Charakterystyczny intensywnie niebieski snop światła generowany przez lampę ksenonową jest około dwóch razy mocniejszy od konwencjonalnych żarówek halogenowych.
Zaprojektowana specjalnie do motocyklowej lampy ksenonowej cylindryczna membrana reflektora zapobiega niepożądanym „przeciekom” światła i oślepianiu. Oznacza to znacznie poprawione i bardziej jednolite oświetlenie drogi w nocy i przy słabej widoczności. Dlatego motocyklista może dostrzec potencjalne zagrożenia znacznie wcześniej. Dzięki temu innym uczestnikom ruchu również jest łatwiej zauważyć motocyklistów.
Lampy ksenonowe to lampy wyładowcze, w których świeci wzbudzony gaz. Iskra elektryczna powoduje powstanie pasma zjonizowanego gazu pomiędzy dwiema elektrodami w wypełnionej ksenonem żarówce. Prąd płynący przez to pasmo gazu powoduje jego świecenie. Wydajność świetlna i jasność są tu zatem większe niż w konwencjonalnych żarówkach halogenowych. Widmo światła ksenonowego jest bardzo zbliżone do naturalnego światła dziennego, co znacząco podnosi komfort widzenia motocyklisty.
Ksenonowe światło mijania w motocyklach BMW Motorrad jest zatem kolejnym kamieniem milowym w dążeniu ku większemu aktywnemu bezpieczeństwu i wygodzie jazdy na motocyklu.
+ Dowiedz się więcej

Więcej szczegółowych informacji na temat technologii

spinner