WSKAZÓWKI I ZAKWATEROWANIE

Wszystko, aby uczynić twoją wizytę niezapomnianą.

Aby mieć pewność, że nic nie przeszkodzi ci w odwiedzeniu Dni BMW Motorrad, przygotowaliśmy zestawienie wszystkich najważniejszych informacji, takich jak wskazówki dojazdu i informacje o hotelach i kempingu.   

Miasteczko namiotowe Marmot.

Podczas Dni BMW Motorrad dostępny będzie kontyngent 50 namiotów, dostarczonych przez producenta – firmę Marmot. Podczas imprezy będzie można wypożyczyć dwuosobowy namiot "Vapor 2P" za 25 euro lub kupić namiot za specjalną cenę 149 euro – w tym drugim przypadku opłata za wypożyczenie nie obowiązuje. Opłata za miejsce na kempingu wynosi 12 euro. Zapewnij sobie dostępność namiotu już teraz. Tu możesz pobrać formularz rejestracji.    

+ Dowiedz się więcej
Pobierz formularz zgłoszeniowy external-link-arrow-slim

SUGESTIE TRAS

Nie można mieć co to tego wątpliwości: Dni BMW Motorrad to wyjątkowe doświadczenie, którego scenerią jest malowniczy górski krajobraz – idealny teren na wyprawy motocyklowe, takie jak wycieczki krajobrazowe albo wyjazdy kilkugodzinne lub całodniowe, oferowane uczestnikom w ciągu trzech dni trwania imprezy. Skorzystaj z okazji, aby poznać krajobrazy otaczające Garmisch-Partenkirchen i przejechać kilka dodatkowych okrążeń. Nawet w drodze na imprezę możesz czerpać radość z jazdy po wąskich drogach – przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych tras. 

+ Dowiedz się więcej
Trasa północna – nasza „droga do domu”, wiodąca przez niewiarygodnie piękne krajobrazy u podnóża Alp.

Zaczyna się w Monachium i wiedzie przez góry na południe. Ale nie bezpośrednio – po drodze jest jeszcze kilka atrakcji. Pierwszą z nich jest jezioro Starnberg. Jest ono przepięknie położone w miejscu, z którego w pogodne dni widać górujące nad jeziorem szczyty Alp.

Znad jeziora Starnberg trasa prowadzi do klasztoru Andrechs, który jest obecnie sławny także poza granicami Niemiec, nie tylko z powodu doskonałego piwa. Klasztor, zbudowany w latach 1423–1427, nadal pozostaje siedzibą mnichów z zakonu Benedyktynów. Kilka kilometrów dalej znajduje się jezioro Ammersee. Jest nieco mniejsze od jeziora Starnberg, ale zdobi je ta sama imponująca panorama alpejskich szczytów. Spojrzawszy ostatni raz na jezioro kontynuujemy podróż do miejscowości Kochel przez Weilheim. Tutaj, w malowniczych krajobrazach między jeziorami Kochelsee i Walchensee, zaczyna się jedna z najsłynniejszych tras motocyklowych w południowych Niemczech: Kesselberg.

Szerokie zakręty na przemian z wąskimi skrętami o małym promieniu, przewyższenie 240 m na odcinku 9 km, słowem: idealna trasa. Nic dziwnego, że na początku ubiegłego stulecia, a także w latach 20-tych i 30-tych organizowano tu wyścigi samochodowe i motocyklowe. Dzisiaj kierowcy pokonują tę trasę spokojniej, ciesząc się jej licznymi zakrętami oraz – przede wszystkim – widokiem na jezioro Walchensee, który rozpościera się po lewej stronie. Obrazek z pewnością wart zdjęcia! Należy jednak pamiętać, że trasa Kesselberg jest zamknięta dla motocyklistów w weekendy i dni świąteczne. Po kilku kolejnych kilometrach pod górę skręcamy w prawo w stronę Garmisch-Partenkirchen, pokonujemy ostatnią prostą (zdecydowanie nie wolno przegapić widoku na jezioro Kochelsee!) i docieramy do Garmisch-Partenkirchen.    
  

Trasa południowa – nasz najdłuższy szlak: rozmach Południowego Tyrolu i Alpy Wysokie.

Z Bolzano wyruszamy do Merano, mijając wioski, krowy i pola. Południowy Tyrol, miejsce przyciągające koneserów, którzy doceniają zarówno emocjonujące zakręty, jak i doskonałą kuchnię. Zalecamy częste przerwy, w trakcie których można cieszyć się krajobrazem, ludźmi i ofertą kulinarną. A potem jazda pod górę i po ostrych zakrętach! Czeka na nas przełęcz Jaufen z niekończącymi się serpentynami i podjazdami, oraz pojawiający się raz za razem przed naszymi oczami zapierający dech w piersiach alpejski krajobraz. Jeśli wcześniej nie jechałeś nigdy przez przełęcz Jaufen, gorąco polecamy tę trasę. Po przełęczy Jaufen następuje jeszcze jeden klasyk. Mająca swój początek w Sterzing i prowadząca aż do przełęczy Brenner jedna z najważniejszych dróg tranzytowych przez Alpy.

Celem kolejnego etapu jest Innsbruck. Najpierw dostrzegamy sylwetkę skoczni narciarskiej Bergisel. Skocznia ta ma bogatą historię; rozgrywano tu zawody podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 1964 i w 1976 roku, a na górze znajduje się restauracja, z której roztaczają się fascynujące widoki. Omijamy Innsbruck i zbliżamy się do naszego ostatecznego celu: Garmisch-Partenkirchen. Pierwszym obiektem, który tu dostrzegamy, także jest skocznia narciarska, znana jako miejsce rozgrywania Konkursu Noworocznego podczas Turnieju Czterech Skoczni.     

Trasa wschodnia – z miasta festiwalowego przez szczyt Grossglockner do samego serca motocyklowego świata.

Nawet pierwszy punkt na tej trasie jest cudowny: Salzburg, miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa, forteca oraz architektura klasyczna i współczesna. Prawdziwa uczta dla oczu. A to dopiero początek. Minąwszy malowniczą miejscowość Zell am See, rozpoczynamy nasz podjazd na jedną z najwyżej położonych alpejskich przełęczy: trasę wysokoalpejską na Grossglockner. Trasa o długości 48 km z 36 zakrętami i podjazdem na wysokość 2504 metrów – absolutna rozkosz dla każdego motocyklisty. Tak przy okazji – przełęcz jest otwierana w celu usunięcia śniegu tylko w maju! Przystanek przy Hochtor, najwyższym punkcie trasy, aby nacieszyć oczy zapierającym dech w piersiach widokiem (przy dobrej pogodzie!).


Zjazd jest nie mniej spektakularny, a po krótkim postoju w Lienz twój wzrok przyciągają raz za razem Dolomity, a droga wiedzie stąd bezpośrednio pod górę. Przez przełęcz Felbertauern Pass – rzecz jasna z widokiem na Grossglockner po prawej stronie – i przez Jochberg, w kierunku grani Wilder Kaiser. Ale wcześniej przejeżdżamy przez jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarstwa na świecie: Kitzbühel. "Streif", narciarski tor wyczynowy na Hahnenkamm, to jedna z najbardziej wymagających tras na świecie. Następnie mijamy Kufstein, piękne jezioro Tegernsee i podnóże Alp, kierując się w stronę naszego miejsca przeznaczenia: Garmisch-Partenkirchen.    

Trasa zachodnia – wzdłuż Alp, z widokiem na Zugspitze.

Zaczynamy w Lindau, a w tle już majaczą ośnieżone wierzchołki Alp Wysokich. Pierwszy etap trasy wiedzie wzdłuż Jeziora Bodeńskiego do Bregencji. Na tle malowniczego krajobrazu natrafiamy tu na największą na świecie scenę nad brzegiem jeziora. Potem przejeżdżamy przez Las Bregencki, jadąc stale pod górę na tle pięknej wysokogórskiej panoramy. Śliczne wioski zapraszają do kontynuowania przyjemnej jazdy na wschód – drogą prowadzącą niekiedy wzdłuż rzeki Lech. I wtedy pojawia się najbardziej spektakularny punkt tej trasy: Hahntennjoch. Przełęcz ta ma 13,9 km długości, wierzchołek na wysokości 1894 m oraz zapewnia połączenie między miasteczkami Pfafflar i Imst.

Następnie za Imst droga staje się nieco wygodniejsza, aż po prawej stronie pojawia się majestatyczny szczyt Zugspitze. Czas wziąć głęboki oddech, gdyż widok najwyższego szczytu Niemiec oznacza, że jesteśmy blisko Garmisch-Partenkirchen. Ale zanim tam dotrzemy, na trasie czekają na nas jeszcze dwie atrakcje: pierwszą z nich jest kryształowo przejrzyste jezioro Plansee. Nasza droga wiedzie prosto wzdłuż brzegu; przy bezwietrznej pogodzie na powierzchni wody widać piękne odbicie gór. Po kilku kilometrach po lewej stronie pojawia się klasztor Ettal. To barokowe opactwo benedyktyńskie, zbudowane w 1330 roku, zaprasza do odwiedzin. Szczególnie warte zobaczenia są barokowe organy i misterne freski kopuły. I wreszcie Garmisch-Partenkirchen, czekające na nas praktycznie za kolejnym zakrętem...

 

MASZ PYTANIA?


Garmisch-Partenkirchen jest idealnie przygotowane na duże imprezy sportowe i odwiedziny turystów: noworoczny konkurs skoków narciarskich, zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim i różne festiwale. Uzdrowisko w Werdenfelser Land także oferuje przestrzeń dla entuzjastów motocykli z całego świata. Aby umożliwić Ci dokładne zaplanowanie swojej podróży, biuro informacji turystycznej w Garmisch-Partenkirchen chętnie udzieli Ci pomocy. Jeśli potrzebujesz zakwaterowania, zespół ds. rezerwacji chętnie znajdzie dla Ciebie pokój – ważny składnik idealnego weekendu spędzonego na Dniach BMW Motorrad. Przy okazji – oto adres lokalizacji imprezy:


BMW Motorrad Days
Hausberg 82467 
Garmisch-Partenkirchen


I jeszcze jedno: liczne autobusy dla uczestników imprezy kursują do hoteli w okolicy.

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner