW Group i wynikające z nich standardy samochodowe w wyjątkowy sposób wpływają również na BMW CE 04. Od przejęcia komponentów technicznych po technologię wysokonapięciową i związane z tym wymogi bezpieczeństwa dotyczące kabli, wtyczek, elektroniki akumulatorów i wyłączników bezpieczeństwa. Oczywiście dotyczy to również serwisowania stacji BMW Wallbox.

+ Dowiedz się więcej

Ładowanie z gniazdka domowego

Ładowanie z gniazdka domowego

Dzięki elastycznej szybkiej ładowarce Mode 2 z domową wtyczką Schuko możesz łatwo ładować swoje BMW CE 04 z domowego gniazdka. Dzięki pięciometrowemu kablowi o mocy ładowania 2,3 kW skuter ładuje się od 0% do 80% w niecałe 3 h 30 min.

+ Dowiedz się więcej

Ładowanie za pomocą stacji BMW Wallbox

Ładowanie za pomocą stacji BMW Wallbox

Stacja ładowania w Twoim domu. Możesz ładować swoje BMW, MINI i BMW CE 04 z mocowanej na stałe stacji BMW Wallbox. Wyświetlacz stanu stale informuje o aktualnym stanie naładowania. Przy mocy 2,3 kW możesz naładować skuter od 0% do 80% w 3 h 30 min. Możesz też zaoszczędzić sporo czasu dzięki opcjonalnej szybkiej ładowarce. Przy mocy do 6,9 kW i maksymalnym prądzie ładowania ten sam proces ładowania trwa tylko 65 minut.

+ Dowiedz się więcej

Ładowanie na publicznych stacjach ładowania

Ładowanie na publicznych stacjach ładowania

Dostępny dodatkowo kabel do ładowania Mode 3 umożliwia wygodne ładowanie BMW CE 04 na publicznych stacjach ładowania. Skuter ładuje się od 0% do 80% w 3 h 30 min przy 2,3 kW. Dzięki opcjonalnej szybkiej ładowarce czas ten skraca się do 65 minut przy mocy ładowania do 6,9 kW – w zależności od stacji ładowania.

+ Dowiedz się więcej

Ładowanie szybką ładowarką

BMW CE 04 można opcjonalnie wyposażyć w szybką ładowarkę. Możesz jej używać do szybkiego i bezpiecznego ładowania ze stacji Wallbox w domu lub na publicznych stacjach ładowania z kablem ładującym Mode 3. Szybka ładowarka jest fabryczną opcją wyposażenia. Dzięki niej możesz optymalnie wykorzystać moc ładowania 6,9 kW i naładować swoje BMW CE 04 od 0% do 80% w zaledwie 65 minut.

+ Dowiedz się więcej

Stacje ładowania i stan naładowania

Twoja droga do stacji ładowania

Twoja droga do stacji ładowania

Nawigacja pokazuje stacje ładowania w wybranym obszarze dzięki funkcji Point of Interest i prowadzi Cię do nich najkrótszą trasą. Możesz wybierać je w aplikacji BMW Motorrad Connected lub wyświetlać trasę do następnej stacji ładowania bezpośrednio na dużym wyświetlaczu TFT o przekątnej 10,25 cala.

+ Dowiedz się więcej

Stan naładowania zawsze pod kontrolą

Stan naładowania zawsze pod kontrolą

Podczas procesu ładowania aplikacja BMW Motorrad Connected informuje o przewidywanym zakończeniu ładowania oraz, oczywiście, jak daleko i jak długo możesz podróżować ze zgromadzoną energią. Dane te można odczytać na wyświetlaczu TFT o przekątnej 10,25” w dowolnym momencie podczas jazdy. 

+ Dowiedz się więcej

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące zasięgu i ładowania

Jak mój styl jazdy wpływa na zasięg mojego BMW CE 04?

Bez wątpienia Twój styl jazdy ma wpływ na zużycie energii, a tym samym na zasięg. Aby zmaksymalizować zasięg, w swoim BMW CE 04 możesz wybrać tryb jazdy Eco. Skuter wyposażony jest również w system odzyskiwania energii, dzięki któremu akumulator wysokonapięciowy jest ładowany poprzez rekuperację. Zwykły styl jazdy, umiarkowane przyspieszenie i unikanie jazdy przy stałej prędkości maksymalnej również pomagają zmaksymalizować zasięg.

Czy akumulator w BMW CE 04 z czasem się zużywa?

Pojemność wysokonapięciowego akumulatora litowo-jonowego zmniejsza się z upływem czasu użytkowania. W związku z tym zapewniamy naszym klientom najlepszą możliwą obsługę certyfikowanych akumulatorów. Serwis obejmuje pierwsze 40 000 kilometrów i kończy się pięć lat po pierwszej dostawie lub rejestracji. Jeśli w tym czasie akumulator wysokonapięciowy ulegnie uszkodzeniu, usterkę usuniemy bezpłatnie. To samo dotyczy nadmiernej utraty pojemności. Możesz dowiedzieć się więcej od swojego partnera BMW Motorrad. 

Czy mogę również jeździć BMW CE 04, jeśli nie mam możliwości szybkiego ładowania?

Oczywiście. W takim przypadku można ładować pojazd za pomocą standardowego kabla do ładowania z normalnego gniazdka domowego i oczywiście na publicznych stacjach ładowania. Proces ładowania trwa wtedy dłużej niż w przypadku opcji szybkiego ładowania.

Na co muszę zwrócić uwagę podczas ładowania z domowego gniazdka?

Elastyczna szybka ładowarka Mode 2 o mocy ładowania 2,3 kW jest częścią standardowego zakresu dostawy* BMW CE 04. Dzięki kablowi o długości pięciu metrów dostęp do domowego gniazdka nie stwarza zwykle problemów. Używanie przedłużaczy i wtyczek wielokrotnych jest zabronione.

 

*oferta specyficzna dla rynku

Jak znaleźć odpowiednią opcję ładowania do mojego BMW CE 04 w podróży?

Możliwości ładowania można znaleźć za pomocą aplikacji BMW Charging (i wszystkich innych aplikacji do ładowania) oraz za pomocą aplikacji BMW Motorrad Connected. Stacjami ładowania można również zarządzać za pomocą nawigacji pokładowej z funkcją Point of Interest.

Jakie kable do ładowania na publicznych stacjach ładowania oferuje BMW Motorrad?

BMW CE 04 można ładować za pomocą opcjonalnej szybkiej ładowarki o mocy do 6,9 kW, przy czym standardowa moc ładowania wynosi do 2,3 kW. Typowe dla poszczególnych krajów różnice w instalacji stacji ładowania wymagają 1- lub 3-fazowego kabla do ładowania.

W odpowiedzi na tę sytuację w celu zapewnienia każdemu optymalnych rezultatów ładowania w asortymencie BMW Motorrad dostępne są obecnie trzy kable Mode 3. Różnią się one mocą ładowania oraz rozmiarem i masą:

  • Kabel o mocy ładowania do 7,4 kW: 1-fazowy, 32 A, masa 2,35 kg. Zalecany w krajach, w których przeważnie używane są 1-fazowe stacje ładowania. 
  • Kabel o mocy ładowania do 22 kW: 3-fazowy, 32 A, masa 3,3 kg. Dzięki niemu można w pełni wykorzystać maksymalną moc ładowania CE 04 w każdej sytuacji. Jest nieco większy i cięższy niż pozostałe dwa kable.
  • Kabel o mocy ładowania do 11 kW: 3-fazowy, 20 A, masa 2,15 kg. Jest to nasz najmniejszy i najlżejszy kabel do ładowania. Jednak w przypadku 1-fazowych stacji ładowania nie można za jego pomocą wykorzystać pełnego potencjału szybkości ładowania CE 04. W krajach, w których stosowane są głównie 3-fazowe stacje ładowania, jest to jednak dobre i praktyczne rozwiązanie.

 

Informujemy, że w zależności od kraju oferta kabli Mode 3 może się różnić. 

Jak mogę sprawdzić stan naładowania mojego BMW CE 04?

W BMW CE 04 stan naładowania pojazdu można sprawdzić na wyświetlaczu TFT. Jednocześnie możesz użyć aplikacji BMW Motorrad Connected, aby odczytać prognozowany koniec ładowania podłączonego skutera.

Gdzie mogę dostać stację BMW Wallbox?

Wallbox można elastycznie i łatwo podłączyć do domowej sieci elektrycznej. Dzięki dużej mocy i ładowaniu trójfazowemu (tylko z opcjonalną szybką ładowarką zainstalowaną w BMW CE 04) skutecznie skraca czas ładowania. Długość kabla Wallbox wynosi pięć metrów. BMW Wallbox można kupić w każdym salonie samochodowym i motocyklowym.

Nawet świat cyfrowy najpiękniejszy jest na żywo

Poznaj BMW CE 04 podczas jazdy próbnej. Spakuj więc swój smartfon i przekonaj się, jak doskonale BMW CE 04 integruje się z Twoim światem - tak płynnie, jak to możliwe.

Umów się na jazdę próbną teraz
spinner