Vision AMBY od BMW Motorrad

Przemieszczaj się tak, jak chcesz

Vision AMBY od BMW Motorrad to doskonały pomysł. To nasze rozwiązanie kwestii mobilności przyszłości. Nazywamy ją mobilnością adaptacyjną. W przyszłości będziesz korzystać dokładnie z tych dróg, z których chcesz. Aby dotrzeć do celu tak szybko i przyjemnie, jak to tylko możliwe. Poruszając się jednym i tym samym pojazdem. Niektóre elementy tej wizji są już rzeczywistością: napęd elektryczny, wysoce spersonalizowane opcje i niepowtarzalny design.

Mobilność elektryczna na dwóch kołach musi być naprawdę przyjemna i ekscytująca.

 ”

Markus Schramm

Kierownik BMW Motorrad

Bez ograniczeń

Wyrwij się: Miasto jest jak escape room. Przyjemnie jest w nim być i równie przyjemnie jest się z niego wyrwać. Vision AMBY od BMW Motorrad ma zasięg ok. 110 km i dokładnie do tego służy. Zarówno technologia, jak i design otwierają tutaj całkowicie nowe możliwości. Płynną przemianę z roweru elektrycznego w motocykl widać na pierwszy rzut oka: ten lekki pojazd o wadze 65 kg łączy typowe elementy motocyklowe z typowymi elementami rowerowymi. Urban Bike? Enduro? Nie chodzi o kategorie. Chodzi o odkrywanie mobilności w zupełnie nowy i elastyczny sposób. 

+ Dowiedz się więcej

Chcieliśmy stworzyć niezwykle ekscytujący pojazd do inteligentnej jazdy po mieście i poza nim z maksymalną swobodą.

 ”

Edgar Heinrich

Kierownik ds. designu BMW Motorrad

Drogi leśne, ścieżki rowerowe, obwodnice – wszystko jest możliwe: W tym pełnym możliwości świecie Vision AMBY od BMW Motorrad rozpoznaje, dzięki technologii geofencing z usługą map HERE, po jakiej drodze się poruszasz, i automatycznie wybiera jeden z trzech poziomów prędkości. Od maks. 25 km/h, przez maks. 45 km/h, do maks. 60 km/h. Dostosowuje też zakres ubezpieczenia na żądanie. Cyfrowa tablica rejestracyjna również reaguje na tę zmianę. Aplikacja Vision AMBY zawsze zna Twój osobisty profil: kluczyki, klasa prawa jazdy, wyszukiwanie pojazdu – możliwa jest nawet ochrona przed kradzieżą i immobilizer. A to wszystko w Twoim smartfonie. Tak może wyglądać mobilność w miastach na miarę jutra. 

+ Dowiedz się więcej

Więcej na temat Urban Mobility w BMW Motorrad

spinner