R 1200 GS Adventure

71,350 PLN*

* Wyposażenie seryjne standardowe, cena zalecana niewiążąca, fabryczna bez kosztów transportu, z 23% podatku VAT.

Wszystkie motocykle dostarczane są wyłącznie z wyposażeniem wymaganym przepisami prawa (np. reflektory są zgodne z normą E4). Ilustracje na stronie mogą się różnić od stanu faktycznego.

BMW R 1200 GS Adventure.

Utrzymuje idealną przyczepność w ramach każdej przygody.

Lubisz ekstremalne, dalekie podróże, nawet po wyboistych drogach? Lubisz kamieniste ścieżki i jazdę w dziczy? Asfalt, teren, kamienie i piasek: dzięki lekkiemu i zwinnemu prowadzeniu BMW R 1200 GS Adventure ma właściwą odpowiedź na każde wyzwanie. To maszyna dla wszystkich, którzy chcą dojść do swoich granic – i wyjść poza nie. Mówiąc prościej: maszyna dla prawdziwych miłośników przygód. Dla tych, którzy chcą za każdym razem sprawdzać się w inny sposób, a jednocześnie mieć mnóstwo radości z jazdy.

Design R 1200 GS Adventure

Wybierz swój styl.

Być może kurz i błoto to Twój pomysł na styl R 1200 GS Adventure. My jednak proponujemy dodatkową indywidualizację GS Adventure - oprócz koloru podstawowego opracowaliśmy dla Ciebie dwa style.

Racing red

Racing red jako kolor podstawowy nadaje motocyklowi bardzo charakterystyczny wygląd na każdy pokonywany kilometr.

Styl Rallye

Styl Rallye w kolorze Light white i kolorze ramy Cordoba blue oferuje ambitnym kierowcom terenowym dokładnie to, za co są gotowi zapłacić.

Styl Exclusive

Styl Exclusive w kolorze Black storm metallic, ze zbiornikiem w kolorze dark slate metallic matt oraz ramą w kolorze Achat grey, kładzie nacisk na przebojowy wygląd.

Design: niesamowita prezencja.

The R 1200 GS Adventure jest gotowy na gości każdego typu. I gotów na każde wyzwanie. Nie ma pomyłki - potężny, solidny i dynamiczny design mówi Ci wszystko o jego charakterze już po pierwszym spojrzeniu. Owiewki, osłony i deflektory nadają mu wyrazisty wygląd, a jego walory wizualne wysuwają się na pierwszy plan. Potężna osłona przed rozbryzgami w R 1200 GS Adventure przydaje mu zadziorności. Po prostu jest gotów, by w jednej chwili uporać się z wszelkimi trudnościami. Charakterystyczny 30-litowy zbiornik jest wyzywający.

R 1200 GS Adventure to obietnica nieprzerwanej jazdy – bez względu na podjęte wyzwanie  

+ Dowiedź się więcej

Dwucylindrowy silnik bokser

92
kW (125 KM) przy 7750 obr/min
890
mm wysokości siedzenia
30
litrów pojemności zbiornika paliwa
217
kg maksymalnego obciążenia
Chłodzony cieczą/powietrzem dwucylindrowy silnik czterosuwowy typu bokser

Niezawodny i pełen mocy.

Niezawodny i pełen mocy.

Niezależnie od tego, dokąd zmierzasz, R 1200 GS Adventure jest zawsze dynamicznym towarzyszem podróży. Za jego dynamiczne reakcję odpowiada legendarny, chłodzony cieczą, 2-cylindrowy silnik w układzie bokser dzięki 125 Nm momentowi obrotowemu i mocy 92 kW (125 KM). Koncepcja chłodzenia silnika opiera się na połączeniu chłodzenia powietrzem i cieczą. Skutkuje to wydajnością, wysokim momentem obrotowym, a przede wszystkim niezawodnością.

Sprzęgło mokre z funkcją antyhoppingu i elektroniczne sterowanie przepustnicą czynią z R 1200 GS Adventure idealnego towarzysza dla tych kierowców, dla których żadna droga nie prowadzi zbyt daleko ani nie jest zbyt kamienista.

+ Dowiedź się więcej

Posłuchaj, jak brzmi R 1200 GS Adventure

Najważniejsze informacje o R 1200 GS Adventure

Zbiornik paliwa i gmole.
Przedłużka dziobu.
30-litrowy zbiornik na paliwo wykonany z aluminium.
Duża szyba przednia.
Wygodne siedzenie.
Praktyczna komora do przechowywania.
Płyta bagażowa ze stali nierdzewnej.
Koła szprychowe typu „cross-spoke”.

Mnóstwo wyposażenia. Więcej radości z jazdy.

Innowacyjny walor R 1200 GS, zarazem "niezbędnik" nowoczesnego podróżnika – BMW Motorrad Connectivity. Nowe opcjonalne wyposażenie w inteligentny sposób pokazuje dane motocykla na 6,5-calowym wyświetlaczu TFT. Podłącz smartfon do motocykla poprzez Bluetooth i za pomocą multikontrolera na kierownicy korzystaj z funkcji takich jak nawigacja ze smartfona, odbieranie i nawiązywanie połączeń, funkcje medialne takie jak wybór i odtwarzanie muzyki z listy odtwarzania zapisanej na smartfonie, bądź intuicyjnie przeglądaj informacje o pojeździe bez rozpraszania uwagi. Aby móc skorzystać z niektórych funkcji, potrzebna jest także aplikacja BMW Motorrad Connected.

Kolejną nowością w opcjonalnym wyposażeniu jest system "inteligentnego połączenia alarmowego": jest to wbudowany w kierownicę system uruchamiany w sytuacji zagrożenia: albo ręcznie przez naciśnięcie przycisku albo - zależnie od zaistniałej sytuacji - automatycznie, aktywując łańcuch ratunkowy. Przyspiesza to udzielenie pomocy przez służby ratunkowe niezależnie od miejsca, w którym znajduje się motocyklista.  

Praktyczne wyposażenie standardowe turystycznego enduro, które zaspokaja Twoje potrzeby: dwa standardowe tryby jazdy – "Rain" (deszcz) oraz "Road" (droga) – są dostępne na naciśnięciu przycisku, oferując całkowicie odmienne, optymalnie dostrojone właściwości jezdne.  

Inne tryby jazdy dostępne są opcjonalnie jako "profesjonalne tryby jazdy". Nazywają się "Dynamic" i "Enduro" - zapewniają Ci większe możliwości podczas wyprawy. Za pomocą wbudowanej wtyczki kodującej tryb jazdy „Dynamic” można przekształcić w tryb „Dynamic Pro”, a tryb „Enduro” w tryb „Enduro Pro”. Zyskuje się wówczas więcej możliwości ustawień.

Pojemność zbiornika paliwa wynosząca 30 litrów daje niezależność podczas podróży – paliwa wystarcza na bardzo długie odcinki. Ponadto kierowca ma do dyspozycji komputer pokładowy na potrzeby idealnej organizacji podróży: ma on funkcje takie jak podwójny licznik przebiegu okresowego, wskaźnik średniego zużycia paliwa oraz wskaźnik aktualnego zasięgu. Równie praktyczny jest schowek nad zbiornikiem paliwa. Można w nim trzymać pod ręką różne drobne rzeczy.

+ Dowiedź się więcej
 • Opcjonalne wyposażenie BMW Motorrad Connectivity

  BMW Motorrad Connectivity zapewnia motocyklistom innowacyjne rozwiązanie na potrzeby codziennej nawigacji, wykorzystujące multimedia i informacje dotyczące jazdy w powiązaniu z przejrzystym układem i intuicyjną obsługą: połączenie między motocyklem, smartfonem i kaskiem za pomocą technologii Bluetooth daje zupełnie nowe możliwości. Multi-controller zapewnia łatwość korzystania z funkcji w dowolnym momencie. Tradycyjna elektroniczna tablica przyrządów została zastąpiona dużym, wyraźnym wyświetlaczem TFT, który zapewnia kierowcy ciągły dostęp do nawigacji, rozmów telefonicznych, mediów i dodatkowych informacji o pojeździe, a także wcześniej wyświetlanych informacji takich jak prędkość i obroty. Oprócz tego bezpłatna aplikacja BMW Motorrad Connected zapewnia więcej dodatkowych funkcji. Rozwiązanie Connectivity pozwala motocyklistom skupić się na tym, co jest naprawdę ważne: drogach, które czekają na odkrycie.

 • Należący do opcjonalnego wyposażenia system „inteligentnego połączenia alarmowego”: ECALL zapewnia szybką pomoc w razie wypadku lub sytuacji zagrożenia.

  Dobre samopoczucie zawsze towarzyszy Ci w drodze. BMW Motorrad jest pierwszym producentem, który wyposaża fabrycznie motocykl w system "inteligentnego połączenia alarmowego": system jest pewnie zamocowany do kierownicy, a w razie sytuacji awaryjnej może samodzielnie i automatycznie uruchomić łańcuch ratunkowy, zapewniając szybszą pomoc służb ratunkowych. System "inteligentnego połączenia alarmowego" uruchamia się automatycznie w następstwie lekkiego lub ciężkiego wypadku. Jednak kierowca może również ręcznie wywołać połączenie alarmowe poprzez naciśnięcie przycisku, przykładowo jeśli był świadkiem wypadku. Po aktywacji systemu, automatycznie lub ręcznie, dane GPS lokalizacji motocykla i kierunku jazdy są przesyłane przez połączenie telefonu komórkowego do centrum obsługi telefonicznej BMW. W centrum aktywowany jest łańcuch ratunkowy. Dla szybkiej i precyzyjnej pomocy. Możesz rzucić się w wir każdej przygody z poczuciem bezpieczeństwa.

 • Opcjonalne profesjonalne tryby jazdy „Dynamic Pro” i „Enduro Pro” oraz układ wspomagania ruszania pod górę Hill Start Control

  Odpowiedni tryb jazdy można ustawić jednym naciśnięciem przycisku, a ponadto dostosować ustawienia w trybach Pro - nie trzeba robić przerw, kiedy trwa przygoda! Zmieniając tryb jazdy jesteś w stanie w ciągu kilku sekund zareagować na zmiany nawierzchni; wpływa to działanie hamulców, pracę zawieszenia, elektroniczne systemy kontroli ABS Pro i DTC, jak również na charakterystykę pracy silnika modulowaną reakcją przepustnicy. Tryb jazdy "Dynamic Pro" aktywowany za pomocą wtyczki kodującej charakteryzuje się większym usztywnieniem motocykla na potrzeby sportowej jazdy po szosie. Przełączenie w tryb "Enduro Pro" zapewni doskonałą przyczepność na luźnej nawierzchni. Miękka reakcja przepustnicy oraz ograniczone działanie układu ASC sprawią, że jazda po luźnej nawierzchni stanie się zupełnie nowych doświadczeniem. Ponadto w profesjonalnym trybie jazdy dostępny jest układ wspomagania ruszania pod górę Hill Start Control (HSC) - powoduje on, że hamulec tylnego koła działa przy użyciu dźwigni hamulca ręcznego.

 • Opcjonalne wyposażenie Dynamic ESA „next Generation” z automatyczną kompensacją pozycji podczas jazdy

  R 1200 GS Adventure można teraz wyposażyć (opcja) również w najnowszą generację układu Dynamic ESA. Dzięki automatycznej regulacji tłumienia oraz kompensacji pozycji podczas jazdy wzrasta komfort oraz stabilność jazdy. Motocykl uzyskuje najlepszą możliwą przyczepność na wszystkich nawierzchniach bez potrzeby zmiany biegu, a jednocześnie utrzymana jest optymalna stabilność. Odpowiada za to rozbudowany system czujników, który dostosuje motocykl do niezliczonych warunków jazdy. Automatyczna regulacja podwozia do obciążenia umożliwia niezwykle lekkie prowadzenie, przy zachowaniu precyzji R 1200 GS Adventure.

Więcej indywidualności

Wyposażenie specjalne i akcesoria.

Nowe wyzwanie za każdym razem. Nigdy dwa razy ta sama trasa. Żadnych znanych dróg. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia specjalnego i oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad możesz zestawić swój R 1200 GS Adventure, by był dokładnie taki, jakim go chcesz.

Dowiedz się więcej

Odkryj ducha GS

Spojrzenie wstecz na International GS Trophy 2016.

Zespół RPA zwycięża w wyzwaniu GS w Tajlandii.

Manewrowanie motocyklami na rozpadających się mostach, przekraczanie rzek na GS i wymiana opon w pośpiechu: International GS Trophy to jedyne w swoim rodzaju wyzwanie enduro.

W 2016 r. znów nadszedł czas tego wydarzenia. Dziewiętnaście zespołów z całego świata przejechało na swoich motocyklach BMW R 1200 GS przez północną Tajlandię. Zawodnicy na GS pokonali 1400 km, 19 prób specjalnych i siedem dziennych etapów. Jechali przez dżungle, zapory i lasy deszczowe, znosząc straszliwe upały i wysoką wilgotność. Szósty wyścig International GS Trophy ukończyli w stanie fizycznego wyczerpania, lecz zadowoleni pod każdym względem.

Dowiedź się więcej

Akcesoria do F 1200 GS Adventure

Odzież dla miłośników przygód terenowych

Inne modele Adventure