Trzy funkcje sterowania zapewniające bezpieczną jazdę

Nowy ACC posiada trzy funkcje sterowania. Funkcja Dynamic Cruise Control (DCC) reguluje prędkość jazdy ustawioną przez kierowcę. Funkcja Active Cruise Control (ACC) reguluje wybraną prędkość z uwzględnieniem odległości ustawionej przez kierowcę względem poprzedzających pojazdów. Ponadto dba o bezpieczeństwo również na zakrętach: w razie potrzeby system kontroli zakrętu automatycznie zmniejsza prędkość z ACC i zapewnia kierowcy komfortowy kąt nachylenia. Dynamika hamowania i przyspieszania jest ograniczona wraz ze wzrostem kąta nachylenia. Zapewnia to stabilną jazdę i daje poczucie bezpieczeństwa.

ACC pozwala przy tym na pełną kontrolę: kierowca pozostaje odpowiedzialny za jazdę i w każdej chwili może interweniować.

 

+ Dowiedz się więcej

Łatwe ustawienia

Przyciskiem na kierownicy można wygodnie ustawić prędkość i odległość względem pojazdu z przodu. Odległość można ustawić w trzech stopniach, żądaną prędkość można określić w zakresie od 30 do 160 km/h, a indywidualne ustawienie jest w każdej chwili widoczne na wyświetlaczu TFT.

„Komfort” i „dynamika” cechują ten system sterowania, co zapewnia bardziej zrównoważone i dynamiczne przyspieszanie oraz zwalnianie.

Regulację odstępu można wyłączyć, dzięki czemu system Dynamic Cruise Control (DCC) może być również stosowany samodzielnie. Automatycznie steruje on żądaną prędkością w zakresie od 15 do 220 km/h.

+ Dowiedz się więcej

Jeszcze więcej szczegółów technicznych

spinner