Akcelerator pulsu

Twój puls mierzymy w Nm.

Już sama wersja Style Sport z dopasowanym spojlerem silnikowym w kolorze Racingred uni oraz czarnymi frezowanymi częściami podkreśla Twoją miłość do sportu. Kompleksowy pakiet elektroniki zapewnia Ci jeszcze bardziej sportowe osiągi, a reflektor Headlight Pro z adaptacyjnym oświetleniem zakrętu sprawia, że zostawiasz wszystkich daleko w tyle, nie patrząc na linię mety.

+ Dowiedz się więcej
 • Dynamic ESA (ang. Electronic Suspension Adjustment) automatycznie reguluje tłumienie amortyzatora w zależności od warunków użytkowania podczas jazdy. Można wybierać różne strojenia amortyzatorów w trakcje jazdy, a gdy pojazd stoi nieruchomo – wygodnie regulować naprężenie wstępne sprężyny za naciśnięciem przycisku.

 • Dzięki trybom jazdy Pro można znacznie poszerzyć zakres wykorzystania motocykla, ponieważ systemy sterowania stają się wrażliwe również na nachylenie. Oprócz reakcji przepustnicy na gaz w wybranym trybie regulowane są również sterowanie ABS Pro, MSR i dynamicznej kontroli trakcji DTC, a także domyślne ustawienia Dynamic ESA.

 • Asystent zmiany biegów Pro umożliwia przełączanie na wyższy lub niższy bieg bez naciskania sprzęgła w niemal wszystkich zakresach obciążenia i prędkości obrotowej. Dzięki temu następuje wyraźne skrócenie czasu zmiany biegu i odciążenie ręcznej dźwigni sprzęgła, co poprawia dynamikę oraz zwiększa komfort i przyjemność z jazdy.

 • Elementy sportowego designu

  Składana dźwignia sprzęgła i hamulca ręcznego
  Frezowane na obrabiarkach sterowanych numerycznie dźwignie ręczne wykonane z anodowanego aluminium odpornego na korozję można regulować na trzech poziomach w celu uzyskania preferowanego zakresu chwytu. Ich mechanizm, z określonym momentem składania, zmniejsza możliwe uszkodzenia związane z upadkiem. Wizualnie są one idealnie dopasowane do wzornictwa motocykla i podkreślają jego indywidualność.

  Podnóżki kierowcy z regulacją

  Podnóżek kierowcy wykonany z anodowanego, czarnego aluminium łączy w sobie dynamiczny wygląd z ergonomią i sportowym charakterem na najwyższym poziomie. Dzięki prążkowanemu bieżnikowi i trzypoziomowej regulacji wysokości zapewnia dodatkowe wsparcie i optymalną kontrolę nad pojazdem.

  Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego (Leverguards)

  Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazują na bezkompromisowo sportowy charakter. Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca i sprzęgła na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie kontaktu z innym pojazdem lub uszkodzeniem w przypadku wywrócenia się maszyny.

  Spojler silnikowy

  Kształtny, trzyczęściowy spojler silnikowy wykonano z tworzywa odpornego na uderzenia i promieniowanie UV. Zapewnia on wyjątkowy, sportowy wygląd.  Boczne panele w kolorze pojazdu stanowią wyraźny akcent wizualny.

   

 • Dzięki Headlight Pro reflektor posiada ikoniczne elementy oświetleniowe, które działają jako światła pozycyjne lub światła do jazdy dziennej. W połączeniu z adaptacyjnym oświetleniem zakrętów, zgodnie z zasadą „widzę i jestem widziany”, poprawia się obustronna widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

   

 • W wersji Style Sport maszyna błyszczy się w jasnym kolorze Racingred uni. Osłona chłodnicy i środkowa osłona zbiornika paliwa w kolorze Granite grey metallic matt, felgi w Night black uni i złote widelce dbają o doskonały kontrast. Skrócona i przyciemniona sportowa szyba podkreśla dynamiczną stylistykę.

Długodystansowiec

Zawsze w ruchu.

Gdy oprócz kilometrów liczy się także wygląd i funkcjonalność. W wersji Style Exclusive motocykl zachwyca wysokiej jakości, eleganckim wykończeniem w kolorze Galvanic Gold metallic z kontrastującym Granite grey metallic matt, obręczami w kolorze Night black uni i czarnymi rurkami widelca.  Ochraniacze podkreślają sportowy wygląd.

+ Dowiedz się więcej
 • Elektroniczny tempomat może być aktywowany od prędkości 30 km/h i utrzymywać stałą prędkość jazdy. Dzięki temu można się zrelaksować i cieszyć zwłaszcza dłuższymi odcinkami autostrady. Funkcja wyłącza się podczas hamowania. Po naciśnięciu przycisku wznawiania wybrana prędkość jest utrzymywana ponownie.

 • Kufry turystyczne i miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie uchwytów na kufry. Gdy kufry/walizki nie są zamocowane, dyskretne uchwyty są niemal niewidoczne.

   

  Uchwyt kufra

  Kufry turystyczne i miękkie walizki można łatwo i pewnie przymocować do atrakcyjnych wizualnie uchwytów na kufry. Gdy kufry/walizki nie są zamocowane, dyskretne uchwyty są niemal niewidoczne.

   

  Miękka walizka

  Wysokiej jakości miękka walizka została wykonana z wytrzymałego poliestru. Przekonuje praktycznymi detalami oraz pojemnością 20 litrów. Wodoodporna kieszeń wewnętrzna, boczny zamek błyskawiczny, uchwyt do noszenia oraz zacisk do łatwego montażu na motocyklu zapewniają pewny chwyt i praktyczność w użytkowaniu.

   

  Kufer turystyczny

  Wysokiej jakości kufry turystyczne typu hard-shell mają pojemność ok. 32 litrów i oferują wystarczająco dużo miejsca na bagaż turystyczny lub kask motocyklowy. Są zamykane, bryzgoszczelne i opcjonalnie doposażane w wodoodporną kieszeń wewnętrzną — to idealny towarzysz podróży na krótkich i długich dystansach. Wysokiej jakości pokrywa kufra dostępna jest w kolorze dopasowanym do pojazdu.


  Duży plecak na zbiornik


  W plecaku na zbiornik, wykonanym z wytrzymałej tkaniny poliestrowej, zastosowano wiele sprytnych rozwiązań, a dodatkowo w razie potrzeby można zwiększyć jego pojemność z 11 do 16 litrów. Przegroda na mapę i zewnętrzne kieszenie oferują dodatkową przestrzeń. Dobrze przemyślane mocowanie na paski zapewnia bezpieczne osadzenie i wyjątkową wygodę mocowania.

   
  Mały plecak na zbiornik

  Wytrzymały mały plecak na zbiornik z paskami to doskonały towarzysz na krótsze wyprawy. Główna przegroda o pojemności 5,5 litra z wyjmowaną, wodoodporną torbą wewnętrzną, otworem na kabel, uchwytem do noszenia i odpinanymi pasami plecaka to praktyczne wyposażenie, które zapewnia wszystko, czego potrzeba w codziennym użytkowaniu.

 • Dzięki dodatkowej tapicerce komfortowa kanapa zapewnia zauważalny wzrost komfortu siedzenia kierowcy i pasażera, dzięki czemu mogą beztrosko przemierzyć jeszcze więcej kilometrów. Nawet jazda na długich dziennych odcinkach może być relaksująca i nie powodować zmęczenia.

 • Stelaż do nawigacji

  Stelaż do nawigacji z uchwytem i Mount Cradle na zacisku kierownicy służą do zamocowania nawigacji BMW Navigator w polu widzenia kierowcy. System nawigacyjny i funkcje łączności są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą sterownika Multi-controller umieszczonego na kierownicy.

  Navigator VI

  Urządzenie Navigator VI przyda się nie tylko zwolennikom jazdy po bezdrożach. Planowanie trasy z tym systemem staje się dziecinną igraszką. Urządzenie zapewnia liczne funkcje dodatkowe, które zamienią każdą podróż w wyjątkowe przeżycie. Pięciocalowy ekran dotykowy jest wodoszczelny, przejrzysty i czytelny nawet przy bezpośrednio padającym świetle słonecznym.

 • Stojak główny zapewnia bezpieczną, stabilną podstawę maszyny i oferuje korzyści np. podczas tankowania, załadunku i rozładunku kufra lub podczas prac konserwacyjnych. Ponadto opony i elementy zawieszenia są odciążane podczas dłuższego postoju.

 • Mocne diodowe reflektory dodatkowe dzięki rozszerzonemu doświetleniu zapewniają wymaganą widoczność w razie niekorzystnych warunków, a tym samym stanowią idealne uzupełnienie głównego reflektora. Technologia diodowa gwarantuje eksploatację niemal bez zużycia.

Łowca miast

Odkrywanie miast.

Aby ominąć korki, zawsze masz w głowie jakiś skrót. Intuicyjnie poruszasz się po sieci miejskich ulic. Dzięki ergonomicznej różnorodności i wysokości siedziska od 775 mm do 870 mm Twój motocykl jest idealnie dopasowany do Ciebie i Twojego stylu życia. Dzięki funkcji Keyless Ride możesz po prostu usiąść i ruszyć w drogę. Praktyczna i zawsze przy Tobie: mała skrzynka topcase na wszystkie niezbędne rzeczy.

Model podstawowy w kolorze Lightwhite uni wyróżnia się sportową lekkością. Osłona chłodnicy i środkowa pokrywa zbiornika są w kolorze Granite grey metallic matt, a siedzisko ma kolor czarny. Felgi w kolorze White aluminum metallic matt są uzupełnieniem tego przejrzystego designu.

+ Dowiedz się więcej
 • Dzięki opcji Keyless Ride kluczyk pojazdu może od teraz pozostać w kieszeni. System bezkluczykowy jest bardzo wygodny i umożliwia uruchamianie motocykla po prostu za pomocą przycisku. W ten sposób można także odblokować zamek kierownicy i korek wlewu paliwa. Wystarczy zatem wsiąść i ruszyć!

 • Koniec z zimnymi dłońmi: zadbają o to elektrycznie podgrzewane manetki z regulacją wielostopniową. Poprawiają komfort i bezpieczeństwo – łatwiej jest kontrolować pojazd, gdy dłonie są ciepłe, a ruchy palców bardziej precyzyjne. Podgrzewanie manetek obsługuje się za pomocą przełącznika zespolonego na kierownicy.

 • Ochraniacze dźwigni hamulca ręcznego wyraźnie wskazują na bezkompromisowo sportowy charakter. Zakrzywiony aluminiowo–plastikowy pałąk chroni dźwignię hamulca i sprzęgła na kierownicy przed przypadkowym uruchomieniem w razie kontaktu z innym pojazdem lub uszkodzeniem w przypadku wywrócenia się maszyny.

 • Topcase lub inne elementy bagażu można łatwo i bezpiecznie przymocować do stabilnego mostka bagażowego, który wykonano z odlewanego ciśnieniowo aluminium powlekanego proszkowo. Ponieważ sposób przymocowania płyty nośnej na topcase sprawia, że jest ona odizolowana od drgań, jazda z zamocowanym Topcasem jest znacznie lepsza, szczególnie przy wyższych prędkościach.

 • W wodoodpornym, plastikowym Topcase o pojemności 30 litrów można z powodzeniem umieścić także kask. Pokrywa dostępna w kolorach Asphalt grey metallic matt, Blackstorm metallic, Racingred uni i Lightwhite uni oraz zawiasy z miękkim zamknięciem, które pozwalają na delikatne opuszczenie pokrywy, podkreślają efekt wysokiej jakości.

 • Kontrola ciśnienia w oponach (RDC) dostarcza informacji na temat aktualnego ciśnienia w oponach, a w przypadku utraty ciśnienia w odpowiednim czasie ostrzega kierowcę o możliwych zagrożeniach. Wartości można odczytać na wyświetlaczu kokpitu. Żółta kontrolka informacyjna i czerwona kontrolka ostrzegawcza podczas jazdy automatycznie sygnalizują istotne odchylenie od wymaganych wartości.

 • Inteligentne połączenie alarmowe w razie wypadku automatycznie nawiązuje kontakt z infolinią BMW, aby możliwie jak najszybciej wezwać pomoc. Zostaje wówczas przekazana lokalizacja pojazdu i w razie możliwości przeprowadzana jest pierwsza rozmowa z osobą poszkodowaną. System można uruchomić także ręcznie, np. aby udzielić pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego.

Oryginalne akcesoria BMW Motorrad

Niech Twój F 900 XR będzie niepowtarzalny. W naszym katalogu akcesoriów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby z motocykla stworzyć swój całkowicie spersonalizowany F 900 XR.

+ Dowiedz się więcej
Pobierz katalog akcesoriów
 • Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2020
  PDF   |   3.10 MB   |   Polski

F 900 XR

Adventure

Dowiedz się więcej
spinner