Edycja Specjalna
R nineT Urban G/S - Edition 40 Years GS

od 70.910,00 zł*

*Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT.

BMW R nineT Urban G/S w wersji „Edition 40 Years GS“

Legendarny design

Czarno-żółty design „Edition 40 Years GS” jest hołdem dla legendarnych pierwszych turystycznych enduros od BMW Motorrad. Wyprzedź wszystkich do R 100 GS. Wyraziste akcenty jednoznacznie przypominają maszynę, która w tamtych latach szybko zyskała przydomek „Bumblebee” (trzmiel). W dzisiejszym R nineT Urban G/S „Edition 40 Years GS”, frezowane osłony głowicy cylindra pakietu „Option 719” i żółte osłony dłoni dowodzą dbałości o szczegóły. Opony terenowe i podniesiony układ wydechowy dopełniają całości... i wizualnie przypominają nam o 40 latach obfitującej w wydarzenia historii GS.

Najważniejsze cechy „Edition 40 Years GS”

Charakterystyczna sylwetka R nineT Urban G/S i legendarny wygląd „Bumblebee“: wyjątkowy look, pełen historii i sukcesów.

+ Dowiedz się więcej
Napis „1200 cc” na zbiorniku
N zdjęciu: Napis „1200 cc” na zbiorniku
Czarno-żółte siedzisko z haftem GS
Na zdjęciu: Czarno-żółte siedzisko z haftem GS
Option 719: osłona głowicy cylindra
Na zdjęciu: pokrywa głowicy cylindra R nineT Urban G/S.
Naklejka promująca 40 lat motocykli GS umieszczona na zbiorniku paliwa
Na zdjęciu: naklejka promująca 40 lat motocykla, umieszczona na zbiorniku R nineT Urban G/S.
Deflektor z logo GS
Na zdjęciu: deflektor nine T Urban G/S z logo GS.
Wydech
Na zdjęciu: podniesiony wydech z R nineT Urban G/S.
Złota obręcz
Na zdjęciu: złote felgi R nineT Urban G/S.
Żółta osłona dłoni
Na zdjęciu: żółta osłona dłoni R nineT Urban G/S.

R nineT Urban G/S – fascynujący punkt wyjścia

R nineT Urban G/S – fascynujący punkt wyjścia

R nineT Urban G/S zachwyca. Jego niepowtarzalny wygląd, nowoczesny silnik bokser, geometria i zrównoważone prowadzenie gwarantują czystą przyjemność z jazdy. A dzięki licznym opcjom personalizacji możesz go ukształtować dokładnie tak, jak chcesz. A do tego na swoim motocyklu będziesz mieć tę samą pewność siebie w mieście jak podczas spontanicznego wypadu z asfaltowej gładzi na szutrówkę lub żwir. Nazwa określa program: R nineT Urban G/S.

+ Dowiedz się więcej

40 lat (na)pędu ku przygodzie

Optyczny pierwowzór R nineT Urban G/S: W ciągu 40 lat GS był prawie na całym świecie. Od afryki po Azję Środkową: Motocykl, który opanował każdy teren i każdą drogę, z mocą jeżdżąc przed siebie i dzielnie stawiając czoła żywiołom. GS jest pionierem podróżniczych endurosów.

+ Dowiedz się więcej
1980
Wprowadzenie na rynek pierwszego modelu GS – R 80 G/S
6
Generacja GS z wieloma wariantami modelu
40
Lat wyjątkowych doświadczeń z legendą GS
1.2
dotychczas zbudowano ponad 1,2 miliona modeli GS

Od 40 lat GS oznacza przygodę, ciekawość nieznanego i społeczność, która z każdym kilometrem żyje ideą #SpiritofGS . Historia jego sukcesu zaczyna się w 1980 roku, od R 80 G/S: szybko staje się popularnym motocyklem do wszelkich wyzwań na drodze i w terenie.

+ Dowiedz się więcej
Ze sportów terenowych na szosę

od 1978 do 1980 r.:

W 1978 roku firma BMW Motorrad wywołała sensację, prezentując prekursora pierwszego motocykla GS: GS 80 zdobył dwa złote medale na Sześciodniowych Mistrzostwach Świata. Wewnętrzny zespół ds. rozwoju opracował go bez oficjalnego zlecenia. Jednak sukces dowodzi, że inżynierowie i mechanicy mieli rację: ich motocykl dostarczył wiele radości zarówno w terenie, jak i na szosie i został wprowadzony na rynek w 1980 roku pod nieco zmienioną nazwą BMW R 80 G/S.

Zaczyna się triumfalny pochód

od 1980 do 1987 r.:

Dzięki GS BMW Motorrad wypracowuje idealne połączenie motocykla offroadowego i szosowego: Bez względu na powierzchnię motocyklista ma kontrolę nad motocyklem w każdej sytuacji i może się cieszyć maksymalnym komfortem, nawet na długich dystansach. Główną cechą jest jednostronny wahacz, czyli pierwszy na świecie monolever zamontowany na motocyklu – zmniejsza on masę i pozwala na szybką wymianę tylnego koła. Wprowadzając R 80 G/S, firma BMW Motorrad stworzyła segment dużych komfortowych turystycznych enduro – i nadal w nim dominuje.

GS przyciąga: większa pojemność, większa moc

od 1987 do 1996 r.:

Nowy topowy model R 100 GS koncentruje się na dużej pojemności skokowej – będzie najpotężniejszym i najszybszym enduro na rynku. Na tylnym kole dwuprzegubowy wahacz paralever zapewnia bezwysiłkowe prowadzenie zarówno na jezdni, jak i w terenie. Ze względu na wyraziste czarno-żółte barwy znany jest jako „Bumblebee” (trzmiel). Kolory te nadal stanowią prawdziwą atrakcję dla entuzjastów i są ozdobą tegorocznych modeli specjalnych „Edition 40 Years GS”.

Nowy rozdział w historii turystycznych motocykli enduro

od 1994 do 2003 r.:

GS jest na najlepszej drodze, by zostać ikoną, ale nieustannie się zmienia: w 1994 roku R 1100 GS zostaje pierwszym enduro z czterozaworowym silnikiem bokserskim. Przekonuje łatwą obsługą w terenie i właściwościami doskonałymi na długie wyprawy. W 1999 roku jego śladem idzie R 1150 GS. Właściwości turystyczne są celowo dalej rozwijane i w 2002 roku, z chwilą pojawienia się modelu R 1150 GS Adventure, stają się jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb podróżników długodystansowych. Powstaje rodzina Adventure.

Od jedno - do dwucylindrowca

od 2000 do 2008 r.:

Bardzo popularne i przyjazne dla początkujących modele „Funduro” F 650 i F 650 ST na początku nowego tysiąclecia przechodzą modyfikację koncepcji silnika. Dzięki nowemu jednocylindrowemu, chłodzonemu wodą zespołowi napędowemu motocykliści F 650 GS i F 650 GS Dakar doświadczają nie tylko wystarczającej mocy silnika do codziennego użytku, ale także typowego feelingu Enduro. W 2008 r. dwa całkowicie nowo opracowane modele Enduro F 650 GS i F 800 GS zostały wyposażone w rzędowy dwucylindrowy silnik chłodzony cieczą. To oznacza czystą przygodę nawet w klasie średniej.

Od boksera chłodzonego powietrzem do chłodzonego wodą

od 2004 do 2017 r.:

W 2004 roku BMW Motorrad ponownie wprowadza R 1200 GS. Uzyskuje on większą pojemność skokową, moc i moment obrotowy, co czyni go jeszcze bardziej dynamicznym w każdym terenie – przy jednoczesnym zmniejszeniu masy o 30 kilogramów. Prawie dziesięć lat później zaczyna się nowa era, ponieważ inżynierowie BMW Motorrad wyposażają R 1200 GS w chłodzony wodą silnik bokserski – jest to absolutna nowość. Ponadto motocykl otrzymuje półaktywne podwozie z Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment), które nadaje nowy wymiar komfortu jazdy i prowadzenia pojazdu.

GS stale umacnia swoją pozycję

W kolejnych latach BMW Motorrad kontynuuje prace nad legendą GS. Popularny R 1250 GS posiada zaawansowany dwucylindrowy silnik bokserski: Dzięki zmiennej kontroli wałka rozrządu BMW ShiftCam oferuje więcej mocy we wszystkich zakresach prędkości obrotowych silnika i sprawia, że GS jest jeszcze wygodniejszy w prowadzeniu. Także modele klasy średniej F 750 GS i F 850 GS są stale rozwijane, a dzięki większej pojemności silnika i zmodyfikowanemu podwoziu zapewniają jeszcze więcej radości z jazdy.

#SpiritOfGS

Od 40 lat #SpiritOfGS skupia motocyklistów – dzięki tej społeczności GS jest obecny na całym świecie. Po prostu ruszaj, przeżywaj nowe przygody i odkrywaj nieznane – razem zawsze piszemy nowe historie. Niech społeczność GS zainspiruje Cię do nowych doświadczeń. Poczuj #SpiritofGS.

+ Dowiedz się więcej

Przeżywaj przygody ze społecznością GS

Weź udział w ekscytujących przygodach z GS dzięki naszej nowej serii „Adventures of a Lifetime”.

+ Dowiedz się więcej

More on the #SpiritOfGS

spinner