Tropiciel zakrętów

Następny zakręt jest zawsze najpiękniejszy.

Masz wyczucie? Przede wszystkim do manetki gazu? Twój puls jest zintegrowany z obrotomierzem? Zatem być może to jest Twój motocykl.  Podwyższona kanapa zapewniająca wyjątkowo sportową pozycję siedzącą oraz spoiler silnika i części frezowane nadają Ci nadzwyczajnej dynamiki w drodze.  Ponadto dzięki trybom jazdy Pro, asystentowi zmiany biegów Pro i elektronicznemu układowi jezdnemu Dynamic ESA w pełni wykorzystasz maksymalny potencjał napędu i podwozia.  A adaptacyjne oświetlenie zakrętów doskonale przygotuje Cię do następnego łuku. Bo pojawi się on na pewno, a za nim następny i kolejny...

+ Dowiedz się więcej
 • Dynamic ESA (ang. Electronic Suspension Adjustment) automatycznie reguluje tłumienie amortyzatora w zależności od warunków użytkowania podczas jazdy.  Można wybierać różne strojenia amortyzatorów w trakcje jazdy, a gdy pojazd jest nieruchomy – wygodnie regulować naprężenie wstępne sprężyny za naciśnięciem przycisku.

 • W porównaniu ze standardowym siedzeniem podwyższona kanapa jest o 50 mm wyższa i ma 865 mm.  Oznacza to, że nawet wysoki kierowca może cieszyć się wygodnym kątem nachylenia kolan, a tym samym zrelaksowaną i komfortową pozycją siedzącą.

 • Dzięki trybom jazdy Pro można jeszcze precyzyjniej dostosować maszynę do różnych sytuacji i zastosowań.   W trybach ROAD, RAIN i DYNAMIC oprócz reakcji przepustnicy regulowane są również sterowanie ABS Pro i DTC oraz ustawienia innych systemów i funkcji, takich jak Dynamic ESA, tempomat i RDC. 

 • Asystent zmiany biegów Pro umożliwia zmianę biegów w górę i w dół w prawie wszystkich zakresach obciążenia i obrotów bez konieczności użycia sprzęgła lub gazu.  W ten sposób asystent zapewnia zauważalne skrócenie czasu zmiany biegów, mniejsze obciążenie dłoni sprzęgła i tym samym większy komfort i dynamikę. 

 • W wersji Headlight Pro reflektor wyposażony jest w ikoniczny element świetlny, który działa jako światło pozycyjne lub światło do jazdy dziennej.  W połączeniu z adaptacyjnym oświetleniem zakrętów, zgodnie z zasadą „widzę i jestem widziany” poprawia się obustronna widoczność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo. 

 • Zaostrz dodatkowo wygląd swojego F 900 R za pomocą naszych frezowanych elementów konstrukcyjnych, takich jak dźwignie ręczne, podnóżki i frezowane lusterka, a także inne akcesoria, takie jak spojler silnikowy i przykrycie siedzenia pasażera.

Pogromca metropolii

Miasto nigdy nie śpi.

Widzieć i być widzianym. Wybierz się na szybką przejażdżkę po mieście, do swojej ulubionej kawiarni, a następnie jasno pokaż, co myślisz o godzinach szczytu.  Keyless Ride, RDC, podgrzewane manetki czy też topcase sprawiają, że życie w miejskiej dżungli staje się prostsze.  Aby można było całkiem skupić się na pięknej przestrzeni miasta.

Jeśli już myślisz o następnym starcie na światłach, ten motocykl najlepiej pomoże Ci dodać gazu.

+ Dowiedz się więcej
 • W razie wypadku automatycznie nawiązuje kontakt z infolinią BMW, aby możliwie jak najszybciej wezwać pomoc. Zostaje wówczas przekazana lokalizacja pojazdu i w razie możliwości przeprowadzana jest pierwsza rozmowa z osobą poszkodowaną.  System można uruchomić także ręcznie, aby np. udzielić pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego.

 • Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) dostarcza informacji na temat aktualnego ciśnienia w oponach, a w przypadku utraty ciśnienia w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę o możliwych zagrożeniach.  Wartości można odczytać na wyświetlaczu kokpitu. Żółta kontrolka informacyjna i czerwona kontrolka ostrzegawcza podczas jazdy automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od wartości wymaganych. 

 • Dzięki opcji Keyless Ride kluczyk pojazdu może od teraz pozostać w kieszeni. System bezkluczykowy jest bardzo wygodny i umożliwia uruchamianie motocykla w prosty sposób za pomocą przycisku. W ten sposób można także odblokować zamek kierownicy i korek wlewu paliwa.  Wystarczy zatem wsiąść i ruszyć!

 • Koniec z zimnymi dłońmi: zadbają o to elektrycznie podgrzewane manetki z regulacją wielostopniową. Poprawiają komfort i bezpieczeństwo – łatwiej jest kontrolować pojazd, gdy dłonie są ciepłe, a ruchy palców bardziej precyzyjne.  Podgrzewanie manetek obsługuje się za pomocą przełącznika zespolonego na kierownicy.

 • Ochraniacz dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazuje na bezkompromisowo sportowy charakter.  Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie zetknięcia się z innym pojazdem lub uszkodzeniem w razie wywrócenia się maszyny.

 • Topcase lub inne elementy bagażu można łatwo i bezpiecznie przymocować do stabilnego mostka bagażowego, który wykonano z odlewanego ciśnieniowo aluminium, powlekanego proszkowo. Ponieważ sposób przymocowania mostka bagażowego sprawia, że jest on odizolowany od drgań, jazda z założonym topcase’em jest znacznie lepsza, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Łowca kilometrów

Jeszcze kilka kilometrów.

Po prostu wyjechać. Wsiąść na motocykl i po prostu przejechać kilka kilometrów, patrząc przez przednią szybę. Świat jest pełen momentów, które proszą się, by je odkryć. To, czego potrzebujesz na weekend, swobodnie zmieścisz w maszynie.  Komfortowe siedzisko, rozwiązanie nawigacyjne i podstawka główna doskonale przygotowują do krótkiej podróży tym motocyklem. Zawsze z Tobą: właściwe nastawienie #NeverStopChallenging

+ Dowiedz się więcej
 • Wytrzymała podpórka główna zapewnia, że motocykl stoi bezpiecznie nawet na zboczach. Jest też przydatna na przykład podczas prac pielęgnacyjnych i konserwacyjnych lub przy montażu kufrów i Topcase. Podnoszenie maszyny na koziołek odciąża również opony i elementy zawieszenia podczas dłuższych okresów bezczynności. Co więcej, maszyna ustawiona w pozycji pionowej wymaga mniej miejsca do parkowania. 

 • Miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie  uchwytów na kufry. Jeśli kufry/walizki nie są zamocowane, to dyskretne uchwyty są prawie niewidoczne.

 • Dzięki dodatkowej wyściółce komfortowa kanapa oferuje odczuwalny wzrost wygody siedzenia i tym samym jeszcze więcej kilometrów beztroskiej jazdy, szczególnie dla wysokich kierowców. Siedzisko jest wyższe w porównaniu ze standardowym,  dzięki czemu nawet jazda na długich dziennych odcinkach może być relaksująca i nie powodować zmęczenia.

 • Szyba przednia z powłoką odporną na zarysowania jest wyższa i szersza niż w wersji standardowej, dzięki czemu zapewnia zauważalnie lepszą ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi, a tym samym ogólnie wyższy komfort podróżowania. Szczególnie na szybkich odcinkach autostrad wysoka przednia szyba odciąża górną część ciała i zapewnia bardziej odprężającą jazdę.

 • Stelaż do nawigacji z uchwytem i Mount Cradle na zacisku kierownicy służy do zamocowania nawigacji BMW Navigator w polu widzenia kierowcy. System nawigacyjny i funkcje łączności są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą sterownika Multi-controller umieszczonego na kierownicy.

 • Elektroniczny tempomat może być aktywowany od prędkości 30 km/h i utrzymywać stałą prędkość jazdy. Dzięki temu można się zrelaksować i cieszyć zwłaszcza dłuższymi odcinkami autostrady. Funkcja wyłącza się podczas hamowania. Po naciśnięciu przycisku wznawiania, wybrana prędkość jest utrzymywana ponownie. 

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Niech Twój F 900 R będzie niepowtarzalny. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić F 900 R w prawdziwie Twój F 900 R.

+ Dowiedz się więcej
Pobierz katalog akcesoriów
 • Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
  PDF   |   2.96 MB   |   English
spinner