Po prostu pięknie.

Dni BMW Motorrad 2018: społeczność była zachwycona!

Impreza ta stała się obowiązkowym punktem programu dla fanów motocykli BMW. Piękna wysokogórska lokalizacja u podnóża niemieckiego szczytu Zugspitze przyciągnęła ponad 35 tysięcy gości z całego świata, którzy przyjechali, by świętować swoją wspólną pasję do jednośladów z silnikiem. Tegoroczne atrakcje to między innymi szalone występy Busty'ego Woltera i jego motocrossowych freestylerów, jak również zapierające dech w piersiach popisy kaskaderów: Mattiego Griffina i Dirka Manderbacha, którym zdumiona publiczność urządziła owację. Drewniany „kocioł” Motodromu wypełnił ryk czterech maszyn BMW R 25s, których opony dymiły i piszczały podczas pokazu driftów na festiwalowej arenie.
Inny obowiązkowy punkt programu to prezentacja standardowych wersji kolorystycznych i specjalnego wykończenia – dzięki asortymentowi wzornictwa „Option 719” nowe kombinacje kolorów ożywiły atmosferę w namiocie wystawowym. Emocje nie osłabły także wieczorem: zespoły i DJ-e zrobili swoje, aby podtrzymać atmosferę do późnych godzin nocnych.
Impreza była sukcesem pod każdym względem, dostarczając rozrywki od samego początku i kończąc się w niedzielny wieczór w atmosferze typowej niemieckiej „Gemütlichkeit” (przytulności). Nawet gdy uczestnicy zaczynali się pakować, by wrócić w najróżniejsze zakątki świata, trwało już planowanie XIX Dni BMW Motorrad, które odbędą się w dniach 5-7 lipca 2019 roku. Zaznacz już dziś tę datę w kalendarzu! Czekamy na ciebie.  

Nowe motocykle, świeże kolory, skrojone na miarę akcesoria.

Bezpośrednie doświadczenie tego, czym są Dni BMW Motorrad. W namiocie wystawowym, tuż obok obszaru festiwalowego, goście mogli dowiedzieć się wszystkiego o bieżącej ofercie modeli, jak również o kolekcji Ride & Style BMW Motorrad. Podczas każdego z trzech dni imprezy eksperci wygłaszali prelekcje, odpowiadali na pytania, opowiadali różne historie oraz ujawniali intrygujące fakty i szczegóły dotyczące motocykli. W namiocie wystawowym „Spezial” marka dokonała prezentacji przykładów customizacji motocykla w praktyce. Odwiedzający poznawali asortyment wzornictwa „Option 719”, obejmujący frezowane pokrywy głowic cylindrów, podnóżki, dźwignie hamulca i sprzęgła, kute koła, specjalne wersje lakierowania oraz elementy zwiększające osiągi, służące do customizacji maszyn. Szczególne zainteresowanie wzbudziły nowe trendy w zakresie lakierowania i tworzenia kolorów.  

+ Dowiedz się więcej
Odkryj więcej external-link-arrow-slim

Akcja i pokazy

Motocrossowa ekstrawagancja.

Motocrossowa ekstrawagancja.

Po prostu zapiera dech w piersiach. Co za show, zaprezentowany przez utalentowanych freestylerów: Busty'ego Woltera, Kaia Haasego, Davide'a Rossiego i Lukasa Weisa! Ich FMX Show wydawał się zaprzeczać prawom fizyki, gdy podczas wykonywania sztuczek i skoków unosili się wysoko na swoich maszynach, dotykając siedzenia zaledwie jedną ręką lub nawet tracąc na ułamek sekundy kontakt z motocyklem. To niewiarygodne, ile odmian przewrotu w tył ci goście potrafią wykonać. Na przykład stójka na głowie podczas przewrotu, do tego odwrócenie na plecy i przewrót w stylu Supermana. Czysta frajda, która domagała się bisów.  

+ Dowiedz się więcej

Duet motocyklowych kaskaderów.

Duet motocyklowych kaskaderów.

Burza oklasków za spokój i maestrię wykonania. Kaskaderzy Mattie Griffin (Irlandia) i Dirk Manderbach (Niemcy) osiągnęli granice możliwości na swoich motocyklach – nawet na mokrym asfalcie – i oszołomili widzów swoim perfekcyjnie przygotowanym Street Bike Freestyle Show. Duet na przemian demonstrował zebranym palenie tylnej gumy, jazdę na przednim kole, surfing na motorze, jazdę na tylnym kole i salta w przód – przy nieustającym pisku opon. Nikt nie chciał, by show dobiegł końca!

+ Dowiedz się więcej

Czysty dreszcz na ośmiu kołach.

Czysty dreszcz na ośmiu kołach.

Karkołomny pokaz na oryginalnym Motodromie, zbudowanym w 1928 roku, zawsze przyciąga tłumy. Mając nerwy ze stali, motocyklowi akrobaci jednocześnie objeżdżali na czterech BMW R 25s stromą ścianę tej 6-metrowej, drewnianej konstrukcji, która wygląda jak kocioł czarownic. W ciągu każdego z trzech dni imprezy ci artyści stromych zakrętów pojawiali się niemal co godzinę, by zaprezentować swój niezwykły pokaz. Śledziliśmy ich show na żywo.

+ Dowiedz się więcej

Ślizgi, drifty, przyspieszenia.

Ślizgi, drifty, przyspieszenia.

Rozgrzane opony – widać było na nich skroploną wilgoć i zatarcia bieżnika – podczas pokazu driftów na festiwalowej arenie, prezentowanego przez zespół Ritzmann Motorsport. Kierujący dwoma pojazdami BMW osiągnęli granice możliwości jazdy w poprzek i kontroli przyczepności, pokazując elegancję driftu. Tłum śledził ich poczynania z bliska, na twarzach widoczna była fascynacja.  

+ Dowiedz się więcej

Pełnia mocy na pasie startowym.

Pełnia mocy na pasie startowym.

Najlepsze produkty ostatnich 40 lat zostały zaprezentowane podczas pokazu mody BMW Motorrad Ride & Style. Marka zaprezentowała swoją klasyczną odzież motocyklową, jak również bieżącą kolekcję w ramach specjalnego pokazu dodatkowego „Kolekcja na 40-lecie”. Choć fasony i materiały bardzo zmieniły się w ciągu dziesięcioleci, zarówno wówczas, jak i dziś chodziło o nieujarzmioną miłość do jazdy na motocyklu i głód przygód. Jednocześnie zawsze z wielką mocą docierało przesłanie: gdziekolwiek trafisz tropem przygody, twoja druga skóra zapewni ci bezpieczeństwo i wygodę. Aby wrażenia z jazdy były idealne.  

+ Dowiedz się więcej

Dołącz i wypróbuj

Kontrole i warsztaty.

Kontrole i warsztaty.

Montaż, rozmowy z fachowcami i zdobywanie wiedzy: od pierwszego dnia imprezy goście chętnie uczestniczą w warsztatach motocyklowych BMW „Kontrola motocykla” i „Nawigator”. Aż do niedzieli pracownicy BMW Motorrad dzielili się z odwiedzającymi swoją wiedzą w obszarze obsługi posprzedażnej, drobiazgowo sprawdzając ich maszyny. Udzielali także szeregu wskazówek odnośnie doposażania motocykla w akcesoria. Podczas szkolenia z obsługi Nawigatora uczestnicy otrzymali bezcenne wskazówki z pierwszej ręki, dotyczące optymalnego wykorzystywania urządzenia BMW Motorrad Navigator VI. Obejrzyj transmisję na żywo na Facebooku tutaj.

+ Dowiedz się więcej

Strefa dla dzieci.

Strefa dla dzieci.

Żadnego hałasu ani spalin. Ale przyjazny dzieciom nie znaczy łatwy. Podczas Dni BMW Motorrad uczestnicy w wieku od 6 do 14 lat, czyli kolejna generacja motocyklistów, dostali szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń w świecie motocykli i poznanie smaku jazdy próbnej. „Dziecięcy sprawdzian” na arenie festiwalowej wymagał zręczności i koncentracji, jak również umiejętności panowania nad ciałem i pojazdem. Skąd brak hałasu i spalin? Podczas sprawdzianu korzystano wyłącznie z elektrycznych motocykli trialowych. To coś, czego wielu dorosłych też chciałoby spróbować!

+ Dowiedz się więcej

Wspólne podkręcanie obrotów.

Wspólne podkręcanie obrotów.

W otoczeniu przepięknego alpejskiego krajobrazu niezapomniane wycieczki były wisienką na torcie Dni BMW Motorrad. Trasy całodzienne i kilkugodzinne, jak również „panoramiczne” wycieczki organizowane w każdy z trzech dni imprezy wiodły przez sielankowy górski krajobraz. Kolejny raz w tym roku motocykliści z całego świata wzięli udział w tym tradycyjnym konwoju. Podobnie tradycyjny charakter miał „Konwój klasyczny”, podczas którego rój lśniących maszyn przetoczył się przez uliczki Garmisch-Partenkirchen. Podczas Przeglądu Customizacji dziesiątki różnych, ale imponująco skonfigurowanych maszyn również lśniły w centrum uwagi.  

+ Dowiedz się więcej

Wystawy

Nowości w świecie customizacji.

Wszystko tkwi w nazwie. Dotyczy to także stale rozwijającego się świata customizacji, którego namioty wystawowe ulokowano w tzw. „Custom Village”. Oto marki, które prezentowały swoją ofertę od piątku do niedzieli: Bad & Bold, Dr. Footers, Fabrica Svizzera, Hammer Kraftrad, Kingston Custom, MotorCircus, Nagel Motors, Senger, South Garage, Temple Choppers, Berham Customs, Unit Garage, Urban Motor, VTR Customs i Walzwerk.  

+ Dowiedz się więcej

Razem jesteśmy silniejsi.

Razem jesteśmy silniejsi.

W tym miejscu serce każdego motocyklisty zaczyna bić szybciej. Około 80 wystawców i partnerów przedstawiło swoje ekskluzywne produkty adresowane do fanów motocykli. Oferowano obszerny asortyment produktów pomocnych w nadaniu motocyklowi ostatecznego wykończenia, autorstwa marek takich jak Touratech, Wunderlich, SW-Motech, Siebenrock, Hornig, Dr. Jekill & Mr. Hyde, ZTechnik i Sena. Prestiżowi producenci opon, tacy jak Metzeler i Bridgestone, także sprzedawali opony ze swojej aktualnej oferty. Podczas Dni BMW Motorrad 2018 dostępnych było wiele praktycznych usług – przez cały okres trwania imprezy odwiedzający mogli wymienić olej, oddać opony do serwisowania lub zlecić wycenę naprawy. Namiot „Podróż, szkolenie, jazda testowa BMW Motorrad” był doskonałym miejscem na rozpoczęcie planowania następnej przygody, umówienie się na szkolenie dla początkujących lub zarezerwowanie jazdy próbnej.  

+ Dowiedz się więcej

Ludzie i motocykle

Jedna wielka rodzina – ogromna społeczność.

Jedna wielka rodzina – ogromna społeczność.

Podczas Dni BMW Motorrad wszędzie dookoła byli ludzie z całego świata. Słychać było nie tylko język angielski, włoski, hiszpański i francuski. Można było również spotkać Holendrów, Polaków, Szwajcarów, Austriaków, a także Skandynawów. Grupa motocyklistów z Danii podziwiała zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderskie. "Może też pośmigamy na najnowszym wyposażeniu naszych motocykli" – powiedział jeden z Duńczyków. Co przyciąga ludzi do Garmisch-Partenkirchen?  Zdaniem Hansa i Petry Faßbenderów: "BMW Motorrad to nasza pasja, i nie chcielibyśmy być w żadnym innym miejscu. Poza tym nie ma jak zapach benzyny i palonej gumy! Koniec końców, nic nie może równać się z atmosferą podczas Dni BMW Motorrad."  

+ Dowiedz się więcej
BMW Motorrad to nasza pasja, i nie chcielibyśmy być w żadnym innym miejscu. ”

Petra Faßbender, gość

W trasie.

W trasie.

Sztandarowy motocykl Pure&Crafted od czterech miesięcy łyka asfalt na europejskich drogach. Różni motocykliści na przemian wyszukują ekscytujące trasy, trudno dostępnych producentów i utalentowanych mechaników. W piątkowy wieczór pałeczkę przekazano na arenie festiwalowej. Obejrzyj transmisję na żywo na Facebooku tutaj. Mile Stevic i Ben Arslan przejechali motocyklem z Paryża do Wielkiej Brytanii między innymi po to, by odwiedzić producenta wzmacniaczy, firmę Marshall. Podczas Dni BMW Motorrad przekazali motocykl redaktorowi magazynu Craftrad, Janowi Joswigowi. Teraz R nineT Pure Custom z płóciennymi sakwami oraz frezowanymi i obrabianymi spersonalizowanymi elementami jest znowu w trasie…

+ Dowiedz się więcej

Gwiazdy i ich splendor.

Po odwiedzeniu Dni BMW Motorrad po raz pierwszy w ubiegłym roku, Wincent Weiss wrócił w 2018 roku jako gość specjalny imprezy. Piosenkarz i ambasador marki BMW Motorrad uznał szereg prezentacji za inspirujące. Wrażenie zrobiły na nim przede wszystkim piątkowe pokazy na festiwalowej arenie. Piosenkarza wybrano także szczęśliwym zdobywcą F 850 GS. Kolejną gwiazdą o uznanej renomie, która odwiedziła Garmisch-Partenkirchen, był aktor Hannes Jaenicke. Od 2008 roku aktor wtapia się w tłum gości imprezy. Jego motywacja jest prosta: "Tu mogę raz w roku spotkać się ze wszystkimi przyjaciółmi z BMW Motorrad. Zawsze czuję się trochę tak, jakbym wracał do domu." Hannes przyjechał na K 1600 Bagger. "To doskonały motocykl, daje wrażenie, jakby się prowadziło samochód. Bagger jest również bezpieczny na drodze, nawet podczas złej pogody – to wspaniały motocykl”.

+ Dowiedz się więcej
Podczas Dni BMW Motorrad spotykam wielu przyjaciół. Czuję się tak, jakbym wracał do domu. ”

Hannes Jaenicke, aktor

Atmosfera

Po trzykroć impreza.

Po trzykroć impreza.

Trzydniowa impreza – czy można oprzeć się pokusie? Wszystko zaczęło się od występu zespołu Bogus Brothers podczas wieczoru powitalnego w namiocie imprezowym BMW Motorrad. Pięciosobowy zespół podkręcił emocje tłumu i przygotował uczestników na jazdę na pełnym gazie przez trzy dni. Uczestnicy świetnie bawili się także podczas Rob Ryan Roadshow w Motodromie przy klasycznych brzmieniach rockabilly, country i bluesa. Po pełnym wrażeń dniu wielu gości bawiło się wokół ogniska przy dźwiękach gitary Jimmy'ego Rogersa. W namiocie imprezowym atmosfera była równie niezapomniana dzięki zespołowi DJ-ów Radio Gong oraz zespołowi Dreirad. DJ Robert rozruszał publiczność w US Lodge.

+ Dowiedz się więcej
Jestem zachwycony, że Dni BMW Motorrad przyciągają tylu odwiedzających. ”

Markus Schelkle, gość

Program 2018.

Harmonogram imprezy 2018
PDF   |   0.67 MB   |   EN

Więcej ciekawych historii.

spinner