Mama opowiada swą historię.

Jennifer McCann ma frajdę z jazdy.

Jennifer miała już dość. Zawsze zajmować siedzenie pasażera na motocyklu to nie w jej stylu. Jest kobietą czynu. Robi wszystko po swojemu. Kilka lat temu pod wpływem impulsu zrobiła prawo jazdy na motocykl, aby móc jeździć na własnej maszynie, kiedy tylko przyjdzie jej ochota. Chce czasu tylko dla siebie – zupełnie sama. Może zatrzymać się, gdzie tylko chce. Uciec od telefonów, technologii, pracy.

Ma rodzinę. I jeżdżę na motorze. #MAKEITSPEZIAL ”

Poza miastem.

Poza miastem.

Mama. Ilekroć wspomina o tym jej córka, Jennifer przepełnia duma. Jako mama ma wszystko pod kontrolą: "jestem kobietą i matką pracująca na pełen etat. Podróżuję i jeżdżę na motorze, kiedy tylko mogę," mówi śmiało. Kluczem jest organizacja. Ale to nie oznacza, że chce być postrzegana jako superwoman.

+ Dowiedz się więcej

Motocykl Jennifer jest tak oryginalny, jak ona sama. Ta mama jeździ retro twinem, który był dostępny w Stanach Zjednoczonych tylko przez krótki okres. "Ma on względnie niewielką pojemność silnika – biorąc pod uwagę intensywność użytkowania i długość moich podróży". Jennifer lubi cruising, podoba jej się spokojny styl jazdy, wybiera lokalne drogi – z dala od Ventura City, Kalifornia i zawsze cieszy ją zmiana krajobrazy.

+ Dowiedz się więcej

Być może nie jest to jasne dla każdego. Ale dla Jennifer priorytety są jednoznaczne - przede wszystkim bezpieczeństwo: "nigdy nie wsiadam na motor bez kasku, skórzanej kurtki i motocyklowych butów." Kiedy w radio grają kawałek "Gypsy" zespołu Fleetwood Mac, to nic jej nie powstrzyma: wrzuca bieg i rusza w drogę. Ta piosenka nie tylko sprawia, że chce dodać gazu. Wtedy również myśli o przeszłości. O wszystkich swoich podróżach. Urodziła się w Salt Lake City, potem często zmieniała miejsce pobytu: mieszkała w Dżakarcie, Nowym Jorku, Bostonie i Los Angeles.

+ Dowiedz się więcej

Dla niej jest jasne: nie zamierza przestać jeździć na motorze tylko dlatego, że została mamą. Wręcz przeciwnie. Będzie raczej zachęcać swoje dzieci, by polubiły taki styl życia i taką postawę. Potem Jennifer pokaże córce, co znaczy odbyć fajną przejażdżkę na motorze. 

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych portretów osób.

Może być Twój.

spinner