Miasto u Twoich stóp.

Concept Link BMW Motorrad wkracza na nowe ścieżki – połączone z siecią.

Wielkie miasto. Niezliczone miejskie kaniony, w których za każdym rogiem jest coś nowego do odkrycia. Ale to także pragnienie ruchu, wolności i możliwości szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Dzięki idei Concept Link, którą BMW Motorrad zademonstruje podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017, koncepcyjny pojazd połączy wyzwania miejskiej mobilności jutra z możliwościami, jakie daje zdigitalizowany świat.  

Dla tych, których interesuje estetyka, elegencja i ponadczasowy design samochodów i motocykli, Concorso d’Eleganza Villa d’Este jest pierwszą docelową przystanią. Od 1929 roku włoskie miasto Cernobbio co roku staje się mekką miłośników pojazdów, które budzą ekscytację niezwykłym i innowacyjnym designem. Historia spotyka się tu z teraźniejszością i przyszłością, a rezultaty są niekiedy magiczne: inspiracja wisi w powietrzu, gdy niezapomniane klasyki lśnią obok najnowszych pojazdów koncepcyjnych. BMW Motorrad Concept Link to jeden z tych pojazdów koncepcyjnych. Udowadnia on, że połączenie motocyklisty, pojazdu i środowiska w sieci umożliwia całkowicie nowe doświadczenie jazdy.  

+ Dowiedz się więcej

Nowa interpretacja miejskiej mobilności.

Nowa interpretacja miejskiej mobilności.

Gdy jesteś w ruchu w miejskim środowisku, można powiedzieć o Tobie jedno: jesteś stale obecny w sieci. Połączony z przyjaciółmi i współpracownikami, ze smartfonem, z miastem. BMW Motorrad Concept Link jest logiczną kontynuacją tej obecności w sieci: dzięki elektrycznemu napędowi, zerowym emisjom i pełni funkcji łączności, pojazd koncepcyjny to nie tylko środek transportu, ale także komunikacji. W ten sposób BMW Motorrad Concept Link łączy korzyści, jakie niesie ze sobą świat cyfrowy, z zaletami świata analogowego. A to z kolei sprawia,  że staje się wizjonerskim symbolem nowej ery miejskiej mobilności.  

+ Dowiedz się więcej
Dzięki swojej ponadczasowej, okrojonej stylizacji, BMW Motorrad Concept Link to więcej niż przedmiot analiz – to symbol nowej ery. ”

Edgar Heinrich, główny projektant BMW Motorrad

Zaprojektowany z myślą o metropolii.

Zaprojektowany z myślą o metropolii.

Jeśli chcesz sunąć pewnie przez miasto, zrelaksowany i połączony z siecią, potrzebujesz pojazdu zaprojektowanego z myślą o takim terenie. BMW Motorrad Concept Link to wizja na dwóch kołach, prezentująca przyszłość miejskiej mobilności. Czyniąc to, na pierwszym planie stawia oczekiwania motocyklisty w zakresie miejskiej mobilności. Zaczyna się od designu: płaskie urządzenie magazynujące energię w podwoziu i kompaktowy napęd na tylnym kole są podstawą nowoczesnej, czystej i dynamicznej sylwetki BMW Motorrad Concept Link. Różnorodne możliwości personalizacji – od siedzenia, przez kolorowane panele boczne, po różne wersje szyby przedniej – podkreślają indywidualną osobowość każdego motocyklisty.  

+ Dowiedz się więcej

Połączenie ze sobą człowieka, pojazdu i środowiska.

W mieście jesteś przyzwyczajony do mobilności i obecności w sieci. Do tego oczekujesz, że te funkcje łączności będą dostępne także podczas podróży. I w tym momencie wkracza BMW Motorrad Concept Link. Ta wizjonerska koncepcja poszerza dostępne wcześniej mobilne środowisko życiowe motocyklisty o nowe możliwości: pojazd można połączyć z kalendarzem, dzięki czemu zna on kolejne miejsce docelowe i dzięki temu może zasugerować najszybszą i najładniejszą trasę, a nawet na żądanie odtwarzać muzykę. Koncepcja ta idzie o krok dalej: nawet odzież motocyklisty jest w inteligentny sposób połączona z pojazdem. Na przykład zwykłe przesunięcie dłonią po rękawie wystarczy, by zamknąć przesuwne drzwiczki przedziału bagażowego. BMW Motorrad Concept Link to całkowita reinterpretacja miejskiej mobilności: inteligentna, zintegrowana i doskonale intuicyjna.  

+ Dowiedz się więcej
Concept w bardzo subtelny sposób łączy świat analogowy z cyfrowym. Umożliwia to użytkownikowi łączność z siecią przez cały czas i zaowocuje nowym doświadczeniem mobilności w przyszłości. ”

Timo Resch, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w BMW Motorrad

Pojazd koncepcyjny nastawiony na to, co najistotniejsze.

Jeśli chcesz zapanować nad wielkomiejską dżunglą, nie możesz tracić z oczu ogólnej perspektywy. Koncentrujesz się na mieście i na tym, jak masz zamiar przez nie płynąć. Jak znaleźć to, co wyjątkowe, lub jak najszybciej dotrzeć do miejsca przeznaczenia. I w tym momencie wkracza BMW Motorrad Concept Link: prędkość, nawigacja i status baterii są wyświetlane na szybie przedniej, natomiast na dużym panelu z funkcją obsługi dotykowej łatwo dostępne są wszystkie informacje z zakresu informacji i rozrywki, funkcji łączności i planowania trasy. W celu dalszej personalizacji i usprawnienia łączności między motocyklistą i pojazdem istnieje możliwość indywidualnego przyporządkowania skrótów klawiszowych na kierownicy przy użyciu funkcji dotykowej.  

+ Dowiedz się więcej

Gdy wizje stają się rzeczywistością.

Gdy wizje stają się rzeczywistością.

Obecnie BMW Motorrad Concept Link to nadal prototyp. Już teraz pokazuje, gdzie może zaprowadzić Cię podróż z BMW Motorrad. Wzajemne połączenie ze sobą oznacza dostępność w sieci, wygodę oraz – co nie mniej ważne - bezpieczeństwo. W ten sposób BMW Motorrad Concept Link tworzy pomost między tradycją i nowoczesnością podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017. Pomysł ten to wizja, która będzie ważna w miejskim środowisku przyszłości: czysta przyjemność z jazdy, łączność w sieci między ludźmi i pojazdami oraz koncentracja na tym, co najważniejsze.  

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner