Design, architektura i innowacje.

#SocialTestride ma przystanek w Barcelonie.

Słońce, lekki wiatr i plaża za progiem. Oto warunki, które zachęcają, by założyć spodenki do pływania – lub kask motocyklowy.

Barcelona ze swoim śródziemnomorskim klimatem, zachwycającą architekturą, wszechobecnym designem i interesującą mieszanką zabytkowych i nowoczesnych ulic, jest doskonałym miastem, by wciąż odkrywać je na nowo. Najlepiej oczywiście na dwóch kołach. Ponadto innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mobilności to w ostatnich latach tutaj coś więcej niż tylko puste słowa. Dlatego to miasto jest idealnym miejscem na trzeci przystanek na trasie #SocialTestride.

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

Gdy tylko w Barcelonie zaświeci słońce, młodzi i starzy tłumnie udają się na plaże. Ale wylegiwanie się na piasku i w ciepłym morzu było ostatnią rzeczą, o której pomyśleliby Pedro Cañamares, Albert Marti i Franz Inselkammer. To szczęśliwi kierowcy, którzy zostali wybrani do edycji #SocialTestride w Barcelonie. Mieli przez cały dzień obserwować swoje miasto z zupełnie nowej perspektywy. W sklepie dealera BMW Motorrad Barcelona w dzielnicy Sant Adrià de Besòs spotkali się ze swoim przewodnikiem Jordim Canudasem. Jordi jest projektantem. Mieszka i pracuje w Barcelonie. Ale jego lampę Less Lamp wystawiono nawet w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Więc szersza perspektywa była gwarantowana.

+ Dowiedz się więcej

Najpierw uczestnicy zapoznali się ze swoimi pojazdami: flota BMW C evolution pokonała już parę mil. W końcu e-skutery właśnie podbiły Amsterdam i Paryż w ciągu ostatnich kilku tygodni. A teraz przyszła kolej na Barcelonę. Odprawa na temat C evolution odbyła się w mieszance hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego i francuskiego. A potem przyszła kolej na odkrywanie stolicy Katalonii w jej niezwykłej lokalizacji między Morzem Śródziemnym a Pirenejami. Spokojnie lecz sprawnie uczestnicy przejechali do centrum miasta. Smartfony zawsze w pogotowiu, by robić zdjęcia i od razu dzielić się nimi w różnych sieciach.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Autobusy do zwiedzania miasta wloką się w gęstym ruchu ulicznym. Kierowcy #SocialTestride mieli mnóstwo powodów do śmiechu. Przetestowali cztery różne tryby jazdy na trasie przez miasto – szukając najlepszej kombinacji przyspieszenia, prędkości i odzysku energii w ciągle zmieniających się warunkach ruchu. Jeśli chodzi o mobilność, Barcelona wyprzedza innych o lata świetlne: dzięki samoobsługowym rowerom publicznym, kompleksowej sieci tramwajowej, taksówkom hybrydowym oraz coraz większej ilości pojazdów elektrycznych na drogach. Nic więc dziwnego, że C evolution cieszył się wielkim zainteresowaniem. A pozytywne reakcje z policyjnych motocykli, od kierowców skuterów i szerokiej rzeszy pojazdów elektrycznych nie pozostały niezauważone. Natomiast wielu turystów chciało wiedzieć, kiedy ta innowacyjna „zielona maszyna” będzie dostępna w sprzedaży w ich krajach.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Barcelonie w skrócie.

Przystanek nr 1: dealer BMW Motorrad.

Przystanek nr 1: dealer BMW Motorrad.

Zanim #SocialTestride podbiło szturmem ulice Barcelony, kierowcy zapoznali się z C evolution i mieli okazję poznać się nawzajem w siedzibie lokalnego dealera BMW Motorrad Barcelona. Szybko stało się jasne, że Barcelona jest idealnym miejscem, by zabrać C evolution na wycieczki krajoznawcze.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: Palau de Música.

Przystanek nr 2: Palau de Música.

Palau de la Música Catalana – sama nazwa tej sali koncertowej brzmi jak muzyka dla uszu. Zbudowano ją pomiędzy rokiem 1905 a 1908. W międzyczasie zoptymalizowano jej akustykę, która pierwotnie została zaprojektowana tylko na potrzeby chórów. Umożliwiło to rozkoszowanie się doskonałą jakością dźwięku podczas koncertów muzyki klasycznej, a nawet popu. Chociaż prawie zupełnie bezgłośnie, #SocialTestride rusza w drogę na tle tej zapierającej dech w piersiach scenerii: pięciu kierowców uruchamia swoje C evolution, by odkrywać miasto.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: pracownia Jordiego.

Przystanek nr 3: pracownia Jordiego.

Jordi założył swoje studio projektowe w 2007 r. w Londynie. W 2011 r. przeprowadził się do Barcelony. Na szczęście dla nas, bo dzięki temu mamy wyjątkową okazję poznać jego świat. Zakres pracy studia jest zróżnicowany: w portfolio figuruje design, rozwój produktu, dyrekcja artystyczna, projektowanie wnętrz i produkcja. Dla Jordiego liczy się nadal ostrożne obchodzenie się z szerokim asortymentem materiałów i oczywiście zrównoważone wykorzystanie dostępnych zasobów.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: Encants Barcelona.

Przystanek nr 4: Encants Barcelona.

Wyjątkowy lustrzany dach Fermína Vázqueza rozciąga się ponad Encants. Na tym jednym z najstarszych pchlich targów w Europie można znaleźć niezliczone osobliwości. Tutaj można zobaczyć rzeczy rzadkie, stare i sprawdzone, a czasem nowe i innowacyjne, jak C evolution. Zaciekawieni przechodnie również są podekscytowani tym odkryciem. Pada równie dużo pytań, co robi się zdjęć. Ale nasi kierowcy zachowują spokój. Są już przyzwyczajeni do takiej uwagi i reakcji.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: Mirablau.

Przystanek nr 5: Mirablau.

Ostatnim przystankiem #SocialTestride była restauracja Mirablau. Uczestnicy cieszyli się kolejną niezrównaną panoramą Barcelony nad podsumowującą kolacją. Podróż tutaj z miasta była doświadczeniem samym w sobie. A pomijając estetykę wielkiego miasta, jazda na C evolution to po prostu świetna zabawa. Nic więc dziwnego, że wszyscy uczestnicy zrezygnowali z alkoholu podczas posiłku. Nikt nie chciał zrezygnować z jazdy z powrotem do miasta, pomimo propozycji oddania kluczyków do C evolution w restauracji.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do C evolution

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner