Jazda, zakupy i rock.

Muzyka, motocykle i nowa klasyka na festiwalu Pure&Crafted 2017.

Ponad 10 000 entuzjastycznych odwiedzających celebrowało muzykę, kulturę motocyklową i styl życia oparty na nowej klasyce w swobodnej atmosferze panującej na festiwalu Pure&Crafted w Berlinie. Stara elektrownia Rummelsburg zlokalizowana na brzegu Sprewy stanowiła doskonałe tło dla tego wydarzenia.

Ostatnie promienie słoneczne późnym latem przedostawały się przez wysokie okna ceglanego budynku starej elektrowni Rummelsburg. Przez dwa pełne dni historyczne miejsce nad Sprewą stanowiło centrum customizacji i klasyki, co nadało festiwalowi jego bardzo szczególny i wyjątkowy urok. W głównym sklepie można było znaleźć odpowiednią odzież i ręcznie wykonane akcesoria zapewniające wyjątkowy styl vintage, natomiast naprzeciwko w strefie motocyklowej w wieczornych promieniach słonecznych błyszczały ekstrawaganckie customowe motory. Na otwartej przestrzeni w Berlinie ludzie entuzjastycznie tańczyli do muzyki zespołów Interpol, Car Seat Headrest czy Kytes.  

+ Dowiedz się więcej

Pasja do motocykli

Dla wielu odwiedzających już przejażdżka na festiwal Pure&Crafted stanowiła atrakcję. Wybierali oni trasy sugerowane przez BMW Motorrad i docierali do Berlina ze Spreewaldu na południu lub z doliny Łaby na północy Niemiec. W strefie motocyklowej festiwalu Pure&Crafted spotykali dobrze znanych gigantów customizacji, a także młodych rzemieślników prezentujących inspirujące podejścia. Łącznie siedem zespołów zademonstrowało swoją kreatywność w konkursie customizacji zainicjowanym przez BMW Motorrad Niemcy. Przed festiwalem każdy z uczestników otrzymał jeden model R nineT Pure, który musieli zmodyfikować, wydając nie więcej niż 4000 EUR na materiały. Podczas ceremonii wręczenia nagród na festiwalu Pure&Crafted ogłoszono zwycięstwo zespołu Rabbit Ground z Rüsselsheim, który zaprezentował swoją wersję purystycznego boxera.  

+ Dowiedz się więcej

Ciche pojawienie się E-LisaBad.

Bardzo specjalna premiera wywołała pewną sensację na festiwalu. Niedługo przed występem Car Seat Headrest w sobotni wieczór mistrz customizacji Rolf Reick bezgłośnie wjechał na główną scenę. Kiedy zaczął palić gumę, publiczność nie wydała z siebie żadnego dźwięku. Pisk obracających się opon przeniknął przez tłumy, jednak silnik nie emitował żadnego hałasu. Rolf jako pierwszy w branży customizacji przeprowadził modyfikację skutera elektrycznego BMW C evolution. Rezultat nosi nazwę "E-LisaBad" i jest futurystycznym dragsterem do wyścigów równoległych. Zmodyfikowany skuter, który jest jednocześnie sztandarowym motorem festiwalu Pure&Crafted 2017, demonstruje swoją moc podczas Glemseck 101.  

+ Dowiedz się więcej
Do historii external-link-arrow-slim

W szczególności w niedzielę rodziny, znajomi i motocykliści przybyli na teren festiwalu Pure&Crafted w ramach jednodniowej wycieczki. W swobodnej atmosferze cieszyli się słońcem, brali udział w przejażdżkach w okolicach Berlina lub wypożyczali motocykle do jazd próbnych z ciężarówki BMW Motorrad. Następne pokolenie motocyklistów bawiło się świetnie w strefie dla dzieci. Ci, którzy ukończyli kurs rowerowy, otrzymali ładnie zaprojektowaną dziecięcą kartę rowerową – pierwszy krok do zostania motocyklistą. Chłopcy z oryginalnego motodromu już osiągnęli szczyt swoich zdolności motocyklowych. Obecnie jeżdżą nie trzema, ale czterema motocyklami BMW R 25s jednocześnie po ścianie śmierci i zadziwiali publiczność podczas festiwalu Pure&Crafted od rana do wieczora.  

+ Dowiedz się więcej

Miłość do muzyki

Interpol, Car Seat Headrest, Kytes – lista wykonawców festiwalu Pure&Crafted obejmowała różnorodne gatunki muzyczne od prostej muzyki gitarowej, przez elektroniczne psychodeliczne kawałki, po autorskie piosenki akustyczne. Kiedy w sobotnie popołudnie dziewczyny z zespołu Gurr otworzyły główną scenę w swoim unikalnym stylu, niebo nad Berlinem przejaśniło się, a słońce pozostało z nami przez resztę weekendu. Muzykę można było słyszeć na całym terenie, jednak nie przeszkodziło to w ożywionych dyskusjach na temat customowych motorów w strefie motocyklowej.  

+ Dowiedz się więcej

Nowa klasyka w pełnej krasie

Główny sklep był zlokalizowany w wypełnionej światłem maszynowni elektrowni zbudowanej w 1906 r. Z sufitu zwisa tu historyczny żuraw. Jak wszystko inne, jest on praktycznie w oryginalnym stanie i stanowi świadectwo niemieckiej architektury przemysłowej z początku XX wieku. Dobrze zachowana hala była rajem dla miłośników klasyki i stylu vintage. Oferowała wszystko, począwszy od stylowych kasków typu jet, przez wysokiej jakości skórzane pasy, po ręcznie wykonane buty. Producentka kapeluszy z Berlina zadziwiła wszystkich swoim tradycyjnym rzemiosłem. Klasyka i rękodzieło – indywidualizm najwyższych lotów.  

+ Dowiedz się więcej

Ci, którzy chcieli odprężyć się po zakupach, odwiedzali barberów w celu przystrzyżenia swoich bród lub skorzystali z najwyższej jakości oferty food trucków lub stoisk z przekąskami. Następnie robili sobie zdjęcia w fotobudce. Zdjęcie z motocyklem R nineT Scrambler wraz ze specjalnym zestawem frezowanych części stanowiło doskonałą pamiątkę. Ponad jeden na dziesięciu uczestników festiwalu Pure&Crafted zabrało takie zdjęcie ze sobą do domu. Sobotni wieczór zakończył się niesamowitym pokazem sztucznych ogni nad Sprewą, natomiast w niedzielny wieczór można było delektować się wpadającym w ucho brzmieniem zespołu Kytes. Dla wielu osób ostatni występ na głównej scenie był jedną z największych atrakcji całego weekendu. Pojawiły się pytania dotyczące tego, czy wydarzenie zostanie zorganizowane w następnym roku. Odpowiedź była pozytywna. Szczegóły zostaną podane wkrótce.  

+ Dowiedz się więcej

R nineT Scrambler

Więcej ciekawych historii.

spinner