Dziesięć lat w świetle reflektorów BMW Motorrad.

Niczego się nie boi: uzależniony od motocykli Chris Pfeiffer.

Chris Pfeiffer bierze filozofię „Make Life A Ride” jak najbardziej na poważnie. Firma BMW Motorrad wspiera tego kierowcę kaskadera w jego śmiałych wyczynach kaskaderskich od 10 lat.

„Tak, to jest BMW. I nie, nie możesz go kupić” – mówi Chris Pfeiffer. Kolejny fan pyta go o nowe F 800. Kierowca kaskader pokazywał numery, jakich nikt wcześniej nie widział na swoim sportowym motorze podczas słynnych StuntWars na Florydzie. Jury i fani byli pod wrażeniem: 100 punktów, najwyższa ocena. Ale fani muszą jeszcze trochę poczekać, zanim motocykl będzie do kupienia. W międzyczasie F 800 R można kupić jako model seryjny.

„To była dla mnie pierwsza okazja, by pokazać kilka numerów z jazdą kole bez trzymania i obrót w miejscu o 230 stopni” – mówi Pfeiffer, dodając: „Widziałem również, że mogę skoczyć w stronę publiczności po ścianie. To było coś nowego. Jury nudzi się oglądaniem ciągle tego samego.”

+ Dowiedz się więcej

Liczne trofea zdobyte wraz z BMW Motorrad.

Liczne trofea zdobyte wraz z BMW Motorrad.

Dzięki swojemu talentowi i wielogodzinnym ćwiczeniom Chris Pfeiffer zdobył wiele trofeów wraz z BMW Motorrad, w tym: Streetbike Freestyle World Championship (2007, 2008, 2009), Stuntriding European Championship (2006, 2007, 2008) oraz tytuł German Open Champion (2009 i 2010).

+ Dowiedz się więcej

Gwiazda rocka.

Gwiazda rocka.

Pfeiffer podróżował dookoła świata i cieszył się ze wsparcia. „Reakcja publiczności jest niesamowita – traktują mnie jak gwiazdę rocka”, powiedział Chris podczas trasy w Kalkucie w 2011 r.

+ Dowiedz się więcej
Zrobiłem parę naprawdę fajnych rzeczy z BMW Motorrad. ”

15 razy na jednym kole w ciągu 15 sekund.

15 razy na jednym kole w ciągu 15 sekund.

Żadne wyzwanie nie było zbyt trudne dla tego kierowcy kaskadera. W 2000 r. udało mu się 15 razy stanąć na tylnym kole w ciągu 30 sekund. Konkurował na swoim motocyklu z M5 i lecącą piłką do golfa. Nawet jeździł na tylnym kole na dachu budynku BMW w Monachium. „Zrobiłem parę naprawdę fajnych rzeczy z BMW Motorrad” – wspomina.

+ Dowiedz się więcej

Lubi również jazdę terenową.

Lubi również jazdę terenową.

Sporo jeździł również terenowo z BMW Motorrad. Wziął udział w Europejskich Mistrzostwach w Jeździe pod Górę w Obersaxen w Szwajcarii oraz w Rodeo X Endurocross w Austrii na HP2 Enduro. Wyścig now Speed Hill Race wymagał nawet jazdy po śniegu w Niemczech.

+ Dowiedz się więcej

Garmisch-Partenkirchen należy do Pfeiffera.

Najważniejszym momentem dla niego były coroczne dni BMW Motorrad. Pfeiffer był jednym z najpopularniejszych występujących na żywo. Tłumy fanów napływały na główną arenę, by zobaczyć jego pokazy na F 800 R. „Zawsze staram się ulepszać swoje numery, żeby na koniec pokazu ludzie mogli powiedzieć: „Ma nowe sztuczki.”
I tak właśnie było: pochodzący z Schongau Chris zawsze pokazuje coś nowego w ramach swoich pokazów podczas dni BMW Motorrad.
W ciągu dziesięciu lat współpracy z BMW Motorrad Pfeiffer pokazał swoje talenty. Czy to w jeździe terenowej, na drodze lub na śniegu. Po prostu jest zawodowcem.
+ Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej o dniach BMW Motorrad external-link-arrow-slim

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner