* Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT.
**Rata miesięczna netto w ofercie BMW Leasing 3asy Ride z opłatą wstępną 33%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 33%. Szczegóły oferty u Dealerów BMW. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. BMW Leasing 3asy Ride jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

Kalkulator rat K 1600 GT

WSZYSTKIE MODELE
ZNAJDŹ SWÓJ MOTOCYKL
BMW MOTORRAD.

Oblicz ratę miesięczną, wybierz okres umowy.
Uzyskaj ofertę.

+ Dowiedz się więcej

BMW K 1600 GT

Tęsknota za podróżą na dwóch kołach

Bycie cały czas w ruchu, zdobywanie wrażeń, doświadczanie wspaniałej, relaksującej, a jednocześnie pełnej dynamiki przyjemności z jazdy: tak właśnie wygląda świat z siedzenia nowego BMW K 1600 GT. To dlatego, że oferuje on w podróży jeszcze więcej dynamiki i komfortu: sześciocylindrowy rzędowy silnik dzięki mocy i pozbawionej drgań pracy już teraz jest postrzegany jako legenda. Do tego dochodzi doskonałe przystosowanie do długiej jazdy z ochroną przed wiatrem i warunkami pogodowymi oraz wyposażenie, które zachęcają, aby od razu dosiąść tej maszyny. Innowacyjne elementy, takie jak dostępny w standardzie asystent cofania czy system inteligentnego połączenia ECALL doskonale dopełniają całości wyposażenia. Nowy K 1600 GT nie tylko pozwoli zobaczyć wiele świata, ale również sam doskonale prezentuje się wizualnie. W rzeczy samej - sprawiasz spore wrażenie, zarówno podczas jazdy, jak i na postoju.

Design K 1600 GT

Wybierz swój styl.

Trzy różne wersje podkreślają dynamiczne pochodzenie, jak i wygodne strony K 1600 GT. Dzięki temu proporcje i emocje są teraz doskonale wyrażone.

Black storm metallic / Glacier silver metallic

Ten kolor nadaje motocyklowi wyjątkowego uroku.

Black storm metallic

W wersji Black storm metallic proporcje i pełna emocji stylistyka są doskonale uwypuklone.

Opt. 719 Mineral white metallic

Szlachetny, stylowy, pewny siebie. Z Option 719 w kolorze Mineral white na pewno zadasz szyku.

Dynamiczny również z wyglądu.

Dynamika i komfort - te dwie cechy K 1600 GT są uwzględnione również w stylistyce motocykla. Przednie zawieszenie Duolever, ksenonowy reflektor przedni z adaptacyjnym światłem przednim, potężny 6-cylindrowy silnik, jak i rama motocykla, sprawiają rzeczywiście wyróżniający się wizerunek wysokiej jakości. Zupełnie zmieniony widok z przodu i z boku przedstawia się atletycznie i wyraźnie, sprawiając sportowe i aerodynamiczne wrażenie. Tłumik z kolektorami 6-w-2 dba o zarówno wizualne jak i akustyczne odzwierciedlenie pełnego potencjału silnika.
Niesamowity wygląd motocykla K 1600 GT podkreśla wysoka jakość dostępnych powłok lakierniczych: od dyskretnej elegancji po sportową dynamikę. Ty decydujesz, które z nich bardziej odpowiada Tobie.
+ Dowiedz się więcej

Sześciocylindrowy silnik rzędowy

118
kW (160 KM) przy 7750 obr/min
3,2
s przyspieszenia 0-100 km/h
175
Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 5250 obr/min
810
mm wysokości siedzenia
Chłodzony olejem/wodą 6-cylindrowy rzędowy silnik czterosuwowy

Pierwszej klasy sześciopak.

Pierwszej klasy sześciopak.

Legenda: sześciocylindrowy silnik rzędowy. Z każdej przejażdżki potrafi uczynić przyjemność. Dzięki niezrównanej płynności pracy i mocy niezawodnie zapewnia pożądaną dynamikę. Silnik o mocy 118 kW/160 KM i maksymalnym momencie obrotowym 175 Nm daje nieporównywalną, generowaną bez wysiłku siłę napędową. Jednocześnie 70% momentu obrotowego osiąga już przy 1500 obr./min. Dzięki temu niewielki ruch dłonią wyzwala w K 1600 GT solidną porcję sterowalności na trasach, która objawia się możliwością reagowania i precyzją kierowania.

+ Dowiedz się więcej

Poznaj brzmienie K 1600 GT

Najważniejsze informacje o K 1600 GT

Robiące wrażenie lampy ksenonowe.
Światła ksenonowe K 1600 GT
Opcjonalny system inteligentnego połączenia alarmowego.
Inteligentne połączenie alarmowe K 1600 GT
Innowacyjny, czytelny kokpit.
Kokpit K 1600 GT
Przednia szyba z elektryczną regulacją wysokości
Szyba przednia K 1600 GT
Bardzo wiele detali estetycznych.
Detale K 1600 GT
Owiewka kierownicy.
Owiewka kierownicy K 1600 GT
Sześciocylindrowy silnik rzędowy.
Sześciocylindrowy silnik rzędowy K 1600 GT w wielu kolorach
Wodoszczelne schowki do przechowywania.
Schowki do przechowywania K 1600 GT

Bogate wyposażenie standardowe.

Standardowe klocki hamulcowe o wysokiej skuteczności z układem ABS Pro.

Bogate wyposażenie standardowe.

Będące na najwyższym poziomie technicznym wyposażenie standardowe K 1600 GT zapewnia wszystko, co tylko można sobie wyobrazić: układ ABS Pro zapewniający skuteczność hamowania nawet w pochyle, innowacyjne ksenonowe światło przednie oraz przełącznik MultiController to tylko kilka z użytych w tym modelu dodatków. Nowość w standardowym wyposażeniu: układ Dynamic ESA. Podwozie rozpoznaje stan podłoża i w zależności od wskazań czujnika pochylenia i modułów sterujących dostosowuje w ciągu milisekund siłę tłumienia. Dzięki temu ustawienia pracy zawieszenia są w każdej sytuacji drogowej dobrane w najbardziej optymalny sposób. Nawet podczas jazdy w przechyle oferowany jest komfort pracy zawieszenia dotychczas nie do wyobrażenia, zawsze dbający o stabilność prowadzenia się motocykla.

+ Dowiedz się więcej

Czy chcesz więcej?

Wyposażenie specjalne Keyless Ride: większa wygoda.

Czy chcesz więcej?

Liczne akcesoria specjalne, takie jak jazda bez kluczyka Keyless Ride lub centralna blokada jednym naciśnięciem przycisku zapewniają jeszcze więcej wygody i bezpieczeństwa, a w rezultacie relaksu podczas jazdy. BMW Motorrad jest pierwszym producentem motocykli oferującym prosto z fabryki opcjonalną funkcję „inteligentnego połączenia alarmowego”, która stanowi dodatkowy plus pod względem bezpieczeństwa. Asystent zmiany biegów Pro zapewnia jeszcze bardziej komfortową i dynamiczną zmianę biegów na wyższe i niższe.

+ Dowiedz się więcej
System „inteligentnego połączenia alarmowego”: szybka reakcja w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej dzięki systemowi ECALL od firmy BMW Motorrad.

Dobre samopoczucie zawsze towarzyszy Ci w drodze.
BMW Motorrad jest pierwszym producentem, który wyposaża fabrycznie motocykl w system "inteligentnego połączenia alarmowego": system jest pewnie zamocowany do kierownicy, a w razie sytuacji awaryjnej może samodzielnie i automatycznie uruchomić łańcuch ratunkowy, zapewniając szybszą pomoc służb ratunkowych.

System "inteligentnego połączenia alarmowego" uruchamia się automatycznie w następstwie lekkiego lub ciężkiego wypadku. Jednak kierowca może również ręcznie wywołać połączenie alarmowe poprzez naciśnięcie przycisku, przykładowo jeśli był świadkiem wypadku. Po aktywacji systemu, automatycznie lub ręcznie, dane GPS lokalizacji motocykla i kierunku jazdy są przesyłane przez połączenie telefonu komórkowego do centrum obsługi telefonicznej BMW. W centrum aktywowany jest łańcuch ratunkowy. Dla szybkiej i precyzyjnej pomocy. Oraz dla świetnego samopoczucia podczas każdej podróży.

Asystent cofania: manewrowanie i wyjeżdżanie z miejsc parkowania bez wysiłku.

Po prostu wrzuć wsteczny bieg.
Strome ścieżki i wąskie przestrzenie na miejscach do parkowania w popularnych punktach widokowych nie stanowią problemu z wygodnym asystentem cofania. Dzięki niemu parkujesz i manewrujesz z uśmiechem. Uruchom asystenta cofania, przestawiając bieg w położenie neutralne i aktywuj funkcję asystenta przyciskiem na lewym uchwycie kierownicy. Gdy na wyświetlaczu pojawi się litera R, należy ją nacisnąć, by z łatwością wyjechać z miejsca parkingowego i z impetem wyruszyć do następnego celu.

 

Dynamic ESA: nierówności rozprasowane na płasko.

Dla najlepszego kontaktu z drogą.

Znajdujący się na wyposażeniu standardowym układ Dynamic ESA znacząco zwiększa najwyższej klasy komfort jazdy na K 1600 GT. Zapewnia najlepszą trakcję, bezpieczeństwo i najwyższy poziom wygody: czujniki skoku zawieszenia z przodu i z tyłu rejestrują w szczególności pionowe ruchy ułożenia koła. Na podstawie tych danych Dynamic ESA automatycznie reguluje działanie tłumienia w zależności od warunków jazdy oraz manewrów kierowcy, by dostosować je do ustalonych okoliczności. W ten sposób zapewnia znacznie lepszy kontakt między drogą a oponą, nawet na pochyłościach. Rezultat: stabilność jazdy oraz dodatkowy komfort i bezpieczeństwo, w szczególności podczas długich podróży.


Standardowe ustawienie „Road” (Droga) niesie Cię wygodnie nad nierównościami. Przy ustawieniu „Dynamic” (tryb dynamiczny) wybiera się ogólnie twardsze działanie tłumienia, dla sportowej i dynamicznej jazdy.

Światła ksenonowe: stawiają wszystko we właściwym świetle.

Więcej światła. Większe bezpieczeństwo.
Standardowe lampy ksenonowe są dwa razy jaśniejsze i zużywają o 30% mniej energii, niż tradycyjne lampy halogenowe. Zapewniają jednolite oświetlenie powierzchni drogi, szczególnie w nocy i przy słabej widoczności. Zwiększają również widoczność motocykla. Cylindryczna osłona żarówki reflektora zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi światłem żarówki.

Światło podąża za kołem. Adaptacyjna lampa przednia.
Adaptacyjna lampa przednia, która jest dostępna jako wyposażenie opcjonalne, optymalnie oświetla drogę podczas pokonywania zakrętów. Silnik elektryczny w lampie przedniej kompensuje kąt nachylenia motocykla na zakręcie, ustawiając światło pod optymalnym kątem do drogi. Dla kierowcy oznacza to znaczne zwiększenie aktywnego bezpieczeństwa jazdy, w szczególności podczas pokonywania zakrętów w nocy.

 

Kufry i schowki: więcej miejsca na bagaż.

Wsiadaj i odpręż się.
Podczas jazdy turystycznej czy zwykłej codziennej przejażdżki zainstalowane kufry i miejsca do przechowywania na K 1600 GT zapewniają wystarczającą ilość miejsca na wszystko, co potrzebujesz schować. Rzeczy codziennego użytku, sprzęt i ubrania, a nawet pamiątki z wakacji.

Opcjonalny kufer centralny imponuje wygodnym wnętrzem i oświetleniem wnętrza zainstalowanym standardowo. Twój pasażer pokocha małe wygodne oparcie pod plecy. Standardowa kolorystyka motocykla jest idealnie zintegrowana z dynamicznym wyglądem K 1600 GT. Opcjonalny schowek do przechowywania na pokrywie kufra centralnego zapewnia miejsce na wszystkie rzeczy niezbędne w podróży, dokumenty i papiery.

Torby wewnętrzne zapewniają jeszcze więcej miejsca i porządek w kufrze turystycznym. Dzięki uchwytowi do przenoszenia i odpinanemu paskowi na ramię torby są idealnym wyposażeniem na spacer po mieście.

System dostępu bezkluczykowego Keyless Ride i centralny zamek.

Doskonałe funkcje dla większej wygody.
System dostępu bezkluczykowego Keyless Ride i centralny zamek ułatwiają Ci życie i szybko staną się kompanami, bez których nie będziesz wyobrażać sobie życia.

Mechaniczny kluczyk stanie się zbędny i od teraz będziesz miał wolne ręce dzięki systemowi dostępu bezkluczykowego. Niewygodne szukanie kluczyka przed wyruszeniem w drogę przechodzi do przeszłości. Do odblokowania i uruchomienia motocykla wystarczy mieć kluczyk w kieszeni kurtki.

Centralny zamek gwarantuje. że zawartość schowków i dodatkowych kufrów jest zabezpieczona przed palcami złodziei, gdy zablokujesz motocykl. A wystarczy do tego naciśnięcie przycisku na kierownicy. Co pozwala Ci wyruszyć na wycieczkę jeszcze szybciej po zejściu z motoru.
Zmiana biegów na wyższe i niższe bez użycia sprzęgła za pomocą asystenta zmiany biegów Pro.

Zmieniaj biegi jak na wyścigu.
Funkcja niemal luksusowa – ale to szczególny wyraz dynamiki K 1600 GT: asystent zmiany biegów pierwotnie opracowano na potrzeby jazdy wyścigowej. Asystent zmiany biegów Pro po dostosowaniu do segmentu jazdy turystycznej umożliwia zmianę biegów bez użycia sprzęgła prawie przy każdym obciążeniu czy obrotach silnika. Podczas przyspieszania przepustnica pozostaje otwarta, zapewniając płynne i łagodne zmiany biegów. Przy zmianie biegu na niższy przy zamkniętej przepustnicy system automatycznie zapewnia podwójne wysprzęglenie i wykorzystuje go do idealnej zmiany biegu na niższy.

Dzięki temu Twoja dłoń zostaje odciążona i nie męczy się nawet podczas długich podróży. Dodatkowo czas zmiany biegów ulega skróceniu w porównaniu do zmiany biegu z użyciem sprzęgła: dla jeszcze większej dynamiki i komfortu.

Więcej indywidualności

Wyposażenie specjalne i akcesoria.

Pełne detali malowania Spezial, ekskluzywne akcesoria i elementów opcjonalnego wyposażenia premium z serii BMW Motorrad Spezial oraz oryginalne akcesoria BMW Motorrad pozwolą Ci dostosować K 1600 GT do własnych preferencji.

Dowiedz się więcej

BMW Motorrad Spezial.

Wyraź swoją osobowość na drodze.
Bez majstrowania, bez niespodzianek, bez kompromisów. Z usługą BMW Motorrad Spezial uzyskujesz spersonalizowany motocykl, który spełnia najsurowsze normy jakościowe

W usłudze BMW Motorrad Spezial znajdziesz wysokiej jakości wyposażenie opcjonalne o atrakcyjnym wzornictwie, m.in. zestaw frezowanych części Option 719, kolory Spezial, czy wyposażenie poprawiające osiągi z gamy HP Parts.

umiejętności rozwojowe BMW Motorrad oraz skomplikowane procesy produkcyjne połączone z tradycyjnym rzemiosłem pozwalają osiągnąć nowy poziom prestiżu i wyjątkowości.

Dowiedz się więcej

Widok zza kulis

Stworzyć uczucie.

Proces projektowania BMW Motorrad.

W zespole projektowym BMW Motorrad pracują ludzie o wyrazistych osobowościach. Każdy projektant ma własny styl i czuje się w świecie motocykli jak u siebie. Każdy z nich wnosi do pracy inspirację i pasję. Różne formy łączy się później w procesie projektowania: przejawiają się w każdym nowym dziele BMW Motorrad. Edgar Heinrich, główny projektant w BMW Motorrad, przedstawia zespół projektowy BMW Motorrad i proces projektowania.

Dowiedz się więcej

Akcesoria do K 1600 GT

Ubranie odpowiednie na jazdę turystyczną

Katalog K 1600 GT
PDF   |   2.53 MB
spinner