Najpiękniejsze okrężne drogi prowadzące do Berlina.

Wycieczka motocyklowa na festiwal Pure&Crafted.

Wszystkie drogi prowadzą do stolicy – jednak kto lubi jeździć najprostszą drogą? Z daleka od autostrad i najkrótszych dróg, wybierz kręte drogi lokalne prowadzące przez doliny rzek i łąki oraz odkryj kulturalne atrakcje miast i wiosek. Nie spiesz się i wybierz odpowiednią drogę na festiwal Pure&Crafted w Berlinie, aby rozpocząć go w efektowny sposób. Wskazówki dotyczące tras do Berlina, po mieście i w jego okolicy

Laguny na poboczach dróg

Z Hof do Berlina.

Z Hof do Berlina.

Z północno-wschodniego bawarskiego miasta Hof całodzienna trasa prowadzi w kierunku wschodnim i przecina miasto Klingenthal zlokalizowane w regionie Vogtland. Stamtąd prowadzi do Drezna. Chętni mogą zatrzymać się w stolicy Saksonii. Warto zrobić sobie tu przerwę, gdyż Drezno zaskakuje nie tylko swoją wyjątkową architekturą, na przykład budynkiem Semperoper, ale przede wszystkim swoim otwartym stylem życia i śródziemnomorskim klimatem. Jest to przystawka do dalszej podróży przez Spreewald. Rzeki rozciągają się jak laguny na wiejskich obszarach, które stanowią labirynt zbiorników wodnych i roślin. Ze Spreewaldu w godzinę można dotrzeć do Berlina.

+ Dowiedz się więcej

Zjazd do Elbtal

Z Hamburga do Berlina.

Z Hamburga do Berlina.

Motocyklem przez największy krajobraz rzeczny Niemiec: dolina Łaby. Trasa prowadzi lokalnymi drogami przez bujne pastwiska do miasta Dannenberg. Miasto zlokalizowane jest między regionami Wendland, Altmark, Elbtalniederung i Pustać Lüneburska. Z tego miejsca trasa prowadzi przez Elbtal do Brandenburgii. Po trzech godzinach jazdy dotrzesz do miasta Wittenberge, które ze względu na swoje usytuowanie bezpośrednio nad Łabą jest idealnym miejscem na lunch. Stamtąd po kolejnych trzech godzinach dojedziesz do Rummelsburg w Berlinie. Po drodze możesz podziwiać piękno regionu Havelland wraz z Schloss Kleßen, zlokalizowanego nad jednym z najpiękniejszych jezior w Brandenburgii.

+ Dowiedz się więcej

Berlińska bryza

Wycieczki miejskie po Berlinie.

Wycieczki miejskie po Berlinie.

Z Rummelsburg jedź wzdłuż Sprewy w połnocno-zachodnim kierunku. Po minięciu historycznych zabytków dotrzesz do jeziora Tegel w zachodnim Berlinie. Niedaleko stąd znajduje się dzielnica Spandau, w której zlokalizowana jest fabryka BMW Motorrad Berlin. Następnie udaj się w kierunku miasta. Jedź przez miasto, włączając się w ruch uliczny i dołączając do tłumów. Po zejściu z motocykla odkryj największe atrakcje miasta: Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Plac Poczdamski. Wyjedź z miejskiej dżungli na Platz der Luftbrücke wraz z przyległym Tempelhofer Feld i z powrotem do Rummelsburg.

+ Dowiedz się więcej

Obrzeża Berlina.

Obrzeża Berlina.

Zainspirowany muzyką, motocyklami i nową klasyką, możesz rozpocząć wycieczkę na obrzeża Berlina z festiwalu Pure&Crafted. Jadąc na wschód, dotrzesz do pierwszej atrakcji na trasie, czyli jeziora Müggelsee. Jest to popularny lokalny teren rekreacyjny berlińczyków i miejsce uprawiania sportów wodnych. Podczas tej wycieczki przekonasz się, jaki wiele lasów i zbiorników wodnych otacza Berlin. Na przykład podczas podróży wzdłuż rzeki Fredersdorfer Mühlenfließ, mijając wrzosowiska Langes Luch i Breites Luch. Podczas czterogodzinnej wyprawy dotrzesz do Märkische Schweiz, najstarszego naturalnego parku w Brandenburgii z niezliczoną liczbą jezior, strumieni i lasów bukowych.

+ Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych historii.

Odpowiednie motocykle.

spinner