Taniec na linie.

Pokaz podczas Dni BMW Motorrad.

Gdy Sarah Lezito wykonuje swoje popisy, ma się wrażenie, że jej motocykl tańczy. Podczas Dni BMW Motorrad Francuzka sprawia, że jej S 1000 R tańczy, i wystawia na próbę swoją opinię najlepszej kaskaderki świata podczas akrobatycznego „Tańca ulicznego”.

Codzienna poranna sesja treningowa: Sarah Lezito sprawia, że jej motocykl tańczy.

Na festiwalowej arenie robi się cicho jak w teatrze, gdy gasną światła. Kurtyna zapada i Sarah Lezito wjeżdża na scenę Dni BMW Motorrad w Garmisch-Partenkirchen. Jej wygląd doskonale współgra z odgłosem silnika S 1000 R, który przerywa ciszę. Dwudziestoczterolatka sprawia, że dosiadany przez nią motocykl tańczy – jakby był to BMX, a nie BMW. Wykonując drifty, kręci na asfalcie perfekcyjne ósemki, po czym rozpędza się, by wykonać serię dopracowanych popisów ze swojego repertuaru.

+ Dowiedz się więcej

S 1000 R jako motocykl kaskaderski

Kaskaderska wersja S 1000 R.

Sarah sama wybrała motocykl do kaskaderskiej jazdy i jest przekonana, że nadaje się on do tego celu.

Kaskaderska wersja S 1000 R.

Nowa kaskaderka BMW Motorrad sama wybrała motocykl do kaskaderskiej jazdy. „S 1000 R jest zaskakujący i oryginalny. Jestem całkowicie pod jego wrażeniem. To motocykl dokładnie w moim stylu, który dodatkowo go podkreśla”. Sarah uważa, że motocykl jest stosunkowo lekki i łatwy do prowadzenia. Ale mimo to konieczne było wprowadzenie kilku zmian, aby S 1000 R nadawał się do kaskaderskich wyczynów. W pierwszej kolejności Sarah wymieniła zębatkę, aby móc jechać niezwykle wolno, wykonując sztuczki techniczne. Całkowicie usunęła światła i schowała elektronikę pod owiewką. Customowy zbiornik jest dla Sarah wsparciem podczas popisów kaskaderskich i umożliwia jej wykonywanie jeszcze większej liczby sztuczek. Wymieniła kierownicę i podnóżki. Ponadto motocykl został wyposażony w hamulec ręczny tylnego koła.

+ Dowiedz się więcej

Kaskaderka z umiejętnościami mechanika.

„Gdy zniszczę jakąś część motocykla, nie chcę czekać na pomoc mechanika. Jestem na to zbyt niecierpliwa” – mówi Sarah Lezito.

Kaskaderka z umiejętnościami mechanika.

Sarah sama wykonuje sporo czynności przy motocyklu. Mimo to jest zachwycona, gdy jej najlepszy kumpel Romain pomaga jej, a nawet sam wykonuje części do jej motocykla. „Czasami nie mam wyboru i muszę zrobić coś sama. „Gdy zniszczę jakąś część motocykla, nie chcę czekać na pomoc mechanika. Jestem na to zbyt niecierpliwa. Ale w sumie bardzo się cieszę, gdy Romain pomaga mi i nie muszę zajmować się pracą mechanika”. Sarah nie obchodzi się z motocyklami nazbyt delikatnie. Jeśli maszyna ma sprostać tej dziewczynie, musi być solidna. „Uszkodziłam już sporo motocykli” – śmieje się – „ale zazwyczaj udawało się je naprawić”.

+ Dowiedz się więcej

Trening z Chrisem Pfeifferem

Sarah Lezito ma swój wielki wzorzec: Chrisa Pfeiffera. Jako nastolatka próbowała naśladować tego bohatera jazdy kaskaderskiej. „Chris Pfeiffer inspirował mnie. W wieku 14 lat udało mi się zrobić sobie z nim zdjęcia podczas jednego z pokazów we Francji” – wspomina. „Jestem dumna, że podążam jego śladami, i mam nadzieję, że pewnego dnia będę równie dobra, jak on. Zrobił bardzo wiele dla naszej dyscypliny. To wspaniały człowiek, który ma wspaniały styl”. Gdy Chris Pfeiffer dowiedział się, że Sarah Lezito będzie wykonywać pokazy kaskaderskie dla BMW Motorrad, natychmiast zaprosił ją do swojego domu w Bawarii. „Trenowaliśmy na jego terenie i powiedziałam mu o moich planach związanych z S 1000 R” – mówi Sarah. „Był tym zdumiony i chciał przygotować dla mnie swój F 800. Ale ja wolałam okiełznać mocny motor niż tuningować taki, który nie dysponuje dostateczną mocą. Jestem przyzwyczajona do czterech cylindrów i nie wyobrażam sobie bardziej odpowiedniego motocykla niż S 1000 R”.

+ Dowiedz się więcej
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito
Sarah Lezito

Styl Sarah

Sztuczki doprowadzone do perfekcji.

Sarah wymyśliła swój własny styl i doprowadziła swoje sztuczki do perfekcji.

Sztuczki doprowadzone do perfekcji.

Pomimo jej talentu, to ciężka praca wyróżnia ją z tłumu utalentowanych kaskaderów. Tym bardziej, że dziewczyny nie zawsze są w stanie dorównać chłopakom na polu bardziej wymagających sztuczek. Co za tym idzie, Sarah nie opiera swoich umiejętności kaskaderskich na bardzo wymagających sztuczkach. „Nie wymyśliłam sztuczek, wymyśliłam swój styl. Robię swoje i w ten sposób usiłuję doprowadzić każdą sztuczkę do perfekcji”. Sarah uwielbia wszelkiego rodzaju podskoki na zbiorniku, drifty i przede wszystkim obroty na kole. „Mogłabym wykonywać je aż do zdarcia przedniego koła” – mówi.

+ Dowiedz się więcej

Elastyczność i lekkość.

Każdy ruch pokazuje wyczulenie Sarah na motocykl.

Elastyczność i lekkość.

Aby utrzymać sprawność konieczną do wykonywania tańców na motocyklu, Sarah ciężko trenuje. „Muszę sporo pracować nad elastycznością. Minęło trochę czasu, zanim opanowałam utrzymywanie równowagi, i jeśli nie będę nad tym pracować, utracę tę umiejętność zanim się zorientuję. Ale sztuczki wymagające elastyczności są bardzo fajne. Dlatego z tym walczę”. Poza zdecydowanym charakterem i umiejętnością koncentracji, Sarah ma również spory talent do jazdy kaskaderskiej. Traktuje swój motocykl tak, jakby nic nie ważył. Każdy jej ruch jest doskonały i pokazuje wyczulenie Sarah na motocykl. A publiczność jest pod wrażeniem „ stylu Sarah”.

+ Dowiedz się więcej

Taniec przy dźwiękach silnika.

Sarah nie potrzebuje silnika, aby wykonywać swój Taniec uliczny: „Najlepszą muzyką jest odgłos silnika”.

Taniec przy dźwiękach silnika.

Sarah nie potrzebuje muzyki, aby tańczyć. „Najlepszą muzyką jest odgłos silnika. Chcę cieszyć się nim w 100 procentach. Wszystko poza nim rozprasza mnie podczas treningów”. Jednak podczas przygotowań do treningu Sarah lubi słuchać muzyki, aby wprawić się we właściwy nastrój. Potem istnieje tylko ona i motocykl – oraz cisza. „S 1000 R ma dobry dźwięk. Nie chcę, aby ginął w hałasie pochodzącym z zewnątrz”. Pozostawiła oryginalny wydech, i ten dźwięk w zupełności jej wystarczy.

+ Dowiedz się więcej
Wolałam okiełznać mocny motor niż tuningować taki, który nie dysponuje dostateczną mocą. Nie wyobrażam sobie bardziej odpowiedniego motocykla niż S 1000 R. ”

Sarah Lezito

Taniec uliczny w Garmisch-Partenkirchen.

W sam raz by zdążyć na Dni BMW Motorrad, Sarah zakończyła treningi na S 1000 R i daje wyrafinowany pokaz na festiwalowej arenie. „Atmosfera jest doskonała i nawet asfalt jest perfekcyjny. Nie mogę się doczekać pokazu, który tutaj dam” – mówi Sarah i rozpoczyna swój taniec uliczny na S 1000 R.

+ Dowiedz się więcej

S 1000 R

S 1000 R

Więcej ciekawych historii.

spinner