„Rutynowy dzień zdecydowanie nie jest dla mnie”.

Wywiad z customizerem Haydenem Robertsem.

Hayden Roberts mieszka w Long Beach w Kalifornii. Jest tam współzałożycielem renomowanego warsztatu customizacji Hell on Wheels MC. Od tego miejsca wzięły też nazwę jego wyścigi motocykli vintage na całym świecie. Kiedy Hayden nie przerabia motorów, organizuje wyścigi. A ponieważ te wyścigi są zawsze jedną wielką imprezą, znany jest również jako „główny organizator imprez”. Urodzony showman z całkowitą obsesją na punkcie motocykli - to znakomite połączenie.

Hayden, dlaczego tak bardzo fascynują Cię motocykle?
Gdy miałem trzy lub cztery lata, ojciec zabrał mnie na Grand Prix w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu spędzałem praktycznie każdy weekend na torze wyścigowym. Bardziej niż sam tor wyścigowy pociągały mnie hałasy i zapachy. Gdy jadę na motocyklu, moja głowa jest całkowicie wolna - to lubię najbardziej. Wtedy liczy się tylko dźwięk silnika i znalezienie najlepszej trasy. Zakręt po zakręcie.
Jakie są Twoje przyszłe plany związane z Hell on Wheels MC?
W przyszłości chcemy organizować więcej wydarzeń w Kalifornii. Obejmuje to również wyścigi na torze dirt track i wyścigi górskie, w przebraniach i bez. Chcemy także organizować wyścigi za oceanem, w Japonii. A może nawet w Europie.
Czemu nazywają się „głównym organizatorem imprez”?
Nie wiem dokładnie. Ale gdy zacząłem organizować wyścigi, one zawsze przypominały wielką imprezę. Konkurencja zawsze schodziła na drugi plan. Kiedy ktoś pojawia się w hełmie Wikinga albo w przebraniu banana, robi się naprawdę zabawnie.
Dokąd naprawdę chcesz pojechać?
Zaplanowałem wyprawę w Himalaje na wrzesień. Tu w Kalifornii wyprawa autostradą Los Angeles Crest na pustynię mogłaby być z pewnością niezwykłym doświadczeniem. Tam panuje doskonała równowaga: kręte drogi przechodzą w szerokie otwarte autostrady przecinające pustynię.
+ Dowiedz się więcej

Z upływem czasu prawdziwy warsztat customizacji powstaje z pasji do jazdy na motocyklu. W Hell On Wheels MC miłośnicy starych motocykli vintage mogą zlecić naprawę i renowację motorów, a nawet zamówić całkowicie nowy customizowany motocykl.

+ Dowiedz się więcej

W kalifornijskim warsztacie customizacji przerabia się nie tylko motory. Chłopaki z Hell On Wheels MC od kilku lat organizują wyścigi motocykli vintage. Stały się one szeroko znane. Mniej chodzi w nich o zawody, a bardziej o imprezowanie. Do tej pory organizowano je tylko w Kalifornii. Jednak w przyszłości planowane są wyścigi w Japonii i Europie.

+ Dowiedz się więcej
Z kim chciałbyś wybrać się na wycieczkę?
Najpierw oczywiście do głowy przychodzą mi prawdziwe gwiazdy wyścigów, jak Agostini czy Kenny Roberts. Jednak gdy się nad tym zastanawiam, myślę, że daleko mi do ich poziomu, więc prawdopodobnie nie była by to świetna zabawa. A przynajmniej nie dla obu stron. A potem przychodzi mi na myśl Joy Lewis. Ona zawsze jest chętna coś zrobić. To zawsze jest najlepsza zabawa.
Jak wygląda idealny dzień na R nineT Scramblerze?
Wybrałbym trasę na mapie, która byłaby doskonałym połączeniem różnych rodzajów terenu. Z wąwozami, górami i niemożliwymi do przejechania szlakami. A potem po prostu pojechałbym na spotkanie przygody. Z dobrym przyjacielem i bez wyznaczonej drogi.
+ Dowiedz się więcej
Iskry lecą na sesji zdjęciowej Scramblera BMW Motorrad w Kalifornii! Joy Lewis i Hayden Roberts już się poznali. Spotkali się przy pracy nad sesją, a potem tam, gdzie przynależą. Niedawno się pobrali.
R nineT Scrambler oznacza wolność, niekonwencjonalny i pozbawiony ograniczeń styl życia. Czy ta definicja do Ciebie pasuje?
Próbowałem typowej codziennej rutyny „od dziewiątej do piątej”, ale to nie dla mnie. W końcu każdy z nas znajduje to, co do niego najbardziej pasuje. Dla mnie oznacza to robienie tego, co chcę, wtedy, gdy chcę. Chodzi po prostu o znalezienie ważnych rzeczy w życiu, które czynią Cię szczęśliwym. Jeśli nie są to pieniądze, wszystko można z łatwością osiągnąć.
Masz jakieś motto życiowe?
„Znajdź to, co kochasz i pozwól się temu zabić” - Bukowski.
Co dla Ciebie osobiście oznacza jazda na motocyklu?
Długą drogę do domu.
+ Dowiedz się więcej

Uczciwy. Nieokiełznany. Chłodzony powietrzem.

Poczuj wiatr, wychylaj się na każdym zakręcie i doświadczaj wolności na każdym przejechanym metrze - R nineT Scrambler BMW pozwala Ci być tym, kim jesteś. Twardy, niekonwencjonalny i przeciwny ustalonym standardom, jedzie tam, gdzie chcesz. Stworzony dla każdego, kto chce, aby jego motor był czysty, minimalistyczny i by łamał wszystkie zasady.

O R nine T Scramblerze

Wyłączenie odpowiedzialności

Przedstawione pojazdy mogą być modyfikowane i wyposażane w akcesoria od dostawców zewnętrznych i/lub własne komponenty, które nie są produkowane, dystrybuowane ani testowane przez BMW. BMW nie ponosi żadnej odpowiedzialności za modyfikacje (w tym za montaż, właściwości i wykorzystanie przedstawionych akcesoriów). UWAGA: Modyfikowanie pojazdów seryjnych (w tym montaż i użytkowanie komponentów firm trzecich i własnych) może wpłynąć na właściwości jezdne! Prowadzenie naszych pojazdów w zmodyfikowanym stanie odbywa się na własne ryzyko.

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner