„Wszystko, co nas otacza, zostało kiedyś zaprojektowane”.

Wywiad z projektantem Stephenem Kennem o połączeniu stylu vintage i nowoczesnego wyglądu.

Projektant Stephen Kenn jest znany ze swoich minimalistycznych i purystycznych prac. Jego filozofia: autentyczne materiały vintage w połączeniu z nowoczesnym stylem projektowania. Kolekcja „Inheritance Collection” Kalifornijczyka pokazuje w szczególnie imponujący sposób, jak upraszcza meble do siedzenia, a następnie stylowo łączy tę prostą formę z wysokiej jakości materiałami vintage. Ponieważ jest on przekonany, że dobry projekt zawsze powinien mieć najprostszą i najbardziej funkcjonalną formę, a wykorzystane materiały powinny przenosić historię i przeszłość do tu i teraz.

Stephen, czy zawsze chciałeś być projektantem?
Nie, ta ścieżka kariery rozwinęła się z czasem. Początkowo moje pomysły ograniczały się do szytych w domu podkoszulków, a potem jeansów. Potem zacząłem robić torby. W międzyczasie marzyłem o projektowaniu mebli. Mam nadzieję, że kiedyś będę również w stanie podjąć się projektów architektonicznych i artystycznych.
Co najbardziej lubisz w swoim zawodzie?
Kocham projektować! „Wszystko, co nas otacza, zostało kiedyś zaprojektowane”. Postrzegam interakcję między ludźmi a produktami jako rozmowę między kulturą a światem. Jeśli ktoś stworzył produkt lub dzieło sztuki, będą one istniały przez długi czas, nawet po śmierci projektanta. Przyszłe pokolenia będą mówić o tym, co stworzyliśmy, omawiając naszą epokę.
Gdzie znajdujesz inspirację do swojej pracy?
Zawsze zadaję sobie pytanie: jak mogę rozwiązać ten problem? Nie traktuję problemów jako czegoś złego, raczej jako źródło inspiracji. Lubię myśleć o prostych problemach codzienności. Obecnie pracuję nad rozkładanym stołem do jadalni i nie mogę się doczekać, aż go zaprezentuję w maju na międzynarodowych targach współczesnych mebli w Nowym Jorku.
+ Dowiedz się więcej
Czy zdarza Ci się obawiać, że nie będziesz w stanie rozwiązać problemu?
Moje najlepsze prace powstają, gdy zapominam o strachu przed porażką i podejmuję ryzyko, aby powołać do życia piękne przedmioty. Gdy projektuję, mam uczucie, że wszystko jest możliwe.
To brzmi jak całkowita wolność.
Wolność to wspaniałe słowo. Doskonale opisuje uczucie, jakie mam, gdy siedzę na R nineT Scramblerze. W mojej pracy i życiu jest kilka rzeczy, które są związane z tym uczuciem wolności podczas jazdy na motocyklu.
Jak zaczęła się Twoja przygoda z motocyklami?
To moja żona zaraziła mnie motocyklami. Właśnie dlatego kupiłem swój pierwszy motocykl: Hondę 360 Café Style z 1975 r. Wtedy musiałem doświadczyć na własnej skórze wszystkiego, co może się nie udać w przypadku motocykla vintage. Chciałem sam wykonać kilka napraw i przy okazji poznałem mnóstwo nowych ludzi w Los Angeles. Z wieloma z nich do tej pory się przyjaźnię. Więc dla mnie motocykle i jazda na nich to kwestia społeczności związanej z jazdą.
Dokąd udało Ci się już pojechać motocyklem?
We wrześniu przejechaliśmy z moją żoną w ciągu pięciu dni na BMW 700 GS przez szkocki region Highlands. Nigdy nie widziałem czegoś tak pięknego.
+ Dowiedz się więcej
Jaki jest Twój kolejny kierunek?
Planujemy polecieć do Australii jesienią i mamy głęboką nadzieję, że uda się nam tam znów pojeździć na motocyklach BMW. Kilkukrotnie jeździłem na motocyklu przez Góry Skaliste, ale zawsze marzyłem o przejechaniu przez Przełęcz Południową na motocyklu.
Jak wyglądałby Twój idealny dzień na R nineT Scramblerze?
Ideałem byłoby, gdybym wstał bardzo wcześnie, spakował trochę jedzenia i pojechał na wybrzeże na R nineT Scramblerze. W porze obiadowej pojechałbym w stronę Kanionów i poszukał pięknego punktu widokowego na mały piknik. Następnie pojechałbym wzdłuż wybrzeża autostradą Pacific Coast Highway. Uwielbiam tę trasę.
Co dla Ciebie osobiście oznacza jazda na motocyklu?
Możliwość sprawdzenia siebie i znalezienia inspiracji. Obie te rzeczy jednocześnie.
+ Dowiedz się więcej

Studio projektowe.

Studio projektowe.

Wraz z żoną Stephen Kenn prowadzi własne studio projektowe w Los Angeles od 2011 r. Pracuje w nim przede wszystkim nad meblami i wyrobami ze skóry. Kierując się ciekawością, bawi się kształtami i materiałami, aby maksymalnie upraszczać przedmioty. Woli szukać inspiracji poza jazdą na motocyklu.

+ Dowiedz się więcej

Każdy swój projekt traktuje jako eksperyment. Zawsze zaczyna się on od poszukiwania nowych materiałów, kształtów i procesów. Oraz od poszukiwania pełnej znaczeń historii. W taki sposób powstają funkcjonalne przedmioty o nowoczesnych kształtach, z wysokiej jakości materiałów - wszystkie „Made in Downtown L.A.” („zrobione w centrum Los Angeles”).

+ Dowiedz się więcej

Uczciwy. Nieokiełznany. Chłodzony powietrzem.

Poczuj wiatr, wychylaj się na każdym zakręcie i doświadczaj wolności na każdym przejechanym metrze - R nineT Scrambler BMW pozwala Ci być tym, kim jesteś. Twardy, niekonwencjonalny i przeciwny ustalonym standardom, jedzie tam, gdzie chcesz. Stworzony dla każdego, kto chce, aby jego motor był czysty, minimalistyczny i by łamał wszystkie zasady.

O R nine T Scramblerze

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

Wyłączenie odpowiedzialności

Przedstawione pojazdy mogą być modyfikowane i wyposażane w akcesoria od dostawców zewnętrznych i/lub własne komponenty, które nie są produkowane, dystrybuowane ani testowane przez BMW. BMW nie ponosi żadnej odpowiedzialności za modyfikacje (w tym za montaż, właściwości i wykorzystanie przedstawionych akcesoriów). UWAGA: Modyfikowanie pojazdów seryjnych (w tym montaż i użytkowanie komponentów firm trzecich i własnych) może wpłynąć na właściwości jezdne! Prowadzenie naszych pojazdów w zmodyfikowanym stanie odbywa się na własne ryzyko.

spinner