Spojrzenie wstecz na International GS Trophy 2016.

Zespół RPA zwycięża w wyzwaniu GS w Tajlandii.

Manewrowanie motocyklami na rozpadających się mostach, przekraczanie rzek na GS i wymiana opon w pośpiechu: International GS Trophy to jedyne w swoim rodzaju wyzwanie enduro.

W 2016 r. znów nadszedł czas tego wydarzenia. Dziewiętnaście zespołów z całego świata przejechało na swoich motocyklach BMW R 1200 GS przez północną Tajlandię. Zawodnicy na GS pokonali 1400 km, 19 prób specjalnych i siedem dziennych etapów. Jechali przez dżungle, zapory i lasy deszczowe, znosząc straszliwe upały i wysoką wilgotność. Szósty wyścig International GS Trophy ukończyli w stanie fizycznego wyczerpania, lecz zadowoleni pod każdym względem.

Prowadzenie 31 punktami

Na końcu wyścigu John Harris, Byron Coetsee i Charl Moolman wyprzedzali resztę o cały krok. Zespół Afryki Południowej cieszył się zdecydowaną wygraną w wyścigu International GS Trophy, prowadząc 31 punktami. Za nimi uplasowały się Niemcy i Wielka Brytania, dzielące się drugim miejscem. „Z pewnością spadł nam z barków wielki ciężar, gdy wygraliśmy Gs Trophy” – przyznał 23-letni Byron Coetsee po zwycięstwie. Zespół był bliski pierwszego miejsca w 2010 i 2014 r.
+ Dowiedz się więcej
Każdy z zawodników również może uważać się za zwycięzcę. Sam fakt, że uczestnicy dotrwali do końca siedmiodniowej przygody i trudnych testów, łącznie z przeprawami przez rzeki, próbami siły i zręczności, już wystarczy, by mogli uważać się za zwycięzców. Przed dojściem do finału tego wyzwania Enduro uczestnicy musieli najpierw wykazać się siłą charakteru w wymagających konkurencjach kwalifikacyjnych.
Zawody w Tajlandii bardziej niż inne wydarzenia GS Trophy w przeszłości udowodniły, że tylko prawdziwe ekipy charakteryzujące się silnym duchem zespołu mogą wygrywać tak trudne i wymagające rozgrywki.