Pakiet M

Dzięki nowemu pakietowi M RR stał się jeszcze bardziej wyścigowcem. Twój RR stał się najlepszą maszyną wyścigową.

Ekskluzywny sportowy lakier w kolorach Light White/Racing Blue metallic/Racing Red podkreślają wyścigowe geny motocykla już na pierwszy rzut oka. A inne wysokiej jakości funkcje M w najbardziej imponujący sposób stanowią podstawę tej obietnicy wydajności.

Na przykład tryb jazdy Pro otwiera przed motocyklistą świat toru wyścigowego dzięki trzem dodatkowym konfigurowalnym trybom Race Pro 1-3, dzięki czemu RR z licznymi dodatkami wyścigowymi stanie się Twoim zwycięskim motocyklem na torze wyścigowym. Oprócz trzech indywidualnie konfigurowalnych trybów jazdy, ekskluzywny tryb jazdy Pro zapewnia również funkcje specjalne, takie jak kontrola startu, ogranicznik pasa Pit Lane, hamulec silnikowy z 3 ustawieniami hamowania w trybie wybiegu, kontrola ruszania pod górę Pro, dynamiczna kontrola hamowania i kontrola poślizgu , a także trzy dodatkowe ekrany Core Ride na wyświetlaczu TFT. Dowiedz się więcej o trybie jazdy Pro poniżej w sekcji ogólnej dotyczącej specjalnych funkcji RR.

Innowacyjne, zaawansowane technologicznie karbonowe koła M to najważniejszy element pakietu M. Wykonane z włókna węglowego i wyposażone w tarcze hamulcowe o grubości 5 mm zapewniają maksymalną wydajność jazdy na torze wyścigowym i poza nim.

Karbonowe koła M są w sumie o 1,7 kg lżejsze niż standardowe koła aluminiowe, które zostały zoptymalizowane pod względem masy o 1,6 kg. Zmniejszone masy obrotowe ze względu na mniejszą wagę znajdują odzwierciedlenie zarówno w lepszym przyspieszaniu i hamowaniu, jak i optymalnym prowadzeniu roweru.

Dostępne po raz pierwszy sportowe siodełko M zapewnia kierowcy większą przyczepność i wsparcie. Pakiet M dopełnia wysokiej jakości lekki akumulator M z najnowszą technologią akumulatorów litowo-jonowych. Jest o 2 kg lżejszy i waży zaledwie 1288 gramów, ten akumulator jest lekki i zapewnia optymalną pomoc przy rozruchu ambitnym motocyklistom, którzy cenią każdy gram na swojej maszynie jak złoto.

Pakiet M zmniejsza wagę seryjną RR z całkowitej 197 kg* do sportowej 193,5 kg.

 

 

* Masa własna zdatna do jazdy, z pełnym zbiornikiem, zgodnie z Rozporządzeniem (UE) 168/2013 ze wszystkimi płynami eksploatacyjnymi, z wyposażeniem standardowym i zatankowanym min. 90% użytecznej pojemności zbiornika paliwa

 

PAKIET M W SKRÓCIE:

 

 • Super sportowy lakier w kolorach Light White/Racing Blue metallic/Racing Red
 • Profesjonalny tryb jazdy
 •  Z 3 trybami jazdy Race Pro 1-3
 • Kontrola uruchamiania
 • Ogranicznik pit lane
 • Hamulec silnikowy
 • Profesjonalna kontrola ruszania pod górę
 • Dynamiczna kontrola hamowania
 • Kontrola slajdów
 • Koła z włókna węglowego M
 • M lekka bateria
 • Fotel sportowy M
 • Zestaw podwozia M (zestaw do podnoszenia ogona i przegub wahacza)
Pakiet dynamiczny

Doskonałe i dynamiczne prowadzenie w każdej sytuacji, maksymalne osiągi i wysoki poziom komfortu dla niezakłóconej zabawy: pakiet dynamiczny oferuje ekscytującą i innowacyjną technologię oraz praktyczne funkcje wyposażenia.

Pakiet ten obejmuje najnowszą generację elektronicznego systemu dynamicznej kontroli tłumienia, w skrócie DDC. Maksymalne tłumienie można zmniejszyć w razie potrzeby w ciągu 10 ms za pomocą równoległego zaworu obejściowego sterowanego przez DDC. Oznacza to maksymalną wydajność przez cały czas dzięki kontaktowi z nawierzchnią, zapewniając w ten sposób precyzję jazdy zbliżoną do wyścigu dzięki optymalnej, krystalicznie czystej informacji zwrotnej.

Podstawowe ustawienia DDC są powiązane z odpowiednimi trybami jazdy: Deszcz, Droga, Dynamiczny i Wyścig, z których każdy ma pasujące właściwości jezdne. Dostosowanie tłumienia jest łatwe we wszystkich trybach jazdy Pro za pomocą „elektronicznego kliknięcia” w menu konfiguracji.

Elektroniczny tempomat utrzymuje stałą prędkość i ogranicza bezkompromisowe dostarczanie mocy przez RR, gdy podczas jazdy w korku należy przestrzegać ograniczeń prędkości.

A praktyczne, responsywne, podgrzewane manetki zawsze utrzymują dłonie w cieple w chłodne dni. Skoncentruj się w pełni na trasie i ciesz się maksymalnym komfortem jazdy.

 

 

PAKIET DYNAMICZNY W SKRÓCIE:

 • Dynamiczna kontrola tłumienia nowej generacji (DDC)
 • Ogrzewanie uchwytu
 • Tempomat
Pakiet wyścigowy

Doskonałe i dynamiczne właściwości jezdne, maksymalne osiągi i doskonała niezawodność dla niezakłóconej zabawy na torze wyścigowym: Pakiet Race poprawia możliwości wyścigowe RR i oferuje ekscytujące, konfigurowalne ustawienia i ekskluzywne funkcje.

Na przykład w trybie jazdy Pro sprawia to, że RR nadaje się na tor wyścigowy z trzema dodatkowymi trybami jazdy Race Pro 1-3 i licznymi dodatkami wyścigowymi oprócz zestawu podwozia M (zestaw podniesienia ogona i oś wahacza). Tryby jazdy Race Pro 1-3 umożliwiają kierowcy tworzenie trzech profili jazdy, w których kontrola koła, ochrona przed oderwaniem przednich kół, mapowanie silnika, hamulec silnikowy, ABS Pro i kontrola trakcji (DTC) mogą być konfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat trybu jazdy Pro można znaleźć poniżej w części ogólnej dotyczącej specjalnych funkcji RR.

Oprócz tych dowolnie konfigurowalnych trybów jazdy, specjalne, ekskluzywne funkcje obejmują również Launch Control, Pit Lane Limiter, Hill Start Control Pro, Dynamic Brake Control i Slide Control.

Ponadto RR ma kute koła M anodowane na czarno z tarczami hamulcowymi o grubości 5 mm, które sprawdziły się w wyścigach i zapewniają zauważalną poprawę osiągów podczas jazdy.

 

Ten wyścigowy pakiet dopełnia wysokiej jakości lekki akumulator M (o 2 kg lżejszy od standardowych akumulatorów), wykorzystujący między innymi najnowszą technologię akumulatorów litowo-jonowych. Ważący zaledwie 1288 gramów akumulator zapewnia optymalną pomoc przy rozruchu ambitnym motocyklistom, którzy cenią każdy gram na swojej maszynie jak złoto.

 

 

PAKIET WYŚCIGOWY W SKRÓCIE:

 • Profesjonalny tryb jazdy
 • Koła ze stopów kutych M
 • M lekka bateria
 • Zestaw podwozia M (zestaw do podnoszenia ogona i przegub wahacza)
Pakiet pasażera z przodu

Podwójna radość z jazdy dla każdego, kto lubi wspólnie cieszyć się wiatrem: pakiet dla pasażera z przodu od BMW Motorrad zapewnia wyścigową atmosferę dla dwojga dzięki kanapie pasażera i pasującemu podnóżkowi pasażera z przodu (siedzenie pasażera nie wchodzi w skład standardu). Siedzisko jest dostępne w kolorze czarnym, a podnóżki w kolorze srebrnym, przy czym oba doskonale pasują do bezkompromisowego wyścigowego designu RR.

Pakiet M Carbon

Elegancki, sportowy i niezwykle lekki: ekskluzywny pakiet Carbon nadaje maszynie wygląd supermotocykla. Jego wysokiej jakości komponenty wyścigowe CFRP wyglądają po prostu idealnie. Co więcej, ten lekki, zaawansowany technologicznie materiał spełnia najwyższe wymagania dotyczące wydajności, ekskluzywności i indywidualności. Pakiet ten obejmuje osłony przedniego i tylnego koła M Carbon, osłonę łańcucha i zębatki M z włókna węglowego oraz górną owiewkę M Carbon. Lekkie i trwałe elementy wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym są uszczelnione odporną na promieniowanie UV farbą o wysokim połysku i spełniają najwyższe standardy BMW Motorrad.

 • Wysokiej jakości komponenty wykonane z lekkiego, nowoczesnego materiału
 • Farba o wysokim połysku odporna na promieniowanie UV
 • Elegancki, ale sportowy wygląd
 • Połączenie wydajności, ekskluzywności i indywidualności
 • Zoptymalizowana waga
Pakiet biletów M

Pakiet Billet Pack podkreśla sportowy charakter motocykla dzięki wysokiej jakości komponentom i ekskluzywnemu brandingowi M. Frezowane części z anodyzowanego aluminium, składana i regulowana dźwignia sprzęgła i hamulca ręcznego, regulowany system podnóżków, podnóżki z tylnym siedzeniem i osłona silnika zapewniają maksymalną wartość.

Akcesoria do S1000 RR

Wyposażenie indywidualne

Tryb jazdy Pro: Tor wyścigowy czeka.

Specjalny tryb jazdy Pro i jego trzy indywidualnie konfigurowane tryby RACE PRO 1, RACE PRO 2 i RACE PRO 3 otwierają świat toru wyścigowego przed motocyklistami BMW Motorrad. Oprócz funkcji Launch Control i Pit Lane Limiter otrzymujesz HSC Pro (Hill Start Control Pro) i nowy DBC (Dynamic Brake Control).

 

W trybie RACE Pro można sterować następującymi funkcjami:

 

Silnik: tutaj dostępne są dwie krzywe charakterystyki gazu. Gładkie i doskonałe, z maksymalną wydajnością. Oprócz charakterystyki 2 gazu, możesz wybrać zmniejszony moment obrotowy na niższych biegach i maksymalny moment obrotowy na biegach od 4 do 6 – wszystko z myślą o jak największej sterowności i wydajności.

Hamulec silnikowy: Dostępne są tutaj 3 momenty hamowania silnikiem.

Przyczepność (DTC): Oferuje cztery podstawowe ustawienia, RACE Pro zapewnia również DTC +/- shift, aby dostosować ustawienia podczas jazdy.

Wheelie (DTC): Masz tu również cztery opcje konfiguracji: OFF (musisz sam kontrolować wheelie), High Wheelies, Performance Wheelies lub Maximum Stability.

ABS i ABS Pro: Można regulować w 5 poziomach w zależności od trybu – od maksymalnej stabilności po najwyższą możliwą wydajność (w tym możliwość zablokowania tylnego koła podczas poślizgów) Wybrane ustawienia są łatwe do odczytania na 6,5-calowym wyświetlaczu TFT i wyjaśnione odpowiednim tekstem.

Dynamiczna kontrola tłumienia (DDC)

Większe osiągi, większe bezpieczeństwo i więcej przyjemności z jazdy. W najnowszej generacji systemu dynamicznej kontroli tłumienia (DDC) zawór elektroniczny jest umieszczony równolegle z zaworem mechanicznym. Zapewnia to maksymalne tłumienie: można zmniejszyć, a następnie zwiększyć tłumienie w czasie rzeczywistym zgodnie z potrzebami przez linię obejściową (czas odpowiedzi w zakresie 10 ms). Bez zmniejszania sprzężenia zwrotnego. Zoptymalizowany pod kątem każdej sytuacji podczas jazdy, dostępny i regulowany we wszystkich trybach jazdy – na torze wyścigowym i na ulicy. Pakiet podkładek dostarczany przez specjalistów od podwozi może być również dostosowany do Twoich potrzeb jako kierowcy. DDC jest dostępny pojedynczo jako funkcja specjalna, a także jako składnik pakietu Dynamic.

Tempomat

W razie potrzeby stała prędkość. Elektroniczny tempomat można aktywować przy prędkości 30 km/h i utrzymuje stałą prędkość jazdy. Dzięki temu można cieszyć się relaksującymi długimi odcinkami autostradowymi. Funkcja jest wyłączana przez hamowanie, a wybrana prędkość zostaje przywrócona po naciśnięciu przycisku wznowienia.

Podgrzewane manetki

Zimne dłonie to już przeszłość: to właśnie zapewniają elektrycznie podgrzewane manetki z wielostopniowym sterowaniem. Zwiększają komfort, a jednocześnie sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza, ponieważ dużo łatwiej zapanować nad motocyklem w chłodne dni i podczas jazdy w deszczu z ciepłymi dłońmi i większym czuciem w palcach.

Opcja projektowania kół

Wyrafinowany sportowy wygląd. W opcji designu Wheels sportowy wygląd maszyny podkreślają czerwone ozdobne paski na krawędzi felgi. Wyściółka standardowych felg pomalowana na dynamiczną czerwień już na pierwszy rzut oka pokazuje wyścigowe geny motocykla i doskonale pasuje do ogólnego designu motocykla.

Monitorowanie ciśnienia w oponach TPM

Optymalne ciśnienie w oponach: system monitorowania ciśnienia w oponach (TPM) BMW Motorrad automatycznie ostrzega kierowcę o utracie ciśnienia w oponach, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo przez cały czas. Jeśli ciśnienie odbiega od wartości nominalnych określonych przez producenta, system natychmiast informuje o tym kierowcę ostrzeżeniem. W zależności od istotności i szybkości utraty ciśnienia, zapali się żółta lub czerwona lampka ostrzegawcza, dając kierowcy możliwość natychmiastowej reakcji. System TPM sprawia również, że regularne kontrole ciśnienia powietrza są znacznie wygodniejsze. Aktualne ciśnienie w oponach obu kół można wyświetlić w kokpicie w dowolnym momencie za naciśnięciem przycisku. Gdy opona rozgrzeje się na torze wyścigowym, nie zostanie wykryty wzrost temperatury; ciśnienie powietrza w oponach jest wyświetlane w sposób kompensujący temperaturę i odnosi się do temperatury powietrza w oponie wynoszącej 20°C.

System alarmowy antykradzieżowy

Abyś czuł się bezpieczny. System alarmowy reaguje na zmiany położenia i wibracje za pomocą alarmu dźwiękowego i migającego światła awaryjnego. Dzięki temu systemowi ostrzegawczemu przechodnie szybko się zorientują. System alarmowy włącza się automatycznie po wyłączeniu zapłonu. System nie wymaga dodatkowego pilota.

Inteligentne połączenie alarmowe

Szybka pomoc w nagłych wypadkach. W wypadku motocyklowym liczy się każda minuta. Ważne jest, aby w nagłych wypadkach ratownicy szybko przybyli na miejsce. Nie zawsze tak jest na odległych odcinkach dróg, gdzie traci się cenny czas. Inteligentny system połączeń alarmowych jest aktywowany natychmiast po rozpoczęciu jazdy, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Inteligentny system połączeń alarmowych automatycznie kontaktuje się z centrum obsługi BMW w razie wypadku, aby jak najszybciej powiadomić służby ratunkowe. Inteligentny system połączeń alarmowych określa zarówno współrzędne pojazdu, jak i dane o kierunku jazdy, dzięki czemu ratownicy są w stanie szybko dotrzeć do trudnych do ustalenia miejsc. Konsekwencje kolizji i stan motocykla są przekazywane przez czujniki na motocyklu, dzięki czemu wypadki mogą być niezawodnie rozpoznawane i odróżniane od typowych sytuacji na motocyklu. System próbuje również nawiązać wstępny dialog z zainteresowaną stroną, a nawet podczas pobytu za granicą może być ustawiony na język obcy. . W tym celu do prawego uchwytu przymocowane są głośniki i mikrofon. Kierowca jest informowany wizualnie i akustycznie o wykonaniu połączenia alarmowego. Inteligentny system połączeń alarmowych można również uruchomić za pomocą przycisku SOS na kierownicy, aby na przykład pomóc innym osobom w ruchu drogowym. . Kierowca nie potrzebuje własnego smartfona, nie musi włączać żadnej karty SIM w pojeździe i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty związane z korzystaniem z usługi transmisji danych.

Tłumik sportowy

Perfekcja na najwyższym poziomie: ten wysokiej jakości tłumik sportowy typu slip-on wykonany z tytanu z nasadką z włókna węglowego zapewnia solidny dźwięk i sportowy wygląd. Ponadto tłumik sportowy opracowany we współpracy z firmą Akrapovič jest zoptymalizowany pod względem masy w porównaniu ze standardowym tłumikiem.

M carbon accessories

The high-quality M carbon accessories give your bike even more of a racing look. They are lighter than the standard components, thus reducing the total weight of the RR. All carbon accessories are impact-resistant, furnished with a UV-resistant glossy finish, and enhance the look of your bike.

M CARBON ACCESSORIES AT A GLANCE:

 • M carbon airbox cover
 • M carbon chain guard
 • M carbon rear wheel trim
 • M carbon front wheel trim
 • M carbon pinion cover
 • M carbon left and right tank trim
 • M carbon fairing side panel
M data logger

The M data logger was specially designed for the race track. It is used to store and evaluate all important ride data.

M rider footrests

The M rider footrests from BMW Motorrad provide a dynamic look and a perfect sporting character and ergonomics thanks to the various adjustment options. It is milled from a high-strength aluminium alloy, is particularly lightweight, and offers optimal corrosion protection due to the tricolour anodisation.

M sport seat

The M sport seat was specially designed for the race track and allows for effort-less riding thanks to the optimal feedback (available as M sport seat tall/seat height 849 mm, M sport seat/seat height 824 mm, and M sport seat low/seat height 814 mm). With its particularly non-slip surface material and rigid foam, it provides the rider with the best hold when hunting for those crucial tenths of a second.

M front passenger footrests

The M front passenger footrests are milled from an anodised aluminium alloy and give your bike even more of a sporty look. Because of their design, they are very light, but still remain stable, thus giving the pillion a secure hold at all times.

M handle lever for brakes and clutch

The CNC-milled M hand lever (hand brake level and clutch lever) made of corrosion-resistant anodised aluminium underpin the sporty look of the bike in a particularly impressive way. They match the design of the bike perfectly and can be reversed to fold up, which reduces the risk of bending or breaking in the event of a crash. The distance of the handlebar to the hand lever can be adjusted along five different levels, and the ergonomic, rounded lever shape provides an extra helping of riding comfort.

The M remote adjuster for BMW Motorrad brakes was specially developed for the race track and can be used to easily and remotely adjust the brake pressure point during travel. In addition, the entire shape of the brake lever is optimised for use in races. Black anodisation ensures that the appearance of the aluminium lever matches your bike.

M hand lever guards

Indispensable on the race track, the M hand lever guards also make a clear statement of its uncompromising sporting character on the street. The curved bar made of aluminium and plastic protects the brake and clutch lever on the handlebar from being accidentally activated when coming into contact with another vehicle.

M chain tensioner

The M chain from BMW Motorrad makes it possible to precisely set the chain tension as well as the rear wheel alignment, and gives the motorcycle a particularly sporty look. It is milled from high-tensile aluminium alloy that is very light yet durable. Double anodising ensures optimal corrosion protection.

M lightweight battery

Excellent performance, low weight. The high-quality M lightweight battery boasts the latest lithium-ion technology and is a full 2,000 g lighter than the standard series battery at 1,288 g. The best start-up assistance for ambitious superbike riders who want to invest in every gram on their bike. 

M bike stand intake

The M bike stand intake makes it possible to use the rear of the Sport stand. The high-quality pivot arm adapter is simply mounted at the rear to the pivot arm and can remain on the motorcycle even during use. With their M look, they fit the sporty racing design of the bike perfectly.

M engine protector

The aluminium M engine protector from BMW Motorrad is equipped with a replaceable plastic grinding pad. It protects the engine from direct grinding on the asphalt in extreme cornering situations, thus reliably preventing grinding on engine components and the ensuing engine damage.

M oil filler neck

The look of the M oil filler neck made of black anodised aluminium with white lasered M logo gives a sporty accent. The cover is equipped with three holes, which provides protection from opening on the racetrack.

 

M cover kit

For those looking to make their bike fit for the racetrack, mirrors just as unnecessary as the number plate holder. The high-quality covers in the M cover kit from BMW Motorrad easily close the openings on the body as a result of disassembly. And the front trim panel put perfectly back in place.

M bracket clamp for stub handlebars

The high-quality M bracket clamp from BMW Motorrad gives off a sporty look. Milled from high-tensile aluminium alloy, the clamp is particularly light but, at the same time, absolutely durable. Anodisation provides optimal corrosion protection from wind and weather.

M forged wheel, rear

The forged aluminium wheel is black anodised and available in wheel size 200/55 ZR 17 rear. With 5 mm brake discs, it provides the highest braking performance and, due to its low rotary mass, guarantees a noticeable improvement in riding performance on the race track as well as on the street.

M forged wheel, front

The forged aluminium wheel is black anodised and available in wheel size 120/70 ZR 17 front. With 5 mm brake discs, it provides the highest braking performance and, due to its low rotary mass, guarantees a noticeable improvement in riding performance on the race track as well as on the street.

Stowage.

Tank bag, 10 l

The 10 l tank bag from BMW Motorrad with belt connection fits the racing design of the bike perfectly. It does not slide and provides sufficient stowage space for your travel accessories thanks to its expandable volume of 6 litres to 10 litres.

 

Bag for passenger seat, 10 l

The passenger seat bag from BMW Motorrad is perfectly adapted to the racing design of the bike. It can be fitted precisely to the passenger seat without the use of special holders, retains its shape, and can be expanded from 7 to up to 10 litres in volume for more baggage, which will stay well protected in the water-tight inner bag.

Saddle bags, 21 l

The saddle bags from BMW Motorrad fit the sporty design of the bike perfectly. Use them to store items and keep them safe in the water-tight inner bag. The black bags including spacers can be removed quickly and easily thanks to the quick lock, as needed.

 

Ergonomics and comfort

Windscreen, tinted

Sporty aesthetic. The tinted windscreen underpins the sporty look of the motorcycle. With scratch-resistant coating for permanent transparency. The dimensions and shape are identical to the standard windscreen.

Tall windscreen (clear and tinted)

Pure racing. The tall windscreen from BMW Motorrad is designed in the domed shape typical to racing and approx. 53 mm taller than the standard windscreen (also available tinted). It provides the rider with considerably better protection from the wind when riding in a horizontal position, with the reduced air resistance ensuring a noticeable increase to the maximum speed.

Safety.

Brake disc lock with alarm system

Two-fold protection against theft: the brake disc lock with alarm system is the perfect theft protection when you are on the go. The tempered steel lock provides secure protection against manipulation and is easy to stow thanks to its compact design. The alarm system reacts with an acoustic alarm to the slightest movements and vibrations.

 

Radiator protective grille

The BMW Motorrad protective grille provides secure protection to the radiator from tyre abrasion particles and damage from stone chips when on the race track. The two-part polyamide grille is made to fit the upper water cooler and the bottom oil cooler, and its design perfectly suits your bikes aerodynamic profile.

Protective film for 6.5" TFT display

The protective film provides secure protection to the 6.5” TFT display from dirt, stone chips, and damage. The tempered glass has an anti-glare and anti-reflective surface so that your TFT display is always easy to read. With BMW Motorrad model inscription.

Maintenance and technical details

Sport auxiliary stand

The Sport auxiliary stand makes it easy to jack up your machine quickly and securely. The lightweight yet durable design made of painted steel tubing has four large wheels each, thus requiring little effort when jacking up. The very durable stand makes repair and maintenance work a breeze.

Download Accessories Catalogue

Original BMW Motorrad Accessories Catalogue 2019
PDF   |   43.04 MB   |   English

Your own RR

Design your own S 1000 RR.

From the paintwork right up to the equipment – the configurator lets you put together your very own BMW dream bike.

Configure yours now
spinner