Uchwycić obraz

Nigdy nie trać ostrości. Podążaj własną drogą. Wytrzymaj to. Make Life a Ride.

Poszukiwacz

Uważasz, że widziałeś już wszystko?

Uważasz, że widziałeś już wszystko?

Nie ma mowy. Piękno jest wszędzie dookoła - tylko ludzie go nie dostrzegają. Właśnie dlatego podróżuję w miejsca, o których większość ludzi nigdy nawet nie słyszała. Swoimi oczami dostrzegam miliony rzeczy, które w przeciwnym wypadku pozostałyby w ukryciu. Oczywiście nie jest łatwo dotrzeć do takich miejsc. Ale to dobrze, bo w przeciwnym wypadku nie byłyby szczególne. Lecz nie tylko mam oko na każde zdjęcie i obiektyw do każdego motywu, ale też motocykl na każdy teren.

+ Dowiedz się więcej

Obiektyw

Jednym z niewielu miejsc, gdzie nie mogę dotrzeć, jest księżyc.

Jednym z niewielu miejsc, gdzie nie mogę dotrzeć, jest księżyc.

Ale tu panuje taki sam spokój i prawie taka sama pustka. Wyłączam maszynę, wyciągam aparat i wybieram obiektyw. Jeden mały ruch palca i chwila zostaje uwieczniona. Klik. Kto był tu ostatnią osobą przede mną? Nieważne, bo ja tutaj dotarłem i teraz reszta ludzkości też może tu przybyć. Nie musząc podróżować przez kilka godzin po trudnym terenie.

Zdjęcia zrobione. Nic mnie tutaj już nie trzyma. Muszę jechać dalej, dalej. Bo za tym kamieniem, w cieniu tamtego wzgórza lub po drugiej stronie rzeki czeka już nowy cud, abym go odkrył i uwiecznił. Aparat chowa się w torbie jak kotwica statku. Za jednym ruchem nadgarstka znów jestem w ruchu.

+ Dowiedz się więcej

Swoboda

Pustkowie jest tak rozległe, że mógłbym latami jeździć i robić zdjęcia.

Pustkowie jest tak rozległe, że mógłbym latami jeździć i robić zdjęcia.

I gdybym nie musiał jeść, pić i spać, robiłbym tylko to. Nie jestem jak tamte kamienie. Mam dom, ale nigdy nie zatrzymuję się w jednym miejscu zbyt długo. Bo żeby móc pokazać innym swoją perspektywę, muszę być jak wiatr przemykający się wokół tych skał: tu, tam, wszędzie i nigdzie jednocześnie. To nie tylko moja praca, to moje życie. Zakładam kask i kontynuuję niekończącą się podróż: ku nowym miejscom, nowym zdjęciom, nowemu dniu.

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner