Stworzyć uczucie.

Proces projektowania BMW Motorrad.

W zespole projektowym BMW Motorrad pracują ludzie o wyrazistych osobowościach. Każdy projektant ma własny styl i czuje się w świecie motocykli jak u siebie. Każdy z nich wnosi do pracy inspirację i pasję. Różne formy łączy się później w procesie projektowania: przejawiają się w każdym nowym dziele BMW Motorrad. Edgar Heinrich, główny projektant w BMW Motorrad, przedstawia zespół projektowy BMW Motorrad i proces projektowania.

Gdy chodzi o kreatywność, nie ma standardów. ”

Edgar Heinrich

Główny projektant BMW Motorrad

Projektowanie oznacza wprowadzanie pomysłu w życie.

Projektowanie oznacza wprowadzanie pomysłu w życie.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest naszkicowanie pomysłu na papierze. Po tym jest wiele innych etapów, jak „rysowanie taśmami” w celu określenia linii, „Modelowanie w glinie” czyli tworzenie trójwymiarowego modelu z przemysłowej plasteliny, aż po „modelowanie 3D” w przestrzeni wirtualnej. Na zakończenie procesu twórczego ustala się kolory i materiały z wieloma możliwościami personalizacji.

+ Dowiedz się więcej
Odsłanianie nowego motocykla to naprawdę niezwykła chwila: stoisz przed wynikiem wielomiesięcznej pracy całego zespołu. ”

Edgar Heinrich

Główny projektant BMW Motorrad

Życie i praca. Make Life a Ride.

Życie i praca. Make Life a Ride.

„Ten, kto sprawdził granice swojego motoru, wie, jakie wymagania musi spełniać motocykl” - mówi Edgar Heinrich. Z tego powodu wszyscy projektanci BMW Motorrad sami są pasjonatami jazdy na motocyklu. Fakt, że w wolnym czasie pracują nad swoimi maszynami, daje projektantom możliwość wdrażania zupełnie unikalnych pomysłów poza standardową produkcją. W garażach tych geniuszów kreatywności można znaleźć wszystko: od nowoczesnych motorów po cuda technologii, a nawet motocykle vintage. Podczas regularnych wypraw sprawdzają, jak daleko mogą się posunąć, wdrażając swoje pomysły.

+ Dowiedz się więcej
Zaprojektowanie motocykla to o wiele więcej niż tylko określenie jego proporcji, powierzchni i detali. ”

Edgar Heinrich

Główny projektant BMW Motorrad

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner