Relaks, elegancja, elektromobilność.

#SocialTestride odkrywa Mediolan.

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

Więc kim są szczęśliwcy? Spośród ponad 100 kandydatów na kierowców testowych wybrano fanów skuterów. Byli to Simone Bozzi, Laura Elia, Matteo Bozzetti i Alessandro Ferrari. Spotkali się z siedzibie dealera, nie mogąc się doczekać, by osobiście dokładnie przetestować skuter, który dopiero niedawno miał swoją premierę. Sporo już czytali o tej innowacyjnej koncepcji w mediach. I wreszcie nadszedł czas: spotkali się na miejscu ze swoim przewodnikiem – Alessandrem Manzuetim. Dzieli swój czas między Mediolan i Rzym i wie co nieco o mobilności miejskiej.

+ Dowiedz się więcej

Zawsze w zasięgu, wszystko w zasięgu.

Zawsze w zasięgu, wszystko w zasięgu.

Kolejna pasja Włochów: ich telefony komórkowe. I oczywiście nasi uczestnicy byli również wyposażeni w smartfony. Bo przecież jeździe #SocialTestride przez Mediolan musiały towarzyszyć niezliczone zdjęcia i aktualizacje statusu. Szybko stało się jasne, że wielu Włochów porzuciło swoje skutery o małych kołach i małych silnikach na rzecz maxi-scooterów z większymi kołami i dłuższym rozstawem osi, które dzięki lepszemu prowadzeniu i większej wygodzie przyczyniają się do przyjemniejszej jazdy. I co szczególnie się tutaj liczy: większa prędkość i dodatkowa ochrona przed warunkami pogodowymi. Co ma sens, w szczególności w przypadku dojazdów do pracy i dłuższych podróży. Właśnie dlatego na drogach wokół Mediolanu można zobaczyć niezliczone maszyny takie jak BMW C 600 Sport i C 650 GT.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Zawsze ze zrelaksowanym uśmiechem.

Zawsze ze zrelaksowanym uśmiechem.

Przewodnik Alessandro ogłosił, że hasłem dnia jest relaksacja. I uczestnicy zdecydowanie tego doświadczyli – przynajmniej wtedy, gdy jechali na swoich C evolution. Bo gdy tylko się zatrzymywali, zasypywano ich pytaniami o ich pojazdy. W metropolii projektantów komentarze na temat projektu C evolution były równie częste jak pytania o jego technologię. Jednak przystanki tego dnia i doświadczenie jazdy sprawiły, że uczestnicy przyjmowali nawet najdziwniejsze pytania z uśmiechem na ustach.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Mediolanie w skrócie.

Przystanek nr 1: Arco della Pace.

Przystanek nr 1: Arco della Pace.

Arco della Pace znajduje się na słynnej na całym świecie Piazza Sempione. Łuk truiumfalny wybudowano w latach 1807-1838. Pierwotnie miał służyć upamiętnieniu Królestwa Włoch Napoleona. Jednak po upadku tego królestwa łuk stał się pomnikiem ku czci pokoju w Europie, zgodnie z wizją Kongresu Wiedeńskiego. Dla floty C evolution posłużył za ładny symbol oraz punkt startowy do ich odkrywania Mediolanu. W końcu trasa wiedzie przez pięć europejskich miast: cichutko, spokojnie i z zerową emisją.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: Ceresio 7.

Przystanek nr 2: Ceresio 7.

Wydawało się, kierowcy przyciągali wszystkie spojrzenia w Mediolanie przez cały poranek. Gdy nadeszła pora lunchu, naprawdę trzeba było się zrelaksować i pozwolić ich własnym spojrzeniom pobłądzić. A Ceresio 7 było idealnym miejscem, by to robić. Duży basen wraz ze wspaniałą panoramą i nagradzanym menu. Czegóż więcej można by chcieć? Oprócz jazdy oczywiście.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: Piazza XXV Aprile.

Przystanek nr 3: Piazza XXV Aprile.

Najładniejsze kawiarnie, najbardziej znane sklepy, najbardziej stylowi ludzie – Mediolan jest bardzo mediolański w okolicach placu 25-tego kwietnia. Tutaj właśnie tradycja i nowoczesność mieszają się, tworząc wyjątkową atmosferę. Nasi pionierzy elektromobilności również spacerują wzdłuż handlowego bulwaru Corso Como i snują się po Piazza Gae Aulenti. I oczywiście po raz kolejny zachwycają się i wzbudzają zachwyt. Oczywiście zachwyt wzbudza C evolution.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: Camparino.

Przystanek nr 4: Camparino.

Camparino uważa się za miejsce powstania Aperitivo. To bezsprzecznie najbardziej tradycyjny, najatrakcyjniejszy i najlepszy bar w Mediolanie. Mieści się w niewątpliwie jednym z najbardziej znanych miejsc w mieście: bezpośrednio na rogu przy wejściu do Gallerii Vittorio Emanuelle. Tutaj kierowcy rozkoszują się zdrowymi bezalkoholowymi koktajlami i bezcennym widokiem na pełną życia Piazza del Duomo ze słynną mediolańską katedrą.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: El Brellin.

Przystanek nr 5: El Brellin.

Raczej na uboczu, otoczony małym ogródkiem, „El Brellin” jest ostatnim przystankiem na trasie mediolańskiego #SocialTestride. E-kierowcy wraz z zespołem dzielą się refleksjami na temat minionego dnia w tej małej, lecz wytwornej restauracji przy kanale Naviglio Grande. Wprawdzie ekipa musiała jeszcze raz wykazać się najlepszą formą: w celu wsparcia kierowców pracownicy BMW Motorrad zatrzymała się przy pontonie i odpowiadała na niezliczone pytania na temat C evolution. I oczywiście każda zainteresowana osoba mogła umówić się na jazdę testową od razu na miejscu. Zainteresowanie elektromobilnością i dzień w Mediolanie naprawdę wydawały się nie mieć końca.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do C evolution
Więcej ciekawych historii.
Odpowiednie motocykle.
spinner