Akcelerator pulsu

Twój puls mierzymy w Nm.

Już sama wersja Style Sport z dopasowanym spojlerem silnikowym w kolorze Racingred uni oraz czarnymi frezowanymi częściami podkreśla Twoją miłość do sportu. Kompleksowy pakiet elektroniki zapewnia Ci jeszcze bardziej sportowe osiągi, a reflektor Headlight Pro z adaptacyjnym oświetleniem zakrętu sprawia, że zostawiasz wszystkich daleko w tyle, nie patrząc na linię mety.

+ Dowiedz się więcej
Dynamic ESA

Dynamic ESA (ang. Electronic Suspension Adjustment) automatycznie reguluje tłumienie amortyzatora w zależności od warunków użytkowania podczas jazdy. Można wybierać różne strojenia amortyzatorów w trakcje jazdy, a gdy pojazd stoi nieruchomo – wygodnie regulować naprężenie wstępne sprężyny za naciśnięciem przycisku.

Tryb jazdy Pro

Dzięki trybom jazdy Pro można znacznie poszerzyć zakres wykorzystania motocykla, ponieważ systemy sterowania stają się wrażliwe również na nachylenie. Oprócz reakcji przepustnicy na gaz w wybranym trybie regulowane są również sterowanie ABS Pro, MSR i dynamicznej kontroli trakcji DTC, a także domyślne ustawienia Dynamic ESA.

Asystent zmiany biegów Pro

Asystent zmiany biegów Pro umożliwia przełączanie na wyższy lub niższy bieg bez naciskania sprzęgła w niemal wszystkich zakresach obciążenia i prędkości obrotowej. Dzięki temu następuje wyraźne skrócenie czasu zmiany biegu i odciążenie ręcznej dźwigni sprzęgła, co poprawia dynamikę oraz zwiększa komfort i przyjemność z jazdy.

Elementy sportowego designu

Elementy sportowego designu

Składana dźwignia sprzęgła i hamulca ręcznego
Frezowane na obrabiarkach sterowanych numerycznie dźwignie ręczne wykonane z anodowanego aluminium odpornego na korozję można regulować na trzech poziomach w celu uzyskania preferowanego zakresu chwytu. Ich mechanizm, z określonym momentem składania, zmniejsza możliwe uszkodzenia związane z upadkiem. Wizualnie są one idealnie dopasowane do wzornictwa motocykla i podkreślają jego indywidualność.

Podnóżki kierowcy z regulacją

Podnóżek kierowcy wykonany z anodowanego, czarnego aluminium łączy w sobie dynamiczny wygląd z ergonomią i sportowym charakterem na najwyższym poziomie. Dzięki prążkowanemu bieżnikowi i trzypoziomowej regulacji wysokości zapewnia dodatkowe wsparcie i optymalną kontrolę nad pojazdem.

Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego (Leverguards)

Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazują na bezkompromisowo sportowy charakter. Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca i sprzęgła na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie kontaktu z innym pojazdem lub uszkodzeniem w przypadku wywrócenia się maszyny.

Spojler silnikowy

Kształtny, trzyczęściowy spojler silnikowy wykonano z tworzywa odpornego na uderzenia i promieniowanie UV. Zapewnia on wyjątkowy, sportowy wygląd.  Boczne panele w kolorze pojazdu stanowią wyraźny akcent wizualny.

 

Headlight Pro

Dzięki Headlight Pro reflektor posiada ikoniczne elementy oświetleniowe, które działają jako światła pozycyjne lub światła do jazdy dziennej. W połączeniu z adaptacyjnym oświetleniem zakrętów, zgodnie z zasadą „widzę i jestem widziany”, poprawia się obustronna widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

 

Przydymiona sportowa szyba przednia

W wersji Style Sport maszyna błyszczy się w jasnym kolorze Racingred uni. Osłona chłodnicy i środkowa osłona zbiornika paliwa w kolorze Granite grey metallic matt, felgi w Night black uni i złote widelce dbają o doskonały kontrast. Skrócona i przyciemniona sportowa szyba podkreśla dynamiczną stylistykę.

Długodystansowiec

Zawsze w ruchu.

Gdy oprócz kilometrów liczy się także wygląd i funkcjonalność. W wersji Style Exclusive motocykl zachwyca wysokiej jakości, eleganckim wykończeniem w kolorze Galvanic Gold metallic z kontrastującym Granite grey metallic matt, obręczami w kolorze Night black uni i czarnymi rurkami widelca.  Ochraniacze podkreślają sportowy wygląd.

+ Dowiedz się więcej
Tempomat

Elektroniczny tempomat może być aktywowany od prędkości 30 km/h i utrzymywać stałą prędkość jazdy. Dzięki temu można się zrelaksować i cieszyć zwłaszcza dłuższymi odcinkami autostrady. Funkcja wyłącza się podczas hamowania. Po naciśnięciu przycisku wznawiania wybrana prędkość jest utrzymywana ponownie.

Uchwyt kufra

Kufry turystyczne i miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie uchwytów na kufry. Gdy kufry/walizki nie są zamocowane, dyskretne uchwyty są niemal niewidoczne.

 

Uchwyt kufra

Kufry turystyczne i miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie uchwytów na kufry. Gdy kufry/walizki nie są zamocowane, dyskretne uchwyty są niemal niewidoczne.

 

Miękka walizka

Wysokiej jakości miękka walizka została wykonana z wytrzymałego poliestru. Przekonuje praktycznymi detalami oraz pojemnością 20 litrów. Wodoodporna kieszeń wewnętrzna, boczny zamek błyskawiczny, uchwyt do noszenia oraz zacisk do łatwego montażu na motocyklu zapewniają pewny chwyt i praktyczność w użytkowaniu.

 

Kufer turystyczny

Wysokiej jakości kufry turystyczne typu hard-shell mają pojemność ok. 32 litrów i oferują wystarczająco dużo miejsca na bagaż turystyczny lub kask motocyklowy. Są zamykane, bryzgoszczelne i opcjonalnie doposażane w wodoodporną kieszeń wewnętrzną — to idealny towarzysz podróży na krótkich i długich dystansach. Wysokiej jakości pokrywa kufra dostępna jest w kolorze dopasowanym do pojazdu.


Duży plecak na zbiornik


W plecaku na zbiornik, wykonanym z wytrzymałej tkaniny poliestrowej, zastosowano wiele sprytnych rozwiązań, a dodatkowo w razie potrzeby można zwiększyć jego pojemność z 11 do 16 litrów. Przegroda na mapę i zewnętrzne kieszenie oferują dodatkową przestrzeń. Dobrze przemyślane mocowanie na paski zapewnia bezpieczne osadzenie i wyjątkową wygodę mocowania.

 
Mały plecak na zbiornik

Wytrzymały mały plecak na zbiornik z paskami to doskonały towarzysz na krótsze wyprawy. Główna przegroda o pojemności 5,5 litra z wyjmowaną, wodoodporną torbą wewnętrzną, otworem na kabel, uchwytem do noszenia i odpinanymi pasami plecaka to praktyczne wyposażenie, które zapewnia wszystko, czego potrzeba w codziennym użytkowaniu.

Komfortowa kanapa

Dzięki dodatkowej tapicerce komfortowa kanapa zapewnia zauważalny wzrost komfortu siedzenia kierowcy i pasażera, dzięki czemu mogą beztrosko przemierzyć jeszcze więcej kilometrów. Nawet jazda na długich dziennych odcinkach może być relaksująca i nie powodować zmęczenia.

Nawigacja

Stelaż do nawigacji

Stelaż do nawigacji z uchwytem i Mount Cradle na zacisku kierownicy służą do zamocowania nawigacji BMW Navigator w polu widzenia kierowcy. System nawigacyjny i funkcje łączności są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą sterownika Multi-controller umieszczonego na kierownicy.

Navigator VI

Urządzenie Navigator VI przyda się nie tylko zwolennikom jazdy po bezdrożach. Planowanie trasy z tym systemem staje się dziecinną igraszką. Urządzenie zapewnia liczne funkcje dodatkowe, które zamienią każdą podróż w wyjątkowe przeżycie. Pięciocalowy ekran dotykowy jest wodoszczelny, przejrzysty i czytelny nawet przy bezpośrednio padającym świetle słonecznym.

Stojak główny

Stojak główny zapewnia bezpieczną, stabilną podstawę maszyny i oferuje korzyści np. podczas tankowania, załadunku i rozładunku kufra lub podczas prac konserwacyjnych. Ponadto opony i elementy zawieszenia są odciążane podczas dłuższego postoju.

Dodatkowy reflektor LED

Mocne diodowe reflektory dodatkowe dzięki rozszerzonemu doświetleniu zapewniają wymaganą widoczność w razie niekorzystnych warunków, a tym samym stanowią idealne uzupełnienie głównego reflektora. Technologia diodowa gwarantuje eksploatację niemal bez zużycia.

Łowca miast

Odkrywanie miast.

Aby ominąć korki, zawsze masz w głowie jakiś skrót. Intuicyjnie poruszasz się po sieci miejskich ulic. Dzięki ergonomicznej różnorodności i wysokości siedziska od 775 mm do 870 mm Twój motocykl jest idealnie dopasowany do Ciebie i Twojego stylu życia. Dzięki funkcji Keyless Ride możesz po prostu usiąść i ruszyć w drogę. Praktyczna i zawsze przy Tobie: mała skrzynka topcase na wszystkie niezbędne rzeczy.

Model podstawowy w kolorze Lightwhite uni wyróżnia się sportową lekkością. Osłona chłodnicy i środkowa pokrywa zbiornika są w kolorze Granite grey metallic matt, a siedzisko ma kolor czarny. Felgi w kolorze White aluminum metallic matt są uzupełnieniem tego przejrzystego designu.

+ Dowiedz się więcej
Keyless Ride

Dzięki opcji Keyless Ride kluczyk pojazdu może od teraz pozostać w kieszeni. System bezkluczykowy jest bardzo wygodny i umożliwia uruchamianie motocykla po prostu za pomocą przycisku. W ten sposób można także odblokować zamek kierownicy i korek wlewu paliwa. Wystarczy zatem wsiąść i ruszyć!

Podgrzewane manetki

Koniec z zimnymi dłońmi: zadbają o to elektrycznie podgrzewane manetki z regulacją wielostopniową. Poprawiają komfort i bezpieczeństwo – łatwiej jest kontrolować pojazd, gdy dłonie są ciepłe, a ruchy palców bardziej precyzyjne. Podgrzewanie manetek obsługuje się za pomocą przełącznika zespolonego na kierownicy.

Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego

Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazują na bezkompromisowo sportowy charakter. Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca i sprzęgła na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie kontaktu z innym pojazdem lub uszkodzeniem w przypadku wywrócenia się maszyny.

Mostek bagażowy

Topcase lub inne elementy bagażu można łatwo i bezpiecznie przymocować do stabilnego mostka bagażowego, który wykonano z odlewanego ciśnieniowo aluminium powlekanego proszkowo. Ponieważ sposób przymocowania płyty nośnej na topcase sprawia, że jest ona odizolowana od drgań, jazda z zamocowanym Topcasem jest znacznie lepsza, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Mniejszy Topcase, 30 l

W wodoodpornym, plastikowym Topcase o pojemności 30 litrów można z powodzeniem umieścić także kask. Pokrywa dostępna w kolorach Asphalt grey metallic matt, Blackstorm metallic, Racingred uni i Lightwhite uni oraz zawiasy z miękkim zamknięciem, które pozwalają na delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślają efekt wysokiej jakości.

Kontrola ciśnienia w oponach RDC

Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) dostarcza informacji na temat aktualnego ciśnienia w oponach, a w przypadku utraty ciśnienia w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę o możliwych zagrożeniach. Wartości można odczytać na wyświetlaczu kokpitu. Żółta kontrolka informacyjna i czerwona kontrolka ostrzegawcza podczas jazdy automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od wymaganych wartości.

ECALL

Inteligentne połączenie alarmowe w razie wypadku automatycznie nawiązuje kontakt z infolinią BMW, aby możliwie jak najszybciej wezwać pomoc. Zostaje wówczas przekazana lokalizacja pojazdu i w razie możliwości przeprowadzana jest pierwsza rozmowa z osobą poszkodowaną. System można uruchomić także ręcznie, np. aby udzielić pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego.

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Niech Twój F 900 XR będzie niepowtarzalny. W naszym katalogu akcesoriów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby z motocykla stworzyć swój całkowicie spersonalizowany F 900 XR.

+ Dowiedz się więcej

Pobierz katalog akcesoriów

Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
PDF   |   3.10 MB   |   Polski

Zaprojektuj swój własny F 900 XR

F 900 XR

spinner