Łowca czasów

Każdy zakręt na linii wyścigu.

Bezkompromisowo walczysz o każdy metr na linii trasy wyścigu? Ta wersja S 1000 XR oznacza skoncentrowaną wydajność. Zoptymalizowany pod kątem tarcia łańcuch M Endurance zapewnia jeszcze większą moc na tylnym kole, a tytanowy sportowy tłumik – odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Malowanie w połączeniu z krótką, sportową przednią szybą dają wizualnie najlepszy rezultat. Można wchodzić w kolejny zakręt.

+ Dowiedz się więcej
Dynamic ESA Pro


Dynamic ESA Pro (Electronic Suspension Adjustment) oferuje drugi tryb amortyzacji oraz automatyczną kompensację pozycji kierowcy. W porównaniu z modelami seryjnymi tryb ROAD zapewnia jeszcze większy kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, dbając o komfort. Dodatkowy tryb DYNAMIC wznosi możliwości sportowe XR na nowy poziom.

Asystent zmiany biegów Pro

Asystent zmiany biegów Pro umożliwia szybką zmianę biegów w górę i w dół w prawie wszystkich zakresach obciążenia i prędkości, bez konieczności używania sprzęgła. Dzięki temu następuje wyraźne skrócenie czasu zmiany biegu i odciążenie ręcznej dźwigni sprzęgła, co poprawia komfort, zwiększa dynamikę i radość z jazdy.

Kute koła M

Anodyzowane na czarno kute koła M redukują siły żyroskopowe i tym samym zwiększają zwinność. Pięciomilimetrowe tarcze hamulcowe zapewniają maksymalną skuteczność hamowania.

Pakiet „Carbon”

Wysokiej jakości pakiet „Carbon” podkreśla sportowe właściwości i dodaje dynamicznego wyglądu motocyklowi Adventure Sport. W skład pakietu wchodzą przednie i tylne osłony kół, zintegrowana osłona łańcucha oraz boczne panele owiewki. Dodatkowym elementem są szlachetne, a jednocześnie sportowe akcenty odwołujące się do rozwiązań high-tech.

Adaptacyjne oświetlenie zakrętu

Adaptacyjne oświetlenie zakrętu zapewnia znacznie lepsze oświetlenie drogi podczas pokonywania łuków w trakcie jazdy. Elementy oświetlenia zakrętu reflektora Headlight Pro włączają się przy kącie położenia od 10°. W rezultacie wiązka światła mijania świeci w zakręcie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Łowca dystansów.

Najlepszy czas, Twój czas, lepszy czas.

Prosta to dla Ciebie tylko moment, by wziąć oddech przed następnym zakrętem? Jeśli tak, to ten XR w pakiecie Dynamic, z kutymi kołami M jest właśnie dla Ciebie. W połączeniu z pakietem Carbon i z akumulatorem M Lightweight można nawet osiągnąć sportowe 223 kg, notabene gotowe do jazdy.

A dzięki naszym ekskluzywnym częściom M Performance wyraźnie pokażesz swoje wysokie sportowe ambicje.

+ Dowiedz się więcej
Kufer turystyczny

Wysokiej jakości kufry turystyczne typu hard-shell mają pojemność ok. 30 litrów i oferują wystarczająco dużo miejsca na bagaż lub kask motocyklowy. Zamykane wodoszczelne kufry o czarnych korpusach idealnie sprawdzą się podczas krótkich wycieczek czy dłuższych podróży.

Mostek bagażowy

Wszechstronny, nieskomplikowany, idealny na wycieczki krajoznawcze i uniwersalny. Na mostku bagażowym ze zintegrowanym uchwytem można wygodnie i bezpiecznie zamontować topcase.

Pałąk ochronny silnika M w pakiecie Carbon

Wysokiej jakości osłony silnika M Carbon są tak samo stabilne jak stal, ale ważą tylko 620 g na stronę. Materiał umożliwia uzyskanie zintegrowanego z pojazdem smukłego kształtu o aerodynamicznym przekroju. Unikalny, zaawansowany technologicznie komponent łączy w ten sposób sportowy wygląd z wysokim poziomem ochrony, nie ograniczając formy ani swobody ruchów w położeniu nachylonym.

Kontrola ciśnienia w oponach RDC

Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) dostarcza informacji na temat aktualnego ciśnienia w oponach i w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę o możliwych zagrożeniach w przypadku jego utraty. Wartości można odczytać na wyświetlaczu kokpitu. Żółta kontrolka informacyjna i czerwona kontrolka ostrzegawcza podczas jazdy automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od wartości wymaganych. 

Komfortowa kanapa

Dzięki dodatkowym 10 mm tapicerki, komfortowa kanapa oferuje kierowcy zauważalne udogodnienie w zakresie komfortu siedzenia. Jednocześnie siedzenie pasażera zyskuje na szerszym konturze pianki. Szczególnie wyrafinowany jest materiał osłony Heat Reflect, który obniża temperaturę powierzchni w bezpośrednim świetle słonecznym nawet o 15°C.

Stojak główny

Stojak główny zapewnia bezpieczną, stabilną podstawę maszyny i oferuje korzyści np. podczas tankowania, załadunku i rozładunku kufra lub podczas prac konserwacyjnych. Ponadto opony i elementy zawieszenia są odciążane podczas dłuższego postoju.

Łowca widoków

W zwierciadle miasta.

Uwielbiasz patrzeć na domy, wąskie uliczki, miejsca tętniące życiem? Jeśli tak, to ten S 1000 XR jest właściwym wyborem dla Ciebie. Dzięki Headlight Pro, światłom do jazdy dziennej i reflektorom pomocniczym, widzenie i bycie widzianym są gwarantowane. Keyless Ride i ECALL zapewniają dodatkowy komfort i spokój podczas każdej przejażdżki.

 

+ Dowiedz się więcej
Headlight Pro i światła do jazdy dziennej

Dzięki Headlight Pro reflektor posiada ikoniczne elementy oświetleniowe, które działają jako światła pozycyjne lub światła do jazdy dziennej. W połączeniu z adaptacyjnym oświetleniem zakrętów, zgodnie z zasadą „widzę i jestem widziany” poprawia się obustronna widoczność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo.

Reflektory dodatkowe

Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi, potężne reflektory pomocnicze LED w aluminiowej obudowie sprawiają, że maszyna na pierwszy rzut oka odróżnia się od samochodów i tym samym zwiększa bezpieczeństwo. Jednocześnie ich światło przypominające światło dzienne zapewnia lepsze oświetlenie drogi. Technologia diodowa gwarantuje eksploatację niemal bez zużycia.

Przyciemniana owiewka

Przyciemniana szyba przednia podkreśla sportowy wygląd motocykla. Powłoka odporna na zadrapania zapewnia długotrwałą przejrzystość. Przyciemniana owiewka jest również dostępna w wersji dłuższej o 70 mm.

Keyless Ride

Dzięki opcji Keyless Ride kluczyk pojazdu może od teraz pozostać w kieszeni. System bezkluczykowy jest bardzo wygodny i umożliwia uruchamianie motocykla po prostu za pomocą przycisku. W ten sposób można także odblokować zamek kierownicy i korek wlewu paliwa.  Wystarczy zatem wsiąść i ruszyć!

ECALL

Inteligentne połączenie alarmowe w razie wypadku automatycznie nawiązuje kontakt z infolinią BMW, aby możliwie jak najszybciej wezwać pomoc. Zostaje wówczas przekazana lokalizacja pojazdu i w razie możliwości przeprowadzana jest pierwsza rozmowa z osobą poszkodowaną.  System można uruchomić także ręcznie, np. aby udzielić pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego.

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Chcesz mieć niepowtarzalny S 1000 XR? W naszym katalogu akcesoriów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby z motocykla stworzyć swój całkowicie spersonalizowany S 1000 XR.

+ Dowiedz się więcej

Pobierz katalog akcesoriów

Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
PDF   |   3.27 MB   |   Polski

Stwórz swój S 1000 XR

S 1000 XR

spinner