Amsterdamska energia.

Kampania BMW Motorrad #SocialTestride.

Fakt, że w powietrzu w Amsterdamie coś wisi w powietrzu, jest wystarczająco dobrze znany. Ale tym razem było inaczej: kampania #SocialTestride BMW Motorrad wyruszyła w pierwszy objazd miasta kanałów – na maxi-scooterach C evolution i całkowicie bezemisyjnie.

W programie #SocialTestride znalazło się pięć miast. Zadanie polegało na znalezieniu ognisk kultury w każdym z tych miast, nie zużywając ani kropli paliwa. Podróż po Amsterdamie rozpoczęła się u słynnego dealera BMW Motorrad Harry'ego Meijera. W jego sklepie, zlokalizowanym w pobliżu lotniska Schiphol na powierzchni ponad 2100 metrów kwadratowych, prezentowany jest aktualny asortyment produktów BMW Motorrad. Tutaj też na uczestników czekają skutery BMW C evolution. Oczywiście wszyscy byli bardzo podekscytowani. Na szczęście pogoda był niemal idealna. A samo miasto swoimi niezliczonymi wąskimi alejkami i dużym ruchem ulicznym zapewniło doskonałą scenerię dla uczestników.

Szczęśliwi uczestnicy.

Szczęśliwi uczestnicy.

Wśród nich znalazła się nauczycielka Ann-Tine Thijssen, instruktor fitnessu Simon Stomps, specjalista konstrukcji metalowych Tom Oude Elferink i przedsiębiorca Ewald Vastenburg. Nie mieli problemu z dostrzeżeniem przewodnika na ten dzień: Martijna van Ooststrooma. Mający niemal dwa metry wzrostu i obdarzony długą brodą menedżer ds. marketingu i komunikacji Muzeum Stedelijk wyglądał równie dystyngowanie, jak skuter elektryczny, na którym jeździł. Grupa nie mogła się doczekać ekscytującej jednodniowej wycieczki ze wsi Riekermolen do samego serca miasta i z powrotem.

+ Dowiedz się więcej

Doskonale wyposażeni.

Doskonale wyposażeni.

Ale najpierw trzeba było sięgnąć po smartfony. Ponieważ oczywiście uczestnicy akcji #SocialTestride musieli podzielić się swoimi niezliczonymi doświadczeniami z resztą świata za pośrednictwem mediów społecznościowych,  takich jak Instagram czy Facebook, oraz w witrynie BMW Motorrad. Potem przyszedł czas na zaprezentowanie floty lśniący skuterów elektrycznych C evolution – w pełni naładowanych i gotowych do akcji. Jedyne, czego uczestnicy potrzebowali, by oswoić się ze skuterami, to krótka sesja zapoznawcza. Towarzyszyła im ekipa filmowa w samochodzie elektrycznym BMW i3. Pomimo najnowocześniejszego zaawansowanego technologicznie wyposażenia skutery te są niewiarygodnie łatwe do prowadzenia i bardzo dynamicznej jazdy.

+ Dowiedz się więcej
Najlepsze momenty trasy.

Ozdoba miejskiego krajobrazu.

Ozdoba miejskiego krajobrazu.

Dzięki możliwości „śledzenia na żywo”, licznym okazjom do robienia zdjęć i obfitości pytań zadawanych przez miejscowych i turystów akcja C evolution #SocialTestride wydawała się obejmować swoim zasięgiem całe miasto wszerz i wzdłuż. Za każdym razem, gdy zatrzymywali się na światłach lub na skrzyżowaniu, kierowcy testowi byli zagadywani przez innych kierowców skuterów lub przechodniów chcących dowiedzieć się więcej o tym futurystycznym skuterze elektrycznym, który tak bardzo zwraca na siebie uwagę. Chociaż niemal nie wydaje dźwięku.

+ Dowiedz się więcej
Wszystkie przystanki na trasie #SocialTestride w Amsterdamie w skrócie.

Przystanek nr 1: Riekermolen.

Przystanek nr 1: Riekermolen.

Rozpoczynamy na obrzeżach Amsterdamu, gdzie rzeka Amstel płynie wśród spokojnego krajobrazu. Ta wciąż sielankowa wieś niegdyś była inspiracją dla Rembrandta. Natomiast obecnie pracuje tutaj Martijn. Jest jednym z uczestników #SocialTestride. Stąd uczestnicy wyprawy przenoszą się na skuterach C evolution odkrywać bardziej miejskie pastwiska. W samym sercu Amsterdamu.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 2: dzielnica muzealna.

Przystanek nr 2: dzielnica muzealna.

Wprawdzie Muzeum Stedelijk powstało ponad 110 lat temu, nadal jest ośrodkiem sztuki nowoczesnej. Wiele wystaw zapisało się w historii sztuki w najczystszym sensie tego wyrażenia. Można tu poczuć energetyczne napięcie między przeszłością i teraźniejszością – nie tylko w samym muzeum, ale też w jego otoczeniu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Muzeum Van Gogha i Rijksmuseum ze słynnym na całym świecie napisem „i amsterdam” i łatwo rozpoznawalną bramą wejściową dla pieszych i cyklistów.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 3: Coffee Company.

Przystanek nr 3: Coffee Company.

„Coffee Company” to o wiele więcej niż zwykły sklep z kawą. Ani nie jest to „coffee shop”, jakiego można by spodziewać się w Amsterdamie. Tutaj naprawdę można znaleźć kawę. Wspaniałą kawę. Wyborem, przetwarzaniem i degustacją zajmuje się tu tylko jedna osoba – od ziarna do ostatniej kropli kawy. Grupa robi sobie krótką przerwę w tym wspaniałym ośrodku kawowego rzemiosła. Gdy uczestnicy rozkoszują się smakiem kawy, pozostali zachwycają się ich skuterami C evolution zaparkowanymi na zewnątrz.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 4: Eye.

Przystanek nr 4: Eye.

Eye – nie ma odpowiedniejszej nazwy dla nowego muzeum filmu holenderskiego, które otwarto dopiero wiosną 2012 r. Oko ma się tu czym nacieszyć, zarówno w środku, jak i na zewnątrz – architektura i otoczenie kompleksu robią wyjątkowe wrażenie. Budynek, umieszczony bezpośrednio na wodzie, służy również jako miejsce organizacji wydarzeń. Ze względu na widok na zatokę taką samą popularnością cieszą się restauracja i kawiarnia.

+ Dowiedz się więcej

Przystanek nr 5: Hotel de Goudfazant.

Przystanek nr 5: Hotel de Goudfazant.

Po wejściu do środka pozornie zwyczajny magazyn okazuje się być kulinarnym objawieniem. W „Złotym bażancie” styl mebli i automobili łączy się z wykwintną, lecz prostą kuchnią i autentyczną gościnnością. Przestronny pokój i imponujące kandelabry czynią z każdego pobytu prawdziwe doświadczenie. Tutaj uczestnicy rozkoszowali się ostatnimi chwilami dnia przy wyśmienitej kolacji w spokoju i z dala od wszystkich pytań.

+ Dowiedz się więcej

BMW C evolution

Nowy ruch.

Szybkie tempo rozwoju miast na świecie wyznacza nowe wyzwania: ruch na drogach jest większy, odległości rosną, trudniej znajdować miejsce do parkowania. Dzięki skuterowi z napędem elektrycznym C evolution BMW Motorrad już dzisiaj przedstawia nowoczesne rozwiązania na potrzeby mobilności miejskiej jutra.

Przejdź do BMW C evolution

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner