Kolekcja Ride

Street Air.

Street Air.

Szybszy niż mgnienie oka

Teraz Ty również możesz nosić tę kurtkę, wcześniej zarezerwowaną dla profesjonalnych kierowców Moto GP, w normalnym ruchu ulicznym. I na dowolnym motocyklu, czy to na Maxi-Scooterze, czy na R 1200 GS. We współpracy z marką Alpinestars firma BMW Motorrad wprowadza na rynek kurtkę z zintegrowaną poduszką powietrzną. Posiada ona szczególnie duży obszar ochronny na plecach i ramionach. System aktywuje się po zasunięciu zamka błyskawicznego. Oferuje maksymalną ochronę w każdej sytuacji jazdy, nie mając połączenia z motocyklem. Pełna ochrona aktywuje się w maksymalnym czasie 85 ms. Mrugnięcie oka zajmuje od 100 do 400 ms dłużej. To właśnie nazywamy innowacją do założenia na siebie.

Tak to właśnie działa.

Tak to właśnie działa.

Po połączeniu kamizelki z kurtką i włączeniu jej wystarczy zasunąć zamek błyskawiczny: system aktywuje się i zaczyna się podróż. Dopasowane czujniki wbudowane w kamizelkę umożliwiają systemowi rozpoznanie zderzenia w ciągu 30 do 60 ms. Rozmieszczone na kamizelce w rejonie pleców i barków w sposób ciągły przekazują mierzone dane do centralnego modułu kontrolnego. Komory powietrzne napełniają się w ciągu 25 ms za pomocą najnowocześniejszego zbiornika ze sprężonym powietrzem. Maksymalna ochrona –  szybciej niż w mgnieniu oka.

+ Dowiedz się więcej

Innowacja do założenia na siebie.

Dla Svena Kirschninga, specjalisty rozwoju produktu systemu Street AIR firmy BMW Motorrad, było tylko kwestią czasu, kiedy system będzie można również używać na drodze, a nie tylko na torze wyścigowym. „Dzięki Street AIR firmy  BMW Motorrad mamy teraz rozwiązanie, które łączy maksymalną ochronę z maksymalną elastycznością” – powiedział specjalista w wywiadzie. Sven Kirschning jest zafascynowany dodatkową ochroną klatki piersiowej i ramion, która nie ogranicza swobody ruchu osoby noszącej ubranie. Podczas jazd próbnych nie było również zagrożenia spontaniczną aktywacją systemu.
„Trzeba wziąć pod uwagę, że system działa tak szybko, że wprawdzie kierowca może zauważyć jego zadziałanie, nie jest to alarmujące. Czas ludzkiej reakcji jest tak powolny, że jedziesz dalej normalnie.” W przyszłości rozbudowywanie portfolio produktów w tej dziedzinie jest całkowicie realne.
+ Dowiedz się więcej
Jesteśmy dumni z wprowadzenia na rynek czegoś tak rewolucyjnego, jak Street Air. I nadal będziemy robić takie rzeczy w przyszłości.

Sven Kirschning

Dealerzy BMW w pobliżu.

Dzięki oryginalnemu wyposażeniu BMW Motorrad Twoja kolejna wycieczka stanie się wyjątkowym doświadczeniem. Odwiedź nas i zapytaj o radę.

Znajdź dealera BMW
spinner