Nareszcie w domu.

Ostatnim przystankiem kampanii #SocialTestride było Monachium.

Nawet najbardziej ekscytujące wydarzenia kiedyś się kończą: wycieczka po Monachium, siedzibie BMW Motorrad, która odbyła się 14 czerwca,  była podsumowaniem akcji #SocialTestride. Po raz kolejny była to całodzienna przejażdżka po tętniącej życiem metropolii.

Rozpromienione twarze i pełna światła architektura. Aromat kawy i benzyny wisi w powietrzu, a wszędzie zachwyceni ludzie. Witajcie w świecie BMW w Monachium. Oczywiście pachnie tutaj benzyną tylko w sensie przenośnym. Jednak na całym obszarze wielkiego budynku można wyraźnie wyczuć marzenie o niezależnej mobilności. Ściśle mówiąc, marzenie, które stało się rzeczywistością: historyczne pojazdy BMW, zwycięstwa w wyścigach oraz niezliczone historie i fakty związane z samochodami i motocyklami przyspieszają tętno każdego fana motoryzacji i zapachu benzyny. Ale czy tylko benzyny? Raczej nie.

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

W imponującym świecie BMW przewodnik Anika Schulze przywitała pięciu lokalnych uczestników: Mike'a, Lukasa, Josefa, Matthiasa i Doris. Anika na co dzień pracuje w Niemieckim Centrum Przestrzeni Kosmicznej. Jednak jako entuzjastka jazdy na motocyklu oczywiście cieszy się, gdy czuje grunt pod stopami. Przed rozpoczęciem ekscytującego dnia przeprowadzono szybki przegląd asortymentu produktów BMW. W tym budynku, który jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta, podekscytowani klienci często odbierają swoje nowe pojazdy. Tak też stało się w przypadku naszych uczestników – chociaż dostali je tylko na jeden dzień.

+ Dowiedz się więcej

Typowo po monachijsku.

Typowo po monachijsku.

Nie później niż z powstaniem słynnego wyrażenia „Laptop und Lederhosen” stało się jasne, że bawarska gościnność wraz z tradycją nie zostały wyeliminowane przez postęp innowacji. Skuter C evolution jest świetnym tego potwierdzeniem. Monachium jest często określane z czułością przez jego mieszkańców jako najdalej położone na północ miasto Włoch ze względu na ich zrelaksowany i przyjemny styl życia oraz świadomość stylu. I dokładnie tak, jak po drugiej stronie Alp, tutaj też każdy kręci się na dwóch kołach po tym wielkim i pełnym życia mieście. Idealne pole do testowania innowacyjnej koncepcji mobilności C evolution.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Jesteśmy cicho.

Jesteśmy cicho.

Uczestnicy oczywiście wiedzieli, jak bardzo C evolution przyciągał uwagę na poprzednich przystankach kampanii. Zważywszy, że prototypy BMW nie są w Monachium rzadkim widokiem, spodziewano się, że będzie to spokojny dzień. Lecz okazało się, że wcale tak się nie stało: w ogrodzie angielskim, przy słynnej fali Eisbach, na terasach zalewowych Izary, na bulwarach czy w Schloss Nymphenburg – C evolution po raz kolejny przyciągał wiele spojrzeń i wywoływał liczne pytania. Przede wszystkim ludzie zachwycali się tym, że maxi-scooter porusza się niemal bezgłośnie. Jednak na szczęście, gdy zawsze skłonnym do udzielania informacji uczestnikom zaschło w gardłach, rankiem wyruszyli w stronę Waldwirtschaft („Leśnego zajazdu”) w Grosshesselohe.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Monachium w skrócie.

Przystanek nr 1: BMW world.

Przystanek nr 1: BMW world.

Punktem początkowym akcji #SocialTestride w Monachium był budynek BMW World. Dzieło biura architektów COOPHIMMEL(B)LAU otwarto w 2007 r. Mieści halę wystawową, restaurację i kawiarnię, muzeum, halę odbiorów i ośrodek wypoczynkowy. Imponująca budowla jest zarówno centrum komunikacji, jak i wiedzy. Krótko mówiąc, to naprawdę mały niezależny świat. I oczywiście idealny punkt początkowy, z którego można wyruszyć na odkrywanie światowego miasta z duszą.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: Leśny zajazd.

Przystanek nr 2: Leśny zajazd.

Gdy słychać chrzęst żwiru pod stopami, a wszystko pachnie owocami i świeżością, wiadomo, że jest się we właściwym miejscu i wśród dobrych ludzi. Lub mówiąc prościej: w ogródku piwnym. Waldwirtschaft Grosshesselohe („Leśny zajazd” w Grosshesselohe) był drugim przystankiem floty nowoczesnej mobilności. Tutaj, na wysokim tarasie nad Izarą, cieszyli się typową bawarską przekąską na lunch. Pod rozłożystymi kasztanowcami w „WaWi” podano im jasne piwo – oczywiście bezalkoholowe– gdy jednocześnie zespół smooth-jazzowy (nie orkiestra dęta), przygrywał do rytmu i podtrzymywał nastroje na wysokim poziomie.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: gość specjalny.

Przystanek nr 3: gość specjalny.

Monachium jest nie tylko siedzibą BMW Motorrad, ale również wielu ekspertów w dziedzinie motocykli. Ekipa #SocialTestride spotkała się z prawdziwym ekspertem z zakresu elektromobilności w Muzeum Brandhorst: menedżer produktu C evolution Dorit Mangold spotkała się z grupą na kawę. Wyjątkowa fasada budynku wykonana z 36 000 kolorowych ceramicznych prętów oczywiście była wspaniałym motywem do wykorzystania. Zarejestrowanym na filmie i pokazanym światu na Instagramie, Twitterze i Facebooku. Tak, jak powinno być podczas #SocialTestride.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: muzeum transportu.

Przystanek nr 4: muzeum transportu.

Muzeum, które znajduje się w trzech zabytkowych halach targowych w dzielnicy Theresienhöhe, mieści obiekty z fascynującej historii transportu. Tutaj pięciu e-kierowców poznało początki elektromobilności na powierzchni wystawowej ponad 12 000 metrów kwadratowych. I zachwycili się postępem techniki oraz szybko zmieniającymi się wyzwaniami w dziedzinie transportu i mobilności. Ponownie wsiedli na swoje C evolution z głęboko zakorzenionym uczuciem dumy. W końcu, siedząc na elektrycznych maxi-scooterach, naprawdę stali się częścią mobilnej rewolucji.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: restauracja 181.

Przystanek nr 5: restauracja 181.

Finał piątej i ostatniej części kampanii #SocialTestride po raz kolejny odbył się na wysokim poziomie. Nie w Alpach, ale w słynnej wieży Olympia, wybudowanej w 1972 r. na Igrzyska Olimpijskie. Uczestnicy, mając przed sobą zapierający dech w piersiach widok na bawarską metropolię i wyśmienitą kolację, cieszyli się ostatnimi chwilami dnia w ciszy i spokoju: na wysokości 192 metrów w ciągu 53 minut obrotowa restauracja obraca się o 360 stopni. W ten sposób w trakcie posiłku uczestnicy mogli dokłanie namierzyć ulice, którymi przejeżdżali przez miasto, jednocześnie ciesząc się niezrównanymi widokami na Alpy.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do C evolution

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner