Radość z jazdy.

R nineT Racer w Japonii.

W wyścigach nie zawsze chodzi o prędkość i osiągi. Ważne są też zabawa i styl, przyjaźń i wolność. Miłośnicy wyścigów vintage w Japonii celebrują właśnie tego rodzaju ducha wyścigów. W metropolii Tokio Joy Lewis spotyka mistrza customizacji Daisuke Mukasa i jego Curry Speed Club. Przejeżdża na swoim R nineT Racer przez wielkie miasto i kieruje ku samotnym górskim drogom w pobliżu góry Fuji i miejscu wyścigów motocykli vintage – Fuji Speedway.  

W Japonii wyścigi motocykli vintage stoją na naprawdę wysokim poziomie. Daisuke założył Curry Speed Club przed dziesięciu laty i dzieli swoją pasję do motocykli vintage z przyjaciółmi. ”

Joy Lewis

Przejażdżka przez Tokio z Joy Lewis.

Przejażdżka przez Tokio z Joy Lewis.

Tokio słusznie cieszy się mianem tajnej stolicy świata. To dlatego, że miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, niż świątynie i tamagotchi. Miłośniczka motocykli vintage Joy Lewis wjeżdża na japońskie ulice na swoim R nineT Racer. Jej trasa wiedzie obok krzykliwie oświetlonych drapaczy chmur, przez miejskie autostrady i wąskie alejki, a Lewis odkrywa pejzaże tej metropolii stylu i spotyka renomowanych tokijskich customizerów i motocyklistów ścigających się na maszynach vintage.  

+ Dowiedz się więcej

Daisuke Mukasa i jego świat motocykli vintage.

Daisuke Mukasa i jego świat motocykli vintage.

Warsztat customizacji Animal Boat to prawdziwy raj dla miłośników motocykli vintage. To tutaj japoński customizer Daisuke Mukasa ratuje klasyczne motocykle przed wyginięciem – i wraz ze swoim klubem Curry Speed Club przywraca je na tor wyścigowy.  

+ Dowiedz się więcej

Styl rodem z lat 70-tych XX wieku powraca na tor wyścigowy.

R nineT Racer wskrzesza wspomnienia początków ery supermotocykli. BMW R 90 S i jego spektakularne osiągi podczas wyścigów w Daytona i na Wyspie Man w 1976 roku to niezapomniane wrażenia. Gdy wspominamy świat wyścigów motocyklowych w latach 70-tych, natychmiast przychodzi nam na myśl Japonia – kraj, w którym wynaleziono nowoczesny motocykl, obecnie przeżywający imponujący renesans.

Więcej
spinner