System komunikacji składa się z wirtualnego multikontrolera audio, mikrofonu i dwóch głośników do kasku, a także akumulatorków NiMH, których czas pracy ciągłej wynosi od dziesięciu do dwunastu godzin. Systemem steruje się za pośrednictwem trzyprzyciskowego panelu, który jest dokładnie dopasowany do tylnej części kasku.
System komunikacji MBW Motorrad ma za zadanie umożliwić kierowcy i pasażerowi komunikowanie się, ale pozwala również na komunikację z innymi urządzeniami wyposażonymi w system Bluetooth. Przykładowo kierowca, oprócz tego, że może rozmawiać z pasażerem, może również usłyszeć wskazówki z Navigatora BMW Motorrad, rozmawiać przez telefon lub słuchać muzyki, pod warunkiem, że pozostałe urządzenia są kompatybilne z Bluetooth.
System komunikacji BMW Motorrad umożliwia również komunikację między motocyklami. W zależności od warunków system posiada zdolność do komunikacji na odległość do 100 metrów, z niewielkimi ograniczeniami, jeśli chodzi o jakość dźwięku. W przypadku zerwania połączenia z powodu zwiększenia odległości lub złych warunków zostanie ono automatycznie przywrócone, gdy odległość między komunikującymi się znów zmaleje.
+ Dowiedz się więcej

Więcej szczegółowych informacji na temat technologii

spinner