R 1200 R

55,500 PLN*

* Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

BMW R 1200 R.

Doskonałe doznanie jazdy na roadsterze.

BMW R 1200 R daje Ci dokładnie to, czego oczekujesz od roadstera z silnikiem bokser: wygodę, dynamikę i dostosowanie do jazdy turystycznej. Jest niepowtarzalny i popycha Cię do przodu, zarówno siłą fizyczną, jak i dźwiękiem. Jego wyjątkowy wygląd jest równoznaczny z prawdziwą przyjemnością jazdy na motocyklu. Teleskopowy widelec typu upside down podkreśla dynamiczny wygląd, ale również zapewnia stabilność i precyzyjne prowadzenie. Natomiast wybitny dwucylindrowy silnik bokser o mocy 92 kW (125 KM) pewnie napędza tę pełną siły całość. Opcjonalny system Dynamic ESA zwiększa dynamikę jazdy, a asystent zmiany biegów Pro i tryby jazdy Pro z systemem DTC pokazują, co kryje się za purystycznym wyglądem: perfekcyjne doznanie roadstera.

Design R 1200 R

Wybierz swój styl.

R 1200 R dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: Light white/Cordoba blue, Iced chocolate metallic, Racing red. Wybrane powierzchnie oraz specjalnie zaprojektowane elementy decydują o charakterze Twojego motoru w każdym z wariantów.

Light white / Cordoba blue

Sportowa kolorystyka light white one / Cordoba blue wyraźnie uwypukla sportowe geny motocykla.

Iced chocolate metallic

W pakiecie stylistycznym „Exclusive” w kolorze Iced chocolate metallic położono nacisk na atrakcyjną wizualnie estetykę roadstera - R1200 R w tym stylu wygląda niesamowicie.

Racing red

Klasyczna kolorystyka racing red one podkreśla dynamikę proporcji R 1200 R.

Prawdziwy roadster.

R 1200 R to roadster w ścisłym znaczeniu tego słowa – uproszczony do najważniejszych elementów: silnika, dwóch kół i korpusu składającego się ze zbiornika i siedzenia. R 1200 R ma zwarty i muskularny design. Jego linie przebiegają dynamicznie przez nisko ustawiony przód w kierunku przedniego koła. Teleskopowy widelec typu upside down wzorowany na S 1000 RR nie tylko nadaje temu wszechstronnemu motorowi odpowiedni wygląd, ale również zapewnia stabilność i precyzyjne sterowanie. Równie zaskakująca: nowoczesna interpretacja klasycznych okrągłych reflektorów. Można je wyposażyć z światło do jazdy dziennej w technologii LED, zgodnie z upodobaniami.
Z ostro zarysowanymi liniami zbiornika paliwa i płynnym przejściem siedzenia ku wystającemu tyłowi roadster uzyskał wygląd, który idealnie pasuje to tego, jak się nim jeździ. Cała jego sylwetka jest zwarta, ale jednocześnie smukła: dla nowoczesnego doznania jazdy w nowoczesnym stylu i w komfortowych warunkach. Stelaż bagażowy z rurową kratą wskazuje na centralny punkt designu: klasyczny silnik bokser. Jest obietnicą czystej przyjemności z jazdy.
+ Dowiedź się więcej

Dwucylindrowy silnik bokser

92
kW (125 KM) przy 7750 obr/min
3,3
s przyspieszenia 0-100 km/h
125
Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6500 obr/min
790
mm wysokości siedzenia
Chłodzony cieczą/powietrzem dwucylindrowy silnik czterosuwowy typu bokser

Osiągi spotykają się z pasją.

Osiągi spotykają się z pasją.

Mocny dwucylindrowy silnik typu bokser z chłodzeniem cieczą pracuje w ekscytujący sposób. Jego moc 92 kW (125 KM) przy 7750 obr/min i maksymalny moment obrotowy 125 Nm przy 6500 obr/min zapewniają czystą przyjemność jazdy w całym zakresie prędkości obrotowej silnika. Niezależnie od tego, czy po prostu jedziesz ze stałą prędkością na długiej trasie, sprawdzasz sportowe przyspieszenia na wiejskiej drodze czy relaksujesz się na wakacyjnej wycieczce z pasażerem, kuframi bocznymi i kufrem centralnym. Przez cały czas towarzyszy Ci niemożliwe do pomylenia bogate brzmienie boksera: tu właśnie osiągi spotykają się z pasją.

+ Dowiedź się więcej

Posłuchaj, jak brzmi R 1200 R

Najważniejsze informacje o R 1200 R

Opcjonalne światła do jazdy dziennej LED.
Widelec teleskopowy typu upside-down.
Wielofunkcyjna tablica przyrządów.
Wysokiej jakości stabilizator widelca.
Wykończenie zbiornika ze stali nierdzewnej.
Lekkie odlewane koła 10-szprychowe.
Opcjonalne tylne światło LED.
Tłumik o pięciokątnym kształcie.

Pewne osiągi, pewne sterowanie.

Pewne osiągi, pewne sterowanie.

R 1200 R ekscytuje zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Dzięki dostępnej opcjonalnie kontroli trakcji (DTC) przenosisz na asfalt moc silnika bokser w kombinacji z trybami jazdy, które wybiera się za dotknięciem przycisku, w najlepszy i najbezpieczniejszy sposób z możliwych. Ponadto asystent zmiany biegów Pro zapewnia zwiększony komfort i dynamikę. Mówiąc krótko: dzięki szerokiemu asortymentowi wyposażenia specjalnego R 1200 R daje Ci jeszcze więcej doznań jazdy na roadsterze, niż się spodziewasz.

+ Dowiedź się więcej
  • W celu optymalnego dostosowania do Twoich wymagań R 1200 R jest standardowo wyposażony w dwa tryby jazdy, „Deszcz” i „Droga”. Oprócz standardowego ABS BMW Motorrad masz jeszcze na pokładzie automatyczną kontrolę stabilności ASC dla zwiększonego bezpieczeństwa podczas przyspieszania.
  • Tryby jazdy Pro obejmują zarówno tryb Dynamic, jak i tryby jazdy użytkownika, dynamiczną kontrolę trakcji DTC z czujnikiem położenia kątowego oraz zoptymalizowany pod kątem pochylania układ ABS Pro w połączeniu z dynamicznym światłem stopu (w zależności od sytuacji homologacji w danym kraju sprzedaży).
  • Opcjonalny asystent zmiany biegów Pro w R 1200 R umożliwia zmianę biegów na wyższe i niższe bez konieczności uruchamiania sprzęgła czy przepustnicy przy praktycznie każdym obciążeniu i każdej prędkości obrotowej silnika: dla zwiększonej wygody i dodatkowej dynamiki.
  • Dzięki układowi Dynamic ESA (elektronicznej regulacji zawieszenia) dostępnemu jako wyposażenie specjalne można również po raz kolejny podnieść dynamikę doznań z jazdy na R 1200 r. Dynamic ESA automatycznie dostosowuje zawieszenie w zależności od sytuacji jazdy i manewrów, by dopasować je do panujących warunków, dla większego bezpieczeństwa jazdy, osiągów i komfortu.

Więcej indywidualności

Wyposażenie specjalne i akcesoria.

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia specjalnego i oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad możesz dostosować swojego F 1200 R, aby idealnie pasował do Twoich wymagań.

Dowiedz się więcej

Akcesoria do Twojego R 1200 R

Twój roadster, Twoja odzież

Odzież od BMW Motorrad.

Wysokiej jakości odzież i wyposażenie motocyklowe na kolejną wyprawę, dużą lub małą.

Znajdź dealera

Więcej modeli roadsterów