*Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT.
**Rata miesięczna netto w ofercie BMW Leasing 3asy Ride z opłatą wstępną 33%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 33%. Szczegóły oferty u Dealerów BMW. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. BMW Leasing 3asy Ride jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

Kalkulator rat K 1600 GTL

WSZYSTKIE MODELE
ZNAJDŹ SWÓJ MOTOCYKL
BMW MOTORRAD.

Oblicz ratę miesięczną, wybierz okres umowy.
Uzyskaj ofertę.

+ Dowiedz się więcej

BMW K 1600 GTL.

Luksusowa podróż. Przejazd pierwszą klasą.

Jedź naprzód. Nie przestawaj. Płyń w stronę horyzontu ze stylem i elegancją tego luksusowego, najwyższej klasy motocykla turystycznego. Nowy BMW K 1600 GTL, szczycący się legendarnym sześciocylindrowym silnikiem rzędowym, to wysoka jakość i nieograniczony komfort. Teraz standardowo wyposażony w najnowszej generacji układ Dynamic ESA i ABS Pro Integral, jak również asystenta cofania i adaptacyjne doświetlenie zakrętów. Nowe przeprojektowane panele owiewek jeszcze bardziej wzmacniają jego elegancki wygląd. Bądź spokojny i opanowany w każdych warunkach atmosferycznych i przy każdym dystansie. Samodzielnie lub z pasażerem korzystaj z niewymagającego wysiłku doskonałego sterowania podczas wszystkich podróży. Podróżowanie z K 1600 GTL to doświadczenie w nowym wymiarze - stylowy, potężny, luksusowy - pierwsza klasa czeka na Ciebie.

Design K 1600 GTL

Wybierz swój styl.

Dzięki trzem wariantom kolorystycznym możesz nadać Twojemu K 1600 GTL jeszcze bardziej spersonalizowany charakter.

Styl Elegance

Pakiet stylistyczny Elegance z malowaniem w kolorze Manhattan metallic uwydatnia gen elegancji K 1600 GTL i pozwala mu lśnić w całej okazałości.

Black storm metallic

Nowy kolor Black storm metallic dba o mocny, bezkompromisowy wygląd i imponująco podkreśla kształty K 1600 GTL.

Opt. 719 Mineral white metallic

Opt. 719 Mineral white metallic już z oddali pokazuje wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego motocykla turystycznego.

Design: perfekcja.

Konstrukcja K 1600 GTL to podniesienie standardu do pierwszej klasy. Nowo zaprojektowane panele, kratki chłodnicy, wykończenia zbiornika paliwa i komora do przechowywania sprawiają, że wygląda jeszcze bardziej elegancko. Uwydatnienie takich szczegółów, jak podnóżki, nadało finalnego wykończenia jego znakomitemu wyglądowi. Charakterystyczne elementy, takie jak zawieszenie przedniego koła Duolever, dobrze widoczny sześciocylindrowy silnik rzędowy, innowacyjne reflektory ksenonowe oraz podwozie to wciąż pionierzy stylu. Wraz z przeprojektowaniem części przedniej, w tym lusterek i przedniej szyby, osiągnięto wyjątkowo elegancką i dynamiczną strukturę liniową pojazdu.
Ten luksusowy, kompleksowy pakiet może nie tylko poszczycić się designem na miarę pierwszej klasy, jest również zaproszeniem na kuszącą i angażującą jazdę przed siebie.
+ Dowiedz się więcej

Sześciocylindrowy silnik rzędowy

1.649
cm3 pojemności skokowej
750
mm wysokości siedzenia
175
Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 5250 obr/min
117
l przestrzeni od przechowywania
Chłodzony olejem/wodą 6-cylindrowy rzędowy silnik czterosuwowy

6-cylindrowy silnik Superior.

6-cylindrowy silnik Superior.

Silnik pierwszej klasy: legendarny sześciocylindrowy silnik rzędowy oferuje niezrównanie płynną jazdę oraz najbardziej wyjątkowe osiągi w sektorze luksusowych turystyków. Jego moc wynosząca 118 kW (160 KM) i maksymalny moment obrotowy 175 Nm przy 5250 obr/min dostarcza doskonałą, dynamiczną siłę napędową. 70% momentu obrotowego osiąga już przy 1500 obr/min.

+ Dowiedz się więcej

Poznaj brzmienie K 1600 GTL

Najważniejsze informacje o K 1600 GTL

Zaskakująca adaptacyjna lampa przednia.
Lampy ksenonowe K 1600 GTL
Pionierskie rozwiązanie: sześciocylindrowy silnik rzędowy
Sześciocylindrowy silnik rzędowy K 1600 GTL
Wyrafinowane wykończenie zbiornika.
Wykończenie zbiornika K 1600 GTL
W standardzie drugi schowek do przechowywania.
Drugi schowek do przechowywania K 1600 GTL
Skuteczna owiewka.
Owiewka kierownicy K 1600 GTL
Przednia szyba z elektryczną regulacją wysokości
Przednia szyba z elektryczną regulacją wysokości K 1600 GTL
System dostępu bezkluczykowego Keyless Ride.
Keyless Ride K 1600 GTL
Wysokiej jakości części chromowane.
Części chromowane K 1600 GTL

Nowy wymiar.

Znajdujący się na wyposażeniu standardowym układ Dynamic ESA dodaje nowego wymiaru wrażeń z jazdy. W ciągu milisekund wysoce wrażliwa skrzynka z czujnikami wykrywa warunki jazdy i reguluje układ zawieszenia. Gwarantuje to idealne ustawienie amortyzatora w każdej sytuacji podczas jazdy. Nawet przy pochyleniu zostały osiągnięte komfortowe poziomy amortyzacji, które były wcześniej nieosiągalne. To wszystko gwarantuje niezwykle stabilną jazdę.

+ Dowiedz się więcej
Więcej o Dynamic ESA external-link-arrow-slim

Po prostu wsiadaj i odpręż się.

Po prostu wsiadaj i odpręż się.

K 1600 GTL oferuje bezprecedensowy komfort. Jego kuszące funkcje obejmują ogromną ilość miejsca i doskonałą dostępność. Starannie przemyślane i łatwo dostępne rozwiązania do przechowywania koncentrują się na wygodzie motocyklisty, dzięki czemu K 1600 GTL to bezkompromisowy wybór, jeśli chodzi o jakość podróżowania. Jazda z pasażerem w czasie długiej podróży to prawdziwa przyjemność, dzięki wielu szczegółowym rozwiązaniom, takim jak centralny zamek, podgrzewane siedzenia, elektrycznie regulowana szyba przednia i różne wysokości siedzeń.

Różne tryby jazdy i dynamiczna kontrola trakcji zapewniają zwiększoną wygodę. Do tego dochodzi multi-kontroler: koncepcja obsługi kontrolera wielofunkcyjnego jest kluczowa, dzięki niej kierowca może swobodnie i komfortowo przełączać funkcje bez zdejmowania rąk z kierownicy i nie odrywając wzroku od drogi. Nic nie może Cię powstrzymać przed swobodną jazdą K 1600 GTL ku nowym horyzontom. Motor z niekończącą się liczbą funkcji – szereg elementów luksusowego wyposażenia.

+ Dowiedz się więcej
Dynamic ESA: nierówności rozprasowane na płasko.

Dla najlepszego kontaktu z drogą.
Znajdujący się na wyposażeniu standardowym układ Dynamic ESA znacząco zwiększa najwyższej klasy komfort jazdy na K 1600 GTL. Zapewnia najlepszą trakcję, bezpieczeństwo i najwyższy poziom wygody: Dynamic ESA steruje zawieszeniem w zależności od warunków jazdy i manewrów kierowcy, automatycznie dostosowując go do wykrytych warunków. W ten sposób zapewnia znacznie lepszy kontakt między drogą a oponą, nawet na pochyłościach. Zapewnia ciągłą stabilność charakterystyki jazdy oraz dodatkowy komfort i bezpieczeństwo, w szczególności podczas długich podróży.

Standardowe ustawienie "Road" (droga) niesie Cię wygodnie nad nierównościami. Przy ustawieniu "Dynamic" wybiera się ogólnie twardsze działanie tłumienia, dla sportowej i dynamicznej jazdy.

Asystent cofania: manewrowanie i wyjeżdżanie z miejsc parkowania bez wysiłku.
Po prostu wrzuć wsteczny bieg. Strome ścieżki i wąskie przestrzenie na miejscach do parkowania w popularnych punktach widokowych nie stanowią problemu z wygodnym systemem kontroli momentu obrotowego (TCA). Dzięki niemu parkujesz i manewrujesz z uśmiechem. Uruchom asystenta cofania, przestawiając bieg w położenie neutralne i aktywuj funkcję asystenta przyciskiem na lewym uchwycie kierownicy. Gdy na wyświetlaczu pojawi się litera R, należy ją nacisnąć i z łatwością wydostać się z miejsca parkingowego, by podążyć ku następnemu celowi z obfitym momentem.
Światła ksenonowe: stawiają wszystko we właściwym świetle.

Więcej światła. Większe bezpieczeństwo.
Standardowe lampy ksenonowe są dwa razy jaśniejsze i zużywają o 30% mniej energii niż tradycyjne lampy halogenowe. Zapewniają jednolite oświetlenie powierzchni drogi, szczególnie w nocy i przy słabej widoczności. Jednocześnie sprawiają, że jesteś również bardziej widoczny. Cylindryczna osłona żarówki reflektora zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi światłem żarówki.

Światło podąża za kołem. Adaptacyjna lampa przednia.
Adaptacyjna lampa przednia, która jest dostępna jako wyposażenie opcjonalne, optymalnie oświetla drogę podczas pokonywania zakrętów. Silnik elektryczny w lampie przedniej kompensuje kąt nachylenia motocykla na zakręcie, ustawiając światło pod optymalnym kątem do drogi. Dla kierowcy oznacza to znaczne zwiększenie aktywnego bezpieczeństwa jazdy, w szczególności podczas pokonywania zakrętów w nocy.

Kufry i schowki: więcej miejsca na bagaż.

Wsiadaj i odpręż się.
Podczas jazdy turystycznej czy zwykłej codziennej przejażdżki zainstalowane kufry i miejsca do przechowywania na K 1600 GTL zapewniają wystarczającą ilość miejsca na wszystko, co potrzebujesz schować. Rzeczy codziennego użytku, sprzęt i ubrania, a nawet pamiątki z wakacji.

Opcjonalny kufer centralny imponuje wygodnym wnętrzem i oświetleniem wnętrza zainstalowanym standardowo. Twój pasażer pokocha małe wygodne oparcie pod plecy. Standardowa kolorystyka motocykla jest idealnie zintegrowana z eleganckim wyglądem K 1600 GTL. Opcjonalny schowek do przechowywania na pokrywie kufra centralnego zapewnia miejsce na wszystkie rzeczy niezbędne w podróży, dokumenty i papiery.

Torby wewnętrzne zapewniają jeszcze więcej miejsca i porządek w kufrze turystycznym. Dzięki uchwytowi do przenoszenia i odpinanemu paskowi na ramię torby są idealnym wyposażeniem na spacer po mieście.

System dostępu bezkluczykowego Keyless Ride i centralny zamek.

Doskonałe funkcje dla większej wygody.
System dostępu bezkluczykowego Keyless Ride i centralny zamek ułatwiają Ci życie i szybko staną się kompanami, bez których nie będziesz wyobrażać sobie życia.

Dzięki systemowi Keyless Ride kluczyk mechaniczny staje się zbędny, więc nie ma już potrzeby tracić czasu na niewygodne poszukiwania go przed wyruszeniem w drogę. Wystarczy, że masz kluczyk w kieszeni kurtki, by otworzyć i uruchomić motocykl.

Centralny zamek gwarantuje. że zawartość schowków i dodatkowych kufrów jest zabezpieczona przed palcami złodziei, gdy zablokujesz motocykl. A wystarczy do tego naciśnięcie przycisku na kierownicy. Co pozwala Ci wyruszyć na wycieczkę jeszcze szybciej po zejściu z motoru.
Zmiana biegów bez użycia sprzęgła za pomocą asystenta zmiany biegów Pro.

Zmieniaj biegi jak na wyścigu.
Tak wygląda luksus – przede wszystkim plus za łatwe prowadzenie: asystent zmiany biegów Pro pierwotnie opracowano do potrzeb sportów wyścigowych. Po dostosowaniu do segmentu jazdy turystycznej umożliwia zmianę biegów bez użycia sprzęgła prawie przy każdym obciążeniu czy obrotach silnika. Podczas przyspieszania przepustnica pozostaje otwarta, zapewniając płynne i łagodne zmiany biegów. Przy zmianie biegu na niższy przy zamkniętej przepustnicy system automatycznie zapewnia podwójne wysprzęglenie i wykorzystuje go do idealnej zmiany biegu na niższy.

Dzięki temu Twoja dłoń zostaje odciążona i nie męczy się nawet podczas długich podróży. Dodatkowo czas zmiany biegów ulega skróceniu w porównaniu do zmiany biegu z użyciem sprzęgła: dla jeszcze większej dynamiki i komfortu.
System „inteligentnego połączenia alarmowego”: szybka reakcja w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej dzięki systemowi ECALL od firmy BMW Motorrad.

Dobre samopoczucie zawsze towarzyszy Ci w drodze. BMW Motorrad jest pierwszym producentem, który wyposaża fabrycznie motocykl w system "inteligentnego połączenia alarmowego": system jest pewnie zamocowany do kierownicy, a w razie sytuacji awaryjnej może samodzielnie i automatycznie uruchomić łańcuch ratunkowy, zapewniając szybszą pomoc służb ratunkowych. System "inteligentnego połączenia alarmowego" uruchamia się automatycznie w następstwie lekkiego lub ciężkiego wypadku. Jednak kierowca może również ręcznie wywołać połączenie alarmowe poprzez naciśnięcie przycisku, przykładowo jeśli był świadkiem wypadku. Po aktywacji systemu, automatycznie lub ręcznie, dane GPS lokalizacji motocykla i kierunku jazdy są przesyłane przez połączenie telefonu komórkowego do centrum obsługi telefonicznej BMW. W centrum aktywowany jest łańcuch ratunkowy. Dla szybkiej i precyzyjnej pomocy. Oraz dla świetnego samopoczucia podczas każdej podróży.

Więcej indywidualności

Wyposażenie specjalne i akcesoria.

Pełne detali malowania Spezial, ekskluzywne akcesoria i elementów opcjonalnego wyposażenia premium z serii BMW Motorrad Spezial oraz oryginalne akcesoria BMW Motorrad pozwolą Ci dostosować K 1600 GTL do własnych preferencji.

Dowiedz się więcej

BMW Motorrad Spezial.

Wyraź swoją osobowość na drodze.
Bez majstrowania, bez niespodzianek, bez kompromisów. Z usługą BMW Motorrad Spezial uzyskujesz spersonalizowany motocykl, który spełnia najsurowsze normy jakościowe

W usłudze BMW Motorrad Spezial znajdziesz wysokiej jakości wyposażenie opcjonalne o atrakcyjnym wzornictwie, m.in. zestaw frezowanych części Option 719, kolory Spezial, czy wyposażenie poprawiające osiągi z gamy HP Parts.

umiejętności rozwojowe BMW Motorrad oraz skomplikowane procesy produkcyjne połączone z tradycyjnym rzemiosłem pozwalają osiągnąć nowy poziom prestiżu i wyjątkowości.

Dowiedz się więcej

Widok zza kulis

Stworzyć uczucie.

Proces projektowania BMW Motorrad.

W zespole projektowym BMW Motorrad pracują ludzie o wyrazistych osobowościach. Każdy projektant ma własny styl i czuje się w świecie motocykli jak u siebie. Każdy z nich wnosi do pracy inspirację i pasję. Różne formy łączy się później w procesie projektowania: przejawiają się w każdym nowym dziele BMW Motorrad. Edgar Heinrich, główny projektant w BMW Motorrad, przedstawia zespół projektowy BMW Motorrad i proces projektowania.

Dowiedz się więcej

Akcesoria do K 1600 GTL

Ubranie odpowiednie na jazdę turystyczną

Katalog K 1600 GTL
PDF   |   2.58 MB
spinner