Liberté, Égalité – Gourmet?

#SocialTestride ma przystanek w Paryżu.

Wprawdzie hasła rewolucji to Liberté, Égalité i Fraternité, gourmet czyli rozkosze stołu nie są złą propozycją hasła przewodniego dla zwiedzania Paryża. A kierowcy testowi skuterów C evolution tak czy owak są duchowymi braćmi.

Paryż, miasto miłości i dobrego, wykwintnego jedzenia, było drugą metropolią na naszej trasie #SocialTestride. I jak mogłoby być inaczej? Oczywiście nasi czterej zwycięzcy od razu zakochali się w swoich skuterach BMW C evolution w stolicy Francji i wszyscy czuli się cały czas znakomicie. Zabawa zaczęła się wcześnym sobotnim rankiem 2 maja w prestiżowym sklepie marki BMW przy Avenue Georges V, tuż obok Pól Elizejskich. Czwórka miłośników jazdy przybyła na śniadanie i kawę. Najpierw czekało ich krótkie powitanie ze strony ekipy #SocialTestride i po krótkiej odprawie nadszedł czas na działanie – oraz kilka kulinarnych objawień... A potem padły życzenia „Bon Voyage”.

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

Francuska ekipa #SocialTestride składała się z entuzjastów jazdy na jednośladach. Wśród nich znalazł się Hervé Laurent, zdeklarowany nawrócony na elektromobilność, posiadacz kilku pojazdów elektrycznych i twórca własnego prototypowego skutera elektrycznego. Dołączyli do niego właściciele skuterów i motocykli Leo Trevisan, Paul Tran i Nicolas Bischoff, którzy codziennie dojeżdżają w obrębie regionu paryskiego i są bardzo zainteresowani tym, by dowiedzieć się, jak poruszać się po stolicy Francji w bardziej zrównoważony sposób. Przyłączył się do nich Cédric Munier, właściciel restauracji Le Dôme du Marais. Przewodnikiem i ekspertem dnia był Gilles Dronneau, entuzjasta BMW, dokładnie znający miasto i C evolution, który był zaangażowany w niedawne działania związane z prasową premierą skutera elektrycznego. Uczestniczył już w zaprezentowanie e-skutera prasie. Jego obietnica była prosta: pokazać kierowcom i ekipie filmowej tyle najważniejszych punktów miasta, ile uda się zobaczyć podczas dnia przyjemnej jazdy.

+ Dowiedz się więcej

Doskonale wyposażeni w Paryżu.

Doskonale wyposażeni w Paryżu.

Na ulice Paryża wyruszyło łącznie siedem skuterów BMW C evolution, wyposażonych w smartfony do robienia zdjęć i zamieszczania ich na Instagramie, aby pokazać je znajomym i fanom na całym świecie. Na dwa dodatkowe skutery elektryczne wskoczyli fotograf i dziennikarz. Paryski ruch uliczny jest legendarny i wydaje się, że nie kierują nim niemal żadne zasady. Ale komu to przeszkadza w takiej scenerii? Przez cały dzień grupa jeździła wśród historycznych i nowoczesnych atrakcji. Wydawało się, że to zapętlony film. Łatwość, z jaką C evolution radził sobie z każdym wyzwaniem, też robiła wrażenie: to dynamiczny, zwinny, wygodny i nieskomplikowany skuter.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Widzieć i być widzianym.

Widzieć i być widzianym.

Paryska edycja #SocialTestride na każdym etapie – miejskiej Autoroute, Boulevard, Avenue czy Rue – pozwalała uczestnikom i ekipie w pełni doświadczyć jazdy na C evolution. Członkowie grupy próbowali jazdy z pasażerem i sprawdzali różne tryby jazdy. I tak samo jak w Amsterdamie, gdziekolwiek się zatrzymywali, od razu padało mnóstwo pytań o zaciekawionych turystów, lokalnych mieszkańców, innych kierowców jednośladów, kierowców autobusów i taksówkarzy. Tylko kierowcy samochodów wydawali się niewzruszeni, zamknięci w swoich stalowych pudełkach jak w kokonach, obojętni na większość rzeczy wokół nich, jedynie dostrzegając biało-zielono-czarne maszyny cicho prześlizgujące się koło nich i swobodnie przedostające się przez ruch uliczny.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Paryżu w skrócie.

Przystanek nr 1: Palais de Tokyo.

Przystanek nr 1: Palais de Tokyo.

Palais de Tokyo do prawidziwy paryski tygiel sztuki, mody i stylu życia, idealne miejsce, by doświadczyć bogactwa różnorodności miasta. W ośrodku sztuki nowoczesnej szybko i z entuzjazmem przyjmuje się innowacje i eksponuje. Trendsetterzy, agenci mody i wszycy, którzy chcą nieco wyprzedzić swoje czasy, kręcą się wokół kompleksu. Mówiąc krótko: najwłaściwsze miejsce dla C evolution.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: Le Dôme du Marais.

Przystanek nr 2: Le Dôme du Marais.

Uczestnicy #SocialTestride w Paryżu zatrzymali się w majestatycznej atmosferze ponad 200-letniego lombardu, który obecnie jest uznany za zabytek. Tutaj zjedli lunch w słynnej restauracji Dôme du Marais na Rue des Francs Bourgeois. Właściciel i fan skuterów elektrycznych Cédric Munier powitał grupę i przedstawił swoje podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju w jego restauracji. Wyjaśnił, jak ważne jest, by wiedzieć, skąd pochodzą składniki dań. Cédric opowiedział o swojej filozofii kupowania wszystkiego lokalnie, aby unikać niepotrzebnego przewożenia produktów.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: Marché Charonne.

Przystanek nr 3: Marché Charonne.

Cédric nie zastanawiał się długo, zanim wskoczył na skuter C evolution, by towarzyszyć grupie w przejażdżce na plac targowy. Właśnie na targu kupuje składniki do swojej restauracji. Nawet nadejście ulewy nie było w stanie pozbawić kierowców #SocialTestriders entuzjazmu. Zamiłowanie do świeżych produktów i zróżnicowanie oferty na różnych straganach miało naprawdę zaraźliwe skutki.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: Comptoir General.

Przystanek nr 4: Comptoir General.

Miejsce to jest prawdziwą mekką paryskiej sztuki, kultury i kuchni. Tutaj można poczuć pulsujący rytm, a jednocześnie dać się oczarować urokowi starego miasta – to naprawdę ciekawe miejsce. Wszędzie obecne są wspomnienia starych stajni. Dzisiaj na powierzchni 600 metrów kwadratowych mieści się bistro, bar i kawiarni, które zapraszają ludzi do odpoczynku. Gabinet osobliwości i rodzaj sklepu sprzedającego książki i odzież z drugiej ręki na antresoli nie pozostawiają miejsca na nudę.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: Chez Moustache.

Przystanek nr 5: Chez Moustache.

Pod koniec dnia uczestnicy musieli pozostawić za sobą 10-godzinną i 90-kilometrową wycieczkę po Paryżu. Oczywiście wiele było spraw do przedyskutowania, wiele wrażeń do podzielenia się i może nawet kilka planów do opracowania. A czy nie najlepiej robić to przy dobrym jedzeniu? Wobec tego ostatnim przystankiem tej w końcu również kulinarnej wyprawy było „Moustache”, miejsce równie „cool”, jak i przytulne. Wyrafinowane dania kuchni eksperymentalnej były świetnie pasującym i doskonałym sposobem na podsumowanie dnia.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do C evolution

Więcej ciekawych historii.

spinner