Żyjemy i oddychamy dla ducha GS.

Dzielimy się przygodą.

Uwaga, to zaraźliwe! Gdziekolwiek zaprowadzi Cię Twoja podróż i ktokolwiek Ci towarzyszy, ambasadorzy GS szerzą ducha GS na całym świecie. Fascynują swoimi przygodami. Ich opowieści budzą ekscytację. A ich odwaga inspiruje Cię, by wyjechać i odkryć nieznane. Możemy Wam tu przedstawić jedynie kilku, gdyż coraz więcej spośród Was łapie bakcyla i daje się porwać duchowi GS.

GS otworzył przede mną zupełnie nowy świat i całkowicie zmienił moje życie. ”

Tobias Weiser

Człowiek GS z Antypodów.

Człowiek GS z Antypodów.

GS idealnie nadaje się do przeżywania przygód na Antypodach – asfalt, góry, rzeki i pustynie. Idealny teren dla Milesa Daviesa, byłego kierownika Działu Marketingu BMW Motorrad w Australii. Zna rodzimą społeczność GS na wylot. To dzięki niemu Duch GS stał się tak popularny w Australii. Jazda na motocyklu to dla Milesa sposób życia, lub "styl życia" – jak sam to określa. Miles odważył się na coś, czego nie dokonał nikt przed nim: był pierwszym motocyklistą, który jadąc na BMW R 1200 GS, wziął udział w Rajdzie Pustynnym Finke, należącym do największych zawodów motorowych w Australii – naprawdę ekstremalnej imprezie. I doświadczony motocyklista GS dotarł do mety z doskonałym czasem. Miles przemierzył także Pustynię Simpsona wraz z dziesiątkami innych motocyklistów jadących na GS; 1100 piaszczystych wydm na dystansie 550 kilometrów. Miles jest instruktorem w pełni zaangażowanym w swoją pracę. Uczył licznych właścicieli GS doskonałej jazdy terenowej w ramach kilkudniowych szkoleń oraz kilka razy rywalizował z nimi podczas GS Safari Enduro w Australii.

+ Dowiedz się więcej

Ekstremalne zmagania przez 30 lat.

Ekstremalne zmagania przez 30 lat.

Michael Martin to fotograf, poszukiwacz przygód i geograf. Mając we krwi ducha GS z racji swojego zawodu, jeździ przez pustynie Saharę, Atacamę i Antarktyda. Zajmuje się odkrywaniem tych niegościnnych miejsc od 30 lat, a motocykl należy do jego ulubionych środków transportu.

+ Dowiedz się więcej

Kura między kogutami.

Kura między kogutami.

Jako pierwsza kobieta sędzia na międzynarodowym GS Trophy Jolandie lub po prostu "Jo" Rust musi odnaleźć się w typowo męskiej dziedzinie. Nie sprawia jej to trudności. Nie tak łatwo wytrącić Rust z równowagi. Nie udało się to nawet wtedy, gdy podczas podróży przez Afrykę mierzono do niej z broni palnej.

+ Dowiedz się więcej

Pionierski obieżyświat.

Pionierski obieżyświat.

Jak wyglądała podróż dookoła świata w czasach poprzedzających globalizację? Jak dawano sobie radę bez internetu, systemu GPS i telefonów komórkowych w najbardziej odległych zakątkach planety? Angielka Elspeth Beard doskonale pamięta te czasy. Gdy wyruszyła w nieznane na siedzeniu BMW w 1982 roku, ustanowiła standardy dla przyszłych poszukiwaczy przygód. Często opowiada swoją historię zasłuchanej widowni. W planach jest wydanie książki. Odezwali się już z Hollywood.

+ Dowiedz się więcej
Tomm Wolf jest powiązany ze światem GS jak nikt inny. Już w 1980 roku po raz pierwszy wyruszył na poszukiwanie przygód na motorze R 80 G/S. Jego niewyczerpany entuzjazm i fascynacja enduro są zaraźliwe. Dlatego nic dziwnego, że ze swojego hobby uczynił zawód i teraz pracuje jako instruktor w parku Enduro.
Ale nie poprzestał na tym. Najbardziej zapaleni zagrzewają pozostałych. I w ten sposób Tomm został wybrany na menedżera sportowego międzynarodowych zawodów GS Trophy. I wkrótce zyskał pseudonim „Mister GS Trophy”. Duch GS wypełnia każdą cząstkę jego postaci i emanuje od niego.
+ Dowiedz się więcej
Więcej o Tommie Wolfie external-link-arrow-slim

#spiritofgs

Każdy kilometr zmienia nas, każda sekunda daje nowe perspektywy, a każde spojrzenie zapisuje obraz w pamięci – oto duch GS.

Przekonaj się sam teraz

Jedna wielka rodzina GS

Jest nas wielu. Mieszkamy na całym świecie. Żyjemy dla przygody. Wszyscy jeździmy na GS. Duch GS wita każdego na całym świecie. Wyciąga pomocną dłoń. Otwiera drzwi obcym kuchniom. I zamienia spotkania w przyjaźnie.
+ Dowiedz się więcej
W tym roku chcę pojechać do Kapsztadu. W następnym roku chcę wyruszyć na Drogę Panamerykańską. I kto wie, co będzie następne...” ”

Željan Rakela

Jeśli marzenie nigdy się nie kończy.

Obieżyświaty zaraz ruszają w drogę, żyjąc swoim marzeniem. Odjeżdżają i mają cel, by być zawsze w ruchu. By gonić za przygodą i sprostać kolejnemu wyzwaniu.
Deszcz, błoto, pył i żwir to ich żywioł. Nic ich nie powstrzyma, ponieważ w ich żyłach płynie duch GS. Są wielkimi poszukiwaczami przygód naszych czasów. Podążają za swoim pragnieniem i pokazują, że warto być odważnym. Oto ich opowieści.
+ Dowiedz się więcej

GS na ratunek – gdziekolwiek jesteś.

GS na ratunek – gdziekolwiek jesteś.

Dr Hans-Henning to doświadczony podróżnik motocyklowy, który postawił przed sobą zadanie dostarczenia pomocy w miejsca niedostępne dla nikogo innego. Ma wizję: przejechać 50 tysięcy mil i w ten sposób zebrać 50 tysięcy euro dla potrzebujących. Przede wszystkim chce wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Ducha GS można dostrzec na wielu twarzach i w wielu opowieściach. Należy do nich Hans-Henning i jego Jazda Uśmiechu.

+ Dowiedz się więcej

Podąża za swoją pasją – od Azji po Alpy.

Podąża za swoją pasją – od Azji po Alpy.

Co kilka lat entuzjaści motocykli z całego świata pielgrzymują na Dni BMW Motorrad. Ludzie zazwyczaj przyjeżdżają kilka dni wcześniej. Prasit był już w drodze kilka tygodni przed rozpoczęciem wielkiej imprezy. Miał dobry powód. Jego podróż rozpoczęła się w Tajlandii. A konkretnie w Bangkoku, skąd przez Mongolię i Rosję trafił do Garmisch-Partenkirchen. Przekształcił on swoje życie w jedną wielką „jazdę” w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa.

+ Dowiedz się więcej

Torby podsiodłowe pełne opowieści GS.

Ci, którzy chcą czegoś doświadczyć, potrzebują odwagi, aby wziąć się w garść, i wytrwałości. Kilku z nich już wyruszyło w podróże na GS – zarówno krótkie, jak i długie. Wszyscy powrócili z niezapomnianymi doświadczeniami.

Albo nadal spisują swoje osobiste historie związane z GS. Podróżować po świecie na GS to być pionierem. Poszukiwać przygód. Odkrywać nieznane. Doświadczać nowego.

+ Dowiedz się więcej
O ekscytujących opowieściach GS external-link-arrow-slim

Przygoda gwarantowana.

Żaden inny motocykl nie ma w sobie takiego ducha przygody jak GS. Modele GS jeżdżą po torach terenowych, przez pustynię Gobi, tajskie ulewy czy kręte górskie ścieżki do kolejnego punktu widokowego od 1980 r. Celem jest przygoda. Nieważne, jaką przygodę masz na oku, właściwy GS tam Cię zabierze.

Więcej o BMW R 1200 GS Adventure.

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner