Uniwersalny kierowca wśród kaskaderów.

Najlepsze wskazówki i sztuczki Chrisa Pfeiffera.

Właśnie po raz czwarty obronił tytuł mistrza świata. Jego pokazy wywołały sporo zamieszania. Chris Pfeiffer stał się ikoną świata jazdy kaskaderskiej. Nie zaskakuje więc zbytnio, że Tom Cruise poprosił tego kaskadera o prywatny występ.

Misja: niemożliwe? Nie, jeśli Tom Cruise prosi o występ.

Misja: niemożliwe? Nie, jeśli Tom Cruise prosi o występ.

Na europejskiej premierze filmu „Mission: Impossible Ghost Protocol” Tom Cruise poprosił Pfeiffera o występ. Nawet Pfeiffer był tym zaskoczony. „Miałem rozgrzewać tłum do czasu, aż Tom Cruise wejdzie na czerwony dywan przez centrum BMW Welt. I dokładnie to zrobiłem. Gdy Tom zobaczył mnie w stroju motocyklowym, zapytał, czemu nie jestem na motorze. Wyjaśniłem sytuację, a on powiedział: „Nie, chcę zobaczyć Twój występ.” Więc skorzystałem z okazji”, mówi Pfeiffer i dodaje: „To było wielkie zaskoczenie. Cieszyłem się już tego, że uczestniczę w premierze, ale to, że Tom osobiście poprosił mnie o występ, było niewiarygodne.”

+ Dowiedz się więcej

Próba siły z piłką do golfa.

Próba siły z piłką do golfa.

Po uderzeniu piłka golfowa przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w ciągu zaledwie 0,25 milisekundy. Czy motocykl lub samochód może też osiągną taki wynik? W sierpniu 2006 r. Hans-Joachim Stuck w BMW M5 i Pfeiffer na K 1200 R podjęli to wyzwanie podczas BMW International Open w Monachium. Ich przeciwnikiem na tee był były zwycięzca Ryder Cup Ian Poulter.

+ Dowiedz się więcej

Pfeiffer wygrywa mistrzostwa świata w Zurichu.

Pfeiffer wygrywa mistrzostwa świata w Zurichu.

W 2007 r. Pfeiffer pokonał 16 przeciwników na swoim F 800 i wygrał mistrzostwa świata w jeździe kaskaderskiej przed 60 000 widzów z niemal doskonałym wynikiem końcowym. „Konkurenci wykonywali swoje sztuczki i numery w niewiarygodny sposób w tej hali” – mówi Pfeiffer po wydarzeniu w Zurichu.

+ Dowiedz się więcej

Musisz przejechać ponad tym mostem.

To było jego marzeniem od dziesięciu lat. W 2008 r. wreszcie marzenie się spełniło: Pfeiffer przejechał przez most z łukiem sprężonym we Włoszech na BMW G 450 X. Wyjątkowość tego numeru polegała na tym, że miał przejechać po szerokim na metr łuku ponad mostem. Pfeiffer miał tylko jedną szansę. Fotograf Bernhard Spottel zarejestrował ten moment.
„Gdy ruszysz, nie możesz się wycofać. Musisz po prostu jechać przed siebie, bo w przeciwnym wypadku spadniesz w przepaść. Jeśli nie uda Ci się od razu po komendzie „start”, jesteś w śmiertelnym niebezpieczeństwie” – mówi Spottel. Pfeiffer poradził sobie z tym śmiałym wyczynem. W najwyższym punkcie mostu znajdował się na wysokości około 20 metrów ponad wodą. „Przejechanie przez łuk mostu było dla mnie spełnieniem marzenia” – mówi Pfeiffer po tym wyczynie.
+ Dowiedz się więcej

Zawody kaskaderskie w Austrii.

Zawody kaskaderskie w Austrii.

Kilka tygodni po swojej kontuzji pleców w 2008 r. Chris znów wsiadł na motocykl. W austriackim mieście Roethis po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł najlepszego kierowcy kaskadera podczas europejskich mistrzostw jazdy kaskaderskiej.

Pfeiffer prowadził po każdej rundzie i zebrał 200 punktów w półfinale i finale. Pokonał konkurentów niewiarygodną liczbą 601 punktów, prawie 50 punktami więcej niż Zoltan Angyal, który zajął drugie miejsce na Kawasaki. „Prowadzenie we wszystkich trzech rundach było wspaniałym potwierdzeniem formy” – mówi Pfeiffer po zawodach.

+ Dowiedz się więcej

Trzeci tytuł mistrza świata.

Trzeci tytuł mistrza świata.

Szanse na zdobycie trzeciego tytułu mistrza świata podczas Halowych Mistrzostw Jazdy Kaskaderskiej w 2009 r. były niewielkie. Pfeiffer musiał opuścić pierwszy dzień treningu z powodu grypy. Poza tym miał poważnych konkurentów. W pierwszej jeździe kwalifikacyjnej Chris zdołał zająć zaledwie trzecie miejsce. „Nie czułem się w formie i uważam, że miałem szczęście, że udało mi się zająć trzecie miejsce” – mówi Pfeiffer. O wiele lepiej powiodło mu się w drugiej jeździe kwalifikacyjnej i dostał się do finału. Ale na drugim etapie upadł podczas „jazdy po kole z dotknięciem ziemi” – numeru jazdy na tylnym kole z trzymaniem się jedną ręką, który wymyślił Pfeiffer. Ten upadek kosztował go trochę punktów. Jednak zrobił wrażenie na jury swoimi numerami i wygrał zawody. „Gdy zobaczyłem wynik czarno na białym, nie posiadałem się z radości” – powiedział Pfeiffer po zwycięstwie.

+ Dowiedz się więcej

Bez ograniczeń.

Bez ograniczeń.

We wrześniu 2009 r. Chris odegrał główną rolę w zapierającym dech w piersiach projekcie wideo na swoim F 800 R: Pfeiffer wykonywał zachwycające jazdy na tylnym kole na wysokości 19 pięter nad Monachium – na dachu budynku BMW. Ponad dwa miliony fanów na całym świecie obejrzało klip na YouTube.

+ Dowiedz się więcej

Zwycięstwo dla Pfeiffera i BMW F 800 R.

Zwycięstwo dla Pfeiffera i BMW F 800 R.

W czerwcu 2010 r. Chrisowi udało się obronić tytuł na F 800 R podczas niemieckich otwartych zawodów w jeździe kaskaderskiej na torze wyścigowym Hockenheimring. „Bardzo ucieszyłem się z wygranej. Tylko najlepsi kierowcy świata biorą udział w tych zawodach i pokazują wiele nowych i niezwykle trudnych sztuczek” – mówi Chris po zawodach.

+ Dowiedz się więcej

Szybciej, wyżej, dalej – Pfeiffer podczas dni BMW Motorrad.

Od pierwszego do ostatniego występu w 2015 r. Pfeiffer był jednym z najpopularniejszych występujących na żywo podczas dni BMW Motorrad.
Jazda na tylnym kole na stojąco bez trzymania rąk lub obroty w miejscu na przednim kole – pokaz Chrisa Pfeiffera z mnóstwem numerów kaskaderskich i sztuczek zachwycał i był jednym z najważniejszych momentów w Garmisch-Partenkirchen.
+ Dowiedz się więcej

Całus dla kaskadera.

Obrót na kole za całusa. W 2013 r. Alena Gerber dała Chrisowi Pfeifferowi całusa podczas dni BMW Motorrad w Garmisch-Partenkirchen. Modelka jest prezenterką i sama jeździ na motocyklu. Jako wielka fanka Pfeiffera była zachwycona tym pełnym uczucia numerem kaskaderskim.
+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner