Duch sprintu

Energetyczna 1/8 mili.

Gdy spotyka się ze sobą międzynarodowy krąg customizerów, chodzi głównie o inspirujące motocykle – i od przyspieszenie od zera do sześćdziesięciu. Wygrywanie jest mniej istotne od ducha sprintu, czystej zabawy, jaką jest ściganie się na odcinku 1/8 mili.

Duch sprintu to równowaga między zabawą i prędkością. Ścigając się po torze równoległym nie musisz szukać równowagi. Sama Cię znajdzie. ”

Kengo Kimura

Heiwa Motorcycle

Z trudem słyszysz własne myśli na ostatniej prostej historycznego toru wyścigowego Solitude w Glemseck 101. Im głośniejszy ryk motocykli, tym bardziej błyszczą oczy zawodników i widzów. Odosobnienie? Nie dzisiaj. Czysta atmosfera wyścigu tworzy się od 1903 roku w miejscu, gdzie wzgórze pnie się do szwabskiego zamku „Solitude”. Później tor ten stał się znany jako miejsce wyścigów Formuły 1 – do czasu, gdy Solitude został wykreślony w kalendarza zawodów w 1965 roku.

+ Dowiedz się więcej

Od dwunastu lat sporty motorowe są znowu stale obecne w niemieckim mieście Leonberg. Z jedną różnicą: dzisiaj odbywają się tam wyścigi równoległe. Hobbysta-majsterkowicz przeciwko znanemu customizerowi, niedzielny motocyklista przeciwko legendzie wyścigów. Kengo Kimura z firmy Heiwa Motorcycle przywiózł swój najnowszy klejnot wykonany na podstawie modelu R nineT Scrambler aż z Japonii. Rozgrywa on wyścigi motocyklowe w ten sam sposób, co mistrzowie świata Freddie Spencer i Kevin Schwantz, lub ścigający się obecnie zawodnicy, tacy jak Nate Kern. Adrenalina stale płynąca w żyłach. Duch sprintu

+ Dowiedz się więcej

Duch czasu easy ridera z lat 60-tych XX wieku jest stale obecny na torze Glemseck 101. Skórzana kurtka zamiast kombinezonu z membraną Gore-Tex. Otwarty kask zamiast pełnego wizora. Nie ma miejsca na konformizm. Tradycja i trend łączą się w klasyczną mieszankę bez kompromisów. Kto chciałby być rozsądnym, skoro można być dzikim? Dlatego Scrambler Haydena Robertsa wygląda jak samochód sportowy z lat 70-tych; a Rolf Reick, właściciel Krautmotors, celebruje swoją „E-LisaBad”. Elektryczny dragster zaskakuje, oszałamia, zdumiewa – i rozśmiesza ludzi cichym paleniem gumy. Przede wszystkim dobre wibracje. To jest właśnie duch sprintu.

+ Dowiedz się więcej

Soulfuel na torze wyścigów równoległych.

Soulfuel na torze wyścigów równoległych.

Chodzi o boksera: tacy customizerzy, jak Kengo Kimura, Hayden Roberts lub Jens vom Brauck twórczo zinterpretowali nowoczesny silnik czterozaworowy i wysłali go , by się ścigał. Soulfuel tankowany na furlongu.  

+ Dowiedz się więcej

Na wybiegu.

Na wybiegu.

Ręcznie pocieniane aluminium, elementy karbonowe, art déco: spotkanie créme de la créme świata customizerów podczas Essenza Sprint. W ten sposób zaprezentowane tam kultowe postaci nie mogłyby bardziej różnić się od siebie. Czysta biała elegancja lub czarna moc – ostatecznie kluczowe znaczenie ma esencja motocykla.  

+ Dowiedz się więcej

Wędrowny cyrk.

Wędrowny cyrk.

Gdy na tor wyścigów równoległych wyjeżdżają Sultans of Sprint, wszystkich ogarnia szaleństwo. Inicjator Seb "The Lucky Cat" Lorentz zgromadził motocyklowych maniaków z Europy, aby zaprezentować fajerwerki zabawy i prędkości. Uwaga! Nisko latające dragstery.  

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner