Tropiciel zakrętów

Następny zakręt jest zawsze najpiękniejszy.

Masz wyczucie? Przede wszystkim do manetki gazu? Twój puls jest zintegrowany z obrotomierzem? Zatem być może to jest Twój motocykl.  Podwyższona kanapa zapewniająca wyjątkowo sportową pozycję siedzącą oraz spoiler silnika i części frezowane nadają Ci nadzwyczajnej dynamiki w drodze.  Ponadto dzięki trybom jazdy Pro, asystentowi zmiany biegów Pro i elektronicznemu układowi jezdnemu Dynamic ESA w pełni wykorzystasz maksymalny potencjał napędu i podwozia.  A adaptacyjne oświetlenie zakrętów doskonale przygotuje Cię do następnego łuku. Bo pojawi się on na pewno, a za nim następny i kolejny...

+ Dowiedz się więcej
Dynamic ESA

Dynamic ESA (ang. Electronic Suspension Adjustment) automatycznie reguluje tłumienie amortyzatora w zależności od warunków użytkowania podczas jazdy.  Można wybierać różne strojenia amortyzatorów w trakcje jazdy, a gdy pojazd jest nieruchomy – wygodnie regulować naprężenie wstępne sprężyny za naciśnięciem przycisku.

Podwyższona kanapa

W porównaniu ze standardowym siedzeniem podwyższona kanapa jest o 50 mm wyższa i ma 865 mm.  Oznacza to, że nawet wysoki kierowca może cieszyć się wygodnym kątem nachylenia kolan, a tym samym zrelaksowaną i komfortową pozycją siedzącą.

Tryby jazdy Pro

Dzięki trybom jazdy Pro można jeszcze precyzyjniej dostosować maszynę do różnych sytuacji i zastosowań.   W trybach ROAD, RAIN i DYNAMIC oprócz reakcji przepustnicy regulowane są również sterowanie ABS Pro i DTC oraz ustawienia innych systemów i funkcji, takich jak Dynamic ESA, tempomat i RDC. 

Asystent zmiany biegów Pro

Asystent zmiany biegów Pro umożliwia zmianę biegów w górę i w dół w prawie wszystkich zakresach obciążenia i obrotów bez konieczności użycia sprzęgła lub gazu.  W ten sposób asystent zapewnia zauważalne skrócenie czasu zmiany biegów, mniejsze obciążenie dłoni sprzęgła i tym samym większy komfort i dynamikę. 

Headlight Pro

W wersji Headlight Pro reflektor wyposażony jest w ikoniczny element świetlny, który działa jako światło pozycyjne lub światło do jazdy dziennej.  W połączeniu z adaptacyjnym oświetleniem zakrętów, zgodnie z zasadą „widzę i jestem widziany” poprawia się obustronna widoczność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo. 

Elementy sportowego designu

Zaostrz dodatkowo wygląd swojego F 900 R za pomocą naszych frezowanych elementów konstrukcyjnych, takich jak dźwignie ręczne, podnóżki i frezowane lusterka, a także inne akcesoria, takie jak spojler silnikowy i przykrycie siedzenia pasażera.

Pogromca metropolii

Miasto nigdy nie śpi.

Widzieć i być widzianym. Wybierz się na szybką przejażdżkę po mieście, do swojej ulubionej kawiarni, a następnie jasno pokaż, co myślisz o godzinach szczytu.  Keyless Ride, RDC, podgrzewane manetki czy też topcase sprawiają, że życie w miejskiej dżungli staje się prostsze.  Aby można było całkiem skupić się na pięknej przestrzeni miasta.

Jeśli już myślisz o następnym starcie na światłach, ten motocykl najlepiej pomoże Ci dodać gazu.

+ Dowiedz się więcej
Inteligentne połączenie alarmowe

W razie wypadku automatycznie nawiązuje kontakt z infolinią BMW, aby możliwie jak najszybciej wezwać pomoc. Zostaje wówczas przekazana lokalizacja pojazdu i w razie możliwości przeprowadzana jest pierwsza rozmowa z osobą poszkodowaną.  System można uruchomić także ręcznie, aby np. udzielić pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kontrola ciśnienia w oponach (RDC)

Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) dostarcza informacji na temat aktualnego ciśnienia w oponach, a w przypadku utraty ciśnienia w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę o możliwych zagrożeniach.  Wartości można odczytać na wyświetlaczu kokpitu. Żółta kontrolka informacyjna i czerwona kontrolka ostrzegawcza podczas jazdy automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od wartości wymaganych. 

Keyless Ride

Dzięki opcji Keyless Ride kluczyk pojazdu może od teraz pozostać w kieszeni. System bezkluczykowy jest bardzo wygodny i umożliwia uruchamianie motocykla w prosty sposób za pomocą przycisku. W ten sposób można także odblokować zamek kierownicy i korek wlewu paliwa.  Wystarczy zatem wsiąść i ruszyć!

Podgrzewane manetki

Koniec z zimnymi dłońmi: zadbają o to elektrycznie podgrzewane manetki z regulacją wielostopniową. Poprawiają komfort i bezpieczeństwo – łatwiej jest kontrolować pojazd, gdy dłonie są ciepłe, a ruchy palców bardziej precyzyjne.  Podgrzewanie manetek obsługuje się za pomocą przełącznika zespolonego na kierownicy.

Ochraniacze dźwigni ręcznych

Ochraniacz dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazuje na bezkompromisowo sportowy charakter.  Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie zetknięcia się z innym pojazdem lub uszkodzeniem w razie wywrócenia się maszyny.

Mostek bagażowy z Topcase o poj. 30 l

Topcase lub inne elementy bagażu można łatwo i bezpiecznie przymocować do stabilnego mostka bagażowego, który wykonano z odlewanego ciśnieniowo aluminium, powlekanego proszkowo. Ponieważ sposób przymocowania mostka bagażowego sprawia, że jest on odizolowany od drgań, jazda z założonym topcase’em jest znacznie lepsza, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Łowca kilometrów

Jeszcze kilka kilometrów.

Po prostu wyjechać. Wsiąść na motocykl i po prostu przejechać kilka kilometrów, patrząc przez przednią szybę. Świat jest pełen momentów, które proszą się, by je odkryć. To, czego potrzebujesz na weekend, swobodnie zmieścisz w maszynie.  Komfortowe siedzisko, rozwiązanie nawigacyjne i podstawka główna doskonale przygotowują do krótkiej podróży tym motocyklem. Zawsze z Tobą: właściwe nastawienie #NeverStopChallenging

+ Dowiedz się więcej
Stojak główny

Wytrzymała podpórka główna zapewnia, że motocykl stoi bezpiecznie nawet na zboczach. Jest też przydatna na przykład podczas prac pielęgnacyjnych i konserwacyjnych lub przy montażu kufrów i Topcase. Podnoszenie maszyny na koziołek odciąża również opony i elementy zawieszenia podczas dłuższych okresów bezczynności. Co więcej, maszyna ustawiona w pozycji pionowej wymaga mniej miejsca do parkowania. 

Mocowanie kufrów i miękkie walizki

Miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie  uchwytów na kufry. Jeśli kufry/walizki nie są zamocowane, to dyskretne uchwyty są prawie niewidoczne.

Komfortowa kanapa

Dzięki dodatkowej wyściółce komfortowa kanapa oferuje odczuwalny wzrost wygody siedzenia i tym samym jeszcze więcej kilometrów beztroskiej jazdy, szczególnie dla wysokich kierowców. Siedzisko jest wyższe w porównaniu ze standardowym,  dzięki czemu nawet jazda na długich dziennych odcinkach może być relaksująca i nie powodować zmęczenia.

Wysoka szyba przednia

Szyba przednia z powłoką odporną na zarysowania jest wyższa i szersza niż w wersji standardowej, dzięki czemu zapewnia zauważalnie lepszą ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi, a tym samym ogólnie wyższy komfort podróżowania. Szczególnie na szybkich odcinkach autostrad wysoka przednia szyba odciąża górną część ciała i zapewnia bardziej odprężającą jazdę.

Stelaż do nawigacji

Stelaż do nawigacji z uchwytem i Mount Cradle na zacisku kierownicy służy do zamocowania nawigacji BMW Navigator w polu widzenia kierowcy. System nawigacyjny i funkcje łączności są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą sterownika Multi-controller umieszczonego na kierownicy.

Tempomat

Elektroniczny tempomat może być aktywowany od prędkości 30 km/h i utrzymywać stałą prędkość jazdy. Dzięki temu można się zrelaksować i cieszyć zwłaszcza dłuższymi odcinkami autostrady. Funkcja wyłącza się podczas hamowania. Po naciśnięciu przycisku wznawiania, wybrana prędkość jest utrzymywana ponownie. 

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Niech Twój F 900 R będzie niepowtarzalny. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić F 900 R w prawdziwie Twój F 900 R.

+ Dowiedz się więcej

Pobierz katalog akcesoriów

Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
PDF   |   2.96 MB   |   English

Konfigurator

Nikt nie wie lepiej od Ciebie, jakim jesteś typem kierowcy. A tego z kolei nikt nie rozumie lepiej niż my. Skonfiguruj tutaj swój własny F 900 R.

Konfigurator
spinner