Zmiana w układzie hamulcowym

Od 1 marca pojazd pokazany tutaj będzie dostarczany z układem hamulcowym innego producenta, (prawdopodobnie o innym wyglądzie) zamiast układu hamulcowego marki Hayes.

Sprinter

Idealna linia na każdym zakręcie

Czy jesteś bezkompromisowy i walczysz o linię wyścigową z każdym metrem? Ta wersja S 1000 XR oznacza skoncentrowaną wydajność. Zoptymalizowany pod kątem tarcia łańcuch M Endurance zapewnia jeszcze większą moc na tylnem kole, a tytanowy sportowy tłumik zapewnia odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Wizualnie lakier w połączeniu z krótką przednią szybą ustanawia nowy rekord – i jesteś gotowy do pokonania następnego zakrętu.

+ Dowiedz się więcej
Kute koła M

Wysokiej jakości kute koło M, które sprawdziło się w wyścigach, zostało anodowane na czarno i ma grubszą tarczę hamulcową z zaworem kątowym.

Sportowa szyba przednia

Przednia szyba Sport ma powłokę odporną na zarysowania i wyraźnie odciąża górną część ciała od naporu wiatru.

Łańcuch M

Łańcuch M Endurance z rolkami pokrytymi DLC charakteryzuje się niskim tarciem i mniejszymi wymaganiami konserwacyjnymi.

Tłumik sportowy

Tytanowy sportowy tłumik z nasadką z włókna węglowego generuje imponujący, bogaty dźwięk, stanowiąc wyraźny wizualny i dźwiękowy komunikat na korzyść wyścigów.

Siedzenie sportowe M

Fotel M Sport został zaprojektowany z myślą o torach wyścigowych, zapewniając lepszą przyczepność i większe wsparcie podczas sportowej jazdy.

Akumulator M

Akumulator M Lightweight jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię litowo-jonową. Ważąc zaledwie 1288 g, jest nie mniej niż 2000 g lżejszy od standardowego akumulatora.

Nadchodzący mistrz

Najlepszy czas, twój czas, lepszy czas

Czy widzisz prostą drogę jako przerwę do następnego zakrętu? W takim razie jesteś we właściwym miejscu dzięki temu XR, w tym pakietowi Dynamic i felgom M z kutego stopu. Wraz z pakietem Carbon i akumulatorem M Lightweight możesz osiągnąć nawet sportowe 223 kg.

 

A dzięki naszym ekskluzywnym częściom M Performance możesz stworzyć swój niepowtarzalny, ekskluzywny, sportowy design.

+ Dowiedz się więcej
Zawieszenie Dynamic ESA Pro

Dynamic ESA Pro (elektroniczna regulacja zawieszenia) zapewnia drugi tryb zawieszenia oraz automatyczną kompensację zawieszenia. Tryb ROAD oferuje jeszcze większy komfort, zaś tryb DYNAMIC podnosi sportowe możliwości XR na nowy poziom.

Asystent zmiany Pro

Asystent zmiany biegów Pro umożliwia kierowcy szybką zmianę biegu na wyższy i niższy w prawie wszystkich zakresach obciążenia i prędkości obrotowej silnika bez konieczności używania sprzęgła. W ten sposób asystent zapewnia zauważalnie skrócone czasy zmiany biegów, odciążenie ręki sprzęgła, a tym samym większy komfort, dynamikę i przyjemność z jazdy.

Koła ze stopów kutych M

Anodowane na czarno felgi M z kutego stopu redukują siły żyroskopowe, zwiększając w ten sposób zwinność. Dzięki klockom hamulcowym 5 mm zapewniają najwyższą skuteczność hamowania.

Pakiet carbon

Wysokiej jakości pakiet karbonowy podkreśla sportową jakość motocykla sportowego przygodowego i dodaje mu dynamicznego wyglądu. Pakiet ten obejmuje osłony kół przednich i tylnych, zintegrowaną osłonę łańcucha oraz boczne osłony. Dodatkowe komponenty tworzą tutaj szlachetne i sportowe akcenty z aspiracjami high-tech.

Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

Adaptacyjne światło zakrętowe gwarantuje znacznie lepsze oświetlenie jezdni podczas jazdy na zakrętach. Światła zakrętowe systemu Headlight Pro włączają się przy nachyleniu 10°. W ten sposób światła mijania oświetlają zakręt i zapewniają kierowcy znaczne korzyści pod względem bezpieczeństwa.

Wytwórca kilometrów

Żaden cel nie jest za daleko

Czy w pełni wykorzystujesz osiągi S 1000 XR na długich dystansach? W takim razie ten XR wraz z pakietem Tour and Dynamic jest właśnie dla Ciebie. Od tempomatu, przez podgrzewane manetki, po podstawkę centralną i inteligntny system awaryjny ECALL — masz wszystko, czego potrzebujesz, aby dłuższe przejażdżki były wygodne i bezpieczne. A dzięki kufromTour masz wystarczająco dużo miejsca na swój bagaż.

+ Dowiedz się więcej
Kufry boczne

Wysokiej jakości, twarde kufry boczne,o pojemność około 30 litrów zapewniają wystarczająco dużo miejsca na bagaż lub kask motocyklowy. Wodoodporna skorupa z czarnym korpusem są zamykane na klucz i są idealnym towarzyszem podróży na krótkie lub dłuższe wycieczki.

Bagażnik i kufer centralny

Wszechstronny, prosty i odpowiedni do użytku turystycznego i codziennego: kufer centralny jest łatwy w montażu i zabezpieczony na bagażniku dzięki zintegrowanemu odłączanemu uchwytowi kufra.

Osłona silnika M Carbon

Wysokiej jakości osłona silnika M Carbon jest tak wytrzymała jak stal, ale waży zaledwie 620 g na stronę. Materiał ten pozwala na uzyskanie smukłej konstrukcji, która jest zintegrowana z pojazdem i ma aerodynamiczny przekrój. Ten wyjątkowy, zaawansowany technologicznie komponent łączy sportowy wygląd z doskonałą ochroną bez wpływu na wygląd roweru ani zdolność do przechylania się.

Kontrola ciśnienia w oponach (TDC)

Kontrola ciśnienia w oponach (TPC) dostarcza informacji o aktualnym ciśnieniu w oponach i wcześnie informuje kierowcę o potencjalnych zagrożeniach w przypadku utraty ciśnienia. Wartości można wywołać na wyświetlaczu w kokpicie. Żółta lampa tylna i czerwona lampka ostrzegawcza automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od ustawionych wartości podczas jazdy.

Komfortowe siedzenie

Fotel Comfort zapewnia kierowcy zauważalnie większy komfort siedzenia dzięki dodatkowej wyściółce 10 mm. Jednocześnie siedzisko pasażera ma szerszy obrys pianki. Szczególnie wyrafinowany jest materiał osłony Heat Reflect, który obniża temperaturę powierzchni w bezpośrednim świetle słonecznym nawet o 15°C.

Podstawka centralna

Podpórka środkowa zapewnia bezpieczne i bezpieczne ustawienie roweru i oferuje korzyści, takie jak tankowanie, ładowanie i rozładowywanie walizki lub podczas prac konserwacyjnych. Dodatkowo opony i elementy sprężynowe są odpoczywane na dłuższe okresy unieruchomienia.

Łowca scenerii

W lustrze miasta

Kochasz rzędy domów, wąskie uliczki, tętniące życiem place? W takim razie ten S 1000 XR jest właśnie dla Ciebie. Dzięki Headlight Pro, światłom do jazdy dziennej i dodatkowym reflektorom masz gwarancję, że będziesz widzieć i być widzianym. Keyless Ride i ECALL zapewniają również wygodę i komfort podczas każdej jazdy.

 

+ Dowiedz się więcej
Reflektor Pro i światła do jazdy dziennej

W Headlight Pro reflektor ma kultowy element oświetleniowy, który pełni funkcję światła pozycyjnego i światła do jazdy dziennej. W połączeniu z adaptacyjnym światłem doświetlającym zakręty poprawia to zdolność kierowcy do widzenia i bycia widzianym, dzięki czemu jazda jest bezpieczniejsza.

Reflektory pomocnicze

Dodatkowe reflektory LED o dużej intensywności w aluminiowej obudowie, dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi, na pierwszy rzut oka odróżniają Twój rower od samochodów, dzięki czemu jazda jest bezpieczniejsza. Jednocześnie zapewniają lepsze oświetlenie drogi swoją barwą światła zbliżoną do światła dziennego. Technologia LED zapewnia prawie bezawaryjną pracę.

Przyciemniana szyba przednia

Przyciemniana przednia szyba podkreśla sportowy wygląd motocykla. Z odporną na zarysowania powłoką zapewniającą trwałą przezroczystość. Alternatywnie przyciemniana szyba przednia jest również dostępna w wariancie dłuższym o 70 mm.

Jazda bez kluczyka

Dzięki Keyless Ride klucz od teraz pozostaje w Twojej kieszeni. Ponieważ system bezkluczykowy jest niezwykle wygodny i pozwala kierowcy uruchomić maszynę po prostu za naciśnięciem przycisku. W ten sposób można również odblokować blokadę kierownicy i korek wlewu paliwa. Więc motto brzmi: po prostu wejdź na pokład i odjedź!

ECALL

Inteligentne połączenie alarmowe automatycznie kontaktuje się z centrum obsługi BMW w razie wypadku, aby jak najszybciej uruchomić łańcuch ratunkowy. Pozycja pojazdu jest przekazywana i, jeśli to możliwe, nawiązywana jest wstępna rozmowa z zainteresowaną osobą. System można również uruchomić ręcznie, na przykład, aby pomóc innym użytkownikom drogi.

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Chcesz wyróżniającego się S 1000 XR? W naszym katalogu akcesoriów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia własnego S 1000 XR.

+ Dowiedz się więcej

Pobierz katalog akcesoriów

Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
PDF   |   3.27 MB   |   Deutsch

Dalsze treści, które mogą Cię zainteresować

spinner