Relaks, elegancja, elektromobilność.

#SocialTestride odkrywa Mediolan.

W Mediolanie w dobrym tonie jest poruszać się po uliczkach z głośnym klekotaniem ze sporą dozą entuzjazmu, mówiąc delikatnie. A jak zareagowaliby mieszkańcy, gdyby zamiast głośnego klekotania słychać było tylko delikatny pomruk?

Po Amsterdamie, Paryżu i Barcelonie kolejnym miastem na trasie testowej był Mediolan. Punkt startowy czwartej podróży #SocialTestride znajdował się w ważnej lokalizacji. Na końcu zatłoczonej A1 w dzielnicy San Donato Milanese. Tutaj uczestnicy spotkali się od razu w BMW Mediolan. Przecież dla Włochów skutery są niemal częścią tożsamości narodowej. Więc wśród uczestników panowało spore podekscytowanie: jak otwarci są tutaj ludzie na ten nowy rodzaj mobilności?

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

Więc kim są szczęśliwcy? Spośród ponad 100 kandydatów na kierowców testowych wybrano fanów skuterów. Byli to Simone Bozzi, Laura Elia, Matteo Bozzetti i Alessandro Ferrari. Spotkali się z siedzibie dealera, nie mogąc się doczekać, by osobiście dokładnie przetestować skuter, który dopiero niedawno miał swoją premierę. Sporo już czytali o tej innowacyjnej koncepcji w mediach. I wreszcie nadszedł czas: spotkali się na miejscu ze swoim przewodnikiem – Alessandrem Manzuetim. Dzieli swój czas między Mediolan i Rzym i wie co nieco o mobilności miejskiej.

+ Dowiedz się więcej

Zawsze w zasięgu, wszystko w zasięgu.

Zawsze w zasięgu, wszystko w zasięgu.

Kolejna pasja Włochów: ich telefony komórkowe. I oczywiście nasi uczestnicy byli również wyposażeni w smartfony. Bo przecież jeździe #SocialTestride przez Mediolan musiały towarzyszyć niezliczone zdjęcia i aktualizacje statusu. Szybko stało się jasne, że wielu Włochów porzuciło swoje skutery o małych kołach i małych silnikach na rzecz maxi-scooterów z większymi kołami i dłuższym rozstawem osi, które dzięki lepszemu prowadzeniu i większej wygodzie przyczyniają się do przyjemniejszej jazdy. I co szczególnie się tutaj liczy: większa prędkość i dodatkowa ochrona przed warunkami pogodowymi. Co ma sens, w szczególności w przypadku dojazdów do pracy i dłuższych podróży. Właśnie dlatego na drogach wokół Mediolanu można zobaczyć niezliczone maszyny takie jak BMW C 600 Sport i C 650 GT.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Zawsze ze zrelaksowanym uśmiechem.

Zawsze ze zrelaksowanym uśmiechem.

Przewodnik Alessandro ogłosił, że hasłem dnia jest relaksacja. I uczestnicy zdecydowanie tego doświadczyli – przynajmniej wtedy, gdy jechali na swoich C evolution. Bo gdy tylko się zatrzymywali, zasypywano ich pytaniami o ich pojazdy. W metropolii projektantów komentarze na temat projektu C evolution były równie częste jak pytania o jego technologię. Jednak przystanki tego dnia i doświadczenie jazdy sprawiły, że uczestnicy przyjmowali nawet najdziwniejsze pytania z uśmiechem na ustach.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Mediolanie w skrócie.

Przystanek nr 1: Arco della Pace.

Przystanek nr 1: Arco della Pace.

Arco della Pace znajduje się na słynnej na całym świecie Piazza Sempione. Łuk truiumfalny wybudowano w latach 1807-1838. Pierwotnie miał służyć upamiętnieniu Królestwa Włoch Napoleona. Jednak po upadku tego królestwa łuk stał się pomnikiem ku czci pokoju w Europie, zgodnie z wizją Kongresu Wiedeńskiego. Dla floty C evolution posłużył za ładny symbol oraz punkt startowy do ich odkrywania Mediolanu. W końcu trasa wiedzie przez pięć europejskich miast: cichutko, spokojnie i z zerową emisją.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: Ceresio 7.

Przystanek nr 2: Ceresio 7.

Wydawało się, kierowcy przyciągali wszystkie spojrzenia w Mediolanie przez cały poranek. Gdy nadeszła pora lunchu, naprawdę trzeba było się zrelaksować i pozwolić ich własnym spojrzeniom pobłądzić. A Ceresio 7 było idealnym miejscem, by to robić. Duży basen wraz ze wspaniałą panoramą i nagradzanym menu. Czegóż więcej można by chcieć? Oprócz jazdy oczywiście.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: Piazza XXV Aprile.

Przystanek nr 3: Piazza XXV Aprile.

Najładniejsze kawiarnie, najbardziej znane sklepy, najbardziej stylowi ludzie – Mediolan jest bardzo mediolański w okolicach placu 25-tego kwietnia. Tutaj właśnie tradycja i nowoczesność mieszają się, tworząc wyjątkową atmosferę. Nasi pionierzy elektromobilności również spacerują wzdłuż handlowego bulwaru Corso Como i snują się po Piazza Gae Aulenti. I oczywiście po raz kolejny zachwycają się i wzbudzają zachwyt. Oczywiście zachwyt wzbudza C evolution.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: Camparino.

Przystanek nr 4: Camparino.

Camparino uważa się za miejsce powstania Aperitivo. To bezsprzecznie najbardziej tradycyjny, najatrakcyjniejszy i najlepszy bar w Mediolanie. Mieści się w niewątpliwie jednym z najbardziej znanych miejsc w mieście: bezpośrednio na rogu przy wejściu do Gallerii Vittorio Emanuelle. Tutaj kierowcy rozkoszują się zdrowymi bezalkoholowymi koktajlami i bezcennym widokiem na pełną życia Piazza del Duomo ze słynną mediolańską katedrą.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: El Brellin.

Przystanek nr 5: El Brellin.

Raczej na uboczu, otoczony małym ogródkiem, „El Brellin” jest ostatnim przystankiem na trasie mediolańskiego #SocialTestride. E-kierowcy wraz z zespołem dzielą się refleksjami na temat minionego dnia w tej małej, lecz wytwornej restauracji przy kanale Naviglio Grande. Wprawdzie ekipa musiała jeszcze raz wykazać się najlepszą formą: w celu wsparcia kierowców pracownicy BMW Motorrad zatrzymała się przy pontonie i odpowiadała na niezliczone pytania na temat C evolution. I oczywiście każda zainteresowana osoba mogła umówić się na jazdę testową od razu na miejscu. Zainteresowanie elektromobilnością i dzień w Mediolanie naprawdę wydawały się nie mieć końca.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do C evolution

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner