Jak natłuszczona błyskawica.

Nick Huber to demon prędkości.

Jego skarby to klasyczne motory BMW. Zawsze znajdzie czas na przejażdżkę. Zatrzymuje się w małych restauracjach, parkuje motor przed oknem i je burgera rzucając przeciągłe spojrzenia na swego towarzysza. Ale Nick lubi też jeździć szybko i poczuć dreszcz prawdziwej prędkości na motocyklu. Przyjaciele nie bez powodu nazywają go "Blitzen". "Jestem demonem prędkości", przyznaje.

Wołają na mnie Blitzen. #MAKEITSPEZIAL ”

Zawsze gotowy do jazdy.

Zawsze gotowy do jazdy.

Nick kolekcjonuje motocykle, jak inni kolekcjonują znaczki. Kiedy nie jeździ na swoim BMW, pracuje nad motocyklami Bultaco, Honda, Husqvarna, Kawasaki, Moto Guzzi, Norton, Suzuki i Triumph. Nick zawsze daje z siebie wszystko. W swoich licznych projektach dowiódł, że ma wielki talent do motorów. Zawsze tworzy unikaty na dwóch kołach, wyczarowując doskonałe wyposażenie.

+ Dowiedz się więcej

"Blitzen" trzyma swoje motory w czystości i porządku. Muszą błyszczeć i lśnić. "dzięki temu łatwiej je naprawiać i szybciej można dotrzeć do sedna każdego problemu. Wyglądają lepiej, kiedy są wypucowane. " Wygląd i prezencja są bardzo ważne. Dlatego uwielbia swą skórzaną kurtkę. Nie wsiadłby bez niej na motor. Jest wyjątkowa. "Z wiekiem pięknieje."

+ Dowiedz się więcej

Woli jeździć sam, ale nie odmówi też przejażdżki w małej grupie. "Większe grupy mnie jednak męczą i stresują. Każdy chce być szczęśliwy i taki się staje dzięki frajdzie na drodze." A co jego uszczęśliwi? "Hangar lotniczy." Miałby wtedy miejsce na wszystkie swoje motocykle - zawsze gotowe do startu. 

+ Dowiedz się więcej

Nick chce wkrótce znów wyruszyć w podróż, odwiedzić Europę i swój stary dom – urodził się w pobliżu jeziora Tegernsee w Bawarii. W dzieciństwie przeprowadził się do USA i obecnie mieszka w Minneapolis. Ma też kilka innych pomysłów i marzeń: może mógłby wystartować w rajdzie Baja 1000 w Meksyku? Lub odbyć długą, śmiałą podróż do Argentyny, znów stając się jednością ze swym motocyklem.

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych portretów osób.

Może być Twój.

spinner