CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Dobrze wiedzieć.

Co roku około 40 tysięcy entuzjastów motocykli udaje się w podróż na Dni BMW Motorrad. Czy chcesz być jednym z nich? Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.  

Często zadawane pytania.

Czym są Dni BMW Motorrad?

Dni BMW Motorrad to jedna z największych imprez motocyklowych w Europie, w trakcie której odbywają się jazdy testowe, ekscytujące pokazy kaskaderskie, koncerty muzyki na żywo, imprezy oraz prezentacje najnowszych modeli i oferty BMW Motorrad. Impreza odbywa się corocznie w Garmisch-Partenkirchen i przyciąga ponad 40 tysięcy odwiedzających z ponad 40 krajów.  

Gdzie odbywają się Dni BMW Motorrad?

W bawarskim miasteczku Garmisch-Partenkirchen u podnóża kolejki linowej Hausbergbahn. 

Dokładny adres: Am Hausberg, 82367 Garmisch-Partenkirchen, Niemcy.

Czy potrzebuję biletu i ile kosztuje wstęp?

Nie trzeba mieć ze sobą biletu – wstęp jest wolny.
Aby uzyskać dostęp do niektórych atrakcji, takich jak jazda próbna lub jazda w Enduro Park, trzeba zakupić na miejscu "Paszport Motocyklisty". Paszport uprawnia do uczestnictwa po dokonaniu rejestracji.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w aktywnych zadaniach polegających na jeździe?

Aby uczestniczyć w niektórych aktywnych zadaniach polegających na jeździe, należy okazać „Paszport Motocyklisty”, uprawniający do uczestnictwa po dokonaniu rejestracji. „Paszport Motocyklisty” można nabyć również na miejscu, na stoisku informacyjnym.
Pamiętaj, że należy posiadać ważne prawo jazdy na motocykl (międzynarodowe prawo jazdy na motocykl w przypadku obywateli państw spoza UE), dowód tożsamości lub paszport i pełny zestaw ochronnej odzieży motocyklowej.
Wymagana odzież motocyklowa obejmuje: kask motocyklowy ze znakiem zgodności ECE 22, rękawice motocyklowe (zakrywające całe palce), buty motocyklowe (nie tenisówki), ubiór motocyklowy (kurtkę i spodnie) z ochraniaczami (przynajmniej na plecy i ramiona). Niestety nie ma możliwości uczestnictwa bez posiadania kompletnego zestawu wyposażenia zabezpieczającego.

Czy mogę przetestować modele BMW Motorrad podczas Dni BMW Motorrad?

Tak, możesz przetestować aktualne modele BMW Motorrad podczas jazd próbnych z udziałem przewodnika. Dokonaj rejestracji na miejscu. Wcześniej musisz uzyskać „Paszport Motocyklisty” . Można go otrzymać np. na stanowisku informacyjnym.
Pamiętaj, że należy posiadać ważne prawo jazdy na motocykl (międzynarodowe prawo jazdy na motocykl w przypadku obywateli państw spoza UE), dowód tożsamości lub paszport i pełny zestaw ochronnej odzieży motocyklowej.
Wymagana odzież motocyklowa obejmuje: kask motocyklowy ze znakiem zgodności ECE 22, rękawice motocyklowe (zakrywające całe palce), buty motocyklowe (nie tenisówki), ubiór motocyklowy (kurtkę i spodnie) z ochraniaczami (przynajmniej na plecy i ramiona). Niestety nie ma możliwości uczestnictwa bez posiadania kompletnego zestawu wyposażenia zabezpieczającego.

Gdzie mogę się przespać?

Dostępne są zamknięte obszary biwakowe. Musisz zabrać ze sobą namiot, matę do spania i śpiwór. Namioty nie są strzeżone. Prosimy nie zostawiać cennych przedmiotów, gotówki, kart kredytowych itd. w namiotach bez nadzoru, gdyż nie ponosimy za nie odpowiedzialności. Uczestnik rozbija namiot na własną odpowiedzialność. 
Uwaga: na terenie imprezy oraz w jego pobliżu nie ma parkingu dla kamperów / samochodów mieszkalnych. Należy udać się swoim kamperem / samochodem mieszkalnym na kemping „Am Wank” lub w Grainau (za opłatą, dostępność elektryczności i wody).
Nie masz ochoty na biwakowanie? Biuro informacji turystycznej w Garmisch-Partenkirchen chętnie udzieli ci pomocy: https://www.gapa.de/en/Footer-1-5/About-us/GaPa-Departments/Central-Reservation

 

Co z wyżywieniem? Co można zjeść?

Dostępna jest szeroka oferta gastronomiczna (kuchnia wegetariańska, wegańska, bawarska i międzynarodowa) od wczesnego rana do późnych godzin nocnych.

Co zrobić z dziećmi?

Dzieci są mile widziane podczas Dni BMW Motorrad! Dostępny jest specjalny Dziecięcy Szlak oraz opieka nad dziećmi (dmuchany zamek, malowanie twarzy itd.).  

Wybieram się na miejsce motocyklem/samochodem. Jaką trasę wybrać? Czy dostępny jest transport publiczny?

Przygoda z Dniami BMW Motorrad zaczyna się już podczas drogi na miejsce imprezy. Bez względu na to, z której strony przybędziesz na imprezę, będziesz jechał po krętych wiejskich drogach w majestatycznym górskim regionie o nazwie „Werdenfelser Land”. Krajobraz wokół Garmisch-Partenkirchen jest tak malowniczy, że w trakcie weekendu będziesz chciał wypróbować tam swój motocykl. Tutaj znajdziesz przygotowane przez nas zestawienie najlepszych tras.


Możesz także dotrzeć na miejsce Dni BMW Motorrad, korzystając z transportu publicznego. Do stacji kolejowej Garmisch-Partenkirchen można dojechać koleją (Deutsche Bahn to niemiecki państwowy przewoźnik), kolejka Bavarian Zugspitzbahn zatrzymuje się bezpośrednio na terenie imprezy (stacja kolejowa „Hausberg”).

Gdzie mogę zaparkować mój motocykl/samochód?

Parkingi motocyklowe są umieszczone bezpośrednio obok kempingów dla wszystkich obozowiczów. Dodatkowe miejsca parkingowe są dostępne przy ulicy Alpspitzstrasse oraz przy stadionie lodowym (Eisstadion). Niestety nie został wyznaczony parking dla samochodów, prosimy o korzystanie z publicznych miejsc parkingowych w miasteczku.

Nie będę nocował na terenie imprezy. Jak wrócę wieczorem do swojego hotelu?

Wieczorem dostępne będą darmowe autobusy kursujące wahadłowo, które zabiorą cię z hotelu w okolicy na teren Dni BMW Motorrad i z powrotem. Informacje o godzinach odjazdów i trasach autobusów są dostępne na stanowiskach informacyjnych oraz na rozkładzie jazdy znajdującym się na pętli autobusowej na terenie imprezy.


Co należy zostawić w domu?

Na teren, na którym odbywa się impreza, nie wolno wnosić: pojazdów typu Segway, dronów, broni, narkotyków, cieczy łatwopalnych i innych niebezpiecznych substancji, ogni sztucznych itp. Do obszarów o dużym zagęszczeniu lub innych obszarów wyznaczonych przez organizatorów nie wolno wnosić butelek, kubków, kufli, filiżanek ani innych przedmiotów wykonanych ze szkła albo innych materiałów, kruchych, łamliwych lub wyjątkowo twardych. Proszę zapoznać się z dostępnym na miejscu regulaminem kempingu.  

Czy na terenie kempingu obowiązuje cisza nocna lub okres przeznaczony na odpoczynek, których należy przestrzegać?

Prosimy o liczenie się z potrzebami innych uczestników, zwłaszcza w porze nocnej. Nie wolno używać mikrofonów i systemów nagłaśniających.  Proszę zapoznać się z dostępnym na miejscu regulaminem kempingu.  

Czy na terenie kempingu dozwolone jest gotowanie potraw z grilla?

Dozwolone jest korzystanie z niewielkich i sprawnych technicznie sprzętów do grillowania na węgiel drzewny ze stojakiem lub kuchenek gazowych pod warunkiem, że nie powodują one zagrożenia pożarowego, a ich dym i zapach nie przeszkadza innym Proszę zapoznać się z dostępnym na miejscu regulaminem kempingu.

Czy podczas Dni BMW Motorrad będzie można filmować lub robić zdjęcia?

Zwracamy uwagę, że na terenie imprezy pracować będą fotoreporterzy i ekipy filmowe działające na nasze zlecenie.
Dołączając do grup uczestniczących w imprezie, wyrażasz nieodwołalnie zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie twojego wizerunku i głosu do tworzenia zdjęć, transmisji na żywo, transmisji telewizyjnych i/lub rejestracji twojego wizerunku/głosu. Nagrań tych dokonuje organizator imprezy lub podmioty przez niego upoważnione w związku z imprezą, a ty wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie we wszystkich obecnych i przyszłych kanałach medialnych (zwłaszcza w postaci nośników dźwięku i obrazu oraz dystrybucji cyfrowej, np. przez internet).

Czy na teren festiwalu wolno wprowadzać psy?

Psy wolno wprowadzać wyłącznie na tereny ogólnie dostępne i na smyczy. Obowiązuje ogólny zakaz obecności psów ras przeznaczonych do walk, zgodnie z bawarskimi przepisami dotyczącymi psów do walk. Wyjątki to psy-przewodnicy niewidomych oraz psy towarzyszące.  

Gdzie mogę otrzymać oficjalne gadżety dla fanów Dni BMW Motorrad?

W sklepie dla fanów można nabyć oficjalne koszulki, bluzy z kapturem i czapeczki „Dni BMW Motorrad” dla fanów, które można zabrać do domu na pamiątkę.  

Czy Dni BMW Motorrad są imprezą z dostępem dla niepełnosprawnych i wolną od barier?

Na terenie imprezy dostępne są parkingi i toalety dla niepełnosprawnych. Zasadniczo większość namiotów i obiektów na terenie imprezy jest dostępnych bez barier dla niepełnosprawnych.

Do pobrania.

Harmonogram imprezy 2017
PDF   |   1.38 MB   |   Angielski

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner