Najważniejsze informacje 2017

Dni BMW Motorrad 2017 wzbudziły zachwyt ponad 40 tysięcy motocyklistów.

Po raz 17. Garmisch-Partenkirchen stało się Mekką koneserów marki BMW Motorrad. Na tle wspaniałego widoku ze szczytem Zugspitze ponad 40 tysięcy gości z całego świata przybyło, by celebrować swoją wspólną pasję do silników z dwoma kołami. Tu czytaj o największych atrakcjach imprezy. Motocyklowymi atrakcjami trzydniowej imprezy była premiera oferty BMW Motorrad Spezial oraz innowacje z zakresu Connectivity, aktualizacje wersji kolorystycznych bieżącej oferty modeli BMW oraz zapierająca dech w piersiach światowa premiera w Motodromie, w trakcie której po raz pierwszy w historii cztery motocykle BMW R 25s jednocześnie objechały wnętrze drewnianego bębna. Pisk opon, dynamiczne pokazy i letnia pogoda podnosiły temperaturę wśród widowni w ciągu dnia, zaś zespoły i DJ-e podgrzewali atmosferę wieczorami. Po udanej prezentacji pełnej fantastycznych wibracji i licznych atrakcji już rozpoczęło się planowanie XVIII Dni BMW Motorrad, które odbędą się od 6 do 8 czerwca 2018 roku – nie zapomnijcie zaznaczyć tych dni w kalendarzu! Do zobaczenia na imprezie!

AKCJA I POKAZY

Czysta frajda.

Czysta frajda.

Karkołomny show w Motodromie był wielkim spektaklem – zapierająca dech w piersiach światowa premiera, której towarzyszył unoszący się w powietrzu zapach benzyny. Na stromych ścianach zbudowanych w 1928 roku motocyklowi akrobaci przy ogłuszającym wyciu silników objechali drewniany bęben – po raz pierwszy na czterech motocyklach BMW R 25s. Jadąc jeden przy drugim, niemal ramię w ramię, czterech artystów jazdy po stromych ścianach – Donald „Kapitan Donald” Ganslmeier, Jan „Latający Holender” Laurens, Clemens „San Clemens” Schöne oraz Peter „Wiking” Petersen – krążyło po 6-metrowej ścianie. Goście byli pod wrażeniem wyczynu śmiałków na motocyklach i wyrazili swój entuzjazm ogromnym aplauzem. Mistrzowie ściany śmierci występują podczas każdego z trzech dni imprezy, demonstrując swój przerażający pokaz mniej więcej co godzinę.

+ Dowiedz się więcej

Motocyklowi surferzy.

Motocyklowi surferzy.

Pisk kół i ryk silników słychać było już z oddali, ponieważ kilkakrotnie w ciągu dnia w letniej atmosferze Areny Festiwalowej robiło się naprawdę gorąco: po wyścigu o to, kto zajmie najlepsze miejsca, gęsty tłum stał na trybunach i z zachwytem śledził wyczyny artystów freestyle'u, które wydawały się zaprzeczać prawom fizyki. Podążając całkowicie za pragnieniem mocnych wrażeń, kaskaderzy Sarah Lezito (Francja) i Mattie Griffin (Irlandia) zaprezentowali na motocyklach typu streetbike freestylowy pokaz najwyższego kalibru. Duet wzbudził zachwyt publiczności sztuczkami, przechodzeniem od jazdy na przednim lub tylnym kole do palenia gumy, surfowania i salt do przodu. Mattie demonstrował swoje umiejętności na motocyklu F 800 R, natomiast Sarah z niewiarygodną lekkością tańczyła na swoim motocyklu – S 1000 R – pozwalając swoim długim włosom powiewać spod czarno-żółtego kasku. „Może jest tak gorąco, bo nas dopingujecie” – krzyknęła kaskaderka do tłumu po jednym ze swoich licznych pokazów. Oboje artystów kaskaderki można było podziwiać w każdym z trzech dni imprezy.

+ Dowiedz się więcej

Spektakularny pokaz driftów.

Spektakularny pokaz driftów.

Gdy asfalt zaczynał mięknąć pod kołami samochodów w Garmisch-Partenkirchen, nadszedł czas na pokaz driftów zespołu Ritzmann Motorsport. Zespół motocyklistów osiągnął granice jazdy w poprzek i kontroli przyczepności, dokonując na Arenie Festiwalowej takich wyczynów, jakby świat miał się jutro skończyć. Publiczność była zachwycona pokazem. Jednak płynął z niego oczywisty wniosek: pokaz driftów nie jest przeznaczony dla pojazdów do użytku prywatnego.

+ Dowiedz się więcej

Nie mniej imponujący był sobotni pokaz kierowcy wyścigowego DTM, Marco Wittmanna. Dał on również na Arenie Festiwalowej przedsmak umiejętności jazdy na czterech kołach w swoim BMW, które odwiedzający mogli podziwiać na jego stoisku wystawowym – a którego imponujący odgłos słychać niekiedy tu i ówdzie w górach.

+ Dowiedz się więcej

DOŁĄCZ I WYPRÓBUJ

Mistrz w obliczu wyzwania.

Mistrz w obliczu wyzwania.

Nazwisko Bernda Hiemera jest znane nie tylko fanom sportów motorowych. Na Arenie Festiwalowej, na oczach tysięcy zgromadzonych gości, dwukrotny mistrz świata Supermoto (2006 i 2008) podjął wyzwanie w duchu hasła: „Rzuć wyzwanie mistrzowi świata”. Maksymalnie dziesięciu spośród gości sprawdziło swoje umiejętności, przejeżdżając dwa okrążenia na nowiutkim G 310 GS, pokonując na każdym okrążeniu sześć ostrych zakrętów ­– rywalizując z tym wybitnym motocyklistą. Osoba, która przejechała okrążenia w tym samym czasie, osiągając jak najmniejszą różnicę czasu, w nagrodę zyskiwała prawo do 45-minutowej wycieczki z mistrzem świata.

+ Dowiedz się więcej

Razem zwiększajmy obroty.

Razem zwiększajmy obroty.

Kobiety otrzymały męskie wsparcie podczas piątkowej wycieczki, udzielone im przez dwójkę wyróżniających się motocyklistów. Niemieccy aktorzy Hannes Jaenicke i Daniel Rösner dosiedli swoich motocykli – modeli R nineT Scrambler oraz R nineT Pure – i towarzyszyło dziesięciu motocyklistkom na trasie od Monachium do Garmisch-Partenkirchen. „Jechało się naprawdę fantastycznie i wygodnie, podróż przez piękne krajobrazy trwała cztery godziny”, powiedział później Daniel Rösner. W programie są również trasy całodniowe i kilkugodzinne oraz panoramiczne wycieczki, wiodące z dala od zwykłych dróg przez sielankowy wysokogórski krajobraz.

+ Dowiedz się więcej

Dni BMW Motorrad to zawsze czas niezapomnianych podróży. Setki uczestników z całego świata wzięły udział w ogromnej paradzie motocyklowej. Także podczas Przeglądu Customizacji dziesiątki różnorodnych, ale pięknych modyfikacji wykończenia ponownie znalazły się w centrum uwagi.


Podczas legendarnego Pochodu Klasyków szyk wyjątkowych maszyn przedefilował przez uliczki Garmisch-Partenkirchen, zatrzymując ruch uliczny i jadąc za wskazaniami policji. W pochodzie uczestniczyły: cudownie utrzymane klasyki, najnowocześniejsze supermotocykle sportowe, pełen zakres pojemności cylindrów i silników – każdy egzemplarz jeszcze wspanialszy od poprzedniego.

+ Dowiedz się więcej

Testowanie najlepszych pojazdów, także bez prawa jazdy.

Testowanie najlepszych pojazdów, także bez prawa jazdy.

Przejrzyste zasady: podczas Dni BMW Motorrad było wiele okazji do przetestowania motocykli. Jak zwykle celem odbycia jazdy próbnej można było wybrać motocykl BMW z dowolnego segmentu – turystyczny, sportowy, roadster, Heritage, Adventure lub Urban Mobility. W ciągu dwóch pierwszych dni goście imprezy skorzystali z setek motocykli i wykonali kilkaset próbnych przebiegów. Po raz pierwszy do dyspozycji testujących został oddany K 1600 Bagger. Także sprawdziany kasków robiły duże wrażenie, przeprowadzane zgodnie z hasłem „załóż i wypróbuj”. Dni BMW Motorrad to także możliwość spróbowania jazdy na motocyklu przez tych, którzy jeszcze nie mają uprawnień do jazdy. Wielu odwiedzających pod okiem ekspertów przejechało swoje pierwsze metry na motocyklu na parkingu toru łyżwiarskiego.

+ Dowiedz się więcej

Chętni na Enduro.

Chętni na Enduro.

Powiew przygody? Nuta jazdy terenowej? Odcinek trasy Enduro u podnóża „Hausberg” oferuje koneserom wyścigów endurance na różnym poziomie zaawansowania emocjonujący tor przeszkód. Entuzjaści jazdy terenowej odkrywali, z pomocą fachowych instruktorów, do czego zdolne są modele BMW GS, gdy opuszczą utwardzony szlak. Jedno nie ulega wątpliwości: po zjechaniu z asfaltu wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

+ Dowiedz się więcej

Zostań gościem w Custom Village.

Sceneria w Garmisch-Partenkirchen była duża i zróżnicowana. Pasja motocyklistów i ich niesłabnące pragnienie wprowadzania jedynych w swoim rodzaju modyfikacji w swoich pojazdach zgromadziła na Dniach BMW Motorrad najważniejsze marki, między innymi Krautmotors, Unit Garage, Hammer Kraftrad, Nagel Motors, Temple Choppers i Berham Customs. Przykład prezentowany na stoisku Urban Motor był szczególnie ekscytujący: na oczach gości warsztat z Berlina zajmujący się customizacją przemodelował motocykl R 80 ST, przez co tchnął nowe życie w stary dobry silnik typu boxer. Kto w tej sytuacji nie padłby przed nimi na kolana?

+ Dowiedz się więcej

Bogactwo partnerów na starcie.

Bogactwo partnerów na starcie.

Widok, który przyprawi motocyklistę o szybkie bicie serca: około 100 wystawców pokazało swoje ekskluzywne produkty związane z tematyką motocyklową. Reprezentowane były takie warsztaty doposażające i producenci sprzętu jak Touratech, Wunderlich, SW-Motech, Ilmberger Carbonparts, AC Schnitzer oraz ZTechnik, których części i akcesoria nadają ostateczny szlif niejednemu motocyklowi. Firmy takie jak Martin Edition, Kesstech Ltd oraz Edelweiss-Motorsport i przyjaciele również tłumnie przyciągały gości imprezy. Wśród innych uczestników na linii startu były także m.in. marki Rennkuh, WÜDO Motorrad oraz wielu producentów układów wydechowych, takich jak Siebenrock, Hattech i Akrapovic. Uznani producenci opon wykładali swoje najnowsze produkty. Podczas Dni BMW Motorrad 2017 znowu wszystko było na swoim miejscu i w gotowości – oferowano nawet wymianę oleju, serwisowanie opon oraz rozpatrzenie wniosków o naprawę. Do tego w częściach namiotu wystawowego BMW Motorrad poświęconych tematom „Podróż, szkolenie, jazda testowa” motocykliści mogli zapanować następny wyjazd, zapisać się na szkolenie i umówić na kolejne jazdy próbne.

+ Dowiedz się więcej

Motocyklista wyścigowy: Peter Hickman.

Motocyklista wyścigowy Peter „Hicky” Hickman jeździł w imponującym wyścigu HP4 RACE podczas TT Tourist Trophy na Wyspie Man i kilkakrotnie wchodził na podium zwycięzcy. Podczas Dni BMW Motorrad Days brytyjski motocyklista z nostalgią opowiadał o motocyklu z czarnymi ramami i sprzęgłem. Na Arenie Festiwalowej Hicky mówił o tym, jak doskonałym wyścigiem jest HP4 RACE, a jego pasja do wyścigów motocyklowych i do marki udzieliła się nie tylko fanom wyścigów, lecz także innym gościom imprezy. „Jazda w Tourist Trophy była moim marzeniem” – powiedział widzom Hicky.

+ Dowiedz się więcej

Serce Wincenta Weissa bije dla Garmisch-Partenkirchen.

Serce Wincenta Weissa bije dla Garmisch-Partenkirchen.

Choć gości w Garmisch-Partenkirchen po raz pierwszy, już został entuzjastą Dni BMW Motorrad: Wincent Weiss uznał liczne wystawy i pokazy za inspirujące, podobały mi się także rozmowy z kaskaderami Sarah Lezito i Mattiem Griffinem. Piosenkarz miał co robić wieczorem, gdy prowadzący loterię ogłosił nazwisko szczęśliwego zdobywcy BMW R 1200 GS, którego zaskoczenie dorównywało radości. A to nie było wszystko: jakby tego było mało, nagrodą w kolejnej loterii BMW Motorrad był model BMW R nineT.

+ Dowiedz się więcej

Aktorzy na linii startu.

Aktorzy na linii startu.

Są najlepszymi przyjaciółmi od lat: Hannes Jaenicke i Daniel Rösner to starzy znajomi z Dni BMW Motorrad. Koledzy po fachu poznali się przypadkiem dzięki sportom wodnym; łączy ich pasja do surfowania. Ich drugą pasją są motocykle BMW. Obydwaj w trakcie imprezy dołączyli do tłumu odwiedzających, przejechali się najbardziej rozchwytywanymi nowymi modelami i od początku brali udział w różnych wyjazdach. „Garmisch-Partenkirchen to miejsce, które robi wrażenie, a oferta specjalistów od customizacji bardzo mi się podobała”, wyjaśnia Daniel Rösner, Ambasador Marki BMW Motorrad, który sam jeździ BMW R nineT Pure.

+ Dowiedz się więcej

Zdawkowe pogaduszki? Rozmowy fachowców!

Zdawkowe pogaduszki? Rozmowy fachowców!

Goście odwiedzający pawilon wystawowy mogli zaczerpnąć wiedzy o modelach i kolekcjach u źródła – bezpośrednio od kierowników produktu i projektantów w firmie BMW Motorrad – i przyjrzeć się od środka pracy działu projektowego BMW Motorrad. W piątek na Arenie Festiwalowej Chris Gonschor, Uwe Geyer i Sepp Mächler z firmy BMW Motorrad, jak również motocyklista wyścigowy Peter „Hicky” Hickman, dzielili się swoją roztaczającą zapach benzyny wiedzą o wizji, osiągach i częściach wyścigu HP4 RACE.

Oprócz tego w kinie BMW Motorrad w US Lodge podróżnicy i motocyklowe legendy, takie jak Michael Martin, Rolf Lange, Christoph Köhler z MotorCircus i Lei Jona opowiadali o swoich mrożących krew w żyłach doświadczeniach. Ich pełne przygód opowieści dotyczyły radości płynącej z jazdy oraz spotkań z innymi ludźmi i kulturami – inspirujące i rzadkie momenty, w których doświadczamy naszego świata.

+ Dowiedz się więcej

Ogromna międzynarodowa społeczność.

Ogromna międzynarodowa społeczność.

Gdziekolwiek się ruszysz, widzisz następujący obraz: ludzie pochodzący z ogromnej liczby krajów spotkali się podczas Dni BMW Motorrad. Na całym terenie imprezy słychać było języki angielski, włoski, hiszpański, norweski, francuski i nie tylko. Pięciu facetów z Francji przejechało 1500 kilometrów tylko po to, by uczestniczyć w imprezie. René Constantin za każdym razem wraca do Garmisch-Partenkirchen: „Podoba mi się atmosfera – to cały pakiet pokazów i produktów, które fascynują mnie i motywują, by tu przyjechać. Przyjeżdża tu tak wielu różnych ludzi – to cudowne”. Gamisch-Partenkirchen przyciągnęło tysiące motocyklistów, nie tylko z Europy. Na przykład Byron Coetzee z Republiki Południowej Afryki także dobrze się bawił podczas trzydniowej imprezy. W 2016 roku wraz z kolegami z zespołu wygrał GS Trophy w Tajlandii. Kilku fanów BMW Motorrad przybyło z Japonii i Malezji. Motocyklista jeżdżący na GS, Prasit Aphiphunya, odbył szczególnie długą podróż, przemierzając na swoim motocyklu 18 tysięcy kilometrów!

+ Dowiedz się więcej

ATMOSFERA

Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017
Dni BMW Motorrad 2017

Garmisch-Partenkirchen przewrócone do góry nogami.

Wczesnym rankiem wszystkie znaki kierowały przybyszów w stronę motocykli w Garmisch-Partenkirchen. Rano w miasteczku można było usłyszeń ryk pierwszych motorów, zmierzających prosto na Dni BMW Motorrad. W letnim upale motocykliści chłonęli znajomą, ekscytującą atmosferę obszaru wystawowego, urozmaicaną przez dynamiczne pokazy. Mieszanka licznych atrakcji programu oraz prezentowanych innowacji skusiła wielu motocyklistów, aby po raz kolejny odwiedzić strefę festiwalu. Ale nie tylko znajome twarze dały się ponieść ekscytacji aktualnymi modelami, jazdami próbnymi, częściami i akcesoriami, Parkiem Enduro i pokazami kaskaderskimi. Stawiła się także kolejna generacja miłośników BMW Motorrad – co dla wielu jest na pewno nową tradycją. Znalazło się coś dla każdego: nie pominięto młodszych fanów, o których wszelkie potrzeby dbano aż do wieczora w przeznaczonej dla dzieci strefie Kinderland. Dziecięcy tor przeszkód także sprawił, że uroczy weekend upłynął w intymnej i rodzinnej atmosferze.

W niedzielny poranek obfite bawarskie śniadanie lub udział w tradycyjnym corocznym nabożeństwie dla motocyklistów zapewniły strawę dla ciała i ducha. Po tym ekscytującym dniu, po którym obsługa była szczęśliwa pomimo zmęczenia, a goście usatysfakcjonowani, tegoroczne Dni BMW Motorrad dobiegły końca.

+ Dowiedz się więcej

Tu impreza, tam koncerty.

Tu impreza, tam koncerty.

Przyjęcie powitalne z udziałem zespołu Bogus Brothers w Namiocie Imprezowym BMW Motorrad trafiło na właściwą strunę w sercach gości i było udanym rozpoczęciem trzech urozmaiconych i ekscytujących dni. Bogus Brothers słyną ze scenicznej energii, ekscentrycznych kostiumów i szczelnie wypełnionych sal koncertowych. Nie dało się ustać w miejscu przy dźwiękach tego pięcioosobowego zespołu z Wielkiej Brytanii i ich niesamowitego gitarzysty. Publiczność usłyszała piosenki z różnych okresów, reprezentujące różne gatunki.

+ Dowiedz się więcej

Rob Ryan Roadshow naprawdę zrobili furorę dzięki mieszance rockabilly, country i bluesa na scenie Pure&Crafted w Motodromie. Chcąc delektować się zakończeniem urozmaiconego dnia, wielu gości słuchało brzmienia gitary Jimmy'ego Rogersa wokół ogniska. Źródłem równie świetnych wibracji byli DJ Robert, Gerry & Gary oraz The Dead Lovers.

Warto było także zobaczyć występ kobiecego zespołu Push It Up w US Lodge: pięć dziewczyn z Hamburga naprawdę rozruszało Dni BMW Motorrad w sobotni wieczór, generując imprezowe wibracje na niezrównanym poziomie.

+ Dowiedz się więcej

ŚWIATOWE PREMIERY I NOWOŚCI

Najnowsze modele, funkcje i akcesoria.

Nowe motocykle i mnóstwo akcesoriów: obszerna wystawa BMW Motorrad w pobliżu areny festiwalowej umożliwiała dokładne przyjrzenie się aktualnej ofercie modeli, najnowszym kreacjom kolorystycznym i innowacyjnym funkcjom. Próbowanie było jednoznacznie dozwolone!

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner